Dodaj do ulubionych

weekend - spotkanie ;-)

02.11.06, 14:11
czesc moi drodzy/drogie,
po roznych negocjacjach droga mailowa/gg/skype/telefoniczna udalo nam sie
(angelika+angeika+iza) wynegocjowac wstepne informacje co do weekendowego
spotkania
tak wiec propozycja jest taka zeby to bylo Centrum Handlowe Cevahir
Dzien: niedziela
Godzinka: i tutaj jest maly problem z koordynacja godziny - mysle ze moezemy
na forum cos razem ustalic - mi pasuje caly dzien i moge sie dostosowac
Ja bede z moim narzeczonym.
Angelika cos tez o mezu mi wspominala.
Wiec tym razem spotkanie damsko meskiewink mam nadzieje ze sie uda.

pozdrawiam serdeczeni i mam nadzieje do zobaczenia
Obserwuj wątek
      • izaerbas Re: weekend - spotkanie ;-) 04.11.06, 09:49
        Olu bardzo sie ciesze, ze bedzieszsmile przyniose tych pare rzeczy, ktore mam dl
        aciebie. szkoda, ze nie bedzie raczej mojego erkana..ale moze jeszcze cos
        wykombinujemysmile ja bede na 100%...no chyba, ze snieg mnie zasypiesmile
        • melek77 Re: weekend - spotkanie ;-) 04.11.06, 11:13
          Bojana! Bardzo dziekujemy za pozdrowienia smile, choc tak na 100% nie jestem pewna
          czy dobrze rozszyfrowalam nick smile.
          Rowniez pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nas jak tylko bedziecie w
          Stambule.
          A.
          • marcinmilew Re: weekend - spotkanie ;-) 04.11.06, 11:44
            Dzięki za zaproszenie, najprawdopodobniej pojawimy się na spotkaniu (ja i i
            Paulina). Moglibyście napisać coś więcej o miejscu spotkania bo my mamy jeszcze
            trudności z poruszaniem się po Stambule (jedziemy samochodem z Tuzli) no i w
            koncu na która - 16:00, 16:30? Wiadomo ile osób będzie? Jaki charakter mają
            Wasze spotkania (na luzie, na galowo - nie chcemy zrobić gafy na dzieńdobry smile )
            Do zobaczenia!

Marcin i Paulina
      • angelikastanula Re: weekend - spotkanie ;-) 04.11.06, 19:42
        no to sie nam niezla grupka nazbierala smile
        az nie moge uwierzyc smile
        juz sie nie moge doczekac jutra ... i tez tylko mam nadzieje ze mnie snig nie
        zasypie i jakos z czesci azjatyckiej dojedziemy wink

marcin z checia bym ci pomogla ale jezeli chodzi o samochod to nie mam pojecia
        jak z twojej strony tam dojechac... w kazdym razie jest to ogromne centrum
        handlowe i nie da sie go przgapic ... czesc Istanbulu w ktorej ono sie znajduje
        w Mecidiyeköy - wiec o to tez mozecie pytac ... mam szczera nadzieje ze sie wam
        uda jakos bez problemow dotrzec smile

co do godzinki to mysle ze 16.30 bedzie najlepsza a jak ktos bedzie troszke
        wczesniej to bedziemy na siebie czekali smile

buziaczki i do zobaczenia smile
        a.
    • alexa195 Re: weekend - spotkanie ;-) 04.11.06, 21:22
      my jutro z mezem idziemy na slub na 15 (do tego "urzedu od slubow"). Mam
      nadzieje, ze damy rade przyjechac, choc boje sie ile nam zajmie dojazd na
      mecidiyekoy (przy dziesiejszej pogodzie jechalismy z bakırkoy na sirinevler
      godzine...). Pozdrawiam wszystkich uczestnikow jutrzejszego spotkania. Jak sie
      nie pojawie to obgadajcie mnie troche (podobno wtedy swedzi obgadywana osobe
      nos - to i poczuje sie jakbym byla z wami).

Pozdrawiam,

Ola
      • melek77 Re: weekend - spotkanie ;-) 05.11.06, 12:37
        Kurcze, nie wiem czy mojemu mezowi uda sie dotrzec, bo szef ich prawdopodobnie
        troche przetrzyma. Obiecal mi, ze przyjedzie, ale pewna nie jestem.

Ja bede w Cevahir nawet przed 16, bo meza kuzyn ma jakas sprawe i tam sie
        umowilismy. Pewnie tez na chwile do nas dolaczy, bo ma duzy sentyment do
        Polakow, a to dzieki pewnej uroczej blondynce wink.

Pisze jakies glupoty, a chcialam tylko powiedziec, ze gdyby ktos dotarl
        wczesniej, to ja bede w umowionej kafejce.

Do zobaczenia!
          • angelikastanula Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 07:21
            szlam na spotkanie pelna obaw i niepewnosci smile pewnie tak to bywa z tymi
            pierwszymi spotkaniami smile
            mialo byc male spotkanie a okazalo sie calkiem wielkie
            w kazdym razie strasznie sie ciesze ze mielismy okazje sie poznac i spotkac i
            kobietkom gratuluje mezow ... a mezom uroczych zon smile
            a co do tych jezykow to mnie chyba az z tego glowa rozbolala smile w kazdym razie
            to bardzo ciekawe jak sie zadaje pytanie po angielsku i dostaje odpowiedz po
            turecku lub polsku smile
            jeszcze raz wszyskim dziekuje i w imieniu azjatyckiego teamu zparaszam na
            kolejne spotkanie tym razem po stronie azjatyckiej smile basiu jakos dla ciebie
            przepustke zalatwimy smile smile

pozdrawiamy serdecznie
            angelika & walid

ps
            mamy fajne zdjecia jak ktos chcialby dostac to bardzo prosze o przeslanie mi
            info na gazetowego maila smile
            • izaerbas Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 08:12
              Dziewczyny ....i chlopakismile
              serdeczne dzieki za spotkanie, bylo super i choc nie ze wszystkimi nagadalam
              sie tyle ile bym tego chciala to mam nadzieje, ze byl to dopiero poczatek
              naszej znajomosci. Bylo naprawde fajni dzieki, ze tu jestesciesmile
              buziaki
              İza
              • marcinmilew Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 08:51
                No to teraz coś ode mnie.

Jeśli chodzi o spotkanie to myślę, że można je nazwać z powodzeniem sukcesem
                tego forum. Było bardzo miło, bardzo serdecznie i to jeszcze po polsku. Jak
                większość jego uczestników mam ogromną nadzieję, że to dopiero początek naszej
                przyjaźni i że będziemy powtarzać to częściej. W ciągu 3 godzin mam już trzy
                razy więcej znajmoych niż udało mi się ich zdobyć przez 3 miesiące pobytu w
                Stambule. Perspektywa przyszłych spotkań napawa mnie optymizmem i radością. Dla
                kogoś kto nie zna języka takie spotkania to swoiste ładowanie baterii przed
                dalszą izolacją jaka mnie czeka w Tuzli. Na koniec chciałbym przytoczyć słowa
                Valida (poprawcie mnie jak robię błąd w pisowni - a napewno robię), że bardzo
                ważną sprawą jest zdobycie wielu przyjaciół, gdyż w grupie łatwiej
                przezwyciężyć problemy, możemy sobie pomagać, robić razem interesy bawić się
                razem tak żeby wszystkim żyło się łatwiej i weselej. Na marginesie dodam, że
                wszyscy uczestnicy tej rozmowy podzielili ten pogląd i pojawiły się nawet plany
                zorganizowania wspólnego sylwestra. Z ewentualnych korzyści na przyszłość
                pamiętam, że Basia zastanawiała się nad rozpoczęciem kursu tureckiego dla tych
                z nas, którzy tego potrzebują - super pomysł Basiu mam nadzięję, że uda się to
                jakoś zorganizować (wogóle byłem pełen podziwu dla Twojej znajomości
                tureckiego) ja piszę się odrazu (problem może być tylko z miejscem ale dla
                chcącego ...). No i wciągu tych samych trzech godzin poznałem mnóstwo
                ciekawostek dotyczących życia w Turcji ale i nie tylko bo i Tunezji, Arabii
                Saudyjskiej i innych ciekawych krajach.
                Żałuje tylko, że nie udało mi się zapamiętać wszystkich imion (zwłaszcza tych
                nie polskich). Może warto było by wypisać je tutaj w celu łatwiejszego
                zapamiętania. Ja wypiszę co pamiętam uzupełnijcie proszę i nie gniewajcie sie
                jak źle zapmiętałem czyjeś imię.
                No więc dla przypomnienia Ja-marcin z Pauliną, Basia z synem Emirem, Andżelika
                z Validem, Asia, Andżelika z synem (?) kuzynem(?) i mężem (?), Karolina, Iza z
                mężem (?) mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem - uzupełnijcie proszę te znaki
                zapytania.
                Trzymajmy się razem!
                pozdr
                marcin
            • melek77 Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 08:15
              Kochani!
              Wspaniale bylo sie z Wami spotkac smile! Bawilismy sie swietnie w Waszym
              towarzystwie i juz czekamy na kolejne spotkanie.
              Rzeczywiscie zebrala sie nas spora grupa, bylo gwarno i wesolo, mieszaly sie
              tematy oraz jezyki.
              Czuje tylko lekki niedosyt, bo niestety nie udalo mi sie porozmawiac dluzej ze
              wszystkimi, ale mam nadzieje, ze na nastepnym spotkaniu to nadrobie.

Pozdrawiamy Was serdecznie i do szybkiego zobaczenia smile!
              Angelika i Celil
                • wanienka Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 09:20
                  witajcie!

bardzo mi przykro ze ostatecznie nie dotarlam na spotkanie na ktore mialam
                  straszna ochotesad((juz wychodzilam...a tu klops!
                  mam nadzieje ze niedlugo bedzie nastepne i bede miala okazje Was wszystkich poznac!
                  co do kursu tureckiego o ktorym byla mowa-to ja jak najbardziej sie pisze!
                  pozrawiam i zycze wszystkim milego dnia!
                • karolina_mat Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 09:23
                  Drodzy,

Ja rowniez bardzo dziekuje za mile niedzielne popoludnie. Bylo bardzo
                  sympatycznie! Nie udalo sie neistety porozmawiac ze wszystkimi na tyle ile by
                  sie chcialo ale mamy dzieki temu powod do kolejnych spotkan! Znajomosci zostaly
                  nawiazane, kto wie mze z tego w przyszlosci beda przyjaznie smile
                  Nastepnym razem proponuje spotkanie przy okraglym stole- wszyscy bedziemy sie
                  widziec i bez problemow bedziemy mogli porozmawiac smile

Buziaki, pozdrawiam,
                  K.
                    • yoannay Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 10:28
                      Witam was wszystkich serdecznie,

widze,ze ``nasza`` grupa powieksza sie z dnia na dziensmiletylko szkoda,ze mnie nie
                      ma obecnie w Stambulesadsiedze i podczytuje relacje ze spotkan z nadzieja ze po
                      powrocie nadrobie zaleglosci.
                      jesli ktos potrzebuje czegos(w miare nie ciezkiego) z Polski napiszcie na
                      gazetowego maila postaram sie przywiezc(wracam na koniec grudnia)>smile))
            • basiaistanbul Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 13:55
              smileAngeliko co do "przepustki" to w moim wieku te przepustke podpisuje sobie
              samasmileale po prostu gdy ma sie dzieci, one i ich zajecia sa zawsze na pierwszym
              planie,ale zawsze chcialabym spotkac sie z wami,gdyz bylo bardzo milo,z tym
              bolem glowy to wydaje mi sie ze kazdy z nas mial go trochesmileno ale zawsze zeby
              nas glowa tylko z takiego milego spotkania bolala,nieprawdazsmilei mysle ze nie
              tyle ze duzo rozmawialismy,bo niestety ja z kazdym wystarczajaca sie nie
              nagadalam, tylko po prostu Cevahir w weekend jest bardzo zatloczony.znowu czas
              minal za szybko,to z tego widac ze bylo bardzo fajniesmile
              pozdrawiam
              Basia
    • alexa195 Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 11:09
      byloby nas o 2 glowy wiecej bo i moj maz chcial przyjechac. ja czekalam, on
      dotarl do mnie za pozno i w efekcie zeby dotrzec na miejsce o czasie (tzn.
      przed zakonczeniem spotkania) trzeba by bylo brac helikopter. jak czytam wasze
      wrazenia po spotkaniu to sie tylko doluje ze mnie to ominelo. gdzie i kiedy sie
      widzimy nastepnym razem???? niech sie pali i wali ja i tak przyjde... basiu o
      co chodzi z tym kursem? mozesz podac blizsze informacje?

pozdrawiam,

ola
      • izaerbas Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 12:00
        Olusiu
        Nie doluj siesmile spotkamy sie jeszcze wiele wiele razy, ja mam tylko nadzieje,
        ze uda sie znow zorganizowac cos weekendowegosmile mozemy sie tez kiedys umowic w
        şirinevler, bo ja tu pracuje, a ty tez masz blisko.
        pozdrawiam serdecznie
        buzki
        iza
    • kiranna Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 11:37
      Super, ze sie spotkanie tak fajnie udalo i szkoda, ze nas z Bartusiem na nim
      nie bylo sad( Wracamy za 2 tygodnie, wiec szykujcie sie juz na nastepne wink
      a zdjecia chetnie tez bym obejrzala, kto mi podesle?
          • angelikastanula Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 12:09
            a ja chcialam jeszcze dwa slowka od Asi wam napisac bo jak mi napisala w
            mailu "probuje napisac cos na forum ale mnie system wylogowuje na wszelki
            wypadek napisz tez cos ode mnie bo to mi sie strasznie podobalo"
            takze asia sie tez podobalo smile
            do nastepnego razu smile
            • aktasej Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 12:31
              Ufff nareszcie Witam wszystkich i w koncu zmieniam sie z biernego forumowicza w
              czynnego forumowicza pomimo technicznych trudnosci jak angelika wczesniej
              napisala teraz sie w koncu ujawniam smile Dziekuje za spotkanie bylo swietnie ,
              wszyscy serdeczni usmiechnieci jedynie co to bede musiala czesciej zmieniac
              miejsce przy stole (no chyba ze bedzie okragly) bo za malo udalo mi sie
              porozmawiac np z Basia i z Iza. Mam nadzieje ze nadrobie nastepnym razem i
              poznam jeszcze wiecej osob smile Melek ja tez poprosze o zdjecia na
              aktasej@yahoo.com. Tam zagladam najczesciej.
              Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i do nastepnego ...
              Asia
              Aaaa i jeszcze sie przyznam ze po spotkaniu wymyslilam w koncu imie dla potomka
              tylko przyznam sie wam dopiero jak dostane akceptacje meza smile wiec te spotkania
              tez daja natchnienie trzeba kontynuowac.
    • kochanionka Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 17:17
      Musze ze skrucha przyznac,ze troche bawie sie w"podgladacza".Z radoscia
      przeczytalam o planowanym spotkaniu,potem sledzilam przygotowania,no a dzisiaj
      pierwsze "rzucialm sie" na relacje z tegoz spotkania.
      Czytalam ,czytalam i usmiech nie schodzil z mojej twarzy.
      Jestem bardzo daleko od Was a jednoczesnie tak blisko.smile
      To wspaniale,ze bylo Was tak wiele,ze byliscie rodzinami,ze daliscie sobie tyle
      radosci.
      Tak sie obala steerotypy,tak sie rodza przyjaznie.
      serdecznie Wam wszystkim gratuluje.
      • marcinmilew Re: weekend - spotkanie ;-) 06.11.06, 19:15
        No to wygląda na to że temat "weekend - spotkanie wink" już będzie cały czas na
        wierzchu i cały czas aktualny smile.
        Ej ten podział na azjatycki i europejski team jest jak najbardziej zabawowo
        umowny i choć wiem, że nikt nie pomyślał inaczej to i tak to piszę i jak
        najbardziej wszyscy są zaproszeni i fajnie by było jakby nam się powtórzył
        scenariusz z niedzieli.
        Rozmawiałem z Pauliną i nam pasuje sobota wieczorem powiedzmy w Bostanci i tu
        prosba do bardziej obeznanych (Asia, Andzelika) żeby jakieś miejsce
        zproponowali (zawsze mozemy spotkac sie przy wyjsciu podziemia przy stacji i
        wejsc do pierwszej lepszej knajpki a jest ich tam przeciez pelno).
        papa
        marcin
          • bojana2 do melek77 06.11.06, 22:23
            Angeliko, myślę że dobrze rozszyfrowałaś mojego nicka.
            Wczoraj w czasie Waszego spotkania próbowałam się do Ciebie dodzwonić, by
            stworzyć taki most Warszawa-Istanbul.Niestety zamiast Ciebie usłyszałam
            komunikat po turecku.Czytając dzisiaj Wasze wrażenia ze spotkania znalazłam
            informację, że był także Sezgin. Przekaż mu,proszę,pozdrowienia ode mnie i od
            nieobecnej w Polsce Karoliny (ale obecnej w Turcji na stypendium w
            Uniwersytecie S.Demirela w Isparcie).
            Wkrótce napiszę maila.
            Pozdrawiam całą rodzinkę.
            Bożena
            • melek77 Re: do melek77 07.11.06, 07:34
              No to trafilam bez pudla smile.
              Niestety, w niedziele, zaraz po przyjsciu na umowione miejsce rozladowal mi sie
              telefon i nawet Celil, ktory mial dotrzec do nas troche pozniej nie mogl sie
              dodzwonic. Na cale szczescie byl ze mna Sezgin i w koncu sie odnalezlismy.

Ogromnie zaluje, ze nie udalo nam sie porozmawiac.

Pozdrawiamy Was smile!
              A i C.
              • angelikastanula Re: SPOTKANIE W AZJI :) 07.11.06, 08:19
                super ze sie znowu spotkamy
                nam tez sobota pasuje jak najbardziej
                Mysle ze Bostanci bedzie OK chociaz tak srednio znamy sie na kawiarnich czy
                barach wlasnie tam ... my osobiscie bardzo lubimy kawiarnie (w ktorych dla
                zaintersowanych podaja alkohol) na przeciwko przystni jachtowej i zaraz tez na
                przeciwko do wejscia do Fenerbahçe Parku
                w Bostanci mysle ze fajna jest ta baro - restauracja zaraz na przeciwko deniz
                otobusu
                prosze o info ze strony europejskiej gdzie wam bedzie latwiej dojechac
                i o info od marcina i pauliny rowniez

pozdrawiamy
                a&w
    • alexa195 Re: weekend - spotkanie ;-) 11.11.06, 19:09
      ja juz zawczasu pytam jak sie udalo spotkanie po drugiej stronie(choc ono wciaz
      trwa)? mam nadzieje, ze super sie bawiliscie. Przy okazji chcialabym podziekowac
      andzelice i karolinie za bardzo mile spedzone piatkowe popoludnie z nadzieja na
      kolejne. Mam nadzieje, ze poznam reszte naszej ferajny (wiekszosc znam juz z
      opowiadan andzeliki) smile a propos: andzela, jak bedziesz miala czas to
      przyslalabys mi zdjecia? te "stare" (sprzed tygodnia) i te nowe.

Pozdrawiam,

Ola
        • basiaistanbul Re:Coś tak cicho.... 12.11.06, 12:43
          Na ostatnich spotkaniach nie bylam,moze dlatego tak cichosmile)))(Ani tez nie
          bylo,wiec wszyscy sie wygadalismileno bo jak my jestesmy to chyba nie dajemy
          nikomu spokojnie sie nagadacsmile
          pozdrawiam Polske(sama nazwa dziala na mnie tak ze serce mnie dziwnie sciska:
          (..)
          Basia
          • aktasej Re:Coś tak cicho.... 12.11.06, 13:10
            Witam,
            Cicho bo pewnie odsypiaja smile Angelika i Walid mieli plany poza domem...moze
            Paulina z Marcinem do nich dolaczyli a co do Angeliki i Celila nie wiem.
            Ale jak zwykle bylo wesolo choc troche po arabsku bo chlopcy w jednym kacie
            dziewczynki w drugim smile Ale kazdy mial swoje tematy babskie i meskie. Czasem sie
            nawzajem podsluchiwalismy. A skonczylismy przed 24ta. Zdjec tym razem nie bylo
            ale wstepne plany na sylwestra sie pojawily.
            Szkoda ze z Europy wiecej kolezankek sie nie pojawilo smilemam nadzieje ze
            nastepnym razem
            pozdrawiam
            Asia
              • alexa195 Re: czekamy na relacje i... 12.11.06, 13:55
                fajtycznie,mi angelika cos wspominala... byloby fantastycznie gdybysmy spedzili
                ten dzien (noc) we wspolnym gronie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! napiszcie cos wiecej
                prosze ...

pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia,

ola
                    • melek77 Re: czekamy na relacje i... 12.11.06, 17:06
                      Ja dopiero teraz, bo caly dzien bylismy poza domem smile.
                      Spotkanie jak zwykle udane, bylo bardzo wesolo i sympatycznie. Zeby opisac
                      wrazenia musialabym sie powtarzac, bo za kazdym razem jest swietnie. Sa juz
                      plany na przyszla niedziele u Marcina i Pauliny - gotujemy polskie potrawy,
                      potem tunezyjskie i tureckie smile.
                      Co do Sylwestra to rowniez palnujemy we wspolnym gronie. Akurat wtedy zaczyna
                      sie Kurban Bayrami, wiec u nas beda tesciowie i Emirhan zostanie z nimi, a my
                      bedziemy balowac do bialego rana wink).

Rowniez dziekuje Oli i Karolinie za piatkowe ploteczki, bardzo milo bylo Was
                      zobaczyc smile. Mam nadzieje, ze wkrotce to powtorzymy.

Pozdrawiam serdecznie
                      Angelika!
                      • angelikastanula Re: czekamy na relacje i... 12.11.06, 17:26
                        smile widze ze angelika zapamietala inne plany ze spotkania smile to znaczy niedzila
                        u pauliny i marcina smile w sumie to teraz juz sobie tez przypominam smile
                        w kazdym razie przyszla niedziela jest niedzila - tylko jakies szczegoly nam
                        przyjdzie ustalic ... niezaleznie od tego gdzie nam ta niedziela wypadnie smile
                        buziaki
                        a.
                        • yoannay melek ... 13.11.06, 13:03
                          ... fajnie masz z tym sylwestrem, zostawisz sobie Emirhana a ja obciazona
                          Olivierkiem bede raczej siedziala w domku i sie objadala, bo nawet napic sie nie
                          mogesad(niestety nie mam z kim go zostawic a co gorsza mojego cycasmile)
                      • ask11 do melek 13.11.06, 14:34
                        Czesc Angeliko!Tu Monika!Mam nadzieje,ze mnie pamietasz ze spotkania w Alanyi!
                        Widze,ze zycie towarzyskie istanbulskiej polonii kwitnie-super!Mam nadzieje,ze
                        kiedys mi sie uda do Was dolaczyc.Planujemy w tym tygodniu jechac do
                        Stambulu,wiec jak juz bede na miejscu to sie odezwe do Ciebie(jesli moge?).
                        Na razie wybieram sie w niedziele na polska msze do kapliczki przy Taksim.
                        Pozdrawiam Cie,Twoja rodzinke i forumowiczow cieplutko z Alanyi!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka