Dodaj do ulubionych

Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier południowy

05.11.10, 20:29
kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&page=artykul&id=6384
"Mają wybór

W poprzednich wyborach Maria Jolanta Batycka-Wąsik jako jedyny kandydat na wójta nie musiała z nikim rywalizować, zabiegając jedynie o poparcie mieszkańców, którzy nie mieli żadnej alternatywy. Ponad połowa mieszkańców uprawnionych do głosowania obdarzyła ją zaufaniem. Przeciwnych było tylko 710, zaledwie 12 proc. głosujących. Jednak w tym roku w Lesznowoli dojdzie do pojedynku. Wójt zmierzy się z kandydatem Platformy Obywatelskiej, Tadeuszem Sztopem, radnym powiatowym kończącej się kadencji. Biorąc pod uwagę lokalną popularność obu samorządowców oraz dobre notowania PO w Lesznowoli w gminie może dojść do wyrównanego starcia."

A to Ciekawe ?

POLA

Obserwuj wątek
    • ordyl Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 15.11.10, 12:22
      Zastanawia mnie skąd Bond ma takie informacje. Sam mam złe doświadczenia z p. Otrębą ale bratem Michała. Ale to było kiedy był radnym w Piasecznie w Komisji Sportu. Niewiele od tego czasu się poprawiło w Piasecznie choć p. Otręba już nie jest radnym. Więc pewnie problem leżał w innym miejscu, tym bardziej że p. Otręba był wtedy w opozycji.
      Natomiast takie zarzuty są nie na miejscu bo albo coś wiem i to mówię albo lepiej milczeć.

Zadziwia mnie coś innego Bond z taką werwą broni jednego radnego z PO ale również atakuje innego radnego też z PO akurat kandydata na burmistrza. To tylko potwierdza moje zdanie żeby wyrzucić partie z samorządów lokalnych. Partyjniacy właśnie bardziej myślą o swojej pozycji w partii niż o obowiązkach radnego. Są wyjątki ale profilaktycznie wolę głosować na lokalnych społeczników, tym bardziej takich którzy partiom odmówili i którzy interesują się lokalnymi problemami.

Zdrówka
      • soltysiak2012 Wizyta u Mamusi 15.11.10, 13:40
        bon-d007 napisał:
        > prawda was wyzwoli. No problemos trzeba jakoś tę kasę gminną zagospodarować . I
        > do tego własnie pan otręba nadaje się najlepiej. Po prostu mistrz nad mistrzam
        > i a i inni się będą mogli czegoś nauczyć.

basiunia1981 napisała:
        > Tym razem już nie zagłosuje na starych wyjadaczy z NI, którzy nic kompletnie ni
        > e robią.

ordyl napisał:
        Sam mam złe doświadczenia z p. Otrębą
        >To tylko pot
        > wierdza moje zdanie żeby wyrzucić partie z samorządów lokalnych. Partyjniacy wł
        > aśnie bardziej myślą o swojej pozycji w partii niż o obowiązkach radnego.

Z Mamusią żem rozmowę przeprowadził w niedzielę, co by przedstawić jej słuszne racje i wskazać na kogo swój głos w wyborach złożyć powinna. Wybór ochotników gotowych do pracy społecznej spory więc rozum uruchomić należy i rozważania przeprowadzić głębsze. Sołtys z kolegami na poparcie liczyć nie mogą, bo argumentów zabrakło, a i odpowiedzi na wątpliwości moje żadnej żem się nie doczekał. Mamusia sama złą opinię wystawiła całej grupce z komitetu platformy, nawet ordyl i bond sprawę zatwierdzili, więc rozważania za słuszne uznać należy. Nic z tego dobrego pewnie by nie wyszło, więc i straty większej odnotować nie można. Wyjadaczy starych więc Mamusi żem zaproponował, że ludzie chętni do pracy i zadań się nie boją. Co Mamusia na moje słowa powiedziała cytować nie mogę, bo regulaminy bym przekroczył, a i może konstytucję naruszył. „Zmiany trzeba, ile będą siedzieć!” Tyle żem przytoczyć mogę, co o Otręby koleżankach Mamusia rozeznała. Myśl Mamusi dobrym torem idzie, bo i plany żem podobne posłyszał, że prawo zmienić mają i ze dwie kadencje radny posiedzi i stołka ustąpić musiał będzie. Mamusia czekać nie będzie i ekipę zmieniać sama planuje, głos więc słusznie innym szacownym osobom przekazać zaplanowała. Zapoznać się żem musiał w kontekście tej sprawy z opiniami mieszkańców i forum żem dogłębnie studiować zaczął. Potwierdziła się mądrość Mamusi i jej wiedza prężna. Dla mnie, jako zwykłego Sołtysiaka, dobra jest to nowina i smucił się nie będę. Wiele głosów podobnych żem znalazł, więc Mamusia głos słuszny na karcie złoży i obaw żadnych znaleźć nie można. Żegnajcie więc kandydaci docześni, co z platformy startujecie i ci również, co kolorowych banerów na Iwiczne ulice wystawić nie żałowali. Zdrowia życzę i jakem żem obiecał serdeczne pozdrowienia od Mamusi przekazać zobowiązany jestem, co niniejszym z szacunkiem prawym czynię.
        • mariuszsocha Re: Wizyta u Mamusi 15.11.10, 14:10
          A konkretnie, o co Panu chodzi? Nie widzę na forum żadnego wątku, w którym zwracałby się Pan do mnie, nie zwracał się Pan również do mnie osobiście , telefonicznie ani żadną inną drogą. Dlaczego Pan pisze zatem (…)Sołtys z kolegami na poparcie liczyć nie mogą, bo argumentów zabrakło, a i odpowiedzi na wątpliwości moje żadnej żem się nie doczekał (…) Pytam więc, w jakiej sprawie oczekuje Pan argumentów i jakie ma Pan wątpliwości, chętnie je wyjaśnię jak będę potrafił. Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników tego forum sugerując, że nie doczekał się Pan reakcji z mojej strony na Pana wątpliwości, bo takich nie było.

Z poważaniem
          Sołtys Nowej Iwicznej
          dr Mariusz Socha
          • soltysiak2012 Re: Wizyta u Mamusi 15.11.10, 15:23
            Rachunek sumienia na prędce żem wykonać musiał, bo widzę, że kolega forum intensywnie śledzi i odpowiedzi niezwłocznie udziela. Przejrzał żem więc gro wypocin moich, czy pisał żem personalnie ze wskazaniem osoby i pytanie jasno i przejrzyście sformułowane padło. Spostrzegł żem jednak, że słowa moje padły trudne i krytyka mocna w treści, więc stąd zapewne do komentarzy dalszych i zrozumienia pełnego, tekst wprost dla każdego umysłu wdawać się nie mógł. Przyczyna więc jasna, że odpowiedzi zabrakło, przecie obowiązku również nie ma takiego, co by na każde wypiski słowa komentarza udzielać. Jak napisałem więc wcześniej, takie więc z mojej strony podejrzenia powstały na brak komentarza w wątku co o zwykłym deszczu tematy obejmuje. Prawdę żem więc wykazał słuszną i Mamusi żem w błąd żaden nie wprowadził. Odczucia moje prawdziwe więc padły i rozeznanie słuszne forumowiczom przedstawione zostało, a uwzględnić jedyne co należy, że obowiązku wypisek na forum nie ma, więc wątpliwości powstałe z serca przyjmuje.
        • rowojtek Re: Wizyta u Mamusi 16.11.10, 02:24
          Drogi Sołtysiaku, nie znam wieku Twojej mamy, ale jeśli nadąża za Twoja potoczystą wymową to kobietą leciwą być raczej nie może, więc i Ty sam wieku szczenięcego bardziej jesteś. Nie będę więc Ciebie pytał o zdanie, a zwrócę się wprost do owej damy roztropnej.
          Przekaż jej więc moje pytanie, którym to szacownym osobom głos swój przekazać postanowiła?

Skoro już skreśliła lekką ręką ponad połowę kandydatów (sołtys i koledzy + ci z kolorowych banerów) to według mojej rachuby zostało jej tylko pięciu.

Czy zechce więc wesprzeć 3 wysłańców Mysiadła, których w swej przebiegłej strategii mędrcy z Mysiadła wysłali na listy Nowej Iwicznej by u siebie głosów nie rozpraszać a sobie konkurencji nie robić, i a by wpływy swego "imperium" poszerzyć wiernymi giermkami mandaty obsadzając ? Tym bardziej to prawdopodobne że nikt ich w Iwicznej nie nazwie wyjadaczami. Głownie dlatego zapewne, że nikt ich po prostu w Iwicznej nie zna. Wyjątek zastrzegam dla Twej mamy, bo jak zrozumiałem i Ty sam nie bardzo ich znałeś prosząc mamę o wróżbę, ups....poradę.

Może zaś się mylę co do twego wieku młodego, a tym samym mamę w latach przesunąć muszę, i być może zechce ona wesprzeć Panią Czesławę (od dawna w wieku emerytalnym według PKW, Dobra Wola) której głównym punktem programu jest obrona wycieczki dla seniorów (30% budżetu sołectwa) przed oburzającym rozgrabieniem na cele uznane przez większość mieszkańców za bardziej niezbędne.

Poproś ją też o rozwinięcie doktryny scharakteryzowanej zwięzłymi, ale jakże mądrymi słowami: „Zmiany trzeba, ile będą siedzieć!”. Czy stosuje ją konsekwentnie w każdych wyborach i czy zamierza zastosować w następnych? (zła wróżba dla jej wybrańców) Czy rozszerza ją też na inne dziedziny życia? Czy poza brakiem "nasiadki" przykłada też jakąś inną miarę? Jeśli tak, to rad bym ją poznać. Wszak szkoda by mądrość ta wrodzona (a i dziedziczna chyba z tego co widzę) nieznaną pozostawała dla ogółu.

Na koniec ponawiam prośbę, zdradź proszę komu mama Twoja głos swój postanowiła powierzyć w swej nieomylności. Jak widzisz, spać przez to nie mogę.
          • soltysiak2012 Re: Wizyta u Mamusi 16.11.10, 09:05
            rowojtek napisał:
            16.11.10, 02:24

Człowieku nawróć się! Kto rozsądny po nocy takimi przyziemnymi sprawami się zajmuje. Żona pewnie do łoża woła i zaprasza, a ten nie może – bo ktoś w internecie nie ma racji. Chociaż pewny jestem patrząc na twoje problemy emocjonalne, że żony raczej nie masz. Belkę ze swego oka wyjmij, a późnij zajmij się drzazgą w oczach brata swego. Poproś chłopcze ludzi rozważnych niech treści pisane wyjaśnią i znaczenie prawdziwe słów objawią, na słuszną drogę wejdziesz więc i poszanowanie wzajemne większe osiągniesz. Wszelkie twe rozeznanie słów moich płytkie rowojtkowe myślenie przyjmuje i na zmiany niezbędne umysł zamknięty. Szczere żem słowa przedstawił i relację rzetelną opisał, każdy bowiem ma prawo głosu i myśli swe w wolności głosić może. Trend myśli rozum przyjął słuszny i wątpliwości właściwe się pojawiły, ale widać odpowiedź zakryta została i rozeznanie niemożnością się okazało. Wszak mądrość Mamusi wskazała, że mniejsze zło trzeba wybrać i głos rozsądku nad intelekt przedłożyć, co by racje prawdy nad słowem mętnie pisanym zwyciężyły i człowiek szlachetny w poczynaniach głos ważny uzyskał. Na czas długi ziemie nasze do obrządku oddamy, stąd ludzi prawych i nieskłamanych do działania potrzeba, a rozważania te szczere serce pokazują i myśl ku dobru naszemu kierują. Rozważ bracie ponownie ochotników zgłoszonych, czyż posterunek upilnują czy też skazę objawią dla Iwicznej ludności.
            • ordyl Re: Wizyta u Mamusi 16.11.10, 10:07
              Całe to mądrolenie można streścić w jednym zdaniu w NI głosuj na nowych, za to w Mysiadle na "doświadczonych" radnych.
              Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości kim jest ten "anonimowy" gość to mi najbardziej podchodzi pod Kalego.

Zdrówka
              • soltysiak2012 Re: Wizyta u Mamusi 16.11.10, 11:16
                ordyl napisał:
                > Całe to mądrolenie można streścić w jednym zdaniu w NI głosuj na nowych, za to
                > w Mysiadle na "doświadczonych" radnych.

Nie odpuszczasz ordylku i w błąd wprowadzasz nadal, lub też do dziś sprawy wyborcze tajemne przed obliczem twoim pozostają. W Mysiadle trzech tylko kandydatów mamy do wyboru, a że brak konkurencji, wybór od początku zatwierdzony został. O zmowie kumpelskiej nawet podejrzenia na forum żem posłyszał, stąd sprawa jasno postawiona i degresji żadnych dodatkowych wypisywać konieczności nie ma. W Iwicznej chętnych do pracy nie brakuje i przychylność większa, stąd grupy prężne do boju ruszyły, a nie tylko herosi pojedynczy z braku konkurencji korzystający.

• rowojtek Re: Wizyta u Mamusi 16.11.10, 10:22
              Jak zwykle Sołtysiaku mędrkujesz, ubierając miałką treść w wyszukane słowa. O ile styl Twój zabawny był przez chwilę, to w tej chwili reaguję nań jak na przejedzenie wyrobem czekoladopodobnym.
              Postanowiłeś się pochwalić swoimi przemyśleniami po to chyba by ktoś się do nich odniósł - taka natura forum. Nie po raz pierwszy jednak, gdy ktoś próbuje dociec twego pokrętnego toku myślenia, uciekasz się do kaznodziejstwa i psychoanalizy i porad rodzinnych. Jeśli dyskusja Ci przeszkadza to pisz książki zamiast udzielania się na forum.
              Sobie zastrzegasz wolność słowa i dobrodziejstwo anonimowości, u innych zaś nie podoba Ci się że za późno w nocy, albo za wcześnie po twoim poście itp...
              Nie po raz pierwszy też pokazujesz butę i arogancję "chłopcze", etykietując wszystko jako "ordylkowe", "rowojtkowe" itp...
              I jeśli tok myślenia twojej mamy, twymi słowami nam przedstawiony wciąż pozostaje dla mnie niejasny, racz mnie "słusznie" oświecić, bym "poszanowanie wzajemne" osiągnął. Idąc za twoją radą "bracie", proszę osobę w swym mniemaniu najrozsądniejszą o "wyjaśnienie treści pisanej".
              Nie wiem tylko czy to możliwe, skoro u Ciebie rozsądek i intelekt w rozdzieleniu pozostają ("głos rozsądku nad intelekt przedłożyć").
              • soltysiak2012 Re: Wizyta u Mamusi 16.11.10, 12:19
                rowojtek napisał:
                > Jak zwykle Sołtysiaku mędrkujesz, ubierając miałką treść w wyszukane słowa.

Przykrość mi sprawiasz ogromną słowa takie ku mnie kierując. Każdy pisze jak uważa i słowa swoje komponuje według uznania swego. Obowiązku przecie nie masz i czytać wypisek Sołtysiakowych w nocy nie musisz.

rowojtek napisał:
                >Nie po raz pierwszy jednak, gdy ktoś próbuje doc
                > iec twego pokrętnego toku myślenia, uciekasz się do kaznodziejstwa i psychoanal
                > izy i porad rodzinnych.

Widzę chłopcze, żeś fanem moim szczerym. Cieszę się troską twoją o dbałość wypowiedzi moich. Dziękuję również za dostrzeżenie szerokich zdolności Sołtysiakowych.

rowojtek napisał:
                > pisz książki zamiast udzielania się na forum.

Rzeczywiście propozycja godna uwagi. Rzecz mi jednak bliższa krótkie treści przekazywać i dobro wspólne budować, niż historie rozległe głosić.

rowojtek napisał:
                > Sobie zastrzegasz wolność słowa i dobrodziejstwo anonimowości, u innych zaś nie
                > podoba Ci się że za późno w nocy, albo za wcześnie po twoim poście itp...
                > Nie po raz pierwszy też pokazujesz butę i arogancję "chłopcze", etykietując wsz
                > ystko jako "ordylkowe", "rowojtkowe" itp...

Wypraszam sobie takie infantylne wypisywanie ku mojej osobie. Wszystkich do korzystania z wolności słowa zapraszam, co dokładnie, szczerze i wyraźnie w tekstach wykazałem. Z epitetów wszelakich korzystam, a nowością dla mnie były ordylskie wypiski i prostacka propaganda, co forum szturmem zaśmieciła. Ordylski więc charakter głoszenia informacji specyfikę swą posiada, stąd epitet słusznie został utworzony.

rowojtek napisał:
                > I jeśli tok myślenia twojej mamy, twymi słowami nam przedstawiony wciąż pozosta
                > je dla mnie niejasny, racz mnie "słusznie" oświecić, bym "poszanowanie wzajemne
                > " osiągnął. Idąc za twoją radą "bracie", proszę osobę w swym mniemaniu najrozsą
                > dniejszą o "wyjaśnienie treści pisanej".

Piękny styl opanowałeś i widać żeś człek prężny na umyśle i duchem hardy do działania. Treść rozważań wiem, że starasz się zrozumieć, ile tylko pojąć nie możesz, iż sprawa w połowie myśli zerwana została. Gdzie swój głos złożyć skoro większość grona już została odsiana? Uzasadniać miernej wartości komitetów omówionych ponownie nie będę, bo do dyskusji w temacie zabrakło znowu komentarza. W sytuacji obecnej konflikt tragiczny powstał, lecz sprawa koniecznie wymaga szczerego rozeznania. Upatrzony pogląd już zdążyłem przedstawić, że sprawa na tym etapie została omawiana, „co by racje prawdy nad słowem mętnie pisanym zwyciężyły i człowiek szlachetny w poczynaniach głos ważny uzyskał”. Wystarczy więc wskazać, że omówiony komitet nie uzyskał poparcia, sam człowiek więc w istocie swej ważny i rozsądek każe na niego głos oddać, choć intelekt mówi, iż grupa choć chciała, na głos ważny nie będzie zasługiwała. Całe to zamieszanie szumu narobiło, ale umysł szeroko mam nadzieję wszystkim otworzyło. Szczerze żem jednak przyznać otwarcie muszę, iż Panie z banerów bądź sołtys doczesny na głos cenny liczyć nie mogą, co widać wyraźnie z treści wypowiedzi. Negatywne emocje na forum jedynka z PO również wywołała, stąd głos zostanie rozsypany na ręce kandydatów pozostałych.

• bon-d007 Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 15.11.10, 18:33
        Już wczesniej pisałem , że flaga partyjna o niczym nie świadczy . Jest tylko jeden[ wyjątek kanalie sa w PIS oraz niestety sa i tam mądrzy ludzie tylko jak ich rozróżnic ?!?!?!? Nie wiem czy na burmistrzów i radnych nie powinno sie stosowac wariograf jako element sprawdzenia prawdomowności kandydata . Moze to szalony i niedorzeczny pomysł ale nic mi teraz nie przychodzi do głowy. Ja sie na takiego radnego nie nadaję bo bym chyba administrację gminy o 50% zredukował a każda transakcja za gminne musiałaby by być opisana na stronie intewrentowej z podaniem imienia i nazwiska osoby podejmującej decyzję .
        • justyna-gaweda Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 09:50
          Gmina ma ustawowy obowiązek dofinansowania każdego dziecka zameldowanego na naszym terenie , a uczęszczającego do przedszkola niepublicznego . Dofinansowanie jest na poziomie 75% kosztów jakie ponosimy na przedszkolaka w jednostce gminnej . Punkt przedszkolny otrzymuje 50 %. Nie ma znaczeni czy przedszkole niepubliczne znajduje się na terenie naszej gminy czy np. w Warszawie. Jeżeli dziecko jest zameldowane na terenie gminy Lesznowola , a rodzice zapiszą go do przedszkola niepublicznego w Piasecznie- z naszego budżetu musimy dofinansować gminę Piaseczno . W tej chwili jest to kwota około 600zł na dziecko miesięcznie. Gmina musi sama podołać tym obciążeniom finansowym . Wydatki na oświatę stanowią 50% całego naszego budżetu . Na utrzymanie szkół otrzymujemy dofinansowanie z budżetu państwa , jednak nie jest one wystarczające . Ustawa dot. dofinansowania żłobków jeszcze nie" weszła w życie"

Justyna Gawęda
          www.nowaiwiczna.com
          • klatka-faradaya Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 10:43
            jak czytam sobie te wasze wpisy, to zastanawiam się, dlaczego w NI występuje tak duży odsetek idiotów?? jedyny rozsądny i normalny głos, to pani Gawędy.
            Ty sołtysiak, to na pewno masz prawo głosu?? bo zachowujesz się, jakbyś pisał z pewnego ośrodka na Sobieskiego w Warszawie. lekarze doszli do wniosku, że możesz mieć kontakt ze światem przez net i pojechałeś na całego?? uważaj, bo jak lekarze się dowiedzą, co wypisujesz, to znów nie będziesz miał dostępu do netu.
            ludzie nie potraficie mieć chociaż trochę godności?? To, że na tarniny mieszka zero w klatce faradaya, to nie upoważnia reszty mieszkańców, do równania do tego zerowego poziomu.

• soltysiak2012 Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 11:50
              klatka-faradaya napisał:
              > jak czytam sobie te wasze wpisy, to zastanawiam się, dlaczego w NI występuje ta
              > k duży odsetek idiotów??

Przepraszam cię drogi kolego, ale jesteś pierwszym, który Iwiczan nazwał idiotami. Nikt też na forum nie ma takiego stosunku do pozostałych, aby personalnie używać takich infantylnych określeń.

klatka-faradaya napisał:
              jedyny rozsądny i normalny głos, to pani Gawędy.

Zapoznałem się osobiście z wypiskami na jej stronie internetowej i sam widzisz w jakim jestem stanie. Czy to dąży do normalności? Niemniej dziękujemy za kolejny głos propagandy, szkoda, że w zaślepieniu wyborczym nie dostrzegłeś innych cennych forumowiczów.

klatka-faradaya napisał:
              > Ty sołtysiak, to na pewno masz prawo głosu??

Sam dzieciaku widzisz, że znajomość tematów posiadam, dla ciebie w życiu szczenięcym nieosiągalnym do pojęcia. Konkrety chłopczyno wskazuj, a nie partaczysz nam forumowe rozważania.

klatka-faradaya napisał:
              >bo zachowujesz się, jakbyś pisał z
              > pewnego ośrodka na Sobieskiego w Warszawie.

Nie spotkałem się w życiu z tak prostackimi obrazami personalnymi. Żadna jest wartość twoich wypowiedzi i nic nie przedstawiasz sobą w moich oczach. Obrażasz mnie wprost, a nawet się jeszcze nie mieliśmy okazji spotkać i porozmawiać. Wmieszałeś w to bezpodstawnie Panią Justynę, a nie mam pewności czy jest zainteresowana zniżaniem się do twojego poziomu. Przykrość sprawiłeś wielu forumowiczom, bo panująca na forum szczerość i wyjątkowa otwartość wielu osób jest godna do naśladowania dla innych lokalnych społeczności.

• bon-d007 Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 12:43
            A dlaczego dofinasowanie jest % ?? a nie kwotowo. Czy to znaczy , że jak zbuduję przedszkole i moje fanberie kosztowe na początku będa na poziomie =np 3000 zł to Gmina mi doplaci ( 75%) 2250 zł ? A co będzie jeżeli ja koszty zetnę do poziomu 1300 zł i nie poinformuję o tym Gminę . To nadal będe otzrymywał 2250 zł za dziecko ? Co jaki okres czasu i kto taki aydyt robi z ramienia Gminy przedszokli prywatnych jak np. przedszokle Pana Otręby , który nomem omen stara się na radnego gminy ? Oj pachnie mi tu czymś podejrzanym. Czy aby pani razem nie startowała z otrębą ?
            • rowojtek Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 13:14
              bond, czy ty czytać nie umiesz, czy tez nie rozumiesz tego co czytasz?
              75% kosztów które gmina ponosi w gminnym przedszkolu. Zatem wszystkie przedszkola prywatne, w tym i p. Otręby, dostają takie same dofinansowanie niezależnie od swoich kosztów.
              Mi też tu pachnie czymś podejrzanym. Czepiłeś się człowieka, który jest jednym z kilkunastu właścicieli, którzy na równych i jasnych zasadach dostają dofinansowanie, bo takie jest prawo. Gmina płaci też np nauczycielom, czy oni też są wykluczeni ze startowania?

Jak już tak prześwietlasz wszystkich to wyobraź sobie stowarzyszenie, które i od gminy i od sołectwa dostaje całkowicie uznaniowo grube tysiące złotych. Co byś powiedział gdyby jego prezes ubiegał się o mandat radnego?
              • klatka-faradaya Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 14:14
                soltysiak2012 napisała:
                > panująca na forum szczerość i wyjątkowa otwartość wielu osób jest godna do naśladowania dla innych lokalnych społeczności.

nasuwa mi się cytat z "Misia" "szczerość w Naszym klubie, to norma".
                Twoja szczerość jest tak wielka, że bije z niej coś, co normalni ludzie nazywają głupotą.
                soltysiak, atakujesz wszystkich i wszystko krytykujesz dookoła, a jak już ktoś Ci wygarnie, co o tym sądzi, to Ci się nie podoba. Ja tylko napisałem na Twoim poziomie, a jak Ci się nie podoba, to możesz nie czytać.

bon-d007 napisała:
                > Oj pachnie mi tu czymś podejrzanym.

to może zmieniłabyś pieluchę, jak Ci pachnie? a nie rozpowiadasz o tym na forum.
                Uczepiłaś się jednej osoby i tak szczerze się przypie..rzasz personalnie.
                a jeszcze do tego nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

• bon-d007 Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 14:49
                  > Uczepiłaś się jednej osoby i tak szczerze się przypie..rzasz personalnie.
                  > a jeszcze do tego nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
                  Być może sie p.........m personalnie ale uważam , że jeżeli ktoś prowadzi biznes pod nazwą "przedszkole" to powinien w 100% sam ponosić koszty. A jakie ja mam gwarancje ,ze za 6 miesiacy stawka doplat nie wzrośnie do 800 zł po przegłosowaniu w Gminie kosztem innych potrzeb Tam gdzie jest wydana chociaż 1 złotówka z gminnej kasy powinna być szczególna czujność . I uważam ,ze 600 zł to to i tak za dużo. A jak ktoś uważa ,ze splajtuje z tego braku dofinasowania to jego ryzyko. Ta gangrena sysytemu doplat dotyczyła stoczniowców ,hutników i się skończylo. . Nie widzę różnicy i w tym przypadku. Tak samo moje wątpliwości dotyczą wszelkich innych dopłat w Gminie. Chcialbym poznać kompletną listę wszystkich podmiotów gospodarczych gdzie Gmina dopłaca do czegoś. Natomiast jeżeli uważasz ,że pieniądze gminne można traktować jak niczyje to się grubo mylisz. Co do uwagi a bym zmienił pieluchę to uważam , że jesteś prostakiem.
                  • klatka-faradaya Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 15:03
                    skoro uważasz, że jestem prostakiem, to pogadajmy jak prostak z prostakiem z niezmienioną pieluchą.
                    do sejmu takie żale wylewaj, bo to on ustalił takie dopłaty.
                    A jeśli chcesz wiedzieć o wszystkich podmiotach, które korzystają z pieniędzy podatników, to się poucz, może jakieś studia rozpocznij, jeśli masz maturę, oczywiście.
                  • rowojtek Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 15:48
                    Jeśli Cię naprawdę temat finansów i dopłat interesuje, to zacznij od zapoznania się z budżetem gminy i jego załącznikami, dowiesz się niemal wszystkiego -> bip.lesznowola.pl
                    Zamiast jednak szukać informacji wolisz zadawać pytania w stylu "chciałbym wiedzieć kto...", które już same w sobie sugerują "że coś śmierdzi".
                    • bon-d007 Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 17:24
                      Ha ha ha ha ha ha zapoznałem się i co ??? delikatnie mówiąc nic ??? taki bełkot w załączeniu próbka. Magia spotkań , potoku wypowiedzianych słów i wypitych kaw to objaw gminnej megalomanii. Mnie chodzi o informacje finansowe ale bardziej szczegółowe. Bo dlaczego np, gmina zwiększyć wydatki skoro nie ma opisu za co dokladnie . Mnie nie intersuje czy krtoś ostentacyjnie wychodzi z pisiedzenia czy nie. Te informacje to tak jak w Sejmie posel się rozlicza z wyborcami ile to interpelacji i wystąpień miał . A , że to same bzdety były to inna sprawa -mniej stotna .

5. Opinia projektu uchwały RG w sprawie zmiany uchwały Nr 488/XXXVII/2010 Rady Gminy Lesznowola z dnia 11 marca 2010r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Powiatu Piaseczyńskiego w 2010r.

1) Sprawę przedstawiły : Przewodnicząca KPG RG W. Komorowska i Skarbnik
                      Gminy E. Obłuska.
                      Skarbnik Gminy E. Obłuska poinformowała , iż Gmina Lesznowola udzieli
                      Samorządowi Powiatu Piaseczyńskiego pomocy finansowej w 2010 roku:
                      1. W kwocie 70.124,-zł (słownie: siedemdziesiąt tysięcy sto dwadzieścia
                      cztery zł) na dofinansowanie zadań własnych Powiatu z zakresu
                      komunikacji

Protokoł Nr 5/KPS/2010
                      z posiedzenia Komisji Polityki Społecznej
                      z dnia 23 czerwca 2010r.
                      BRG-0063-2/5/2010

1. Posiedzenie otworzył Przewodniczący KPS Jerzy Wiśniewski, stwierdzając
                      quorum niezbędne do podejmowania decyzji. / lista obecności stanowi zał.nr 1 do protokołu/.

2. Rozpatrzono sprawę porządku posiedzenia.
                      1/ Przewodniczący KPS J. Wiśniewski przedstawił proponowany porządek posiedzenia
                      / treść stanowi zał.nr 1 do protokołu/.
                      2/ Sekretarz Gminy M.Uczkiewicz-Kampczyk wnosi o wprowadzenia do porządku
                      posiedzenia nst. projektów uchwał RG.
                      a) projekt uchwały RG w sprawie nadania nazwy drodze ( ul. Rysia – Lesznowola),
                      b) projekt uchwały RG w sprawie nadania nazwy drodze ( ul. Góralska – Marysin).
                      3/ Głosami: z – 6, p – 0, w – 0 przyjęto proponowany porządek posiedzenia z
                      uwzględnieniem wniosku określonym w ppkt. 2a,b.

3. Przyjęcie protokołu Nr 4/KPS/2010 z dnia 20 maja 2010r.
                      1/ Sprawę przedstawił Przewodniczący KPS J. Wiśniewski.
                      2/ Radny M. Kania złożył oświadczenie następującej treści:
                      „ Nieprawdą jest, iż ostentacyjnie na posiedzeniu KPS w dniu 20 maja 2010r. opuściłem
                      salę obrad. Moje wyjście miało związek z pełnieniem funkcji radnego. Chciałbym
                      podkreślić, iż po 2 min. wróciłem na salę obrad”.
                      3/ Głosami: z – 2, p – 0, w – 4 przyjęto protokoł Nr 4/KPS/ 2010 z dnia 20 maja 2010r.
                        • bon-d007 Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 21:35
                          no tak uchwała 548 jest i co można zobaczyć - ano 7777839 zł dotacji przedszokla niepubliczne ( na razie tylko zajmuję się tym sektorem . publiczny sektor to jeszcze większe bagno ) . Jak przeliczyłem to wychodzi 679,13 na każde dziecko. I to z pod palca jak leci. Czyli ktoś ma budżet i dzieli na liość dzieci i uważa ze sprawa jest załatwiona . Czyli jeżeli znowu zwiększymy ilość przedszkoli to pozostaje pytanie co zrobimy ze stawką . Zwiększymy budżet i poszukamy pieniędzy aby utrzymać tę kwotę 679 np. podnosząc oplaty ( co juz miało miejsce w tym roku ) lub gmina weźmie jakąś pożyczkę. A mnie chodzi o jedno - a niby dlaczego to ma być 679 zł ? jestem w stanie zrozumieć extra wydatek i zatrdnić jednego urzędnika do pelnej kontorli tych przedszkoli co mają dotacje aby udowodnily dlaczego 679 zł jest im niezbędne .
                          Budżet dotacji obciąć o 50% ( może 40% ) . Te 3880000 zł jest warte zachodu. A może się okazać ,że w jednym przedszklu trzeba dać więcej a w drugim mniej. Tylko jak zwykle dochodzimy sedna sprawy tzn do ludzi a dokladniej mówiąc do uczciwych ludzi. A jeżeli ktoś kto ma biznes przedszokolowy i stara się dostać do rady gminy to mam pytanie o która wersja będzie mu bliższa ??
                          • rowojtek Re: Wybieramy burmistrzów i wójtów - Kurier połud 18.11.10, 22:54
                            Szukanie i czytanie idzie Ci już świetnie. Powoli dojdziesz i do zrozumienia.
                            Dotacja jest na dziecko owszem, ale "gminne". Niezależnie czy to dziecko chodzi do przedszkola w Nowej Iwicznej czy w Piasecznie. Gmina zapłaci przedszkolu (lub szkole) do której dziecko chodzi. Nawet jak przedszkoli się zrobi 2 razy tyle to nie ma to bezpośredniego związku z ilością dzieci zameldowanych w gminie. Jeśli do przedszkola w Nowej Iwicznej chodzi dziecko z Piaseczna to płaci za nie Piaseczno.
                            Nie interesuje mnie ten temat zbytnio więc wybacz że nie będę już więcej czasu spędzał dociekając skąd 679. Jest to pewnie do "wygooglania". Powodzenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka