Dodaj do ulubionych

Właściel mieszkania/ współwłaściciel/ kupno

28.03.11, 16:18
Jak jest to w Turcji ? Orientujecie się?
Czy mogę kupić mieszkanie w Turcji? Czy wiążą się z tym jakieś "extra" podatki?
ewentualnie czy mogę być współwłaścicielem mieszkania
Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacia za wszelakie informacje będę wdzięczna wink
Obserwuj wątek
    • riverina Re: Właściel mieszkania/ współwłaściciel/ kupno 28.03.11, 17:37
      Witaj. Z kupnem nie ma zadnego problemu.W turcji handel nieruchomościami odbywa sie na dużą skalę i w Alanii np jest tyle biur pośrednictwa nieruchomosci, co sprzedajacych wycieczki smile Koszty dodatkowe są , ale najlepiej zostawić je na głowie Agenta posredniczacego. Wspolwłasnośc odradzam ze względu na sprawy dziedziczenia i ewentualnej sprzedaży. Kupowałam teraz drugą nieruchomość, moge więc odpowiedzieć na wszystkie pytania. Napisz na gazetowego.
      • sarlo51 Re: Właściel mieszkania/ współwłaściciel/ kupno 29.03.11, 00:05
        Z kupnem nie ma problemu jesli placisz gotowka. Jestes obcokrajowcem to chyba bedziesz musiala czekac 3miesiace. Jesli chodzi o agencje to oni biora sobie procent od sprzedarzy.Jesli masz znajomego turka co mozesz ufac duzo oszczedzisz sobie.Ja bym odradzala kupowac przez agencje..Duzo mieszkan widac z napisem SATELIK przez wlascicieli.Kupno bedzie trwalo jeden dzien.Bac bardzo ostrozna przy wymianie pieniedzy ze sprzedawca.Wspolwlasciciel bym bardzo odradzala bo mozesz wszystko zgubic czasem.Lapowki tam chodza pod stolem.Mam duze doswiadczenie ze sprzdarza i kupnem tam mieszkan.
        • riverina Re: Właściel mieszkania/ współwłaściciel/ kupno 29.03.11, 08:58
          Sarlo, własnie problem ze znajomym Turkiem :0. Zanim wróciłam do Polski sprzedał mieszkanie jeszcze raz za wyzsze pieniadze. musiałam leciec jeszce raz i kupiłam drugie przez agencje. bierze 3 %, ale dopilnuje wszystkiego. z kolei rejestracja u notaariusza, która daje jakieś prawa przed sądem kosztuje duzo wiecej, dlatego nikt tam tego nie robi. Czekanie na TAPU to ok 2 mies obecnie. Z kredytem hipotecznym nie ma tez problemu w Turcji. Deniz Bank zaproponował mi w EURO na 50 % wartosci mieszkania, (6% na 10 lat) - formalnosci brak, decyzja w 1 dzień. Tyle, że oni wpłacaja swoja część po wydaniu TAPU, więc sprzedajacy sie nie zgadzaja tak długo czekać.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka