Dodaj do ulubionych

Czy ktokolwiek z Gaziantep lub okolic??

04.09.11, 22:03
Witam,
Zastanawiam się czy ktokolwiek odważył się zamieszkać w Gaziantep big_grin
Ja mam tam teściów i odnoszę wrażenie, że obcokrajowców tam brak...

Czy ktoś zna jakiegokolwiek Polaka/Polkę z Gaziantep??
Będę wdzięczna za info smile

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • seymag Re: Czy ktokolwiek z Gaziantep lub okolic?? 05.09.11, 11:56
      Hej,

Mój narzeczony pochodzi z Gaziantep, półtora roku tam mieszkałam, teraz jestem z Pl kończę studia, ale jedną nogą sercem i myślami jestem już w Antep smile
      W Gaziantep są Polacy, przeważnie wolontariusze z EVS oraz studenci Erasmusa. Znam też dwie dziewczyny z Węgier, które tam pracują, uczą angielskiego.

Pozdrawiam
      seymag
      • trishka.mrishka Re: Czy ktokolwiek z Gaziantep lub okolic?? 05.09.11, 15:02
        Dziękuję za szybką odpowiedź smile
        Bardzo mi pomogłaś - nie miałam pojęcia, że są tu obcokrajowcy.

Czy mogłabyś dać mi wskazówki gdzie mogę się skontaktować z Polakami/obcokrajowcami? Nie mam żadnego punktu zaczepienia tutaj sad

oto mój mail, jeśli tylko miałabyś ochotę mi pomóc smile
        asiulka6@wp.pl
          • riverina Re: Czy ktokolwiek z Gaziantep lub okolic?? 05.09.11, 19:16
            Seymag, napisz prosze, jeśli masz porównanie z innymi rejonami Turcji, czy rzeczywiście w Antep jest taka dobra kuchnia. Ciagle to słyszę od swojego przyjaciela, ale nie było okazji, żeby tam pojechać i pobyc dłużej. Mnie kuchnia turecka smakuje każda, a głównie jestem w Alanii lub Konii , byłam też w wielu innych miejscach, ale w hotelach, a to właściwie kulinarnie sie nie liczy.
            • trishka.mrishka Re: Czy ktokolwiek z Gaziantep lub okolic?? 05.09.11, 20:13
              Jedzenie jest na prawdę świetne. Tutejsze kobiety są wyćwiczone w sztuce kulinarnej. Sama potrafię nawet upichcić coś ichniego big_grin
              Gaziantep warto odwiedzić, ale dłuższe mieszkanie - przynajmniej dla mnie - może być uciążliwe. Ludzie są bardzo ciekawscy i czasem potrafią być namolni. Często zdarza się że bez pardonu nagabują na zmianę religii czy nawet imienia... :"mieszkasz w Turcji to zmień imię na tureckie"... Spotkałam też wielu miłych ludzi z klasą, jednak spora część tutejszej ludności pochodzi ze wsi i ich mentalność jest dość specyficzna.
              Ja mam porównanie ze Stambułem i dla mnie przepaść. Gaziantep jest bardzo konserwatywne i tradycyjne. Obcokrajowiec to spora sensacja i wszyscy na ulicy się na Ciebie gapią jak na kosmitę...
              • seymag Re: Czy ktokolwiek z Gaziantep lub okolic?? 05.09.11, 21:59
                Kuchnia jak dla mnie rewelacyjna! Uwielbiam ostre potrawy, których tam nie brakujesmile Pistacje pod każdą postacią, bakłażany, ostra papryka itp.

Co do mieszkania w Antep, początkowo było ciężko... wkurzało mnie bycie "kosmitą" big_grin, miałam gdzieś że nikt nie chodził w krótkich szortach w listopadzie itp robiłam wszystko na przekór żeby pokazać że jednak można, po pewnym czasie sama doszłam do wniosku że wkurza mnie jak jacyś podstarzali "panowie" gapią mi się w dekolt więc zdecydowałam ograniczyć długość spodenek hehe itp ale nikt mnie do niczego nie namawiał. Do wszystkiego można się przyzwyczaić, zmieniać imienia nie zamierzam, religii też nie (chociaż niektórym by to odpowiadało). Ludzie bardzo milismile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka