Dodaj do ulubionych

"wszyscy równi wobec prawa"

23.01.07, 16:01
??????????
Obserwuj wątek
          • dawid_debowy Re: "wszyscy prawie równi wobec prawa" 28.01.07, 15:05
            wszyscy równi wobec prawa..... to podstawa demokracji..... gdyby w naszym kraju
            "demokracja widziała" co się robi z zasadą wszyscy równi wobec prawa......
            odeszłaby w sina dal i zapewniam że umarłaby na zawał....!! śmieszne ale
            prawdziwe;) Pozdrawiam
            • sauber1 Re: "wszyscy prawie równi wobec prawa" 28.01.07, 15:10
              dawid_debowy napisał:

> .... gdyby w naszym kraju
              > "demokracja widziała" co się robi z zasadą wszyscy równi wobec prawa......
              > odeszłaby w sina dal i zapewniam że umarłaby na zawał....!! śmieszne ale
              > prawdziwe;) Pozdrawiam

Własnie dzisiaj czytałem opinie na temat tego, pod info nt. Senatora Stokłosy
              wiadomosci.wp.pl/OID,15695620,kat,28354,wid,8706531,opinie.html?redir_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fwiadomosc.html%3Fkat%3D28354%26wid%3D8706531%26rfbawp%3D1169993319.724
              • dawid_debowy Re: "wszyscy prawie równi wobec prawa" 28.01.07, 15:16
                sauber1 napisał:
                > Własnie dzisiaj czytałem opinie na temat tego, pod info nt. Senatora Stokłosy
                > <a
                href="wiadomosci.wp.pl/OID,15695620,kat,28354,wid,8706531,opinie.html?redir_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fwiadomosc.html%3Fkat%3D28354%26wid%3D8706531%26rfbawp%3D1169993319.724"
                target="_blank">wiadomosci.wp.pl/OID,15695620,kat,28354,wid,8706531,opinie.html?redir_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fwiadomosc.html%3Fkat%3D28354%26wid%3D8706531%26rfbawp%3D1169993319.724</a>

Dobry link.... zamiast zasady" wszyscy równi wobec prawa" powinno być "układy i
                pieniądze poza prawem"
                • km251 Re: "wszyscy prawie równi wobec prawa" 28.01.07, 15:28
                  tematem chyba jest demokracja a nie patologie. Nie widzę powodu abyśmy
                  uogólniali i wrzucali wsio do jednego worka: dobro, zło rzeczy, jakie wydarzły
                  się w tym ustroju.Stokłosa to przykląd patologii, inni "nietykalni" jeszcze
                  chodzą na wolności. Czy demokracja zadziała dla wszystkich? Demokracja
                  przecież to niezależność sądów , prokuratury od polityki. Poczekajmy .
                  • sauber1 Re: "wszyscy prawie równi wobec prawa" 28.01.07, 15:37
                    km251 napisała:

> Demokracja
                    > przecież to niezależność sądów , prokuratury od polityki. Poczekajmy .

Czy oby na pewno??? Wiemy że można ale czy trzeba to zmieniać, skoro ludzie od
                    dziesięcioleci są to tego już przyzwyczajeni, a innym z tym wygodnie i zapewne
                    dobrze
                      • sauber1 Re: "wszyscy prawie równi wobec prawa" 28.01.07, 15:51
                        km251 napisała:

> sauber jeśli wierzysz w to co mówisz i piszesz to jest to straszne. Albo masz
                        > kryzys formy, albo prowokujesz do tego aby ci przyłożyć.

Jeszcze Ty chcesz mi przyłożyć w imię czego? tęsknoty za dawnym ustrojem, nie
                        rób mi tego, mam już dosyć innych, co chcieli mnie zgnębić o chcą, tylko za to
                        że mam takie poglądy i żyję zgodnie z obowiązującym prawem.
                          • sauber1 Re: "wszyscy prawie równi wobec prawa" 04.02.07, 01:10
                            km251 napisała:

> ok sauber odpocznij Widzę że skruszałeś, można cię zacząć jeść

Czy oby na pewno? Rzuciłem ten temat i nie bez potrzeby, ktoś tu pisze o
                            epidemii ja uważam, że po każdych wyborach powinna być taka mapa publikowana,
                            nawiąże też do świadczenia w naturze, które "celowo" jest przez kilka lat nie
                            wykorzystywane, by na koniec w razie "niemca" zmaterializować, czy każdy ma
                            takie same szanse?, czy mam pisać dalej?, skoro mnie tu prawie nie ma, ukradkiem
                            piszę po nocach, nie wiem może w innym zacznę pisać języku???
        • sauber1 Re: "wszyscy równi wobec prawa" 26.03.07, 15:26
          szarotka72 napisała:

> Najważniejsze aby = znaczyło dokładnie + ,- ,=

czasem prawie czyni tylko małą różnicę, milczenie owiec , a czasem medialne,
          personalnie. A miało być tak pięknie, ważne że jest inaczej i będzie zapewne
          wesoło, ważne by ruch był w polityce
          • nowyxxl Re: "wszyscy równi wobec prawa" 26.03.07, 23:14
            sauber1 napisał:

> szarotka72 napisała:
            >
            > > Najważniejsze aby = znaczyło dokładnie + ,- ,=
            > A miało być tak pięknie, ważne że jest inaczej i będzie zapewne
            > wesoło, ważne by ruch był w polityce
            Zapewne jest inaczej.Czy wesoło?,raczej śmiesznie.Ruch-jak w piaskownicy
            Robią siusiu i babeczki.
      • sauber1 Re: "wszyscy równi wobec Boga" 29.03.07, 13:42
        Do prostego człowieka
        (Tuwim Julian)

Gdy znów do murów klajstrem świeżym

Przylepiać zaczną obwieszczenia,

Gdy "do ludności", "do żołnierzy"

Na alarm czarny druk uderzy

I byle drab, i byle szczeniak

W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,

Że trzeba iść i z armat walić,

Mordować, grabić, truć i palić;

Gdy zaczną na tysięczną modłę

Ojczyznę szarpać deklinacją

I łudzić kolorowym godłem,

I judzić "historyczną racją",

O piędzi, chwale i rubieży,

O ojcach, dziadach i sztandarach,

O bohaterach i ofiarach;

Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin

Pobłogosławić twój karabin,

Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,

Że za ojczyznę - bić się trzeba;

Kiedy rozścierwi się, rozchami

Wrzask liter pierwszych stron dzienników,

A stado dzikich bab - kwiatami

Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -

- O, przyjacielu nieuczony,

Mój bliźni z tej czy innej ziemi!

Wiedz, że na trwogę biją w dzwony

Króle z pannami brzuchatemi;

Wiedz, że to bujda, granda zwykła,

Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",

Że im gdzieś nafta z ziemi sikła

I obrodziła dolarami;

Że coś im w bankach nie sztymuje,

Że gdzieś zwęszyli kasy pełne

Lub upatrzyły tłuste szuje

Cło jakieś grubsze na bawełnę.

Rżnij karabinem w bruk ulicy!

Twoja jest krew, a ich jest nafta!

I od stolicy do stolicy

Zawołaj broniąc swej krwawicy:

"Bujać - to my, panowie szlachta!"
          • medyk18 Re: "wszyscy równi wobec Boga" 30.03.07, 12:11
            tam jest według potrzeb Jak w niebie potrzebują złodziei to uniera złodziej jak
            porządnych - umiera porządny, tylko vzęściej w niebie widać potrzeba porządnych
            w piekle brak miejsc - przepełnienie
              • szarotka72 Re: "wszyscy równi wobec Boga" 05.04.07, 07:29
                sauber1 napisał:

> chyba tak , ale skąd wiedzieliście o Lechu G. tyle dni wcześniej?

Jak to skąd? Informacje dostarczane są różnymi sposobami i drogami,
                problem w tym,że trzeba je właściwie odczytać)))))))))
                • l-6 Re: "wszyscy równi wobec Boga" 05.04.07, 09:18
                  Z tą równością to bzdura do potęgi. Jak świat światem , zawsze był pan i cham.
                  Teraz to nazywa się inaczej, ale logika ta sama. Jest jedyny wyjątek i to
                  uważam, że zły. Prawa wyborcze, kiedy zapijaczony obszczany menel,czy
                  notoryczny złodziej, bandzior, ma taki sam głos, jak wykształcony profesor, czy
                  pracowity i porządny człowek. Prawdziwą demokracją , jedyną w swoim rodzaju
                  była Rzeczpospolita Obojga Narodów, Tam pospólstwo znało swoje miejsce, tu
                  prostactwo( a widać to choćby w naszym sejmie ) podnosi łeb i kąsa - niestety
                  L-6
                  • szarotka72 Re: "wszyscy równi" 05.04.07, 11:12
                    Może Stokłosa dostał pozwolenie na broń aby sam sobie wymierzył
                    sprawiedliwość.Jest przecież w depresji,a broń w rękach takiego człowieka
                    oznacza tylko jedno: kłopoty.

Świnie z tęsknoty za swym panem tak głośno kwiczą,
                    że aż w Topólce słychać.Muszę zamknąć okno,bo nie mogę słuchać!
                    • sauber1 Re: "wszyscy równi" 05.04.07, 17:54

Czy Ty wiesz Kobieto ilu leczących się na depresję........ głośno kwiczy,
                      wszystkie chwyty dozwolone, teraz jest modne, każdy swoją miarką mierzy się wg
                      uznania, szczególnie wysoko, byłem zachwycony wczorajszym wywiadem p.Olejnik
                      • l-6 Re: "wszyscy równi" 06.04.07, 21:58
                        nie wiem czy to kwik pani Olejnik słyszała szarotka, ale ta pani , znaczy
                        monika, czasami kwiczy dość odrażająco.
                        > Równo wcale nie znaczy sprawiedliwie. Moje pytanie sauber: czy jesteś za
                        równością, czy za sprawiedliwością, bo te dwa słowa wprawdzie mają jakieś
                        współne elementy, jednak zasadniczo znaczą cos innego. L-6
                        • sauber1 Re: "wszyscy równi" 06.04.07, 22:52
                          l-6 napisał:

> Moje pytanie sauber: czy jesteś za
                          > równością, czy za sprawiedliwością,

Nie o to mi chodziło, sprawiedliwość, miłość, równość, patriotyzm, lojalność,
                          odpowiedzialność, to chyba uczucie, albo ludzkie pragnienia. Ja żyję w realnym
                          świecie, pisząc tu coś w taki enigmatyczny trochę sposób probowałem przekazać,
                          podzielić się spostrzeżeniem, ale chyba nikt nie zajarzył istoty problemu,
                          tematu na czasie. Napiszę to wprost, jak kawę na ławę, byłem w dużym mieście,
                          spotkałem kolegę ,pech - padło mu autko, poprosił podjechaliśmy do banku,
                          potrzebował kasę na inwestycję, wszedłem tylko dla towarzystwa, było dużo ludzi,
                          a ja jeden w takich kolorowych włosach, reszta krótko wygolona. Doczepił się do
                          mnie strażnik, niewielkie chłopisko z dużym karabinem, byłem też w obuwiu
                          tekstylnym, trochę z nim porozmawiałem, okazało że się znamy z jakiejś super
                          imprezy, mówił że duszno i go głowa dziwnie boli. Byliśmy w ładnym lokalu
                          obiadek zaliczyć, zrobiliśmy budowlane zakupy, elementy wyposażenia wnętrz,
                          trochę sie spieszyłem, umówiony byłem na kawę, zawiozłem kumpla do tego lekarza
                          by mu skończył remont gabinetu i w drogę, z czystej grzeczności pomogłem mu
                          wnieść te cuda do środka i na poczekalni spotkałem tego strażnika, uśmiechnął
                          się dziwnie, zapytałem - co ci człowieku, tak licho wyglądasz? on do mnie
                          -"deprecha" i że tu leczy się właśnie. Spojrzałem na napis na ta tabliczkę na
                          drzwiach i z przerażenia o mało nie siadłem, doskonale mógł on mnie zastrzelić
                          w tym banku, a na drzwiach stał napis psychiatra.
                          A co do p. Moniki to ją bardzo lubię jest mądra i cwana, dla każdych rządów
                          potrafi ładnie i profesjonalnie coś tam przygotować ładnie sprzedać.
                          Czy teraz mój skrót myślowy jest jasny? Może jednak są ludzie równi i równiejsi?
                          Ale miałem też inne analogiczne zdarzenie, padał deszcz, było ograniczenie
                          wysokości lotu, a spieszyłem sie trochę i traf chciał, że

• szarotka72 Re: "wszyscy równi wobec Boga''? 30.04.07, 12:02
                            Czy wszyscy są równi wobec Boga ?
                            Śmierć Barbary Blidy - to samobójstwo.
                            Z tego co wiem w naszych okolicach księża w dniu pogrzebu nie odprawiają
                            mszy św. w intencji samobójcy.
                            A jednak nie wszyscy jesteśmy równi wobec prawa a nawet wobec Boga.
                            Dlaczego kościół katolicki stosuje takie wyjątki?
                            Czym takie postępowanie jest motywowane?
                            • medyk18 Re: "wszyscy równi wobec Boga''? 30.04.07, 15:27
                              Dzięki szrotka za to co napisałaś. Wiara w Boga, a zachowanie księzy to
                              tragiczne nieporozumienie. Nie chodze na msze, a chodze do kościoła na samotne
                              kontenplacje. Za psi grosz zrobią wszystko nawet wbrew prawu kanoncznemu.
                              Oglądałem pogrzeb Blidy. Oleksy, Kalisz, Martyniuk i inni Same odrażające typy
                              umoczone dobólu komunistyczni notable, Niewierzący, nieszczerzy, bijący sie
                              dla publiki w piersi. przed nimi ksiądz dosyć w hierarchi wysoko postawiony.
                              Wstyd , hańba i mdłości. Kiedy mój znajomy umarł z przedawkowania gorzały tylko
                              ksiądz uznał go za samobójce i wyszedł do bramy, poktopił wodą i na tym konieć.
                              Nawet nie wpuścił do kościoła. - bo uznał że to grzesznik wręcz samobójca. Tu
                              pieniądze, pieniądze.
                              • szarotka72 Re: "wszyscy równi wobec Boga''? 30.04.07, 17:19
                                ,,Gdzie pieniądz jest Bogiem,tam rządzą Ci, którzy go mają najwięcej''.
                                Nie ma mowy o żadnej równości.
                                Zjazd Mafii,a może wyrzuty sumienia? w myśl zasady: przestępca zawsze
                                wraca na miejsce zbrodni.Śmierć tej osoby być może działa jak zasłona,
                                może zostaną ukryte ważne fakty,czas pokaże.
                                ,,Śmierć zawiniona przez służby ABW''- zawinił kowal,powiesili cygana.
                                ,,Siła państwa wobec prywatności i wolności ludu''-
                                Szkoda,że Olejniczk nie pamięta czasu stanu wojennego,kiedy wchodzili do domów
                                często razem z drzwiami,wyciągali ludzi z łóżek i wywozili w nieznanym
                                kierunku.Pogrzeby odbywały się w nocy,a to było tak niedawno...
                                Wiemy,że ludzie będący w szeregach partii,nie chodzili do kościoła,
                                ich dzieci przyjmowały sakramenty święte gdzieś w innych miejscowościach,
                                aby ktoś ich nie zobaczył.A teraz takie nawrócenie? na pokaz?
                                bo wypada pokazywać się w pewnych miejscach? judasze robiący znak krzyża?
                                To fałsz i obłuda,nazywajmy ludzi po imieniu i ich czyny też,
                                to nasza historia.
                                Naród,który nie zna swojej historii, jest narodem bez przyszłości.
                                Pamiętajmy o tym.
                                Męczenników też swoich mamy,czy potrzeba nam jeszcze innych?
                                Ostatnio było kilka pogrzebów samobójców,masz rację, inaczej to u nas wygląda.
                                Pogrzeby samobójców - to sensacja,ludzie lecą z ciekawości,
                                nie z pobożności.Mam swój pogląd na te sprawy,można by pisać i pisać.

• nowyxxl Re: "wszyscy równi wobec Boga''? 30.04.07, 21:44
                                  Nopewno nie równi i tu się zgodzę,ale?kto gorszy ksiądz co za pieniądze,
                                  Gorliwie modlący się komunista-twojm zdaniem na pokaz,chociaż mógł się
                                  nawrócić(św.Paweł)
                                  Czy bogobojny ze złożonymi rękoma,mojm zdaniem wtedy na pokaz w PRL-u katolik,
                                  którego dziś niema na łonie kościoła.Tak więc jedni się nawracają inni tracą
                                  wiarę.Nie nam ich potępiać.Być może mają taką potrzebę sumienia,to może
                                  tylko wiedzieć Pan Bóg o ile go to jeszcze obchodzi.A równości nie było i
                                  długo jeszcze nie będzie czy nam się to podoba czy nie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka