Dodaj do ulubionych

Czy jesteś patriotą?

14.12.06, 10:39
Czy w XXI wieku patriotyzm jest atrakcyjną wartością dla młodych Polaków? Czy
jesteś patriotą{tką} i jak to wyrażasz? Zapraszam do dyskusji.
Obserwuj wątek
    • hamberg1 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 11:27
      Ja nie jestem nie w tym kraju i tym narodzie - gdybym wyjechał gdzieś za
      granicę nie przyznawałbym się do tego ,ze jestem Polakiem.....
      Śmieją się z nas wszędzie, i to tylko my sami uważamy siebie za ludzi
      pomysłowych , pracowitych itd.
      Ale kiedy jemy za granicą szukamy byle okazji aby się opierdalać albo coś
      ukraść...
      • sauber1 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 14:26
        hamberg1 napisał:

> Ja nie jestem nie w tym kraju i tym narodzie - gdybym wyjechał gdzieś za
        > granicę nie przyznawałbym się do tego ,ze jestem Polakiem.....
        > Śmieją się z nas wszędzie, i to tylko my sami uważamy siebie za ludzi
        > pomysłowych , pracowitych itd.
        > Ale kiedy jemy za granicą szukamy byle okazji aby się opierdalać albo coś
        > ukraść...

I tu nie mogę nic nie napisać, otóż tak się złożyło że mieszkałem w europie i
        dumny byłem ze swojego pochodzenia i to w kraju gdzie jeszcze są małe urazy po
        ostatniej wojnie, wyjątkowo życzliwi ludzie od godzinnych rozmów aż ręce bolały
        i nigdy nikt nie śmiał się ze mnie że Polakiem jestem, Węgrzy nas lengelów też
        lubią, Czesi, Słowacy Bałkaniarze i ci z pribałtyki, myślę że wiele zależy od
        samego człowieka, od jego podejścia do ludzi ale też masz rację nie wszyscy tam
        jadą godnie Nas reprezentować , my też nie lubimy złodziei kanciarzy, tylko że u
        nas męty maja jakąś ochronę społeczną, tam tego nie ma. A co do patriotyzmu to
        wyświechtało się to słowo trochę, historycznie i politycznie, każdy kocha swój
        kraj tym mocniej czym bardziej jest doceniany i bezpieczniejszy w warunkach pokoju.
      • toronto123 ależ powiało grozą 14.12.06, 22:17
        "w tym kraju" strasznie to irytuje jak Polak mówi/pisze tak zamiast
        powiedzieć/napisać w "w naszym kraju".
        Ponadto wcale tak źle nie jest.
        Mogę Ci zaręczyć, że w Europie wcale nie jesteśmy postrzegani źle. Mogę Ci
        zaręczyć. Miałem kilka razy okazję spędzenia trochę czasu z obcokrajowcami.
        Holendrzy, na ten przykład, nie dali mi odczuć tego, że jestem "Polaczkiem".
        Włosi z ogromnym zainteresowaniem wypytywali mnie o wszystko i o wszystkich w
        naszym kraju, aż się dziwiłem. Będąc w Austrii nawet przez chwilę nie
        zauważyłem, żeby ktoś patrzył na mnie z góry. Więc nie jest źle. Pisząc takie
        bzdury, stiwerdzam, musisz być cholernie nieszczęśliwym człowiekiem.

pzdr.

============
        PiSs on Drakes :)
        • szarotka72 Re: ależ powiało grozą 14.12.06, 23:18
          Dobrze, że się dołączyłeś, bo tak wygląda jakbyśmy wszystkim narzucali swoje
          zdanie. Uważam,że jak ktoś chce pracować to pracę znajdzie ,młody czy nawet
          starszy. Ważne chcieć no i jaszcze trzeba mieć albo skończone studia albo coś
          umieć.Najlepiej być ,,uniwersalnym,, . Co z tego, że wyjedzie? na jak długo?
          pieniądze się kiedyś skończą.Nie można być od razu prezydentem.Po co mają
          pracować w Polsce za najniższą stawkę? Gmina da za darmo,starczy na papierosy i
          na wypicie.Pewnie wiecie lepiej ode mnie.Połóżmy się w cieniu ,wyciągnijmy ręce
          i czekajmy co nam spadnie z nieba? biblijna manna ? już nie bo to było.Teraz
          spadnie EURO ale niestety nie do wszystkich. Po długich latach niańczenia jakoś
          nie umiemy się odnależć. Od reguły są wyjątki.
    • babsko77 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 11:58
      Czy to pytanie o to, czy umarłabym za swój kraj? No cóż, raczej nie. Umrzeć to
      tutaj można tylko ze śmiechu,i to takiego rodzącego się z rozpaczy i
      bezsilności. Ale w sumie to wcale nie jest tu najgorzej. Naród życzliwy,
      tolerancyjny, a politycy są tylko przedstawicielami tegoż narodu. Jego
      odbiciem. A jak sie ktoś chce ze mną spierać, to niech przeczyta wypowiedzi
      mówiace o tolerancji. Dokładnie takie kołtuniarstwo panuje wśród elit
      politycznych. Czy to Topólka, czy Warszawa rozumki jednakowo ciasne. I ten
      cholerny brak świadomosci, że aby oceniać trzeba znać fakty (jakiekolwiek).
    • babsko77 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 12:04
      DOPISEK:
      Swój patriotyzm objawiam dorysowyaniem rogów, tudzież brody zdjęciom
      Kaczyńskich i ich trzeciego brata, pojawiających się zbyt często (jak na moje
      wyczucie piękna)w prasie. W życiu nie oszpeciłabym tak polityka zagranicznego.
      W końcu od tego to on ma swoich patriotów....
      • sauber1 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 16:06
        babsko77 napisała:

> DOPISEK:
        > Swój patriotyzm objawiam dorysowyaniem rogów, tudzież brody zdjęciom
        > Kaczyńskich i ich trzeciego brata, pojawiających się zbyt często (jak na moje
        > wyczucie piękna)w prasie. W życiu nie oszpeciłabym tak polityka zagranicznego.
        > W końcu od tego to on ma swoich patriotów....

Widzę że nie lubimy kaczyny?, ale nie na tym polega patriotyzm, miłość,
        uczciwość, prawdomówność to tylko słowa często bez pokrycia, nie wiemy co
        zrobimy dziś a jutro to bardzo odległy czas, w tłumie inaczej człowiek reaguje,
        Jak znam życie to każdy na swój sposób jest patriotą, nawet ja mimo że jestem
        kosmopolitą (.....)
        • lewatywa6 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 21:15
          Aby mówić o patriotyźmie, trzeba by wiedzieć co ten wyraz, pojecie oznacza.
          Przyznam, że również mam z tym spory kłopot , ale na szczęście to o czym
          piszecie też nie ma żadnego związku z patriotyzmem ,dlatego lepiej pozostańcie
          w nieswiadomości . Powiem na koniec tak. Już samo to, że tu piszecie na tym
          forum, jest swoistym przejawem patriotyzmu. Bo nikt z nas nie prześmiewa sie z
          Polski , z godła z flagi. Piszemy krytykując głupotę, ganiąc idiotów mieniących
          sie politykami , wybrańcami narodu. Swoją pracą tu na forum pokazujemy, że nam
          na czymś zależy , a zależy na dobru wspólnym, czyli na Polsce. I to moi kochani
          jest właśnie partiotyzm.
        • szarotka72 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 21:17
          Patriotyzm w czasach wojen oznaczał walkę o Polskę z bronią w ręku. Patriotyzm w
          czasie pokoju oznacza troskę o wspólne dobro. Patriotyzm rodzi się wtedy, gdy
          nam ktoś zagraża np.w czasie stanu wojennego. Wszyscy ludzie byli razem. Nasz
          kolega Hamberg jest młody i na pewno jest na drodze poszukiwań. Kiedyś też
          będzie miał swoje zdanie na ten temat.Na razie jest młody i gniewny.Mogłabym Ci
          kupić bilet w jedną stronę,ale bez dobrej znajomości języka za daleko nie
          zajdziesz.Może byś nie miał za co wrócić.Niech wszyscy wyjadą a ostatni zgasi
          światło. Ja zostaję.Ktoś wczoraj w opiniach napisał: gdyby teraz był stan
          wojenny,to on by wyjechał. Tylko w jaki sposób,dokąd i po co?Człowiek jest w
          stanie przeżyć dużo a tchórzostwo to nie jest wyjście .Tu w naszej Ojczyżnie są
          najpiękniejsze dziewczyny, najpiękniej kwitną kwiaty,ptaki pięknie śpiewają
          nawet słońce świeci jaśniej.Szkoda,że niektórzy tego nie widzą.
            • szarotka72 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 21:53
              Najlepiej się pisze wiesz o czym? ale i z tym niektórzy mają kłopot. Niektóre
              tematy są trudne ale nie można udawać, że ich nie ma. Sauber jeżeli nie będzie
              słowa patriotyzm to co w zamian będzie? próżnia? a czym ją wypełnisz ? sianem
              chyba nie, odpowiedz.
              • sauber1 Re: Czy jesteś patriotą? 19.12.06, 17:13
                szarotka72 napisała:

> Najlepiej się pisze wiesz o czym? ale i z tym niektórzy mają kłopot. Niektóre
                > tematy są trudne ale nie można udawać, że ich nie ma. Sauber jeżeli nie będzie
                > słowa patriotyzm to co w zamian będzie? próżnia? a czym ją wypełnisz ? sianem
                > chyba nie, odpowiedz.

Ja bardzo przepraszam Cię szarotka72, nie dostrzegłem tego wpisu, zadałaś tak
                wiele pytań ale Ci odpowiem
          • sauber1 Re: Czy jesteś patriotą? 14.12.06, 22:04
            szarotka72 napisała:

> Patriotyzm w czasach wojen oznaczał walkę o Polskę z bronią w ręku. Patriotyzm
            > w
            > czasie pokoju oznacza troskę o wspólne dobro. Patriotyzm rodzi się wtedy, gdy
            > nam ktoś zagraża np.w czasie stanu wojennego. Wszyscy ludzie byli razem. Nasz
            > kolega Hamberg jest młody i na pewno jest na drodze poszukiwań. Kiedyś też
            > będzie miał swoje zdanie na ten temat.Na razie jest młody i gniewny.
            Tu w naszej Ojczyżnie są
            > najpiękniejsze dziewczyny, najpiękniej kwitną kwiaty,ptaki pięknie śpiewają
            > nawet słońce świeci jaśniej.Szkoda,że niektórzy tego nie widzą.

Tak ale jeszcze trzeba mieć możliwość za coś żyć i czuć się jak we własnym
            kraju, a Ci młodzi i gniewni z czasem staja się starzy i wkurwieni, Co do
            zakończenia to widzą, widzą i nie tylko na tym się to kończy, a często zaczyna
            • herkus-monte Re: Czy jesteś patriotą? 19.12.06, 11:26
              Sauber ja zarabiam i wracam! Tu sie urodzilem tu wychowalem i tu chce umrzec na
              polskiej ziemi- to jest w nas Polakach zakodowane jak 2+2=4 Nie po to moi
              pradziadowie o nia wylewali krew abym ja oddal teraz za darmo. Ziemia jest
              wolnoscia!
              • sauber1 Re: Czy jesteś patriotą? 19.12.06, 17:07
                herkus-monte napisał:

> Sauber ja zarabiam i wracam! Tu sie urodzilem tu wychowalem i tu chce umrzec na
                > polskiej ziemi- to jest w nas Polakach zakodowane jak 2+2=4 Nie po to moi
                > pradziadowie o nia wylewali krew abym ja oddal teraz za darmo. Ziemia jest
                > wolnoscia!

No to mnie herkus ucieszyłeś bardzo. tylko nie zapomnij o tej szkockiej, włóż ją
                w bagaż główny z podręcznego na odprawie konfiskują, resztę omówimy na miejscu,
                do miłego.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka