Dodaj do ulubionych

Duża przepuklina tylna lewa krążka międzykręgowego

14.10.11, 21:43
Witam Dziś odebrałam opis badania RM - brzmi poważnie. Mam wizytę u neurologa dopiero w styczniu 2012 r, krzyż boli tak jak bolał, mam zawroty głowy, ból lewej ręki itp no i teraz ten wynik:
- na poziomie C5-C6 duża przepuklina tylna lewa krążka międzykręgowego z tworzącym się sekwestrem, z brzeżnym uszkodzeniem więzadła podłużnego, uciska rdzeń kręgowy i korzenie lewego nerwu C6; ponadto
- spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej; oraz
- wielopoziomowe mierne zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych. To takie podkreślone informacje, nie wiem gdzie mam teraz się udać, ból jest coraz bardziej dokuczliwy, wiele rzeczy robię z zaciśniętymi zębami a mam przy kim robić - córeczki 5 i 4 latek. Dziękuje za wszelakie informacje.
Obserwuj wątek
    • aiiw Re: Duża przepuklina tylna lewa krążka międzykręg 21.11.11, 22:46
      oj z takim opisem to trzeba było by sie udać prywatnie do lekarza będzie szybciej. nie można tego tak zostawić bo do stycznia to stan chorobowy sie może bardzo zmienić. a poza tym te dolegliwości są bardzo męczące.jeśli jesteś z trójmiasta to znam dobrych specjalistów. jastem po 6 operacjach więc mogę już pisać na ten temat doktorat. Pytaj pomogę ile będę w stanie.
    • tigerness Re: Duża przepuklina tylna lewa krążka międzykręg 22.11.11, 08:18
      „mam zawroty głowy, ból lewej ręki itp no i teraz ten wynik:
      - na poziomie C5-C6 duża przepuklina tylna lewa krążka międzykręgowego z tworzącym się sekwestrem, z brzeżnym uszkodzeniem więzadła podłużnego, uciska rdzeń kręgowy i korzenie lewego nerwu C6”
      „Mrowienie w okolicach kręgosłupa piersiowego rozrasta się, ból też narasta, no i coraz częściej drętwie mi lewa ręka.”

Kobieto – na co czekasz? Jak najszybciej skontaktuj się prywatnie (niestety) albo z neurochirurgiem (np. dr Paweł Baranowski lub jego asystent dr Wojciech Białowąs) , albo z neuroortopedą specjalizującym się w odcinku szyjnym kręgosłupa (takim lekarzem jest np. pracujący w STOCERZE dr Marek Krasuski).
      Sekwestracja jądra miażdżystego to przecież „skrajna postać przepukliny dysku: gdy po uszkodzeniu (przerwaniu ciągłości) zarówno pierścienia włóknistego jak i więzadła, kawałki jądra miażdżystego wydostają się na zewnątrz poza dysk, wypadając do wewnątrz kanału kręgowego lub na zewnątrz poza kręg”.
      Sprawa jest naprawdę poważna – trzeba działać natychmiast, nie czekać do stycznia!
      • aiiw Re: Duża przepuklina tylna lewa krążka międzykręg 23.11.11, 20:14
        może to mało etyczne jest co napiszę ale sami lekarze takie rozwiązania proponują. tak więc proponuję wyreżyserować mały wypadek w domu lub wysiadając z samochodu . wezwać pogotowie. dołożyć ,zenie mogę się ruszać ,ze mam problem z oddychaniem , ze boli między zebrami podczas oddychania , to dolegliwości Th, dodać jeszcze rwący ból ramion. to dolegliwość C. zabiorą do szpitala i skonsultują na miejscu. Trudno , czasami trzeba zakombinować jak nasz służba zdrowia tak nas traktuje. Ja kilka razy właśniew taki sposób znalazłam się na diagnostyce i to kazał zrobić mi lekarz.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka