Dodaj do ulubionych

odręczne zaproszenie męża turka do polski

14.05.12, 11:13
Witamsmile Mój mąż był wcześniej w Polsce zaproszony przez mojego ojca zaproszeniem wydanym przez urząd wojewódzki.Teraz zamierza przyjechać drugi raz i ja jako żona chce go zaprosić.Wiem że za drugim razem nie musze iść do urzędu wystarczy ze odręcznie napisze zaproszenie.Powiedzcie mi dziewczyny jak to ma wyglądać bo nie mam za dużo czasu.
Obserwuj wątek
  • seymag Re: odręczne zaproszenie męża turka do polski 15.05.12, 09:09
   Witam, ja pisałam odręcznie zaproszenie dla mojego narzeczonego, nigdy wcześniej nie załatwiałam żadnego zaproszenia z urzędu wojewódzkiego (jeśli ktoś w ciągu chyba ostatnich 2 lat otrzymał jakieś vizy Schengen, to jak mnie poinformowali w ambasadzie, wystarczy odręcznie napisane zaproszeniesmile
   Na stronie ambasady są wytyczne co powinno zawierać takie zaproszenie:

   Imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, płeć, obywatelstwo, adres zamieszkania, serię i numer dokumentu podróży zapraszanego cudzoziemca. Jeżeli zapraszana osoba nie ma własnych środków wymagane jest zobowiązanie się zapraszającego do pokrycia kosztów związanych z pobytem i wyjazdem zapraszanego cudzoziemca, w tym kosztów ewentualnego leczenia oraz kosztów wydalenia z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
   Konieczny jest czytelny podpis z nazwiskiem i dane osoby zapraszającej, z załączoną kopią dowodu osobistego lub paszportu, oraz dane do ewentualnego kontaktu telefonicznego.


   Ja napisałam coś w stylu, że Ja .....legitym. się paszportem o nr .... zamieszkała w .... zapraszam mojego narzeczonego, będącego obywatelem Turcji, legitym. się paszportem o nr... zamieszkałego w .... do Polski. Jako cel podałam uczestnistwo w ślubie kuzyna i dodatkowo jeszcze dołączyłam zaproszenie na ślub z naszymi nazwiskami smile na koniec oświadczenie że zobowiązuję się do pokrycia kosztów związanych z jego pobytem w PL, w tym kosztów ewentualnego leczenia, wydalenia itp.

   Na koniec jeszcze napisałam nasze dane w 2 kolumnach, osoba zapraszająca i osoba zapraszana:
   imię, nazwisko, adres, nr paszportu, zawód (nie wiem po co ale tak kazali), płeć, nr telefonu.
   Pierwsze zaproszenie zaniosłam do notariusza żeby poświadczył (tak dla pewności) ale to nie było potrzebne smile

   Pozdrawiam
   seymag
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka