Dodaj do ulubionych

nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką

14.09.09, 09:08
W związku z niepewnym losem gminnego/sołeckiego placu zabaw na
Tarniny osoby zainteresowane powstaniem nowego placu zabaw w
okolicach między torami a a Kielecką (okolice ulic Kielecka,
Brzozowa, Modrzewiowa, Poziomki, Cisowa, Aleja Zgody) proszę o pilny
kontakt - jest szansa na to, żeby w związku z dużą liczba nowych
mieszzańców m.in. na osiedlach Krzywa Iwiczna, Nasze Miasteczko,
Siedlisko Konwalie, powstał gminnny plac zabaw. W przyszły
poniedziałek 21szego września jest zebranie wiejskie i do tego czasu
musielibysmy mieć zebrane jak najwięcej "podpisów" pod wnioskiem
skierowanym do Pani Wójt.
na razie proszę o kontakt na forum.
Obserwuj wątek
    • kviatostan Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 14.09.09, 12:55
      jestem za!
      • kviatostan Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 14.09.09, 13:16
        tylko jest jeden mały problem - np Nasze Miasteczko to już Zgorzała, a nie NI
        więc pytanie, czy plac zabaw jest lokalizowany na szczeblu Lesznowoli czy na
        szczeblu Nowej Iwicznej. Jak na szczeblu NI to może być problem z ważnością
        podpisów na TAK z nowych osidli. :)
        • owrank Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 14.09.09, 13:27
          rada sołecka ma pewne nieduże fundusze na "zagospodarowanie" i może
          je uruchomić tylko na terenie sołectwa, ale pod plac zabaw potrzebny
          jest kawałek gruntu i taki zakup może zrobic tylko gmina.
          patrząc praktycznie że taki plac powienien byc IMHO zlokalizowany
          gdzieś "pośrodku" między Krzywa Iwiczną a Konwaliami to jakby nie
          było wypada na terenie Nowej Iwicznej.
          Na razie zbieramy podisy na zebranie wiejskie w Nowej Iwicznej od
          mieszkańców Nowej Iwicznej natomiast do gminy zawsze można skierowac
          wniosek poparty równiez przez mieszkańców Zgorzały
          • kind_woman Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 15.09.09, 12:44
            Ja za chwilę zasiedlę Nasze Miasteczko II, które administracyjnie podlega Nowej
            Woli a jest w bliskim sąsiedztwie planowanego przedsięwzięcia. Więc Nowa Wola
            każdą kończyną się włącza :)
          • kviatostan Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 15.09.09, 16:14
            owrank napisał:

> Na razie zbieramy podisy na zebranie wiejskie w Nowej Iwicznej od
            > mieszkańców Nowej Iwicznej natomiast do gminy zawsze można skierowac
            > wniosek poparty równiez przez mieszkańców Zgorzały

Czyli narazie mobilizują się mieszkańcy bliżej torów.
    • fajnyszuszu Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 15.09.09, 10:44
      W związku z dużą liczbą nowych mieszkańców m.in. na osiedlach Krzywa Iwiczna,
      Nasze Miasteczko, Siedlisko Konwalie a potrzebą placu zabaw dla dzieci, mogę
      wydzierżawić 1300m działkę na powyższe potrzeby. Działka jest w bliskim
      położeniu ul.Brzozowa, Modrzewiowa, Poziomki, Cisowa, Aleja Zgody, Pokrętna,
      Kielecka.
      • owrank Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 11:29
        propozycja ciekawa - zapraszam na zebranie wiejskie w poniedziałek
        21szego o 19tej i poparcie pomysłu budowy placu zabaw.
        • a.klara Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 20.09.09, 21:24
          Moim zdaniem plac zabaw powinien powstać w miejscu, gdzie nie będzie
          przeszkadzał sąsiadującym mieszkańcom, aby nie powtórzyła się sytuacja z
          ul.Tarniny. Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie go pomiędzy
          ul.Zgody a Gogolińską (na polu), w pewnym oddaleniu od domów podobnie jak to
          zostało zrobione w Zgorzale i Starej Iwicznej.
    • mnemonka Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 08:55

Jestem jak najbardziej za!
      • duom Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 11:47
        Jaki jest miesięczny koszt dzierżawy gruntu i kto poniesie koszty wyposażenia
        placu zabaw?

• owrank Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 11:53
          jeżeli chodzi o wyposażenie to w niedobrym scenariuszu wyposażenie z
          Tarniny będzie do zagospodarowania a w dobrym Rada Sołecka NI ma
          zapas środków który może byc przeznacozny m.in. na wyposażenie placu
          zabaw
      • owrank Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 11:47
        wysłaleł na priva do kind_woman, kviatostan, nemonka taką krótka
        prośbę do Pani Wójt - proszę o podrzucenie podpisanej tak jak
        napisane w dokumencie do mnie, sołtysa albo osobiście na zebraniu
        wiejskim Nowej Iwicznej w najbliższy poniedziałek - oczywiście im
        więcej takich próśb zostanie skierowanych do Pani Wójt tym większa
        szansa na powodzenie projektu... także mobilizujemy sasiadów :)
        • duom Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 12:20
          Jaki jest miesięczny koszt dzierżawy gruntu? Z tego co wiem plac zabaw przy ul.
          Tarniny nie będzie zlikwidowany, więc ponawiam pytanie dotyczące poniesienia
          kosztów wyposażenia placu zabaw? Czy są zgody sąsiadów? Dlaczego nie wymagacie
          budowy placów zabaw od developerów?
          • owrank Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 12:48
            >>> Z tego co wiem
            to jest główne pytanie, bo ja z tego co wiem od sołtysa, gmina robi
            wycenę rzeczoznawcy na sprzedaż całości działki tarniny i oznacza to
            dom i część działki na której jest plac zabaw

poza tym pomysł budowy placu zabaw w zachodniej częsci nie zakłada
            likwidacji tarniny tylko stworzenie nowego placu - w tej chwili w
            okolicy powstały 4 nowe osiedla i mnóstwo indywidualnych domów a do
            najbliższe pplace zabaw to tarniny a nastepny dopiero w nowej woli
            przy boisku.

natomiast _jeżeli_ do sprzedaży tarniny dojdzie no to wtedy byłaby
            to jakaś alternatywa.
          • owrank Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 12:58
            >>> Czy są zgody sąsiadów
            sprawa jest na etapie pomysłu i nie ma żadnych propozycji
            lokalizacyjnych także nie wiadomo kto będzie sąsiadem.

>>> Dlaczego nie wymagacie budowy placów zabaw od developerów?
            dobre pytanie, chociaż nie wiem czy rzeczywiście developer miałby
            obowiązek - jakoś potrafię sobię wyobrazić, że gmina może oczekiwac
            wspólpracy przy budowie drogi, ale przy budowie szkoły czy
            przychodni jakoś trudno to sobie wyobrazić... poza tym mogłoby wyjśc
            tak że deweloper buduje plac tylko dla mieszkańców osiedla a ktoś
            ulicę obok juz by wstępu tam nie miał..

słyszałem, ze na jednym z osiedli developer miał przekazać kawałek
            ziemii do zagospodarowania przez gminę ale jakoś nie słyszałem czy
            był ciag dalszy

patrząc po pytaniach to rozumiem, ze jeseś przeciw ???
            • duom Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 13:28
              Jaki jest koszt dzierżawy gruntu?

Moim zdaniem w przypadku likwidacji placu zabaw przy ul. Tarniny (na co się w
              ogóle nie zanosi) powyższy pomysł wchodzi w grę w innym przypadku jest to
              nierealne ze względów finansowych, chyba że całość sponsoruje sołectwo NI.
              • kviatostan Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 13:44
                owrank - mogę pomóc ale na poziomie Lesznowoli. Administracyjnie jestem ze wsi
                Zgorzała. Więcej napisałem na maila.
                • syjuig-3 Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 13:59
                  Mam pytanie dlaczego gmina chce sprzedac ten teren, a w związku z
                  tym zlikwidowac plac zabaw?
                  • duom ponieważ taka była umowa 16.09.09, 14:42
                    ponieważ taka była umowa między radnymi NI, a Urzędem Gminy. Postanowiono, że w
                    przypadku zakupu terenów po firmie "FOTA" zostanie sprzedana nieruchomość przy
                    ul. Tarniny.
                • syjuig-3 Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 14:02
                  Ale oczywiście jestem jak najbardziej za tym żeby nowy plac zabaw
                  powstał - nigdy tego za dużo dla dzieciaczków :) a gdzie i jak to
                  zgłosic że jestem na tak
              • owrank Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 16:11
                > Moim zdaniem w przypadku likwidacji placu zabaw przy ul. Tarniny
                > (na co się w ogóle nie zanosi)
                to po co robia wycenę rzeczoznawcy ?

> nierealne ze względów finansowych, chyba że całość sponsoruje
                >sołectwo NI.
                rzeczy w tym, że położenie obszaru na granicy czterech sołectw jest
                takie, że może udało by się mieć wsparcie i Nowej Iwicznej i
                Zgorzały i Nowej Woli i może nawet Starej Iwicznej a to już istotna
                część radnych.
              • owrank po zebraniu wiejskim 22.09.09, 09:40
                Pani Wójt wczoraj na zebraniu wiejskim potwierdziła, ze wykonano
                wycenę działek na Tarniny - powiedziała, że działki są dwie - jedna
                z domem, druga z placem zabawa i w gestii rady gminy jest co dalej z
                tym się stanie
          • kind_woman Re: nowy plac zabaw w NI między torami a Kielecką 16.09.09, 16:48
            Nam deweloper obiecał, że będzie plac zabaw. Sądząc po terenie jaki został wolny
            na plac zabaw, postawią piaskownicę i dwa zwierzaki na sprężynach. Może też
            skończyć się na obietnicach. Naawet jeśli, to są obok osiedla Konwalie i Nasze
            Miasteczko, które takowego miejsca nie mają. Jak najbardziej takie
            ogólnodostępne miejsce jest potrzebne.
    • owrank po zebraniu - lokalizacja placu !!! :))) 22.09.09, 09:46
      pomysł został przedstawiony na zebraniu wiejskim i chyba raczej
      został pozytywnie odebrany, zwłaszcza że dzięki mieszkańcom,
      propozycja została poparta plikiem podpisanych próśb. TUTAJ
      SZCZEGÓLNE PODZIEKOWANIA DLA KVIATOSTAN'A, który pojawił się z
      GRUBYM plikiem próśb w sprawie placu zabaw, skierowanymi do Pani
      Wójt ze swojego osiedla (admisnitracyjnie Zgorzała, ale blisko i
      napewno będziemy walczyc o jeden wspólny plac)

Po zebraniu mozna tez juz sie ustosunkowac do tego gdzie miałby plac
      powstac... no może raczej co najmniej kilka osób podkraśliło GDZIE
      SOBIE NIE ŻYCZĄ :) żeby powstał... jest to o tyle cenne, że jeżeli
      kiedykolwiek temat miałby szanse się zmaterializować to wiemy że
      plac musi powstać w szczerym polu, żeby nie miał sąsiadów :)
      • kviatostan Re: po zebraniu - lokalizacja placu !!! :))) 22.09.09, 10:27
        Polecam się i miło było poznać :)

DZIĘKUJĘ SĄSIADOM którzy poparli starania o plac zabaw i mimo partyzanckiej
        akcji bez uprzedzenia, sprawnie i szybko poparcie zostało udzielone :)

Co do lokalizacji - za torami pól z ziemniakami i kapustą mamy dostatek ;)

Czy osoba chętna na wydzierżawienie terenu też zabrała głos w sprawie placu zabaw?
        • owrank Re: po zebraniu - lokalizacja placu !!! :))) 22.09.09, 11:12
          na zebraniu nikt nie mówił o propozycji dzierżawy
          • konefka29 Re: po zebraniu - lokalizacja placu !!! :))) 22.09.09, 15:44
            Szkoda, ze nie zjawił się nikt w sprawie dzierżawy. Spróbuję to załatwić.
            Niestety ostatnio mam spore kłopoty osobiste w związku z tym nie mogłam się
            zaangażować w tę sprawę.
            • fajnyszuszu Re: po zebraniu - lokalizacja placu !!! :))) 22.09.09, 19:23
              Sprawa dzierżawy gruntu pod plac zabaw dla dzieci jest dalej aktualna, nie
              mogłam tego potwierdzić osobiście na zebraniu, bo pracowałam.
              • konefka29 Re: po zebraniu - lokalizacja placu !!! :))) 22.09.09, 20:57
                Przekazałam dane o miejscu i osobie chętnej do dzierżawy radnym.
                • kania_marcin Re: po zebraniu - lokalizacja placu !!! :))) 23.09.09, 09:43
                  Witam,

Potwierdzam. Jestem już po telefonicznej rozmowie z właścicielką gruntu, dziś o
                  15.00 wspólnie ruszamy w teren, pozdrawiam
                  • kania_marcin wizja lokalna 23.09.09, 15:39
                    Witam,

Byłem. Widziałem. Super lokalizacja. W dniu jutrzejszym mam otrzymać od
                    właścicieli gruntu oficjalne pismo wraz z propozycją okresu dzierżawy i kwotą
                    dzierżawy za miesiąc. Pismo zostanie złożone w Urzędzie Gminy Lesznowola.
                    Wstępną propozycję znam i nie ukrywam że pieniążki będą miały decydujący wpływ
                    na powodzenie tematu, pozdrawiam
                    • kania_marcin pismo złożone 24.09.09, 16:16
                      Witam,

Pismo zostało złożone w Urzędzie Gminy Lesznowola. Propozycje znam i nie
                      ukrywam, że wysokość ewentualnej dzierżawy gruntu będzie miała decydujący wpływ
                      na powodzenie tematu, pozdrawiam
                      • kania_marcin KPPRiU-21.10 godz.9 i KPS-23.10 godz.9-plac zabaw 16.10.09, 18:31
                        Witam,

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na posiedzenie w/w Komisji Rady
                        Gminy.Będzie ciekawie:)))))

Pozdrawiam
                        • owrank Re: KPPRiU-21.10 godz.9 i KPS-23.10 godz.9-plac z 18.10.09, 22:42
                          a ile może potrwać każde z tych posiedzeń ?
                          • kania_marcin i KPG - 22.10.2009 r. 19.10.09, 07:49
                            Witam,

Porządek posiedzenia liczy 15 punktów, w związku z tym trudno jest określić
                            czas. Proszę pamiętać, że zaproponowana wysokość dzierżawy terenu pod plac zabaw
                            będzie miała decydujący wpływ na powodzenie tematu (obecnie jest to kwota
                            powyżej 50 tyś. zł. rocznie). Proszę kliknąć w link
                            www.kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=4469
                            Pozdrawiam
                            • owrank Re: i KPG - 22.10.2009 r. 19.10.09, 11:41
                              jeżeli 50 tys to ma byc kwota za wynajem ziemii to chyba ktoś z
                              choinki się urwał totalnie... za 50 tys rocznie można wynając 150m2
                              DOM w Nowej Iwicznej a nie kawałek gruntu

cena, która jest w artykupe o Stefanowie jest własciwa - 300 zł
                              miesięcznie a właścicil ma jeszcze ten profit, że nie musi dbac o
                              np. zachwaszczenie działki
                              • kania_marcin Re: i KPG - 22.10.2009 r. 19.10.09, 14:27
                                Witam,

Roczna opłata za dzierżawę gruntu pod plac zabaw w przypadku pozytywnych opinii
                                merytorycznych Komisji wyniesie ponad 50 tyś. rocznie. Nie ukrywam, że jest to
                                ogromny koszt dla budżetu gminy. Cena 300 zł. za dzierżawę gruntu w Stefanowie
                                jest ceną bardzo atrakcyjną.

Pozdrawiam
                                • owrank Re: i KPG - 22.10.2009 r. 19.10.09, 15:48
                                  to jezeli ktos przedstawia taka propozycję to chyba juz można
                                  założyć decyzje odmowna (i słusznie)... także szkoda czasu i nie
                                  wygłupiajmy się - jak napisałem za 50 tys rocznie można DOM wynająć
                                  a nie poletko z chwastami...
                                  • kania_marcin Re: i KPG - 22.10.2009 r. 19.10.09, 16:20
                                    Witam,

Tak jak pisałem wcześniej, wysokość dzierżawy terenu pod plac zabaw
                                    będzie miała decydujący wpływ na powodzenie tematu. Wspólnie z radnymi NI
                                    będziemy walczyć, może padanie jakaś inna ciekawa propozycja. Moim zdaniem plac
                                    zabaw przy ul. Tarniny powinien zostać, ponadto plac zabaw w rejonie ul.
                                    Krasickiego bardzo by się przydał.
                                    • kania_marcin KPPRiU na TAK, ale... 21.10.09, 15:16
                                      Witam,

KPPRiU bardzo pozytywnie odniosła się co do pomysłu i wydzierżawienia terenu pod
                                      plac zabaw, ale z uwagi na zaproponowane przez osobę prywatną warunki finansowe
                                      rozpoczęły się poszukiwania zainteresowanych dzierżawą terenu za zdecydowanie
                                      niższą kwotę.

Pozdrawiam
                                      • kania_marcin KPG 22.10.09, 13:46
                                        Witam,

Decyzja KPG jest identyczna jak KPPRiU. Do tematu wrócę w przypadku uzyskania
                                        nowych, interesujących informacji w temacie wątku.

Pozdrawiam
                                        • kania_marcin KPS 23.10.09, 12:16
                                          Witam,

Decyzja KPS jest identyczna jak KPG i KPPRiU. Warto również wspomnieć, że oferta
                                          właściciela gruntu uległa zmianie i jest o ponad 50% niższa. Bardzo dziękuję
                                          właścicielom gruntu za zrozumienie. Do tematu wrócę po uzyskaniu nowych
                                          informacji w temacie.

Pozdrawiam
                                          • kania_marcin nowa oferta dzierżawy 27.10.09, 13:33
                                            Witam,

Wpłynęła do mnie nowa, bardzo korzystna oferta dzierżawy gruntu pod plac zabaw.
                                            Oczywiście, wręcz natychmiast oferta została złożona w Kancelarii Urzędu Gminy
                                            (27.10.2009. godz. 8.30). Prawdopodobnie oferta trafi na najbliższe posiedzenia
                                            stałych Komisji Rady Gminy.

Pozdrawiam
                                            • konefka29 Re: nowa oferta dzierżawy 27.10.09, 14:56
                                              A w ktorym miejscu miesci sie ta dzialka, jesli moza wiedziec?
                                              • kania_marcin Re: nowa oferta dzierżawy 27.10.09, 15:15
                                                Witam,

Mogę zdradzić tylko tyle, że w pobliżu poprzedniej oferty, a dokładniej przy ul.
                                                Krasickiego.

Pozdrawiam
                                                • cisni fota zamiast tarniny 04.11.09, 12:53
                                                  Czy nasi radni z NI mogą potwierdzić osobiście na forum, że to co jest napisane
                                                  w protokołach z komisji rady gminy to prawda? Chodzi o stwierdzenie naszych
                                                  radnych, że w przypadku zakupu foty sprzedajemy działkę przy tarniny.
                                                  • owrank Re: fota zamiast tarniny 04.11.09, 14:55
                                                    a przy okazji niech potwierdzą rzecz byc może nawet ważniejszą: czy
                                                    na Tarniny będzie sprzedana jedna działka (z budynkiem) czy obie tzn
                                                    i budynek i plac zabaw.
                                                    Zasadniczo to budynku nie ma po co bronić ale plac zabaw mógłby
                                                    zostac...
                                                  • cisni Re: fota zamiast tarniny 04.11.09, 18:42
                                                    Podobno plac zabaw i budynek tworzą ewidencyjnie 1 działkę i w przypadku
                                                    podziału na 2 to działka nie będzie miała parametrów określonych m.p.z.p gminy.
                                                    Więc wniosek jest jasny. Dziwna to umowa naszych radnych z NI z wójtem i
                                                    pozostałymi radnymi. NI mamy problem!
                                                  • ariz.ona Re: fota zamiast tarniny 05.11.09, 09:13
                                                    a ja słyszałam, że działka, na której stoi budynek ma ponad 800m2 -
                                                    a tyle jest wymagane, żeby można było zrobić podział
                                                  • jpytkowska Re: fota zamiast tarniny 05.11.09, 21:33
                                                    Panu "cisni"odpowiadam.Zakupiony teren przy ul.Tarniny dla potrzeb
                                                    mieszkańcow Nowej Iwicznej składa się z dwóch działek o nr.25/32 i
                                                    25/37.Na działce nr.25/37 zlokalizowany jest budynek.Odległość od
                                                    budynku do granicy działki 25/32 wynosi 6 m.Na działce 25/32
                                                    zlokalizowany jest plac zabaw.Znane mi jest stanowisko naszych
                                                    Radnych,ktorzy nie zgadzają się na sprzedaż placu zabaw.Czy prawdą
                                                    jest,że Radni z sąsiednich solectw domagali się na Komisjach i
                                                    Sesjach sprzedaży tegaż placu.
                                                  • cisni czy nasi radni z NI dotrzymają słowa? 05.11.09, 22:35
                                                    pan jpytkowska proszę nie odwracać kota ogonem, bo fakty są zupełnie inne, poza
                                                    tym kim pan jest, nie jest przecież pan radnym, nie słyszałam również w ogóle o
                                                    panu? W związku z tym dlaczego pan mi odpowiada skoro nie ma pan pojęcia o czym
                                                    pisze, a ja wciąż oczekuje odpowiedzi od naszych radnych z NI. Fakt, faktem, ale
                                                    nasi radni z NI jak wynika z protokołów komisji rady gminy dostępnych w
                                                    Internecie publicznie zobowiązali się do poparcia uchwały w sprawie sprzedaży
                                                    tarniny. Z protokołów jasno wynika, że w przypadku zakupu foty sprzedajemy
                                                    tarniny. Podkreślenia wymaga fakt, że to ich własna deklaracja. W związku z
                                                    powyższym zrozumiałe jest, że z uwagi na trudności finansowe gminy radni z innej
                                                    części gminy domagają się realizacji publicznego zobowiązania naszych radnych z
                                                    NI. Ze słowem pisanym nie dyskutuje się. Danego słowa trzeba dotrzymać, szkoda
                                                    że nikt z obecnych na zebraniu wiejskim naszych radnych z NI nie powiedział o
                                                    własnym zobowiązaniu. To trochę dziwne, ale i zrozumiałe, bo jak można kopać w
                                                    swoi ogródku? Jak widać można. Liczę, że nasi radni z NI wreszcie publicznie
                                                    napiszą o własnym zobowiązaniu, a pan publicznie również potwierdzi to co jest
                                                    napisane. MY, mieszkańcy NI mamy prawo wiedzieć. I dlatego tak bardzo cieszą
                                                    mnie pewne inicjatywy/działania w sprawie powstania nowego placu zabaw.
                                                  • cisnisrysni Re: czy nasi radni z NI dotrzymają słowa? 06.11.09, 09:54
                                                    „…I dlatego tak bardzo cieszą mnie pewne inicjatywy/działania w sprawie powstania nowego placu zabaw. … „
                                                    - o Boże a kto wystąpił z tak wspaniałą inicjatywą, tak to On jedyny słuszny Radny naszej Gminy.
                                                    - pan jpytkowska – czytam to wiem - jpytkowska jak NICK mówi jest kobietą , więc proponuję zacząć czytać ze zrozumieniem, to naprawdę pomaga.
                                                  • cisni Re: czy nasi radni z NI dotrzymają słowa? 06.11.09, 12:19
                                                    lewy nick, wypowiedź zupełnie nie związana z tematem, a ja wciąż oczekuję
                                                    publicznego potwierdzenia faktów przez naszych radnych z NI, proszę nie odwracać
                                                    kota ogonem, bo fakty są zupełnie inne. Fakt, faktem, ale nasi radni z NI jak
                                                    wynika z protokołów komisji rady gminy dostępnych w Internecie publicznie
                                                    zobowiązali się do poparcia uchwały w sprawie sprzedaży tarniny. Z protokołów
                                                    jasno wynika, że w przypadku zakupu foty sprzedajemy tarniny. Podkreślenia
                                                    wymaga fakt, że to ich własna deklaracja. W związku z powyższym zrozumiałe jest,
                                                    że z uwagi na trudności finansowe gminy radni z innej części gminy domagają się
                                                    realizacji publicznego zobowiązania naszych radnych z NI. Ze słowem pisanym nie
                                                    dyskutuje się. Danego słowa trzeba dotrzymać, szkoda że nikt z obecnych na
                                                    zebraniu wiejskim naszych radnych z NI nie powiedział o własnym zobowiązaniu. To
                                                    trochę dziwne, ale i zrozumiałe, bo jak można kopać w swoi ogródku? Jak widać
                                                    można. Liczę, że nasi radni z NI wreszcie publicznie napiszą o własnym zobowiązaniu.

• andy264 Re: nowa oferta dzierżawy 20.11.09, 08:51
                                                  kania_marcin napisał:

> Witam,
                                                  >
                                                  > Mogę zdradzić tylko tyle, że w pobliżu poprzedniej oferty, a dokładniej przy ul
                                                  > .
                                                  > Krasickiego.
                                                  >
                                                  > Pozdrawiam
                                                  >

Czy już coś wiadomo w sprawie nowego Placu zabaw?
                                                  Serdecznie pozdrawiam
                                                  • kania_marcin 20.11.2009 r. - KPS 20.11.09, 16:20
                                                    Witam,

KPS podejmie decyzję po wizji lokalnej, która odbędzie się w grudniu 2009 r.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • kania_marcin ul. Tarniny, sprzdaż działki nr 25/37 21.11.09, 19:33
                                                    Witam,

Prawdopodobnie uda się obronić plac zabaw przy ul. Tarniny, działka nr
                                                    25/32:)))) Na najbliższym posiedzeniu KPPRiU oraz KPG będzie opiniowany projekt
                                                    Uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w przetargu ustnym nieograniczonym
                                                    zabudowanej nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Lesznowola, oznaczonej w
                                                    ewidencji gruntów nr 25/37 (działka z budynkiem), położonej w Nowej Iwicznej,
                                                    Gmina Lesznowola.

Pozdrawiam
                                                  • rowojtek Re: ul. Tarniny, sprzdaż działki nr 25/37 23.11.09, 00:06
                                                    Panie Kania,
                                                    nie każdy może być Wałęsą, czyli być "za", a nawet "przeciw".
                                                    Przecież to Pan był zawsze pierwszym zwolennikiem sprzedania Tarniny (do
                                                    sprawdzenia na tym forum), a teraz ubiera się Pan w jej obrońcę?
                                                    Jak daleko może się posunąć oportunizm?
                                                    A tak na marginesie...czy jest wątek w którym nie miałby Pan coś do
                                                    powiedzenia....z któregokolwiek ze swoich licznych nicków?
                                                  • kania_marcin Re: ul. Tarniny, sprzdaż działki nr 25/37 23.11.09, 00:29
                                                    Witam,

Panie Rogowski, tak - byłem zwolennikiem sprzedania, ale działki nr 25/37 (z
                                                    domem). Wkrótce przedstawię informacje dotyczące nowego placu zabaw.

Pozdrawiam
                                                  • andy264 Re: ul. Tarniny, sprzdaż działki nr 25/37 09.02.10, 13:22
                                                    kania_marcin napisał:

> Witam,
                                                    >
                                                    Wkrótce przedstawię informacje dotyczące nowego placu zabaw.

Panie Marcinie, czy już coś wiadomo na temat nowego placu zabaw ?

Serdecznie pozdrawiam,
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka