Dodaj do ulubionych

Ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym POMOCY!!!

19.03.10, 08:09
Mam 27 lat od 2 lat doskwiera mi ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Który czasami promieniuje od lewego uda do nogi. W grudniu miałem zabieg a lekarz wykonujący znieczulenie do kręgosłupa 4lub 5 razy się wkuwał w pozycji bocznej leżącej z nogami podgiętymi pod brzuch po zmianie pozycji na siedzącą udało mu się wkłuć ale powiedział że mam kręgosłup jak 60siecio latek wspomniał też ze różnica wkłuć miedzy poszczególnymi pozycjami była duża. Proszę więc o diagnozę ewentualnie do jakiego lekarza się zwrócić czy do neurologa a może neurochirurga. I jakie badania mam wykonać aby sprawdzić jak krzywy mam kręgosłup oraz od czego ten ból. Przez 6 lat wykonywałem prace na zewnątrz jesienią i wiosną na niewielkim mrozie czasem na deszczu 10h dziennie. W pracy ok. 600 razy w ciągu dnia zginałem się. Czasem podnosiłem ciężkie rzeczy oraz pracowałem na kolanach. Czy to wszystko przyczyniło się do powstania tego bólu? Obecnie nie pracuje. Ból nie doskwiera mi codziennie ale czasem 2,3,4 dni w tygodniu. Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • fizjo01 Re: Ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym POMOCY!!! 19.03.10, 12:30
      Powinieneś zrobić badania szczególowe rtg kręgosłupa i Tomografie kregoslupa. Z
      tymi badaniami najlepiej isc do neurochirurga i on oceni co sie dzieje. Piszesz
      ze ból promieniuje do lewej kd. zapewne jest tam ucisk, może wypadł dysk. Bez
      badan nic nie zdziałamy. Pozdrawiam
    • 1witoldc Re: Ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym POMOCY!!! 20.03.10, 09:00
      Problemy z kręgosłupem w odcinku lędźwiowo krzyżowym najczęściej
      związane są z przemieszczeniem kręgów, krążków międzykręgowych lub
      zablokowanym stawem biodrowo krzyżowym (przestawienie tależa
      biodrowego względem kości krzyżowej) możesz to sprawdzić w bordzo
      prosty sposób: jedna noga krótsza od drugiej, w pozycji leżącej na
      brzuchu, podciągając palce u obydwu stóp do przodu, różnica widoczna
      jest na piętach, (chód kaczy). Jeżeli tak jest u Ciebie to skontaktuj
      się na mój e-mail kreg@kreg.pl dowiesz się jak bezpiecznie i
      skutecznie przywrucić kręgosłup do prawidłowej pozycji oraz pobudzić
      pozostałe układy Twojego organizmu do właściwego działania. Prowadzę