Dodaj do ulubionych

Dzisiejsze śniadanie

08.06.12, 11:05
Piątkowe śniadanie zorganizował nam dzisiaj kuzyn męża, który z nami mieszka....Na początku byłam miło zaskoczona ale po dokładnym wytłumaczeniu jak to się odbyło odechciało mi się jeść.
sigara boregi zostały usmażone na oliwie z oliwek, następnie na tym została zrobiona jajecznica a końcowy efekt zużytej oliwy został dodany do czarnych oliwek jako sos z ostrą papryką!!!
Kuzyn męża oznajmił, że to w Turcji jest standardem i normą!! jestem tutaj 3 lata i pierwszy raz coś takiego usłyszałam i zobaczyłam....
Spotkałyście się może z tym w Turcji?
Obserwuj wątek
    • melek85 Re: Dzisiejsze śniadanie 08.06.12, 11:13
      Oj chyba mężczyźni nie powinni jednak gotować wink) U mnie przypadek zupełnie odwrotny, teściowa wszystko wyrzuca do kosza...nawet nietknięte danie podane na talerzu, które zostało po obiedzie..już nie wiem co gorsze wink
      • ingalill23 Re: Dzisiejsze śniadanie 09.06.12, 00:21
        melek85 napisała:

> Oj chyba mężczyźni nie powinni jednak gotować wink) U mnie przypadek zupełnie odw
        > rotny, teściowa wszystko wyrzuca do kosza...nawet nietknięte danie podane na ta
        > lerzu, które zostało po obiedzie..już nie wiem co gorsze wink

u mnie taki rpoblem byl z chlebem, ale wytlumaczylam, ze w moejj religii to grzech i zle sie czuje ze chleb sie nie dojada i wyrzuca, dlatego zaczelam zbierac kawalki , suszyc i jezdze karmic osiolki, wcinaja ile wlezie, chleb sie nie amrnuje, a ja mam spokojne sumenie, ze nie wyrzucam do kosza...

ps: odnosnie dania na sniadanie, nigdy sie z tym nie spotkalam ani w Tr ani na Cyprze
        • krotka.tr Re: Dzisiejsze śniadanie 09.06.12, 01:12
          Nie mam odniesienia do całej religii, ale mój narzeczony ma podobnie jak katolicy duże poszanowanie do chleba. Do tego stopnia, że potrafi okruszki zbierać z podłogi i wyrzucać do kosza, żeby ludzie po nich nie deptali. Sam nie lubi marnować chleba, ale i jedzenia wogóle - choć czasem kupuje coś bez pojęcia - bo wstyd kupić pół arbuza, więc kupujemy 15kg i nie możemy przejeść zanim zacznie kwaśnieć.
          Ale nie odczułam, żeby cokolwiek było eksploatowane do maksimum smile Nie wyobrażam sobie odzyskiwania tłuszczu po kolejnych stadiach gotowania, zresztą jakoś ponowne używanie przepracowanego oleju jakoś nie bardzo mi brzmi - ani to smaczne, ani zdrowe.
    • migda33 Re: Dzisiejsze śniadanie 08.06.12, 11:29
      myślę, że wychowywał się w biednej rodzinie i tam się nauczył takiej oszczędności ,,,, niby pozytywna cecha ale nie wiem czy to na zdrowie dobrze wychodzi ,,, osobiście nie widziałam takich praktyk tutaj i nie polecam
      • grazynalydia Re: Dzisiejsze śniadanie 11.06.12, 10:34
        Ja nie toleruje czegoś takiego w moim domu... pomimo, że to jest rodzina... aktualnie sam nie je tych oliwek (bo chyba mu obrzydzilam)....
        Kuzyn meza chyba nie zabardzo u Nas czuje się szczesliwy... bo nie jemy: bialego tureckiego chleba tzw. balonu, balkalwy, slodyczy, brak coli, chipsow..... jak to powiedzial, czekam na Twoja teściowa w lipcu smile)

Poydrawiam wsyzstkich serdecznie !!
        • cynamonek78 Re: Dzisiejsze śniadanie 07.08.12, 17:23
          a ja myślę że to nie ma nic wspólnego z Turcją, tylko po prostu to tacy ludzie. W Polsce też popadamy ze skrajności w skrajność... moja teściowa w Turcji nigdy by chleba nie wyrzuciła, a takiego opisanego "recyklingu" oliwy też nie stosuje wink
          • magdao157 Re: Dzisiejsze śniadanie 09.09.12, 13:59
            Moja tesciowa znowu wyrzuca mase jedzenia... w sumie to nie wyrzuca bo.. dokarmia kotki uliczne!!! Ale naprawde nadal nie moge wyjsc z szoku ile jedzenia marnuje, ona nawet nie wie co ma w lodowce, nie sprawdza tylko kupuje nowe!! Tragedia! a jedna zupa moze byc jedzona przez tydzien jak nie chce sie jej gotowac.... ale uswiadomiono mnie ze to podobno normalne ze zupe je sie kilka dni...
            • migda33 Re: Dzisiejsze śniadanie 09.09.12, 16:40
              u mnie zupę tez się je średnio przez 3 dni ,,, inne dania tez raczej nie są tylko jednodniowe ... nie widzę w tym nic gorszącego ,,, inaczej musiałabym wylać ,,,, a nie będę codziennie gotować ... pozdrawiam i życzę miłego gotowania smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka