Dodaj do ulubionych

Zebrania wiejskie przdwyborcze.

02.12.10, 21:40
Wójt organizuje zebrania wiejskie przed II turą wyborów, prawdopodobnie w tych miejscowościach gdzie mało ludzi poszło na wybory. Jak np. Czamanineki i Czamanin. Na zebraniach tych obiecuje drogi "asfaltowe"Czy będą takie jak te na zdjęciu?www.radziejowkujawski.vgh.pl/news.php?readmore=2262
Obserwuj wątek
    • ericthered Re: Zebrania wiejskie przdwyborcze. 03.12.10, 05:21
      Jeśli pan Orłowski robi to jako pan Orłowski po godzinach pracy to ma do tego prawo a mi dokładnie nic do tego.Jeśli spotkania są planowane w godzinach pracy to nie do końca jest to w porządku ale sytuacja gdy wójt startuje ponownie na stanowisko wójta sama z siebie daje mu fory.Gorzej wygląda sytuacja z wydawaniem zaświadczeń upoważniających do głosowania w imieniu które były wydawane w znacznych ilościach. To już zaczyna zalatywać nieczystą grą wyborczą. Ale nie o tym miałem dziś pisać.
      Za 2 dni wybory. Społeczeństwo pójdzie sobie( jak zima pozwoli) do lokali wyborczych i wybierze. Jeśli pana Orłowskiego to przyjmę to ze spokojem - po prostu nic się nie zmienni.
      Nie zostanie zamknięta żadna kawiarnia , Orlik czy inny obiekt użytku publicznego w gminnie bo takich rzeczy u nas nie ma , oprócz przedszkola. Wybór pana Dybowskiego to być może światełko w tunelu ale nie ma co oczekiwać cudu w trzy dni.

Mam przeczucie że wygra pan Orłowski. Dlaczego on?
      Poziom wykształcenia mieszkańców gminy, gdzie zaledwie 1,6% ludności legitymuje się wykształceniem wyższym, a podstawowym aż 55,1% na pewno jest jedną z głównych przyczyn.Na taki stan rzeczy składają się zaniedbania systemowe , spuścizna po poprzednim systemie i mentalność mieszkańców polskiej wsi. Te wszystkie elementy powiązane razem sprawiają że polowa mieszkańców naszej gminny jest podatna na manipulacje i nienauczona samodzielnego myślenia. Wiem ze są to mocne słowa ale tak po prostu jest. Jeśli dodamy do tego wysoki poziom bezrobocia który przekłada się na uzależnienie od pomocy społecznej sprawa jest oczywista. Nie gryzie się reki która nas karmi. ( lub wydaje się nam że nas karmi bo to nie pan Orłowski z własnej kieszeni wypłaca zasiłki tylko są to pieniądze z budżetu państwa) Wpływy gminny z podatków maleją corocznie.
      Czy nam się to podoba czy nie jest demokracja a ze na tym wszyscy tracimy. No cóż? Takie jest życie.

„Demokracja nie jest ustrojem idealnym, ale jest najlepszy, jaki dotychczas istnieje” W.Ch.

• medium33 Re: brak słów 03.12.10, 23:59
        ericthered napisała:

> Mam przeczucie
        > Poziom wykształcenia mieszkańców gminy, gdzie zaledwie 1,6% ludności legitymuje
        > się wykształceniem wyższym, a podstawowym aż 55,1% na pewno jest jedną z główn
        > ych przyczyn.

a ja mam przeczucie że ericthered bierze bułkę przez bibułkę a gówno pisze przez ,,rz'' ,
        poniżasz środowisko z którego twoje korzenie się wywodzą i w którym mieszkasz

> Mam przeczucie

może i masz rację,
        • wyborca_1 Re: brak słów 04.12.10, 08:50
          Nie obrażaj się.Ericthered podał tylko fakty.Zwrócił uwagę na pewien problem,istnienie pewnej zależności która jest bez skrupułów wykorzystywana.Brak wykształcenia nie musi oznaczać braku wiedzy ,a tym bardziej braku rozsądku.Pomoc jeśli się komuś należy to nikt nie robi łasku,że ją daje zwłaszcza ,że nie daje z własnej kieszeni.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka