Dodaj do ulubionych

do Wójta-FATALNY STAN DROGI WJAZDOWEJ do Topólki

19.03.18, 13:55
Jak w temacie; stan drogi wjazdowej od strony Lubrańca do Topólki jest nie tylko fatalny ale i niebezpieczny!!!!! uczęszczam ta trasa codziennie od wielu lat do pracy i kilka dni temu byłam świadkiem przykrego incydentu, gdzie "starszy" Pan po najechaniu na jedna z wielu dziur w jezdni stracił panowanie, przewracając się rozbił głowę, na szczecie skoczyło się tylko na siniaku i obtłuczeniu...
ale do cholery jasnej czy normalny jest fakt żeby droga, która poniekąd powinna być "wizytówka" Topólki była do tego stopnia zapuszczona???
Inne gminy potrafią dbać o swoje drogi, dodatkowo doczytałam, że na tego typu inwestycje można ubiegać się o dotacje... ???!! tylu pracowników "zatrudnia" gmina a nie ma kto zająć się tak ważnymi rzeczami jak bezpieczeństwo i stan dróg? WSTYD!!!!!!WSTYD!!!!!!!!! WSTYD!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
   • mieszkanka.topolki222 Re: do Wójta-FATALNY STAN DROGI WJAZDOWEJ do Topó 20.03.18, 09:40
    Dziękuje za odp. Jednak nawet w przypadku drogi powiatowej, która leży na terenie danej gminy, kto powinien wnioskować o jej naprawę/modernizacje? mieszkańcy gminy czy może jednak jej przedstawiciele czyli sama Gmina? Urząd Gminy, na terenie której znajduje się "ów" droga, z pewnością ma większe szanse "przebicia" w Powiecie niż indywidualny mieszkaniec...
    • miauj Re: do Wójta-FATALNY STAN DROGI WJAZDOWEJ do Topó 20.03.18, 11:48
     Pewnie że gmina, ale trzeba męczyć jednych i drugich bo im się coś wszystkim w tych urzędach popierdoliło i myślą że to my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas. Powiat to też od kiedy pamiętam zawsze miał naszą gminę w głębokiej dupie. Druga sprawa to taka że chyba wszędzie po tej zimie drogi wyglądają podobnie.
   • mieszkaniec-gminy Re: do Wójta-FATALNY STAN DROGI WJAZDOWEJ do Topó 21.03.18, 18:10
    www.edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/WDU_C/2018/339/akt.pdf

    A ja proponuję otworzyć powyższy link i zapoznać się ze stroną 26 dokumentu (jeśli się nie otworzy to proszę skopiować do paska przeglądarki i pobrać dokument w wersji pdf). Widzimy na nim czarno na białym, że na tą drogę przeznaczono 240 tysięcy zł na ten rok w budżecie Powiatu Radziejowskiego. Przetarg w tym zakresie został rozstrzygnięty (nie będę wrzucał linku do strony ale można sprawdzić to w ZDP Radziejów). Nowy asfalt będzie położony gdy pogoda pozwoli wykonawcy na przystąpienie do prac. Dodatkowo w naszej gminie z budżetu Powiatu Radziejowskiego remontowa będzie gruntownie w dalszym ciągu droga w Miłachówku (150 tysięcy zł) oraz modernizowany chodnik w Topólce za kwotę 30 tysięcy zł. Oprócz tego również z środków Powiatu Radziejowskiego modernizowana będzie droga w Sadłogu oraz przebudowana i wyremontowana droga w Torzewie. Trzeba przy tym zauważyć, że przy budowie dróg gmina Topólka z powiatem nie współpracuje a szkoda bo wzorem innych gmin z naszego powiatu by mogła. Może byś udał się Wredny131313 do szanownego włodarza naszej pięknej gminy i namówił go do współpracy z powiatem wzorem innych samorządowców. Przy okazji porozmawiaj z nim to może nasze dzieci wzorem innych gmin skorzystają w okresie ferii i wakacji z wejść na basen za 1 zł a wieści z Topólki znów będą ukazywać się w powiatowym ABC bo w tych dwóch zakresach też gmina Topólka z Powiatem nie współpracuje. Myślę więc, że radni powiatowi jednak litery ruszyli już prędzej i o przedmiotowej drodze myśleli już jesienią wpisując to zadani do budżetu Powiatu Radziejowskiego.
    • wredny131313 Re: do Wójta-FATALNY STAN DROGI WJAZDOWEJ do Topó 22.03.18, 17:51
     30 października odbyła się
     XXII, ostatnia w VI kadencji
     , Sesja Rady Gminy, na
     której radni podjęli uchwały w sprawach:
     1. Opłaty od posiadania psów na rok 2015.
     2. Określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2015 i zwolnień
     w tym podatku.
     3. Określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na rok 2015.
     4. Obniżenia ceny skupu żyta, dla celów podatku rolnego na rok 2015.
     5. Podatku leśnego na rok 2015.
     6. Zmiany Uchwały Nr XVIII/162/13 Rady Gminy Topólka z
     dnia 20 grudnia 2013
     r.,
     w sprawie ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieru
     -
     chomości, którzy nie są zobowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie od
     -
     padami komunalnymi na rzecz Gminy Topólka.
     Przewodniczący Rady Gminy
     Anna Niedośmiałek
     • kariera1956 Re: do Wójta-FATALNY STAN DROGI WJAZDOWEJ do Topó 22.03.18, 21:31
      To Orłowski jest w końcu kobietą? Czy Borkowskim? Już nic z tego nie rozumiem. Wredny pisze, że budżet uchwalał Orłowski, za chwilę okazuje się, że jednak Borkowski, a następnie Wredny publikuje post, że kilka uchwał uchwaliła pani Niedośmiałek. Rozumie ktoś coś z tego? Wybacz Wredny, ale tak namieszałeś, że nie idzie nic z tego wywnioskować.
      • wredny131313 Re: do Wójta-FATALNY STAN DROGI WJAZDOWEJ do Topó 23.03.18, 07:18
       Kariera1956-spiesze z odpowiedzią-stawki podatkowe muszą być uchwalone do 30 pażdziernika danego roku a więc musiała je ustalić rada gminy pod światłym przewodnictwem P Niedośmiałek.Przewrazliwiony wciska że to Wojt Dybowski ustalił stawki podatkowe na 2015 r a z notatki publikowanej w Naszych Sprawach jasno wynika że to NIEPRAWDA.Wójt Dybowski zaprzysiężony był08 grudnia 2014 r na zdjecu w N.S widać wręczającego poprzednika następcy teczke w ,której znajdował się BUDŻET Gminy.Nowa Rada musiała zatem przyklepać to co poprzednicy ustalili dlatego teraz ludzią,którzy nie znają przepisów można łatwo wciskać że stawki ustalił P Dybowski.I na koniec Panie kariera 1956 widze że od dawna Pan tutaj sie pojawiasz i mam wrażenie że b dobrze orientujesz się w realiach więc rżnięcie głupa w tym wieku to SIARA-pozdrawiam życze zdrowia
   • waniak63 Re: do Wójta i pozostałych grzecznie i obiektywnie 23.03.18, 18:56
    wredny131313 napisał(a):

    > Ja też pospieszyłem sprawdzić kto uchwalał budżet na 2015r i dopatrzyłem się z
    > nowu że to ORŁOWSKI!Manipulant z Ciebie niezły panie przewrażliwiony .
    To Wszystko wyglądało tak:
    Wójt Orłowski przygotował budżet, bo tak stanowi prawo.
    Wójt Dybowski zmienił prawie wszystko i uchwalił.
    Co do zadłużenia Gminy to był kredyt obsługiwany zgodnie z planem i to normalne.
    Odchodzący Wójt kasy pustej nie zostawił.
    • wredny131313 Re: do Wójta i pozostałych grzecznie i obiektywni 24.03.18, 04:38
     Szanowny Panie Waniak63
     Właściwie napisał Pan prawdę krótko ,zwięźle i na temat.Różnica zdań po między mną a Panem Przewrażliwionym polegała na tym iż nie mogłem się zgodzić na obciążanie Wójta Dybowskiego za bałagan ,który powstał po tzw inwentaryzacji gruntów i budynków oraz podwyżki podatków na 2015r.Ludzie klęli Wójta po otrzymaniu nakazów podatkowych i ze zdumieniem przecierali oczy zobaczywszy wysokość zobowiązań i tych bieżących i tych zaległych nie wiążąc tej sumy z wizytą Panów geodetów.--nasłanych przez Wójta Orłowskiego.Z tego co wiem było do Starostwa Wydziału Geodezji i Kartografii sporo odwołań,A czy coś dały to wiedzą tylko sami zainteresowani.Zadłużenie Gminy o ile dobrze wyczytałem będzie do 2020r i bez względu na to ,kto będzie Wójtem będzie musiał je spłacić.Najważniejsze że będzie miał możliwość posiadania tzw wkładu własnego dla uzyskania dotacji na inwestycje-być może bez zaciągania kredytu.I na koniec rzeczywiście pustej kasy Wójt Orłowski nie zostawił ,ale szału też nie było-kredyty do spłacenia,droga na przeciwko Stacji Paliw w Topólce z podpisaną umową na sfinansowanie z,którego w szybkim tempie trzeba było zrezygnować oraz Budynkiem po b Szkole Podstawowej w Czamaninie podobno sprzedanej ,ale na sam koniec do tej sprzedaży prawdopodobnie sporo z naszego budżetu dołożyliśmy.
     • przewrazliwiony Re: do Wójta i pozostałych grzecznie i obiektywni 24.03.18, 20:19
      Co do wydanych decyzji podatkowych zaległych. Zgodnie z ordynacją podatkową wójt może, ale nie musi uchylać wcześniejszych, już prawomocnych, decyzji podatkowych. Więc wójt nie miał związanych rąk i nie musiał dręczyć biednych ludzi wysokimi daninami za zaległe lata. On po prostu chciał to robić!!!! Ludzie mieli czasem do zapłacenia nawet kilka tysięcy złotych. A co do wysyłania geodetów przez Orłowskiego, to proszę poczytać www.bip.radziejow.pl/642,uzupelnienie-ewidencji-gruntow-i-budynkow-dystrybucja-zbioru-danych-o-dzialkach-budynkach-i-lokalach-na-terenie-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-jako-elementy-infrastruktury-przestrzennej
      nie była to inicjatywa p. Orłowskiego, tak jak stara się to wcisnąć obecny wójt. Teraz pan Wredny/wójt jest nagi.
      • wredny131313 Re: do Wójta i pozostałych grzecznie i obiektywni 25.03.18, 09:50
       Szanowny Panie Przewrażliwiony.
       W2014 roku za czasów panowania w naszej gminie H Orłowskiego na mojej posesji wykonywano inwentaryzację.Po ok 2 miesiącach dostałem korektę z gminy z ogromną różnicą kwotową naliczonego podatku od nowa.Patrz Pan -pozwoli Pan że użyje cytatu z powyższego tekstu ,,dręczyciel"Orłowski nawet się nie zająknął że mogę wystąpić o umorzenie zaległego podatku-SKANDAL!
       Myślę że jutro udam się do przedstawiciela PIS w Topólce ,pokarze dokumenty dotyczące w/w sprawy a ponieważ Wójt Orłowski był Lektorem PZPR a więc potocznie zwanym KOMUCHEM to za moje udręczenie dostanę jakiś najniższej klasy order od Pana Prezydenta A Dudy.
       Jeżeli chodzi o inwentaryzację to u mnie na mojej posesji geodeci kpili że nasz Wójt jest samobójcą wysyłając ich do ludzi,nie wiedzieli jednak o tym że On już nie startuje w wyborach i ma w czterech literach to co następca z tym pasztetem zrobi-bez względu na to co który z kandydatów wybory wygra.Poza tym od geodetów się dowiedziałem że jesteśmy drugą gminą w powiecie ,która się na to zdecydowała a w/g ich słów jeszcze nie musiała.Podejrzewam że chodziło o to że jest określony jakiś długi czas na dokonanie tego.Prawda jest taka że Wójt Orłowski wyczuł kasę,którą od ludzi można potencjalnie wyciągnąć i skorzystał z nadarzającej się okazji. Kto zapłacił za geodetów-Wójt ORŁOWSKI!
       Panie Przewrażliwiony-troska o wysokie daniny od ludzi mnie wzrusza-bez kitu poważnie.Pozwolę sobie na zmianę tematu i poruszę temat poboczny -Spółka Wodna-Utworzona za czasów H Orłowskiego. Na czele tej spółki stał pomroczny typ.To dopiero była HIENA!Nasyłał na ludzi firmy windykacyjne,komorników i dręczył biednych ludzi nie wiesz przypadkiem Panie Przewrażliwiony ,kto to był?!

        • wredny131313 Re: do Wójta i pozostałych grzecznie i obiektywni 25.03.18, 16:12
         Szanowny Panie Przewrażliwiony.
         1)Inwentaryzacja w 2014 r u mnie na działce jest faktem,
         2)H Orłowski był Lektorem PZPR-fakt
         3)Inwentaryzacja w 2013r-fakt
         4)Rozmowy Panów z geodezji nie mogę udowodnić ale dla mnie są faktem
         5)Nasyłanie przez( nie wiem jaką ten typ pełnił rolę w tej spółce ale umownie nazwę go prezesem) firmy windykacyjnej i komornika to FAKT POWSZECHNIE ZNANY!
         Konfabuluje to Pan Panie Przewrażliwiony i myśli że dookoła są sami kretyni-niech Pan zapomni o kampanii z 2014 roku! Czasy wciskania głupot ludzią dla Pana się definitywnie skończyły.A o wrzutkach na forum np.Plaża Publiczna w Orlu niech Pan zapomni!Osobiście dopilnuje żeby mówił Pan Prawdę, bez niedopowiedzeń.I choćbym miał poświęcić całą noc na weryfikowanie pańskich rewelacji to poświęce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka