Dodaj do ulubionych

ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w PKO

27.08.09, 18:58
W 1994 roku, ze względu na brak centralnego systemu informatycznego
w PKO BP wprowadzono tymczasową strukturę organizacyjną z Oddziałami
Regionalnymi. Pion pośredni /przypominający hierarchię sowieckiej
gospodarki z pośrednimi zrzeszeniami/ miał przez okres przejściowy
wspomagać zarządzanie.

Obecnie funkcjonuje Alnova /system centralny/ a regiony jak każda
prowizorka czuję się bardzo dobrze i nikt nie myśli o ich
likwidacji. Wprost przeciwnie przed kilkoma laty zdublowano ich
liczbę tworząc pion detaliczny i korporacyjny. Często dochodzi do
takich patologii, że funkcjonują regiony zatrudniające kilka osób z
czego niemal połowa to dyrekcja.
Na tego typu niegospodarność pozwolić sobie może jedynie bank
państwowy.
Biorąc pod uwagę koszty utrzymania takich placówek: /budynki,
samochody służbowe, telefony etc./ jest to kolejne po banku Ukraina
źródło generowania kosztów i strat.
Tymczasowy Zarząd nie podejmuje żadnych istotnych decyzji udając, że
nie ma problemów, rodzi się więc pytanie: co zrobi nowy Prezes, czy
pozostanie przy archaicznej strukturze, czy też będzie tworzył bank
aspirujący do miana nowoczesnej instytucji finansowej?
Obserwuj wątek
    • pkoformerworker Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 27.08.09, 19:44
      Zgadzam się w pełni z Tobą PKO_forum. Dzisiejsze ROD-y, to coś w
      rodzaju byłych komunistycznych Zjednoczeń (np. Zjednoczenie
      Hutnictwa, Zjednoczenie Górnictwa) - z resztą pewnie pamiętacie jaką
      rolę odgrywało Zjednoczenie w filmie polskim ˝Czterdziestolatek˝ ;-)
      Zjednoczeń Hutnictwa i Zjednoczeń Górnictwa już nie ma - nie
      istnieją - były siedzibą kolesiostwa i układzików. ROD-y nadal
      istnieją i będą istniały dopóki PKO będzie firmą państwową i nadal
      będą pełniły funkcję synekur dla różnych osób z układów polityczno -
      ...towarzyskich, aby tego dosadniej nie nazwać.
    • pinesska44 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 29.08.09, 08:23
      To fakt Regiony jeszcze pewnie trochę poegzystują - ale drodzy Zarządzający w centrali mogli by chociaż zmniejszyć o połowę zatrudnienie !!!
      > Przecież to co jest to przerost formy nad treścią !
      > Niepotrzebne są w Regionach (na 100%) komórki klienta detalicznego, kredytów mieszkaniowych, małych i średnich firm itp. >Dlaczego? Otóż:
      >1. wprowadzają pracowników Centrali w błąd chociażby udając przed nimi, że znają się na tym co się dzieje w Oddziałach,
      >2. udają że pomagają pracownikom w Oddziałach - to z ich strony puste deklaracje częściej wprowadzają w błąd lub w ogóle nic nie robią - po prostu jedna wielka bzdura - ani NIE ZNAJĄ PROCEDUR, ani w konkretnych sprawach nie umieją pomóc/wspomóc pracowników Oddziału,
      3. Pracownik tzw. komórek sprzedażowych w Regionie - PRZECIEŻ NIC NIE SPRZEDAJE - więc po co trzymać takich pracowników ??? Gdzie sens, gdzie logika ????
      To co powinno zostać w Regionach to na pewno kadry, administracja, informatyka - przynajmniej do jakiegoś czasu. Reszta jest NAPRAWDĘ ZBĘDNA. I to by dopiero można nazwać oszczędnością !!
      • lukaj1953 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 29.08.09, 17:03
        popieram Twoją wypowiedź w całości.Mam identyczne odczucia, (chodzi
        o tę pomoc z regionu).Jak wchodzi w życie nowy produkt, a pracownicy
        potrzebują pomocy, to w Regionie wszystkich ekspertów
        wymiotło.Jeżeli udzielą informacji, to przeważnie niezgodnej z
        procedurami, ale jak przyjadą na tzw.instruktaż- wstydu nie mają,
        tak się mądrzą.Żenada.
          • pinesska44 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 11.09.09, 17:20
            Niestety, czuk1 to nie jest odosobniony przypadek !
            Odosobniony przypadek jest wtedy gdy pracownik tzw. Regionu umie pomóc pracownikowi w Oddziale. Reszta to tylko gra pozorów. A wiem co piszę bo przez ok. 2-3 ostatnie lata miałam do czynienia z pracownikami z całej Polski a nie tylko z 1 regionu. Dlatego uważam, że jeżeli Centrala chce się "bawić" w sprawdzanie przeetatowania w Banku, to zdecydowanie Regiony powinny znaleźć się na czele takiej weryfikacji.Może warto by w końcu było gruntownie przeorganizować ROD-y a nie traktować tych jednostek niczym ŚWIĘTE KROWY nie do ruszenia. Zwolnienia dotknęły już Oddziały i tzw. Centra Specjalistyczne typu CRB gdzie wykonuje się faktycznie konkretną robotę więc może w końcu teraz pora na ROD-y?
      • chris-ki Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 09.09.09, 23:29
        Centrala i nasi zarządzający nie ruszą Regionów, za to wolą wykazywać
        przeetatowanie w Oddziałach i zwalniać z nich ludzi. Nie tylko w oddziałach ale
        np. zwalniają ludzi z informatyki chociaż powinni się uczyć na przykładzie
        innych banków że outsourcing do niczego dobrego nie prowadzi. No ale Regiony to
        przecież "specjaliści i eksperci" w dziedzinie bankowości.
    • dziewczyna_z_pko Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 28.09.09, 19:08
      Niestety moje doświadczenia z RODem są bardzo złe. Miałam sytuacje,
      gdy szłam do klienta a z marketingu nie mogłam otrzymać żadnego
      gadżetu ani nawet kalendarza! Zresztą zastanawiam się czy audyt
      przeprowadza tam rewizje, gdyż sposób w jaki zarządzane są zasoby
      reklamowe budzi sporo zastrzeżeń. Kolejny problem to fałszowanie
      faktur za różne imprezy, często podpinane są dziwne przedmioty nie
      związane z danym wydarzeniem. Gdy ja w pocie czoła biegam po
      klientach, aby wypracować premię kierownik marketingu pod byle
      pretekstem włóczy się po mieście lub innych placówkach, gdyż on i
      tak dostanie premię.
      Kolejny temat: po co kilkanaście komórek sieci, gdy w skali karaju
      przybywa max. kilka placówek? Ci ludzie nie mają żywcem co robić i z
      nudów chodzą nawet na komisję socjalną.
      Podobna sytuacja w zasobach ludzkich. Tutaj praca polega na
      markowaniu wykonywania zadań i udowadnianiu, że są bardzo potrzebni.

Niestety obawiam się, że nowy Prezes niewiele zrobi z
      nieprawidłowościami i drobnymi przekrętami w RODach, gdyż rzeczony
      kierownik marketingu chwali się, że zna Prezesa z dawnych czasów
      funduszy PKO CS, więc pewno podobnie jest w innych regionach...
    • anka6789 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 18.10.09, 15:22
      Jutro kolejny dzień walki o reazlizację PPI, a ja ciągle słyszę,że
      regiony planują sobie kolejne imprezy. Z braku zajęcia wymyślane są
      tematy: sprzedażowe, szkoleniowe, integracyjne etc. Uważam, że te
      środki można wykorzystać na inny cel np spotkania rodzinne czy
      atrakcje dla maluchów.Poprzez nasze zapracowanie nie mamy czasu dla
      naszych Rodzin. Tutaj naprawdę trwonione są pieniądze a szarzy
      pracownicy są wykorzystywani. Miałam nadzieję, że nowy Prezes coś
      zmieni, ale on prawdopodobnie chce tylko przetrwać do kolejnych
      wyborów bez większej restrukturyzacji Banku.
      Ktoś na forum rzucił hasło akcji protestacyjnej, może faktycznie
      STRAJK zminiłby coś na lepsze?
      • fxpko Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 14.11.09, 10:56
        Trudno nie przyznać Ci racji, ale o ewentualnym strajku powinny decydować
        związki lub referendum wśród załogi. Myślę, że protest na razie jest
        niepotrzebny, gdyż Prezes zapowiedział zmiany "zmiana kodu DNA" tak więc jeżeli
        można wierzyć tym zapewnieniom to na wiosnę podjęta będzie decyzja o likwidacji
        regionów i optymalizacji etatów w C-li, a my w oddziałach nie będziemy gnębieni
        zwolnieniami na dużą skalę i spokojnie poświecimy się sprzedaży. Tylko czy
        Prezes dotrzyma obietnice?
        • obywatelswiata09 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 14.11.09, 13:09
          Sądząc po wywiadzie dla Rzepy to Prezes dotrzyma słowa: "...zatrudnienie w komórkach wsparcia będzie się zmniejszać. To samo dotyczy centrali. Od menedżerów oczekuję podejmowania decyzji. Jeśli ktoś uprawia dyplomację papierową, musi znaleźć inne miejsce w banku albo poza nim. Będę to egzekwował. Jeśli chcemy osiągnąć wyznaczone cele, musimy zmienić kod DNA tej organizacji..." "...Będą duże zmiany organizacyjne wewnątrz banku, struktury zarządzania regionami..."
          Mam pytanie do "dziewczyna_z_pko" kogo miałaś na myśli pisząc o cwaniaku kierowniku marketingu ROD co się chwali, że zna Prezesa, czy przypadkiem nie chodziło o ROD Kraków?
        • elmo2222 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 15.11.09, 10:30
          Nadzieję można pokładać w tym, że ktoś ze świty Prezesa czyta to Nasze Forum i
          "donosi" jemu rzeczowe i konstruktywne uwagi zawarte w treściach publikowanych
          na forum.

Likwidacja ROD-ów jak najbardziej,
          Odchudzenie Centrali - jak najbardziej

Drżyjcie jednak kierownicy ,naczelnicy i słabsi dyrektorzy - regiony w ramach
          "podzięki" poupychają "co lepszych" swych przydu...sów ma dole aby bez roboty
          nie zostali.

Ale cóż nie Nasz problem, a oni przejrzą na oczy , że Bank nie składa się z
          głupawych tabelek i jeszcze głupszych telefonów.
          Z tego nie ma sprzedaży, tylko z ciężkiej pozytywistycznej pracy u podstaw z
          klientem
          • venus8 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 15.11.09, 20:57
            Witam,
            z punktu widzenia doświadczenia w pracy w RODzie mogę powiedzieć tyle -
            podejrzewam, że nikt w Centrali ani w SJO nie będzie sobie zawracał głowy
            problemami Oddziałów, jeśli RODy znikną. Nie doświadczając np. obsługi Klienta
            trudno jest "poczuć" i zrozumieć potrzeby innej jednostki, w tym przypadku
            Oddziału. Trzeba mieć wyjątkowo rozwinięty zmysł wyobraźni, trzeba widzieć firmę
            jako całość, a Oddział, lokalny ROD i departament merytoryczny jako ogniwa
            łańcucha, żeby sprawić, aby tryby machiny bankowej działały bez zarzutu. Ważne
            jest zrozumienie i współpraca. Ważni są ludzie, którzy w tym łańcuchu uczestniczą.
            A otwarta kurtyna i prawdziwa gotowość wsparcia sprzedaży jest potrzebna
            począwszy od góry tej organizacji. Stamtąd powinien iść przykład. To chyba o
            takim nowym DNA Pan Prezes myśli, mam nadzieję. Wizja Banku - myślę, że niedługo
            ją poznamy ...
            • prokekt_2010 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 18.11.09, 07:47
              Samo funkcjonowanie ROD-ów czy innych jednostek regionalnych nie wpływa na
              wzrost sprzedaży. Czy venus8 jest w stanie wykazać, że istnienie kilkunastu
              komórek kadrowych, zasobów ludzkich, sieci, analiz, marketingu czy dyrektorów,
              sekretarek itp zwiększa sprzedaż?
              Nowa struktura powinna być stworzona poprzez konsultacje z jednostkami C-li na
              temat potrzeby wsparcia ich działalności w terenie. Często wynika to ze złej
              organizacji pracy lub braku narzędzi informatycznych. Najważniejsze to zapytanie
              oddziałów, w jakich obszarach potrzebują wsparcia sprzedaży. Samo przekonanie
              ludzi z ROD-ów, że są niezbędni to mało. Na podstawie analizy powyższych kwestii
              winno się wytypować liderów sprzedaży w poszczególnych województwach /najlepsze
              oddziały/i tam ulokować kilkuosobowe /a nie kilkudziesięcioosobowe!/grupy
              wsparcia, które łączyłyby teorię z praktyką i dzieliły się doświadczeniami ze
              słabszymi jednostkami. Z takiego rozwiązania wynika wiele oszczędności
              kosztowych np. powierzchnia.
                • pinesska44 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 18.11.09, 16:55
                  agus1974 napisała:

> ...coraz głośniej słychać o makroregionach...
                  > czyli idziemy w tym kierunku

No cóż ... lepsze chyba będzie takie rozwiązanie niż pozostawienie sytuacji obecnej. Mam tylko nadzieję, że w ślad za makroregionami zatrudnienie w makroregionach zrobi się mikro a nie makro :-)
                    • sara456e Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 27.11.09, 18:50
                      Prawdę mówiąc to już dawno podejrzewaliśmy w RODzie, że wcześniej
                      czy później nas zlikwidują. Coraz więcej zadań przechodziło na
                      szczebel C-li, a po wejściu Alnovy z wielu zrezygnowano. Praktycznie
                      to co pozostało to w sumie można bez tego funkcjonawać. Miałam
                      nadzieję, że jakoś to dalej będzie, ale dzisiaj na intrze czytałam
                      wywiad z Prezesem, gdzie po raz kolejny wypowiedział się o znacznej
                      likwidacji back office i przeniesieniu nas do sprzedaży.Zaznaczył
                      przy tym, że nie wszyscy się do tego nadają. Ja rozumiem, że dosyć
                      długo funkcjonowaliśmy za całkiem dobre pieniądze, ale co mam zrobić
                      jak się nie sprawdzę w sprzedaży a do emerytury zostało mi siedem
                      lat? Kto mnie w takim wieku zatrudni. Zresztą w podobnej sytuacji
                      jest wiele osób w innych RODach. Myślę,że Pan Prezes ze względu na
                      lata naszej pracy na rzecz banku, powinien nam zagwarantować
                      bezpieczeństwo przedemerytalne.
                      • nepak Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 27.11.09, 19:34
                        Nie spodziewaj się "bezpieczeństwa przedemerytalnego". Z zaplecz
                        pozwalniano większość osób po 50 roku życia z 30 i większym stażem
                        pracy w tym banku.Nikt Cię nie ztrudni jeżeli masz 50+ lat.
                        Pozostaje Ci zasiłek dla bezrobotnych przez 12 miesięcy. Przykro mi
                        to pisać ale taka jest prawda.
                        • lukaj1953 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 28.11.09, 09:36
                          w oddziałach nikt nikomu nie zapewnia bezpieczeństwa
                          przedemerytalnego.Zadbali tylko o to, aby zwolnić pracowników (55
                          lat), bo za rok ich już nie będzie można ruszyć, bo skorzystają z
                          ochrony przedemerytalnej.Może nie będzie tabelek i wystarczy MS-ORD?
                          Sprzedaż zerowa?Każdy wie, co sprzedał!Będzie "MONITOR"!
                          • dajna555 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 28.11.09, 15:01
                            Sara 456e , co Ty piszesz! Jakie bezpieczeństwo przedemerytalne!Naprawdę to nie znasz realiów jakie są w tym banku, no chyba,że Ty jesteś ta lepsza bo zROD-u to będziesz miała zagwarantowane stanowisko np. w biurze CRB.Tak jak pisze lukaj1953,w Oddziałach oraz Komórkach Monitoringu Produktowego nikt nikomu nie zapewnia bezpieczeństwa przedemerytalnego.Faktycznie, zadbali o to by pozbyć się pracowników 50+,ponieważ za kilka lat nie będzie można ich zwolnić bo skorzystają z ochrony przedemerytalnej.Na rzecz banku przepracowałam 34 lata i zwolniono mnie w tym roku.Myślisz,że ktoś się tym przejmuje.To jest działanie celowe.Nie dano mi nawet dopracować do 35lat,tak abym się kwalifikowała na świadczenie przedemerytalne.Jeżeli nie czujesz się na siłach ,że poradzisz w sprzedaży to lepiej nie idż bo jeżeli nie spełnisz oczekiwań banku to Cię po kilku miesiącach zwolnią bez odprawy.
                            • kaizerecik Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 29.11.09, 08:34
                              Prezesa pomysł na przesunięcie ludzi z back office do sprzedaży jest delikatnie
                              mówiąc kontrowersyjny. Przejście ludzi z ROD-u do sprzedaży wiedząc jaki jest
                              stosunek w Oddziałach do nich na podstawie codziennej praktyki jak i wpisów na
                              forum może okazać się mało realny. W tej chwili mają sielskie życie a tutaj
                              trzeba zasuwać.
                              Idealne rozwiązanie dla ROD-u to zapewnienie samych kierowniczych stanowisk w
                              podległych placówkach, ale chyba mało prawdopodobne.
                              • elmo2222 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 29.11.09, 10:46
                                Dlatego właśnie w jednym ze swoich wpisów podnosiłem temat, że ROdy w akcie
                                desperacji wrzucą teraz swych przy...pasów na stanowiska kierownicze i
                                dyrektorskie w Oddziałach , w których nie dzieje się najlepiej sprzedażowo, a z
                                kierowników i dyrektorów porobią doradców lub kasjerów - a ci ,pełni wstydu czy
                                zażenowani - sami odejdą szukać lepszych stanowisk.
                                • contras_rod Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 12.12.09, 16:43
                                  Sądząc po tych popłuczynach pod adresem ROD-ów to poziom frustracji
                                  i zazdrości w oddziałach sięgnął zenitu.
                                  Analizując ilość skarg klientów oraz poziom jaki prezentują
                                  niektórzy pracownicy na szkoleniach organizowanych przez ROD-y to
                                  brakiem kompetencji bynajmniej nie cechują się nasi ludzie.
                                  Również pod względem wykształcenia często jest różnica - w
                                  oddziałach spotyka się osoby ze średnim wykształceniem lub
                                  pospiesznie zrobionym dyplomem studiów zaocznych - prywatnych fabryk
                                  dyplomów. Zresztą ci co wypisują swoje żale to gdyby byli dobrzy to
                                  trafiliby do RODów lub innych banków a nie wypominali wysokie
                                  pensje, imprezy i nie wiadomo co jeszcze.

Zbliża się koniec kwartału a poziom realizacji zadań przez
                                  niektórych jest słaby tak więc weźcie się do roboty zamiast jęczeć
                                  później na ROD-owski bat!

Sądząc po zaproszeniu przez Prezesa ludzi z RODów do tworzenia
                                  strategii to o likwidacji ROD-ów możecie zapomnieć, a pamiętajcie o
                                  eliminowaniu słabych sprzedawców.
                                  • lukaj1953 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 12.12.09, 20:53

> contras_rod napisała:
                                    > Zbliża się koniec kwartału a poziom realizacji zadań przez
                                    > niektórych jest słaby tak więc weźcie się do roboty zamiast jęczeć
                                    > później na ROD-owski bat!
                                    >
                                    > A co strach Cię obleciał,że nie otrzymasz premii?A ten bat-
                                    pomachaj sobie nim jeszczę trochę!Z Twoim podejściem do tematu-
                                    myślę, że niedługo!
    • bru-no Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 29.11.09, 19:15
      Uważam, że ROD-y są naprawdę niepotrzebne, a były by potrzebne np.
      gdyby to pracownicy ROD-.ów np. dzwonili po klientach , zapisywali w
      uwagach w Alnovie termin spotkania z nami , im by się liczyło
      zagajenie a nam sprzedaż..... zawsze to coś, bo na razie z nich
      pożytku żadnego nie ma.....
      Plany z kosmosu narzucają, to niech sami pokażą jak się to robi....
        • ogo.net Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 08.12.09, 19:40
          sam tak uważałem dokąd nie podjąłem pracy w ROD,przeszedłem bo miałem
          dość mobingu w Oddziale. Zapraszam Cię do pracy w ROD z pensyjką taką
          jak w Oddziale jak to nazywasz w pracy bez pacy, a nieznajomość
          procedur również dotyczy jak to mówisz "mrówki" bo chłam dokumentowy
          jaki przesyłają niektórzy doradcy to śmiech na sali a procedurę to
          chyba widzieli w marzeniach
          • himalajista Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 08.12.09, 20:49
            ogo.net napisał:

> sam tak uważałem dokąd nie podjąłem pracy w ROD,przeszedłem bo
            miałem
            > dość mobingu w Oddziale. Zapraszam Cię do pracy w ROD z pensyjką
            taką
            > jak w Oddziale jak to nazywasz w pracy bez pacy, a nieznajomość
            > procedur również dotyczy jak to mówisz "mrówki" bo chłam
            dokumentowy
            > jaki przesyłają niektórzy doradcy to śmiech na sali a procedurę to
            > chyba widzieli w marzeniach
            Tak pensyjka marna jak w oddziale,jedyny plus brak mobbingu i bardzo
            cięzka praca bo trzeba mailowo paru-parunastu doradców,którzy zadaja
            głupie pytania -odesłać do procedur.
            • aquszerka Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 12.12.09, 18:20
              Wg mnie opinia contras_rod jest typowym przykładem arogancji.

contras_rod napisała:

> Sądząc po tych popłuczynach pod adresem ROD-ów to poziom frustracji
              > i zazdrości w oddziałach sięgnął zenitu.
              > Analizując ilość skarg klientów oraz poziom jaki prezentują
              > niektórzy pracownicy na szkoleniach organizowanych przez ROD-y to
              > brakiem kompetencji bynajmniej nie cechują się nasi ludzie.
              > Również pod względem wykształcenia często jest różnica - w
              > oddziałach spotyka się osoby ze średnim wykształceniem lub
              > pospiesznie zrobionym dyplomem studiów zaocznych - prywatnych fabryk
              > dyplomów. Zresztą ci co wypisują swoje żale to gdyby byli dobrzy to
              > trafiliby do RODów lub innych banków a nie wypominali wysokie
              > pensje, imprezy i nie wiadomo co jeszcze.

> Sądząc po zaproszeniu przez Prezesa ludzi z RODów do tworzenia
              > strategii to o likwidacji ROD-ów możecie zapomnieć, a pamiętajcie o
              > eliminowaniu słabych sprzedawców.

A dużym cynizmem jest zdanie:

> Zbliża się koniec kwartału a poziom realizacji zadań przez
              > niektórych jest słaby tak więc weźcie się do roboty zamiast jęczeć
              > później na ROD-owski bat!
      • moryc-1 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 08.02.10, 19:58
        mały człowieczku, co Ty wiesz o naszej organizacji. Pracownicy ROD
        nakładają na Ciebie plany z kosmosu :-(.
        A nie pomyślałeś, że podział planów idzie kaskadowo PERZES, CENTALA,
        ROD-y, ODDZIAŁY, KOMÓRKI np. KD, OP, FN, PRACOWNICY.
        Dlatego pracujesz w Oddziale a nie ROD czy tez Centrali, bo widzisz
        jedynei czubek swego nosa.
    • himalajista Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 12.12.09, 20:46
      Czytając wypowiedzi pracujacych w ROD-ach to sie zastanawiam,po co
      sie tak męczą z tymi nieudacznikami,niedouczonymi z oddziałów-
      oddelegowac do oddziału np.typu C dwie mądre panienki z Rod na
      kwartał i niech pokaża te modelową sprzedaż.Przynajmniej praktycznie
      zobaczymy jak mamy sprzedawać i obsłuchamy się z językiem
      korzyści,tak że wejdzie nam na stałe w "krew".Nie ma to jak
      praktyka,konkretne działanie i przykład.Ja bym sie nie męczyła,tylko
      siadła w oddziale "na ladzie" i pokazała jak to ma wyglądac.Ale PPI
      i plany realne do rozliczenia i premii.
    • 1_iks ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 20.01.10, 18:51
      Jako wieloletni pracownik popieram opinię o Oddziałach
      Regionalnych.Absolutnie i bezwzględnie powinny zostać oddziałami
      operacyjnymi bezpośrednio pozyskującymi i obsługującymi
      klientów.Rola wielkopańska pracowników OR sprowadza się do
      mobbingowania pracowników( uważanych za szarą masę wypracowującą
      zyski) oraz do wysyłania pism,które mogłyby być rozsyłane
      bezpośrednio z centrali. OR to rzeczywiście twory decydentów
      minionej epoki.Pora by Zarząd się obudził!
    • 5aa.33 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 29.01.10, 21:08
      zgadzam się z opniami podważającymi sens istnienia OR.Już zupełną
      pomyłką jest wprowadzenie tzw.(celowo uzywam zwrotu tzw.)
      Regionalnego Menadżera Sprzedaży.Po co ? I dla kogo?Utworzono to
      COŚ chyba tylko dlatego żeby uzasadnić istnienie tylu etatów w
      tworach regionalnych.Wielka prezentacja, przedstawienie zadań i na
      tym koniec. Pomoc? Zmotywowanie oddziałów? To jakiś żart ....
        • chr1313 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 01.02.10, 18:59
          I co to zmieni?:))) Będą mniejsze plany? Może lepiej nakładane? A
          może bardziej kompetentne osoby udzielą ci pomocy? Merytorycznej
          albo innej? Czego oczekujesz poza zwolnieniem ok w sumie 300 osób w
          całej Polsce bo więcej we wszystkich RODach nie siedzi? A ruszą może
          ze 100. To mniej niz w średnim Oddziale.
        • alma590 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 01.02.10, 19:05
          mloda_g napisała:

> Prezes jest ok! Coś się zmienia: nie ma już ROD-owskich marketingów, a jeszcze
          > niedawno słychać było głosy, że są niezbędne. Zostały jeszcze inne równie "niez
          > będne" zespoły: zasobów ludzkich, analiz, sieci itp. Panie Prezesie proszę iść
          > za ciosem!

Zgadza się, od 01.02.2010r. nastąpiły zmiany funkcjonalne i organizacyjne w działalności marketingowej banku i w zakresie zarządzania jakością. Robi się coraz ciekawiej.Trzeba uważniej śledzić komunikaty na Intrze. :-D
          • ad63 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 01.02.10, 20:50
            Ludzie ..... jest teraz audyt w Oddziałach nt. współpracy z ROD.
            Zamiast wyżalać się na forum jaki to ROD jest do niczego, to jak
            audytorzy pytają o współpracę z nim - mówcie co Wam leży na
            wątrobie!
            Pokażcie korespondencje. Jak nie pomogli, odesłali do innego
            Oddziału to pewnie dowody leżą spokojnie w skrzynkach pocztowych.
            Jak pisali chamskie listy nt. braku realizacji sprzedaży to też
            pokażcie. Jak bez Waszej współpracy audyt ma cokolwiek pomóc,
            wpłynąc na zmiany?!
            Jak nie przy tej okazji to kiedy?! Odrobina cywilnej odwagi.
            Jeśli jest źle to trzeba to pokazać a jak jest ok. to nie marudzić.

Sorry za ton, ale coś mnie trafia jeśli widzę zmarnowane szanse na
            zmianę na lepsze.
    • pchela70 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 02.02.10, 21:52
      Witam wszystkich :-)
      Jako pracownik ROD-u przykro czytać mi Wasze wypowiedzi na temat pracy ROD-ów.
      :-( Lecz skoro jest tutaj tak dużo głosów krytycznych to musi być coś na rzeczy.
      Wiem, że pewnie nie wszystkie wypowiedzi są obiektywne, gdyż piszą je pracownicy
      oddziałów, ale jednak z pewnością duży problem istnieje.
      Nie łudźcie się jednak, że likwidacja regionów jest lekiem na całe zło. Mało
      tego - wtedy na szczeblu wyższym, czyli w tym przypadku Centrali nikt się Wami
      nie przejmie, a co dopiero pomoże. No bo skoro teraz się Wami słabo przejmuje
      ktoś, kto chociaż od czasu do czasu Was odwiedzi, to przejmie się ktoś w
      Warszawie, kto nawet nie będzie wiedział gdzie na mapie znajduje się miejscowość
      z Waszym oddziałem? Nie łudźcie się, że Wam zmniejszą plany nie znając
      kompletnie specyfiki waszego otoczenia makroekonomicznego poza książką
      statystyczną? Przecież Wasze plany są pochodną planów opracowanych w Centrali, a
      nie są wymyślane w ROD-zie. Ludzie, którzy w Centrali będą plany Waszym
      oddziałom przydzielać często, gęsto nie będą wiedzieli nawet w którym regionie
      kraju Wasza placówka się znajduje. Będziecie wierszem w tabelce.
      Z tego co piszecie to problem nie tkwi w strukturze hierarchii jednostek PKO ale
      w ludziach, którzy w oddziałach też nie są tacy wspaniali. Wiem, bo jako trener
      ZSI miałem pełny przegląd naszych PKO-wskich kadr.
      Przykro jest czytać, że ja w ROD-ie nic nie robię, gdyż uważam, że tak nie jest.
      Z pewnością specyfika pracy jest zupełnie inna, ale to nie znaczy, że się w
      ROD-ach tylko bąki zbija! Praca w wymiarze większym niż 8h dziennie też nie jest
      tutaj rzadkością. Telefon zawsze podnoszę jak dzwoni i staram się pomóc, pomimo,
      że czasem szlak mnie trafia jak słyszę bzdurne, podstawowe, banalne pytania. Nie
      twierdzę jednak, że wszyscy pracownicy oddziałów są nieudacznikami. Wręcz
      przeciwnie, mam do Was sporo szacunku, gdyż wiem, że to od Waszych działań
      przede wszystkim zależy jak będzie postrzegany nasz Bank. Ja mogę Wam tylko
      pomóc lub starać się pomóc.
      Pamiętajcie, że ROD-y też często napotykają na opór Centrali w wielu ważnych dla
      Was sprawach, a skoro one mają problemy, to Wy, jako jeden z tysiąca oddziałów
      nie macie żadnych szans.
      Zarządzanie tak dużą korporację jak PKO BP z poziomu jednego ośrodka
      decyzyjnego, w tak dużym kraju jak Polska i z taką siecią doprowadzi do totalnej
      marginalizacji zdania oddziałów. Wtedy każdy Oddział PKO BP dalej położony od
      Warszawy niż 100 km będzie tylko kolejną pozycją w tabelce.
      Na podsumowanie powiem Wam, że pracownicy ROD-ów mają często takie same odczucia
      co do wsparcia Centrali jak Wy do wsparcia ROD-ów, więc wyobraźcie sobie co to
      będzie jak ROD-ów zabraknie.
      Niestety, na model autonomii regionów pod jednym szyldem, tak jak w przypadku
      np. Sparkasse w Niemczech nie ma co liczyć. :-(
      Piszę to wszystko bez urazy i bardzo serdecznie Was pozdrawiam. Być może wkrótce
      będę jednym z Was, ale nie łudzę się, że brak regionów poprawi Waszą i Banku
      pozycję. Wręcz przeciwnie Wasza i moja pozycja będzie o wiele słabsza niż jest
      teraz.
      Przy likwidacji regionów moloch PKO BP w krótkim okresie czasu zarobi i pisząc z
      ironią poprawi nastrój części pracowników oddziałów i Centrali, lecz w dłuższej
      perspektywie i Bank i pracownicy oddziałów stracą. :-(
      Pomimo wszystkich przeciwności losu trzymcie się ciepło.
      Pozdrawiam serdecznie!
      Pcheła
      • kuta40 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 03.02.10, 07:44
        no cóż,za Tobą przemawia chyba strach przed likwidacja RODów ( poza tym pisze
        się szlag nie szlak),pracowałam w RODzie i doskonale znam jego pracę,kiedyś gdy
        RODy zasilali fachowcy czyli ludzie z 30 letnim stażem pracy znający pracę w
        banku od podszewki to może i miało to jakiś sens,potem przyjmowano z ulicy
        znajomych królika,cudownych wszechwiedzących absolwentów różnych
        kierunków,którzy swoja niewiedzę tuszują arogancją i chamstwem.Oczywiście
        Warszawa też się nie przejmie,ale czy to jest argument za pozostawieniem RODów????
          • pchela70 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 03.02.10, 18:25
            Witam ponownie :-)
            Ależ ja nie ukrywam, że pewnie pracownicy mają sporo racji, co do sposobu
            funkcjonowania RODów i ludzi tam pracujących. Tak dużo głosów krytycznych daje
            do myślenia. Jednakże nie lubię postrzegania świata w kolorach czarno-białych.
            Chciałem tylko zasugerować, że likwidacja czegoś musi coś dać organizacji, a
            całkowita likwidacja RODów z punktu widzenia oddziału nic nie da, lecz tylko ich
            położenie pogorszy. No chyba, że ktoś jest "psem ogrodnika" i cieszy go chociaż
            to, że może jemu nie jest lepiej lub nawet trochę gorzej, ale przynajmniej
            innemu jest jeszcze gorzej.
            O istnienie RODów jestem spokojny, pod tą bądź inną nazwą i w tej lub innej
            konfiguracji. Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie, że tak duża organizacja
            jak PKO, w tak dużym kraju jak Polska potrzebuje szczebla pośredniego. Samo
            sprawne zebranie informacji nieosiągalnych z poziomu Centrali (wierzcie mi w tym
            Banku jest ich jeszcze bardzo wiele, czego codziennie doświadczam) jest
            niewykonalne przy bardzo płaskiej strukturze organizacyjnej (samych placówek
            własnych jest ponad 1000). Centrala nie będzie chciała i nie może wziąć na
            siebie tak dużej sieci bo doprowadzi do bezwładu informacyjnego, a przecież
            Centrala z informacji żyje. Reasumując - reorganizacja RODów możliwa i być może
            wskazana, likwidacja nie.
            Pozdrawiam ponownie i życzę miłego dnia!
            Pcheła

ps. Czuk1 - jeśli masz zamiar rzucać epitety pod moim adresem to proszę bardzo
            (cham itp.). Nie wiem tylko kto wtedy jest chamem. Jeżeli chcesz wylewać na mnie
            swoja frustrację i Ci to pomoże to też proszę. O to czego się boję to się nie
            martw. Z pewnością nie likwidacji RODów, która i tak by nie miała żadnego wpływu
            na politykę kadrową w oddziałach. Idąc Twoim tokiem myślenia mógłbym
            podejrzewać, że to Ty się boisz utraty pracy i próbujesz chociaż na forum
            przerzucić ją na pracowników RODu. Jeżeli tak, to nie licz na to. Reorganizacja
            RODów i reorganizacja oddziałów będą szły niezależnymi tokami.
            Argument o fachowcach z 30-letnim stażem. Pewno, że jest takich wielu. Mniej
            więcej tyle samo co z 2-letnim, 5-letnim, 10-letnim, 15-letnim itd. Ale nie
            tylko wiek i staż decydują o fachowości. W tym Banku jest również wielu
            pracowników z 30-letnim stażem, którzy od 20 lat nie powinni w nim pracować
            (tylko czasami nie bierz tego do siebie). Wiem, że to niepopularne ale takie
            jest moje zdanie. Tu też mógłbym Ci przykleić łatkę zawiedzionego,
            sfrustrowanego pracownika RODu, który został przeniesiony za niekompetencje do
            oddziału, ale nie znam Cię więc daleki jestem od tego.
            A zdanie rozpoczynamy od dużej litery. ;-)
            Pomimo wszystko też pozdrawiam i liczę na więcej argumentów a mniej epitetów. :-)
            Pcheła
              • kicia12345199 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 03.02.10, 19:31
                Chr1313 nie ciesz się, że C-la w Warszawie będzie zbierać zamówienie z 1000 placówek, gdyż w regionach (jako pracownicy c-li) zostało po jednej kompetentnej osobie z marketingu zamiast kilku. Oto właśnie chodzi, aby zamiast kilkudzisięciu osób w ROD-ach zostawić kilka osób znających się na rzeczy (tak jak mówi pchela70) znających specyfikę placówek na danym terenie. Reasumując zamiast przeludnionych ROD-ów z dyrektorami, sekretarkami, kierownikami i armią ludzi kilka osób (po jednej max dwóch z obecnych zespołów).
                • chr1313 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 03.02.10, 20:08
                  Ależ ja sie cieszę. Ta jedna osoba nie rozwiezie ulotek, nie
                  dostarczy plakatów, nie zbierze zapotrzebowania na bieżąco:) Nie
                  będzie organizować imprez, śniadań biznesowych, itp. Bo nie da rady.
                  Armia fachowców czeka na te zadania w Centrali. A co do fachowców.
                  Jedna czy dwie osoby na kilkadziesiąt oddziałow i kiluset albo parę
                  tysięcy pracowników:) Ubaw po pachy. W Centrali kilka tysięcy luda
                  na to czeka i powinno to dostać. I okaże się wtedy kto ile wnosi na
                  Puławskiej do pracy zwykłych szaraczków.
              • czuk1 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 03.02.10, 20:09
                Pchela pisze o mnie i do mnie tak:

Piszesz:

"ps. Czuk1 - jeśli masz zamiar rzucać epitety pod moim adresem to proszę bardzo
                (cham itp.). Nie wiem tylko kto wtedy jest chamem. Jeżeli chcesz wylewać na mnie
                swoja frustrację i Ci to pomoże to też proszę. O to czego się boję to się nie
                martw. Z pewnością nie likwidacji ROD-ów, która i tak by nie miała żadnego wpływu
                na politykę kadrową w oddziałach. Idąc Twoim tokiem myślenia mógłbym
                podejrzewać, że to Ty się boisz utraty pracy i próbujesz chociaż na forum
                przerzucić ją na pracowników ROD-u. Jeżeli tak, to nie licz na to. Reorganizacja
                ROD-ów i reorganizacja oddziałów będą szły niezależnymi tokami.Argument o
                fachowcach z 30-letnim stażem. Pewno, że jest takich wielu. Mniej więcej tyle
                samo co z 2-letnim, 5-letnim, 10-letnim, 15-letnim itd. Ale nie tylko wiek i
                staż decydują o fachowości. W tym Banku jest również wielu
                pracowników z 30-letnim stażem, którzy od 20 lat nie powinni w nim pracować
                (tylko czasami nie bierz tego do siebie). Wiem, że to niepopularne ale takie
                jest moje zdanie. Tu też mógłbym Ci przykleić łatkę zawiedzionego,sfrustrowanego
                pracownika ROD-u, który został przeniesiony za niekompetencje do oddziału, ale
                nie znam Cię więc daleki jestem od tego.A zdanie rozpoczynamy od dużej litery. wink
                Pomimo wszystko też pozdrawiam i liczę na więcej argumentów a mniej epitetów.
                smile Pcheła"
                --------------------------------------------------------------------
                O czym Ty Pchelo piszesz ?
                Jakie masz do mnie imiennie adresowane uwagi.?
                Jestem za leniwy by zacytować moje - w tym wątku - posty.
                Przeczytajcie je Państwo sami.
                Chyba zostałem pomylony z kim innym.
                Stąd nie zamierzam prowadzić z Tobą merytorycznej polemiki, bo uwagi Twoje mnie
                nie dotyczą. O ROD-ach o lat wypowiadałem się merytorycznie. Na tym forum moje
                posty mają jedynie charakter mobilizujący do wypowiedzi.

Pozwolę sobie skorzystać jednak z okazji i poruszyć (twórczo) temat ortografii
                na forach internetowych. Może także pochwalić czasy szkolne w PRL.

Nawiązując do postu Pcheli chcę stwierdzić, że na tym forum nikogo nie nazwałem
                chamem bądź inną nazwą uznawaną powszechnie jako obraźliwa. Do Ciebie też mam nic.
                Podstawowych błędów ortograficznych nie robię - od VII klasy szkoły
                podstawowej. Zadbał o to w naszej węgorzewskiej szkole, nauczyciel - Pan
                Wojnarowski . Stopnie obniżane były już za złą interpunkcję w dyktandzie, a
                jeden błąd ortograficzny - to pewna dwójka . Podobnie w Technikum Statystycznym
                w Bydgoszczy (lata 53-57) postawiono nam bardzo wysokie wymagania z jęz.
                polskiego. Dzięki temu przez 50 lat pracy biurowej (pisma, analizy,
                opracowania, plany , programy, przemówienia dla szefów, artykuły...)nie miałem
                problemów z ortografią.
                Piszę o tym dlatego, że teraz obserwujemy w życiu codziennym , w tym na forach
                internetowych "gramatyczny upadek" młodego pokolenia.
                Miliony absolwentów studiów wyższych nie przekładają się na wysoką jakość
                kształcenia.
                Wyrażam pogląd, że kadra naukowa wszystkich kierunków kształcenia, gdyby sama
                miała świadomość znaczenia jęz. polskiego dla Polaków, mogła by wymuszać na
                swoich studentach stosowanie w mowie i piśmie poprawnej polszczyzny .
                Nie mogę też zrozumieć tego dlaczego od kilku lat młodzi ludzie
                {O ZGROZO TEŻ DZIEWCZĘTA} - na ulicy, w szkole, w domu , w rozmowach
                używają słowo k...a , jako przerywnik. Żaden naród w świecie nie porozumiewa
                się przy pomocy przekleństw. Gdzie my , dorośli jesteśmy. czy nie można
                utworzyć powszechnego frontu walki z patologią (epidemia) profanowania
                przekleństwami polskiego języka ?
                • fight_till_death Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 03.02.10, 22:43
                  Nie lubię nikogo pouczać ani wytykać popełnianych błędów, ale masz
                  Czuk całkowitą rację: mamy do czynienia dramatycznym upadkiem języka
                  polskiego i to nie tylko w zakresie gramatyki. Do tego dochodzi
                  fatalna ortografia, składnia, interpunkcja i styl. Młodzi Polacy
                  tracą umiejętność poprawnego wysławiania się, a w dodatku próbują
                  ten niechlujny słowotok wyrazić na piśmie zapominając, że słowa
                  mówionego w większości przypadków nie można wprost wyrazić na
                  piśmie, ponieważ może zmienić swoje znaczenie albo zupełnie je
                  stracić.
                  Rozumiem, że forum rządzi się pewnymi prawami i nie można wymagać,
                  by każdy pisał rozwlekłe epistoły, ale należy oczekiwać, że wpis
                  będzie cokolwiek zrozumiały, ponieważ taka jest idea forum:
                  porozumiewanie się. Czasem mamy do czynienia z zupełnie
                  niezrozumiałym bełkotem, co razi tym bardziej, że zdecydowana
                  większość osób piszących na forum to ludzie, którzy (chcąc nie
                  chcąc) należą do elity intelektualnej kraju.
                  Moje uwagi są zupełnie oderwane od tematyki wątku, ale tak samo jak
                  Czuk wykorzystałem okazję, by wyrazić swoje ubolewanie nad
                  marną "polskością" naszych wpisów.
                • pchela70 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 04.02.10, 21:59
                  Czuk1. Bardzo serdecznie Cię przepraszam, gdyż rzeczywiście pomyliłem loginy
                  osób odnoszących się do mojej wypowiedzi. Laurap2 bardzo dziękuję za zwrócenie
                  mi w odpowiednim momencie uwagi.
                  Słów swoich jednak nie wycofuję,choć adresat powinien być inny, który z
                  łatwością się zorientuje, że odpowiedź była kierowana do niego.
                  Jeszcze raz przepraszam i ponownie pozdrawiam wszystkich. :-)
                  Pcheła
      • moryc-1 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 08.02.10, 19:51
        powiem tak,
        Owszem likwidacja ROD-ów nie obniży znacznei zatrudneinia.
        A jako tzw. RMS, o którym piszecie, że jest neipotrzebny spotykam
        się jednak z wieloma oznakami szacunku, wdzięczności jak również
        podziękowania za wykonywaną pracę z Wami Szanowni Pracownicy. Bo nie
        oszukujmy się, szkoleń, coachingów i pracy z Wami na stanowisku
        nigdy za wiele. Jeszcze nie wystąpiła taka sytuacja podczas procesu
        coachowania, by pracownik coachowany,mimo wcześneijszych obaw, nie
        był wdzięczny za wskazówki, którem nei zostały przeze mnie
        narzucone, ale wspólnei wypracowane - przegadane.
        W tak dużej organizacji jak nasza, paradokslanie i wbrem temu co
        piszecie, RMS-ów kest wg mnie za mało, by móc poświęcić Wam ,
        Oddziałom należytą ilość czasu.
        • kdmazow Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 08.02.10, 20:00
          moryc-1 napisał:

>A jako tzw. RMS, o którym piszecie, że jest neipotrzebny spotykam
          > się jednak z wieloma oznakami szacunku, wdzięczności jak również
          > podziękowania za wykonywaną pracę z Wami Szanowni Pracownicy.(...)
          > W tak dużej organizacji jak nasza, paradokslanie i wbrem temu co
          > piszecie, RMS-ów kest wg mnie za mało, by móc poświęcić Wam ,
          > Oddziałom należytą ilość czasu.
          Szanowny RMS-ie ta wdzięczność zależy pewnie od tego jakim jesteś człowiekiem,
          bo człowiekiem się jest lub nie, a RMS-em czasami tylko bywa. Nie mam
          szczególnego szacunku do Was (ogólnie bez urazy) bo po waszych wizytach nam
          przybywa tabelek do wypełniania, mailów do wysłania ect. a na pracę coraz mniej
          czasu bo biurokracja górą, bo RMS straszy jakimś dyrektorem i wzywaniem do
          regionów. A może tak popracowalibyście w tej atmosferze i zobaczyli jak to z
          dołu wygląda.
          • moryc-1 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 09.02.10, 21:30
            > Szanowny RMS-ie ta wdzięczność zależy pewnie od tego jakim jesteś
            człowiekiem,
            > bo człowiekiem się jest lub nie, a RMS-em czasami tylko bywa. Nie
            mam
            > szczególnego szacunku do Was (ogólnie bez urazy) bo po waszych
            wizytach nam
            > przybywa tabelek do wypełniania, mailów do wysłania ect. a na
            pracę coraz mniej
            > czasu bo biurokracja górą, bo RMS straszy jakimś dyrektorem i
            wzywaniem do
            > regionów. A może tak popracowalibyście w tej atmosferze i
            zobaczyli jak to z
            > dołu wygląda.

odpowiadając:
            jestem pracownikiem PKO BP SA z kilunastoletnim stażem, który
            obejmował różne stanowiska, począwszy od doradcy,m naczelnika,
            dyrektora a obecnie RMS-a. Także znam specyfikę i charakter pracy w
            oddziale, wiele lat pracowałem z Klientami, mając z tego wiele
            satysfakcji, ale też czasem sporo nerwów. I możesz mi wierzyć, lub
            nie, znam wielu RMS-ów w naszym kraju, którzy równiez legitymują się
            doświadzceniem w pacy z Klientem. NIE JESTEŚMY DO KOŃCA KOSMITAMI :-
            ).
            pozdrawiam
    • skuter44 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 05.02.10, 09:03
      Na tle Twojej wypowiedzi - z którą w pełni jestem zgodny - są pytania do Pana
      Prezesa:
      1. Jaki sens merytoryczny i ekonomiczny ma utrzymywanie ROK-ów ?
      Jest to dublowanie struktury ROD i oddziałów operacyjnych.
      2. Czy nie wystarczy by wydzielić w dużym oddziale (jak to
      jest w odniesieniu do obsługi VIP-ów) kilku pracowników-
      doradców zajmujących się pozyskiwaniem i obsługą dużych
      przedsiębiorstw ?
      Przecież i obecnie operacje bankowe tych dużych firm prowadzą
      oddziały detaliczne, przecież i teraz również oddziały operacyjne
      pozyskują dużych klientów i przekazują ich pracownikom ROK.
        • nfm9 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 06.02.10, 13:23
          Kala bądź cierpliwa. Z czasem Prezes "udrożni" ROD-y i ROK-i. Co do liczebności ROK-ów to masz rację - jest to swoiste kuriozum. Jeden terenowy Dyrektor w zupełności wystarczy. Z kolei w poszczególnych ROD-ach występują duże rozbieżności w zatrudnieniu ilości osób w zespołach (sięgające nawet 300%) co jest trudne do wytłumaczenia w regionach o podobnej skali działania.
          Kwestia wydajności pracy lub po prostu jej brak.
          • skuter44 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 06.02.10, 13:53
            Rynek klientów korporacyjnych (faktyczny i potencjalny) na terenach o małym
            nasyceniu dużymi korporacjami nie upoważniał ( a tym bardziej teraz - po
            bezskutecznym umocnieniu się banku na tym rynku) do utrzymywania obecnej
            struktury ROK-ów.
            Drogę tę przeszedł inny bank - PeKaO - i wycofał się (już klika lat temu) z
            utrzymywania oddziałów korporacyjnych. A tu (w PKO BP) z uporem maniaka
            utrzymuje się strukturę ROK, a powinna przecież od początku obowiązywać zasada
            "racjonalnej ekonomiki". Jakie jest ku temu uzasadnienie ?
              • agnes_jk Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 11.02.10, 18:33
                W innym wątku naszego forum znalazłam wypowiedź twórcy(twórczyni)forum pracowników PKO BP:

mobbing_pkobp napisała:

> Witam
                > Zaczęła się czystka w Centrali i ROD-ach.
                > Na początek zabrali się za "marketing".
                > Bardzo dużo osób dostało wypowiedzenia w ramach zwolnień grupowych.
                > Na kwiecień zapowiadane jest trzęsienie w Banku.
                > Ma być tylko 17 dpartamentów. I dalsze uszczuplanie ROD-ów i innych
                > centrów, co będzie związane z centralizacją zadań.
                > pozdrawiam
                > trzymajcie się
                > Wasz
                > mobbing_pkobp

Zmiany w dobrym kierunku!
            • lucky_pko Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 12.02.10, 22:11
              witam wszystkich zainteresowanych tematem, a szczególnie osoby o
              nicku: skuter44, kala_cc i nfm9 wypowiadające sie w tematach,
              których nie znają, co wiecej nie znające stuktury wyniku Banku na
              który składają się poszczególne biznesy (m. in. detal, zmp,
              mieszkaniówka i korporacja). Szczególnie poruszyła mnie wypowiedz,
              że w rok-ach jest za dużo ludzi, że ustępujemy pola Pekoa sa. To
              totalna nieznajomość, nie tylko struktury rok, ale również
              rankingów, wyników badań firm zewnętrznych. wg mnie takie rzeczy
              mogą pisać jedynie osoby, które bazują na jakichs utartych i
              zasłyszanych z niewiarygodnych źródeł (może od konkurencji)
              informacji. w okresie istnienia rok zdobyty został rynek podmiotów,
              o którym kiedyś mogliśmy pomarzyć. dla wielu banków jesteśmy poważną
              konkurencją, a dla wielu firm poważnym partnerem.
              Zapewniam, rok-i pracują tak samo cięzko jak oddziały, mają plany i
              presję na wynik/sprzedaż i wszystkim pracownikom zależy na tym aby
              rynek zdobywać a nie jedynie narzekać, czy komentować. to do niczego
              nie prowadzi. a jeśli się nam to nie podoba, nikt nas w baku nie
              trzyma. Dlatego na tym portalu jest tak mało wątków ludzi z rok.
              ROK to nic innego jak oddział, mający szefów w Centrali, mający te
              same problemy z procedurami, ryzykiem i tym samym o czym wszyscy
              piszą. Tak więc proszę nie mówcie o czymś o czym nie macie pojęcia.
              Po prostu skoncentrujmy się na pracy. problemy, te czy inne będą
              zawsze i są w każdej instytucji.
            • dante-2 Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 13.02.10, 09:57
              Serdecznie mnie ubawiły niektóre wypowiedzi na temat ROK. I nie wiedzieć
              dlaczego przypomniała mi się bajka La Fontaine'a:

Lis i winogrona

Lis pewien, łgarz i filut, wychudły, zgłodniały,
              Zobaczył winogrona rosnące wysoko.
              Owoc, przejrzystą okryty powłoką,
              Zdał się lisowi dojrzały.

Więc rad z uczty, wytężył swoją chudą postać,
              Skoczył, sięgnął, lecz nie mógł do jagód się dostać.
              Wprędce przeto zaniechał daremnych podskoków
              I rzekł: „Kwaśne, zielone, dobre dla żarłoków".
              • billi_joe Re: ODDZIAŁY REGIONALNE-wielka niegospodarność w 13.02.10, 10:37
                Wiadomości o likwidacji zbędnego nadmiaru biurokracji w naszym banku są bardzo pozytywne i oby się wszystko udało!

O konieczności redukcji etatów w C-li czy ROD-ach większość z nas wie od dawna.

Trudno mi się wypowiadać na temat ROK-ów, ale z waszych postów wynika, że faktycznie struktura organizacyjna jest mocno dyskusyjna.

Zaintrygowała mnie wypowiedź lucky_pko, który napisał ("...Zapewniam, rok-i pracują tak samo cięzko jak oddziały,...") nie wiem czy to nie jest przypadkiem jak w tym starym dowcipie jak robotnik biegał po budowie tam i z powrotem z pustymi taczkami a na uwagę rozbrajająco odpowiedział, że u nas taki za...ol, że i załadować nie ma czasu...

Mówiąc poważnie Drogi lucky_pko, czy możesz dowieść np., że ROKi o przeroście zatrudnienia osiągają lepsze rezultaty i mają wyższą wydajność niż inne?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka