Dodaj do ulubionych

drętwienie nóg --> badanie CT kręgosłupa --> opera

05.10.11, 20:20
Witam Państwa!

Mam ponad 50lat i problemy z drętwiejącymi nogami, w miejscu w którym drętwieją tracę czucie, dlatego licze na Państwa pomoc.
Do rzeczy - problem występuje od 6-7 lat i niestety postępuje.
Na początku tj 6-7 lat temu drętwiały tylko palce, doszło do aktualnego momentu kiedy to noga lewa drętwieje od stopy do kolana, natomiast w nodze prawej drętwieje stopa.
W takiej sytuacji lekarz skierował mnie na badanie CT kręgosłupa, które wykazało:


"Badanie wykonano aparatem SIEMENS Emotion 16 w akwizycji spiralnej. Wykonano reformacje płaszczyznowe w zakresie przestrzeni m-kręgowych.

Badanie w zakresie L1 do kości krzyżowej.
Zniesiona fizjologiczna lordoza lędzwiowa. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórze na krawędziach trzonów kręgów.

L2/L3:
Umiarkowanego stopnia uogólnione uwypuklenie krążka m/kręgowego z uciskiem na worek oponowy. Kanał kręgowy i otwory m/kręgowe bez cech stenozy.

L3/L4, L4/L5:
Duże uogólnione uwypuklenie krążka m-kręgowego ze znacznym uciskiem na worek oponowy o korzenie nerwowe. Zwężenie kanału kręgowego w wym. poprzecznym na wys. stawów m/kręgowych do 11 mm. Obustronne znaczne dysko- i osteogenne zwężenie otworów m-kręgowych.

L5/S1:
Znaczne obniżenie przestrzeni m-kręgowej. Destrukcja krążka m-kręgowego z obecnością objawu vacuum. Duże, asymetryczne - z przewagą strony lewej uwypuklenia krążka m-kręgowego z umiarkowanym uciskiem na worek oponowy i prawy korzeń nerwowy oraz dużym uciskiem na lewy korzeń nerwowy. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Obustronna stenoza dysko- i osteogenna otworów m-kręgowych. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe stawów m-kręgowych."


Po badaniu zostałem skierowany przez lekarza neurochirurga na operację i teraz nasuwa się pytanie na czym miałaby polegac taka operacja (niestety tego się nie dowiedziałem).
Jakie sa możliwości wykonania takiej operacji i czy warto się na nią decydowac biorąc pod uwagę jej przewidywalność i ryzyko.
Bardzo prosze o pomoc oraz opinie w tym temacie.
Bedę bardzo wdzieczny.
Obserwuj wątek
  • binom Re: drętwienie nóg --> badanie CT kręgosłupa 17.10.11, 13:58
   Witam
   Z tego co Pan opisuje ucisk na worek oponowy może powodować drętwienie.
   Co do operacji-proponuję udać sie do innego lekarza, aby ten wyjasnił Panu na czym polegać by miała operacja - a swoja drogą dziwne, że lekarz kierujący nie wyjaśnił tego Panu.
   pozdrawiam
   • aiiw Re: drętwienie nóg --> badanie CT kręgosłupa 21.11.11, 22:30
    i co z tą nogą? ;-) już po operacji? jak się pan czuje ? pytam się bo ja jestem po 6 operacjach i sie zastanawiam czy jestem już uzależniona od morfiny i narkozy czy jestem aż tak dzielna . każda moja operacja to srednio 8-10 h na stole operacyjnym . Powiem tak . nie ma się czego bac medycyna poczyniła niebywałe postępy i lekarzy mamy wyśmienitych . trzeba znaleźć tylko tego któremu sie zaufa ,z którym można porozmawiać, zadać każde nurtujące nas pytanie dotyczące naszej operacji. niech narysuje ,opowie co bedzie robił.My mamy prawo to wiedzeić. potem łatwiej znieść trudy po operacji i być dobrym dla siebie w okresie rekonwalescencji. Mam nadzieję ze wszystko dobrze się skończyło. Życzę zdrowia .pozdrawiam i służę pomocą.
  • polonus36 Re: drętwienie nóg --> badanie CT kręgosłupa 17.10.16, 13:01
   Mnie też tak jakby drętwiała stopa, palce lewej nogi oraz od stopy do kolana po zewnętrznej stronie czyli piszczele. Przy staniu lub chodzeniu boli mnie tez noga gdzieś w piszczelach i nie wiem co robić.
   • polonus36 Re: drętwienie nóg --> badanie CT kręgosłupa 17.10.16, 13:08
    Mnie właśnie jakbym odczuwał jakieś mrowienie, jakby coś w stopie łaziło itp. A w piszczelach też mrowienie czy drętwienie i te bóle przy chodzeniu i staniu.
   • polonus36 Re: drętwienie nóg --> badanie CT kręgosłupa 22.10.16, 10:36
    Dlaczego nikt nie odpowiada na nasze zapytania. Po co więc piszemy sobie a muzom

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka