Dodaj do ulubionych

Rozpoczęła się wizyta duszpasterska

25.10.18, 20:04
Choć nie było ogłoszenia w kościele, pragnę uprzedzić że rozpoczęła się wizyta duszpasterska z instrukcją jak należy głosować. Podobno ma to być 11 przykazanie. Kler w akcji, wybory jak za dawnych lat.
Obserwuj wątek
  • victor_victoria Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 25.10.18, 21:26
   Od przykazań był Mojżesz - nie ksiądz i nie biskup i nawet nie Papież.

   Ludzie w Topólce mają swój rozum, umieją sami podjąć decyzję. Wiedzą, co dla nich i ich bliskich jest najlepsze. Potrafią mądrze wybrać.

   Plotki, plotki, plotki. Nie szkoda czasu na ich rozprowadzanie?

   Każdy z nas może odmówić wizyty duszpasterskiej, jeśli nie ma ochoty by się spotkać z księdzem. To jest jego decyzja.
    • victor_victoria Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 25.10.18, 23:52
     Bambi - dziękuje za miłe słowa.

     Może nas ominął konkurs na największa plotkarę lub plotkarza gminy? i największą brednie, której życie zostanie nadane;)

     Na wyspach Brytyjskich, na cześć Willa Ritsona, właściciela pubu w XIX wieku, jest organizowany konkurs na największego kłamcę. Może niektórzy ćwiczą, przed wyjazdem na wyspy?;)

     Nie wiele możemy zrobić z osobami, które żyją rozsiewaniem plotek i gadaniem bredni - aż do czasu. Możemy sami, popatrzeć na te osoby ze współczuciem. I mieć dystans do tego co mówią. Zdrowy rozsądek powinien oddzielić ziarno od plew.
     Natomiast, jeśli osoba roznosząc plotki narusza kogoś dobre imię, to mamy łamanie prawa i prokuratura ma co robić.

     Nie dajmy się plotkarzom;) i tym którzy mają na celu sprowokowanie nas i skłócenie.

     We współpracy i dobrych relacjach siła.


   • victor_victoria Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 25.10.18, 23:01
    Nie dajmy się ponieść emocja, ani skłócić. Bo inaczej osoba zamierzająca post o księdzu odniesie niestety sukces. A to było by przykre.

    Ksiądz to ksiądz. Swój rozum ma. Ma też obowiązki duszpasterskie. Ma szerzyć widzę i dbać o to by "owieczki" nie straciły wiary, itd., itd. ma być oparciem dla wszystkich wiernych.

    Jeśli nawet, zdarzyło by się mu zbłądzić, to każdy swoje przekonania co do kandydata ma. Ksiądz to też człowiek. I dlatego każdy z nas może poprosić księdza o to by zmienić temat i porozmawiać na temat wiary. Poprosić asertywnie księdza, że nie chcemy z księdzem na temat polityki. A jak ktoś nie chce, to księdza nie musi przyjmować w domu.

    Każdy ma swój rozum. I ważne by decyzje podjąć mądrze i nie dać się sprowokować tym, którzy maja na celu rozprowadzać ploty i skłócać i szkalować ludzi.

    Rozmawiajmy, wymieniajmy poglądy i opinie na temat planów i rozwoju gminy. Z pełna kulturą.
     • wredny131313 Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 26.10.18, 16:15
      Tak się zastanawiam odnośnie tych obowiązków kościelnych -dawno Księdza Kanonika to w kościele nie widziałem podobno jest chory.Więc jak to jest? Na kampanię wyborczą na wyklętego przez siebie kandydata to ma czas i jest zdrowy a na wypełnianie obowiązków wobec parafii to jest chory!Może Zakład Ubezpieczeń Społecznych powinien się przyjrzeć bliżej temu Ubezpieczonemu czy i w jakim stopniu delikwent posiada zdolność do pracy.W końcu z naszych podatków zasiłek chorobowy mu wypłacają.
         • wredny131313 Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 27.10.18, 07:02
          Oj to cud w Topólce mamy trzeba zgłosić to do Komisji Biskupiej -albo prosto do Watykanu może Jego Świętobliwość skorzysta z fama signorum i ogłosi świętym Pani kandydata.A przy okazji to jeszcze jeden cud by sie przydał Kanonikowi bo co złośliwsi twierdzą że okłady z.....nie działają ,a szkoda by było gdyby odszedł.
          • wyborca_1 Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 27.10.18, 09:47
           Udowodniłeś żeś bezkonkurencyjny we wredności. W porównaniu z Twoim to mój kandydat zaprawdę świętym jest. Nie ma co dyskutować sami się pogrążacie. Hejtujecie wszystkich łącznie z proboszczem. Wyborcy muszą zdecydować czy wolą spokój i kulturę kandydata ,który zaapelował o kulturę wypowiedzi czy agresję i brak kultury kandydata , który toleruje hejt a prawdopodobnie sam też za nim sto i. Pogrążajcie się dalej.
          • victor_victoria Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 27.10.18, 10:59
           Szanowni Państwo, nie dajmy się sprowokować osobom o ograniczonym światopoglądzie i zachowującym się jak oprawcy.

           Nieludzką rzeczą jest życzyć komuś źle. Jak tak można? Wredny, czy swoim rodzicom, dzieciom, małżonce tez tego życzysz? Czy jesteś niekonsekwentny w tym co robisz i myślisz?

           To w głowie się nie mieści, że można tak się zachowywać i życzyć źle innemu człowiekowi.
           www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm


           Jaki elektorat, taki kandydat, i potem rządzący. Nie dajmy się sprowokować, osobą, które nie maja nic sensownego do powiedzenia, a tylko wywołują negatywne emocje. Taki jest ich cel. Ciosy poniżej pasa. Krecia robota. Niskie pobudki. Nie są to działania, na rzecz dobra społeczności topóleckiej.


           Mogę tez na ten post odpowiedzieć inaczej;)

           Świetnie. Będziemy mieli świętego? Genialnie… Nie mogło by się nam trafić nic lepszego. Ani Jasna Góra, ani Licheń, ani Wadowice, ani Święta Lipka, ani Święta Woda – nie narzekają na brak turystów. Turystyka religijna – jest takim samym biznesem jak każdy inny (o ile jest zgodny z prawem).
           Trzeba zapewnić noclegi, restauracje, sklepy z pamiątkami, ludzi opowiadających o życiu świętego… zatrudnienie dla wielu, wielu mieszkańców – o ile dobry gospodarz gminy, będzie patrzył dalej niż na swoje biurko i zapewni infrastrukturę. Ktoś może mi zarzucić, że w wielu rzeczach widzę biznes. Cóż rachunki i podatki trzeba płacić. A ja wolę widzieć szklankę do połowy pełną…


           Księdzu, i innym mieszkańcom, życzę zdrowia i zdrowego rozsądku, panowania nad emocjami. Mądrego wyboru, kulturalnych i konstruktywnych rozmów.
           • wredny131313 Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 27.10.18, 12:54
            Świętych mamy różnych -czytałem niedawno Listy św Augustyna do swojej kochanki-Vita Brevis więc jeden w tą czy jeden w tamtą to różnicy nie robi. Przypomnąć w tym miejscu należy sławetne osobistości koscioła takie jak
            -arc Wesołowski
            - arc Paetz
            a i w naszej diecezji mamy tuza podobno współpracownika służb PRL.
            W związku z Kanonizacją waszego kandydata na Swiętego to mam pytanie -jak będziemy mu składać homagium-czy pocałunek w piętę jak to było w zwyczaju pradawnym czy tylko w pierścień cmoknięcie?
             • wredny131313 Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 27.10.18, 13:44
              Gościu poczytaj sobie żywoty świętych a następnie pisz na forum o śmieszności.Nie masz pojęcia o czym czytasz więc nie zabieraj głosu.Jeżeli argumentem za waszym kandydatem jest to że to ktoś nowy to przypomnę że siedział kilka lat w Urzędzie Gminy i niech nie opowiada bzdur że nie miał wpływu na to co tam sie wyrabiało.Wasz kandydat był sekretarzem Gminy.Jego zachowanie w tej chwili przypomina zachowanie Poncjusza Piłata-umycie rąk.Wszyscy byli winni tylko nie On.I na koniec ja pisze o faktach być może nie znanych ogółowi społeczeństwa ,ale czy to się Panu podoba czy nie fakt jest fakt i nie ma z nim dyskusji.
           • wyborca_1 Re: Rozpoczęła się wizyta duszpasterska 27.10.18, 14:27
            Victor-victoria bardzo cenię Twoje wpisy. Głos rozsądku jednakowoż nie przebija się niestety przez mściwość i wredność. Ten kandydat i ten elektorat już tak ma i nic tego nie zmieni. Wygrać choćby po trupach. 4 listopada nasza społeczność będzie zdawać egzamin. Co przeważy uczciwość i rozsądek czy przekupność. Postawimy na kulturę, profesjonalizm i postęp czy na arogancję i stagnację. Czy wygra uczciwość czy ludzie sprzedadzą się jak w pierwszej turze za darmowe usługi, 150pln[a może teraz stawka za głosy wzrośnie] i czcze obietnice?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka