Dodaj do ulubionych

oficjalna strona sołectwa

17.11.10, 11:24
Istnieje portal, opisywany w internecie jako "oficjalna strona sołectwa Nowa Iwiczna".
Chwalebna inicjatywa i dobrze że istnieje.
Wobec zbliżających się wyborów można by się spodziewać, że przedstawi ona sylwetki kandydatów ubiegających się reprezentowanie sołectwa na różnych szczeblach samorządu. A lista jest długa (przepraszam jeśli kogoś pominąłem).

do powiatu: Jerzy Klimek, Edward Przyborowski, Irena Bartkowiak, Janina Pytkowska, Bogdan Kaliszewski

do gminy: Jerzy Soliwoda, Eliza Makowska, Mariusz Socha, Jacek Zalewski, Czesława Pietrzkiewicz, Justyna Gawęda, Maria Rogowska

Naliczyłem 12 osób. Czy oficjalna strona sołectwa informuje o tym? Nie.
Pierwszą jej stronę okupuje promocja jednego tylko kandydata i jednej tylko partii.
Nazwa tej strony widnieje także na ulotkach wyborczych kandydata, który w wyborach bynajmniej nie startuje pod szyldem sołectwa.

Czy taki jest właśnie oficjalny wizerunek naszego sołectwa ?!
Obserwuj wątek
    • soltysiak2012 Re: oficjalna strona sołectwa 17.11.10, 12:00
      rowojtek napisał:
      > Istnieje portal, opisywany w internecie jako "oficjalna strona sołectwa Nowa Iw
      > iczna".
      > Naliczyłem 12 osób. Czy oficjalna strona sołectwa informuje o tym? Nie.
      > Pierwszą jej stronę okupuje promocja jednego tylko kandydata i jednej tylko par
      > tii.

Dla mnie wszystko jest OK. Jeżeli byłaby to „oficjalna strona mieszkańców Iwicznej” to może bym się czepiał, ale skoro wskazano, że jest sołectwo, więc i sołtys, który chce się rozwijać. Nie miałbym nic przeciwko, aby po zmianie sołtysa, nowy człowiek poszedł tą samą drogą.
        • soltysiak2012 Re: oficjalna strona sołectwa 17.11.10, 12:41
          ordyl napisał:
          > Ręcę opadają, brak kręgosłupa. W Mysiadle krytykujesz w NI ok.
          > chyba przestanę to czytać bo szkoda czasu.

Totalnie ściemniasz ordylku. Na stronie Iwicznej nie ma obrażania i prostackich komentarzy w stosunku do innych kandydatów. W historii strony sołectwa Mysiadła sprawy przekroczyły kiedyś granice dobrego smaku, czego potwierdzenie znajdziesz w wielu komentarzach na forum. Obecne aktualnie „radnozaury” czy „kiełbasy wyborcze”, nijak się mają do strony Sochowej. Poziom wartości wyborczej strony mysiadlo.eu oceniam najniżej w stosunku do pozostałych. Dodam, że pomysłowa jest mnie dla strona Pań z Iwicznej, lepsze to niż ich zlepienie okolicy :)
          • prosole Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 02:31
            UWAŻNIE CZYTAJCIE ETYKIETKI KIEŁBASY WYBORCZEJ

Czas przedwyborczy to okres kiedy mamy obowiązek zadać sobie pytanie: „Czy warto głosować na tego właśnie kandydata?” Pytanie jest proste i jestem przekonany, że większość wyborców uczciwie je sobie stawia. To oczywiste. Zastanawiam się jedynie nad możliwością uzyskania względnie obiektywnej odpowiedzi.

Oglądam „etykietki wyborczej kiełbasy: ulotki, strony internetowe, plakaty, spoty, news`y i… śmiech mnie powala. Czasem czuję też, że ktoś bierze mnie za kompletnego głupca
            i niedelikatnie mówiąc, próbuje zrobić mnie w tzw. konia.
            Zdarzyło się, że wszedłem na stronę jednego z podwarszawskich sołectw. Boże broń, nie mam na myśli strony naszego sołectwa! Tam wchodzę rzadko – niewiele się dzieje a większość informacji to kopie z innych stron i opisy działań innych ludzi, acz umieszczone na „Nowa Iwiczna - Oficjalna Strona Sołectwa”. Ale nie o tym…

Tak się złożyło, że strona, na którą zajrzałem, również opisana jest w Internecie jako Oficjalna Strona Sołectwa. I co widzę? Na Oficjalnej Stronie Sołectwa (powiedzmy X) sołtys reklamuje się jako kandydat do rady gminy z tzw. ramienia jednej z partii politycznych.
            O ile wiem, w myśl Ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (lex.pl/serwis/du/2001/1591.htm), sołectwo jest jednostką pomocniczą gminy (art. 5 ww. ustawy). Władzą uchwałodawczą sołectwa jest zebranie wiejskie i to ono jest władne zlecić sołtysowi – organowi wykonawczemu jednostki pomocniczej gminy, wszelkie działania (art. 36 ww. ustawy). Rada sołecka również nie ma takich uprawnień.

Nie ważne za czyje pieniądze prowadzona jest strona internetowa, nie ważne na czyje osobiste zlecenie została założona – jeśli jest Oficjalną Stroną Sołectwa to nie powinno być na niej treści reklamującej jakiegokolwiek kandydata, jakiejkolwiek partii, w jakichkolwiek wyborach. Sołectwo nie jest prywatnym podwórkiem sołtysa. No chyba, że sołtys traktuje współmieszkańców a potencjalnych wyborców jak własną trzodę. Jak to już przed wyborem marzenie o władzy pozwala zawłaszczać społeczne! Strach pomyśleć co będzie jak… ale ludzie chyba wiedzą co robią?!

Dlatego uczciwi i rzetelni kandydaci na radnych zakładają nowe wyborcze strony. Nowe! Nie podszywają się pod opinie całości sołectw, gmin i okręgów wyborczych. Jeśli wystawiają sobie laurki i oceny „celujący” to podpisują je własnym imieniem i nazwiskiem, na własnej lub swojego komitetu wyborczego stronie internetowej. Ale, jak obserwuję działania tego akurat sołtysa, to nie pierwszy raz kiedy podpisuje się on pod cudzymi dokonaniami.

Dlatego śmieje się czytając „etykietki wyborczej kiełbasy”, zachwalające nieposzlakowane charaktery kandydatów, uczciwość partii stojących za ich plecami, ich mądrość i oddanie publicznej sprawie. Cóż dobrego można sądzić o kandydacie, który by zaoszczędzić parę złotych, wykorzystuje publiczną stronę do własnych celów. Co wykorzysta jak już osiągnie swój cel?

Na szczęście, nas – mieszkańców Nowej Iwicznej, to chyba nie dotyczy. Ale ponieważ nie sprawdzałem, proszę – Czytelnicy sprawdźcie to sami: Nowa Iwiczna – Oficjalna Strona Sołectwa www.nowaiwiczna.info.

Wojtek Zacharjasz – jeden głos.
            • ordyl Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 08:43
              Strona Mysiadlo.eu jest stroną sponsorowaną za prywatne pieniądze. Decyzja ta została podjęta różnych podchodach ze strony radnego. Jest niezależna od rady sołeckiej i sołtysa jako urzędu. Zapewne nie o Mysiadło chodziło na wszelki wypadek jednak wyjaśniam sołtysiakowi.

Zdrówka
              • soltysiak2012 Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 10:53
                ordyl napisał:
                > Strona Mysiadlo.eu jest stroną sponsorowaną za prywatne pieniądze. Jest niezależna od >rady sołeckiej i sołtysa jako urzędu.

Natomiast, zgodnie z treściami na niej zawartymi, jest głosem wypowiedzi rady sołeckiej, sołtysa i kandydatów do rady gminy z ich komitetu. Strona jest więc niezależna od urzędu, ale związana z ludźmi w postaci sołtysa i rady. Ale żeście wymyślili wytłumaczenie, ech...
            • mariuszsocha Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 09:00
              Szanowni Państwo,
              Strona www.nowaiwiczna.info jest stroną opłaconą z moich prywatnych środków finansowych ( zainteresowanym mogę przedstawić faktury ). Jest to strona prezentująca informacje sołeckie i związane z sołectwem. Jest tam również informacja o fakcie, iż podjąłem decyzję o kandydowaniu , natomiast moja strona wyborcza znajduje się pod adresem mariusz.socha.dorady.org/ . Informacje napisane przez Pana Zacharjasza (administrator strony Radnej Justyny Gawędy) są głęboko dla mnie krzywdzące i niesprawiedliwe . Sami ten fakt Państwo oceńcie.

Dziękuję.
              Mariusz Socha
                  • rowojtek Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 10:16
                    Przecież nie czepiam się że strona "opłacona z prywatnych środków" wita mnie jako Nowa Iwiczna, jest mi wręcz miło. Ale oficjalna strona sołectwa? Ja widzę różnicę.
                    Dodam jeszcze, że zanim zainicjowałem ten wątek próbowałem przez jakiś czas tę sprawę załatwić "dyskretnie" z samym zainteresowanym. Niestety zostałem "olany" i pozostawiony bez jakiejkolwiek odpowiedzi.
                    • justyna2205 Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 15:11
                      rowojtek napisał:

> Przecież nie czepiam się że strona "opłacona z prywatnych środków" wita mnie ja
                      > ko Nowa Iwiczna, jest mi wręcz miło. Ale oficjalna strona sołectwa? Ja widzę ró
                      > żnicę.
                      > Dodam jeszcze, że zanim zainicjowałem ten wątek próbowałem przez jakiś czas tę
                      > sprawę załatwić "dyskretnie" z samym zainteresowanym. Niestety zostałem "olany"
                      > i pozostawiony bez jakiejkolwiek odpowiedzi.

Panie Wojtku, mógłby Pan rozwinąć temat "dyskretnego załatwienia tej sprawy"? Na czym konkretnie miałoby ono polegać? Z tego co wiem Pańska żona również ubiega się o miejsce w Radzie Gminy więc czy nie jest to prowokacja i typowe opluwanie się w kampanii? Bo ja tak to odbieram. Chciał pan "dyskretnie" załatwić sprawę, a jak się nie udało to dowalić człowiekowi i niech się tłumaczy.
                      Dobrze, że Pan jednak o tym napisał, bo to znaczy, że Pan sołtys to jednak uczciwy człowiek i żadnych spraw "dyskretnie" nie załatwia. Pozdrawiam.
                      • rowojtek Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 15:32
                        zanim "dowalę" komuś, staram się sytuację poznać i wyjaśnić. Często jest to jakieś zwykłe niedopatrzenie czy też nieporozumienie, z którego nie ma co od razu robić afery. Zwróciłem mailowo uwagę na niezręczność sytuacji, na tym polegała moja dyskrecja. Po kilku dniach bez odpowiedzi ponowiłem pytanie, wszak czasami maile nie dochodzą. Po kolejnych dniach "uczciwego" milczenia, poczułem się najwyraźniej ignorowany i podniosłem tę sprawę publicznie. Ot i cała tajemnica "prowokacji".

A na czym mogłoby polegać załatwienie sprawy? Albo na wycofaniu się z używania określenie "oficjalna", albo na przykład o poinformowaniu na stronie także o innych startujących z sołectwa kandydatach. Pan Mariusz wybrał trzecią drogę, nie zrobił nic.

Owszem, moja żona ubiega się o mandat, a kampanię prowadzi pod własnym szyldem.
                  • prosole Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 17:02
                    Ma Pani rację - rzeczywiście po wpisaniu zapytania o Nową Iwiczną lub nazwiska moderatora, Google podają adres: www.nowaiwiczna.com Jest to miara aktywności ludzi związanych ze stroną i działaniami w Nowej Iwicznej.
                    Ale:
                    1. Strona nigdzie (podkreślam) NIGDZIE nie jest opisana jako OFICJALNA strona miejscowości lub całości mieszkańców Nowej Iwicznej;

2. pod stroną, zgodnie z obowiązującymi przepisami, figurują nazwiska osób redagujących i administratora strony - co w rozumieniu obowiązującego prawa jest równoznaczne z prezentowaniem ich i tylko ich poglądów (między innymi dlatego dziennikarze podpisują swoje artykuly a do tego jest jeszcze tzw. redaktor odpowiedzialny);

3. w żadnym z umieszczonych tekstów odautorskich nie padło sformułowanie, chociażby sugerujące, że prezentowane stanowisko w sprawie jest oficjalnym stanowiskiem rady gminy, rady sołeckiej, klubu radnych czy jakiejkolwiek innej grupy osób, do których autor nie posiada prawa.

Proszę zwrócić uwagę na szczegół: dziennik RZECZPOSPOLITA (www.rp.pl) NIE jest organem rządu Rzeczpospolitej Polskiej - ale też nie rości sobie do tego prawa - nie piszą "dziennik rządowy". Tak opisany jest Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski" - każde zawarte w nim słowo jest ogłoszonym prawem! I tak powinna funkcjonować OFICJALNA STRONA KAŻDEGO SOŁECTWA, GMINY itd.

Jak czytam Pani wypowiedź, odnoszę wrażenie, że subtelności związane z prawem do intelektualnej oraz społecznej własności oraz stanowisko prawa w tej kwestii są Pani obce.
                    Szkoda.

Wojtek Zacharjasz
                    • niwiczanka Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 17:18
                      Panie Wojtku,
                      Chyba Pan nie przeczytał dokładnie tekstu, który zamieściłam.
                      A mianowicie po wpisaniu w Google hasła „Justyna Gawęda” pojawia się wynik wyszukiwania o treści „Witamy na stronie Nowej Iwicznej”

Czy serwis www.nowaiwiczna.com jest stroną Nowej Iwicznej ?
                      • rowojtek Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 18:19
                        po pierwsze, odpowiedziałem - nie o nową iwiczną się czepiałem ale o "oficjalną stronę sołectwa". Sołectwo to jednostka gminy będąca elementem samorządu terytorialnego, która posiada swój oficjalny organ kontrolny - zebranie sołeckie.

po drugie, proszę nie pytać mnie o stronę na którą nie mam wpływu.

po trzecie, proszę jeszcze raz zwrócić uwagę na sposób w jaki chciałem to wyjaśnić. Nie byłoby tej dyskusji gdyby nie milczenie, które zechciała Pani w innym swym wpisie pochwalić.
                      • prosole Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 19:32
                        Szanowna Pani
                        - żaden moderator nie ma wpływu na googleboty (mechanizmy poszukujące i identyfikujące strony) - odpowiedź na zapytanie internauty jest udzielana przez Google w sposób absolutnie automatyczny. Jeżeli jest tak jak Pani piszę - czuję dumę, bo znaczy to, że odpowiedź na pytanie o Nową Iwiczną jest utożsamiana przez Google z naszą stroną (w czym mam swoją, drobną zasługę). Ja nie wchodzę na www.nowaiwiczna.com szukając jej na Googlach - mam dostęp administracyjny. Niemniej sam zadbałem by tytuł strony otwierającej brzmiał: "Witamy na stronie z Nowej Iwicznej". "Z" - drobiazg ale dla mnie istotny bo UCZCIWY! Proszę sprawdzić co zobaczy Pani w zakładce swojej przeglądarki.
                        Mam nadziej, że wyjaśniłem ISTOTNE subtelności.
                        Wojtek Zacharjasz
                        • soltysiak2012 Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 20:37
                          prosole napisał:
                          > - żaden moderator nie ma wpływu na googleboty (mechanizmy poszukujące i identyf
                          > ikujące strony)

Kto odpowiada za treści na stronie? Moderator kształtuje stronę i na tej podstawie jest ona znajdowana przez wyszukiwarki.

prosole napisał:
                          >Jeżeli jest tak jak Pani piszę - czuję dumę,
                          > bo znaczy to, że odpowiedź na pytanie o Nową Iwiczną jest utożsamiana przez Go
                          > ogle z naszą stroną

Czujesz facet dumę, że oszukałeś 14.000 osób? Rozpacz mnie bierze jak czytam tu poglądy niektórych osób. Jak nie pochwały załatwiania po znajomości niepewnych interesów i wymuszania decyzji, to strona propagandowa Gawędy okazuje się subiektywną informacją o Iwicznej. Bezczelnie żes kolego na startowej stronie Gawędy skrytykował stronę sołtysa, więc w propagandzie niczym się od siebie nie różnicie.

prosole napisał:
                          >Niemniej
                          > sam zadbałem by tytuł strony otwierającej brzmiał: "Witamy na stronie z Nowej I
                          > wicznej". "Z" - drobiazg ale dla mnie istotny

Widzę facet, że nie masz szacunku do ludzi, skoro takimi ściemami chwalisz się oficjalnie. Na stronie widać głównie wielki napis Nowa Iwiczna, a żeś szatańskim drukiem dodał literkę, to ciebie nie usprawiedliwia. Wykorzystanie nazwy NI i celowe wprowadzenie w błąd jest ewidentne i NIEUCZCIWE.
                        • niwiczanka Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 21:12
                          - żaden moderator nie ma wpływu na googleboty (mechanizmy poszukujące i identyf
                          > ikujące strony) - odpowiedź na zapytanie internauty jest udzielana przez Google

Panie weź Pan doczytaj trochę…
                          Jak Pan wejdzie w IE i wpisze Pan swoją domenę nowaiwiczna.com to co się Panu pojawi w pasku na samej górze ( pasek IE) właśnie tekst „Witamy na stronie Nowej Iwicznej” i ten tekst googluje przeglądarka.

I tak właśnie kreuje Pan rzeczywistość na tym forum. Stekiem bzdur i mijaniem się ze stanem faktycznym.
              • prosole Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 16:28
                O! Nowa strona Pana Sołtysa! WRESZCIE! Uderz w stół - nożyce się odezwą!
                Ale informacji na swój temat nie zdjął Pan z NOWA IWICZNA - OFICJALNA STRONA SOŁECTWA. Szkoda, że nawet do błędu nie potrafi się Pan przyznać.
                Faktury? A jakie ma to znaczenie? Alternatywa jest taka: albo prowadzi Pan oficjalną stronę sołectwa - respektując WSZYSTKIE implikacje (do czego ma Pan prawo jako organ wykonawczy jednostki pomocniczej) albo ZAWŁASZCZA Pan publiczną własność.
                Czy gdybym założył, za własne pieniądze, stronę: www.mariusz_socha.pl i zatytułował ją OFICJALNA STRONA MARIUSZA SOCHY, mógłbym wypisywać na niej wszelkie "kocopały", tylko dlatego, że mam faktury? Jestem przekonany, że spotkalibyśmy się w sądzie a pozew złożyłby "właściciel" nazwiska. I miałby rację! Widzi Pan delikatną różnicę? Jeśli uważa Pan, że tak wolno, to ja taka stronę założę! I będę miał faktury!
                Wojtek Zacharjasz.
                • niwiczanka Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 16:50
                  Naprawdę popadacie już w skrajną śmieszność. Od kilku tygodni słyszę w Iwicznej jaka to zła jest ta PO jacy źli Ci kandydaci. Ciągły atak na osobę Pana Mariusza.

Chyba tylko „lęk” przed przegranymi wyborami może wywoływać takie zachowanie !!!
                  • justyna2205 Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 18:01
                    Popieram Pani wypowiedź w 100%. Pan Zacharjasz jest administratorem strony Pani Gawędy i stąd te "czepliwe" teksty pod adresem innych. Każdy z nas ma prawo zagłosować na kogo chce. Jeśli mam swój typ, to potrafię znaleźć informację na temat danej osoby i wydają mi się zbędne wypowiedzi na forum oczerniające się wzajemnie. Czyżby Pan bał się o swoją posadkę i stąd ta nagonka?
                    Ludzie, nie dajmy się zwariować, bo za kilka dni będzie już po wyborach i bez względu na to kto wygra życie będzie toczyło się dalej. Niestety raz wypowiedzianych słów nie da się cofnąć a być może los sprawi, że trzeba będzie z daną osobą stanąć twarzą w twarz. Czy będzie potrafił Pan wówczas spojrzeć temu człowiekowi w oczy?
                    • rowojtek Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 18:40
                      justyna2205 napisała:
                      > bał się o swoją posadkę

o jakiej posadce mowa?

justyna2205 napisała:
                      > potrafił spojrzeć temu człowiekowi w oczy?

pisząc o faktach i na podstawie faktów, a nie o emocjach czy ocenach można chyba z każdym porozmawiać bez budowania przepaści.

W całej tej dyskusji szukacie Panie (justyna i iwiczanka) dziury w całym na zasadzie "a u was biją murzynów", nie odnosząc się w ogóle do tematu. Dziwię się również Panu Mariuszowi, że godzi się na taką, oderwaną od meritum, swoją obronę sam nie zabierając głosu.
                    • prosole Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 19:55
                      :-))
                      Swoją wypowiedzią najzwyczajniej mnie Pani rozbawiła.
                      Ja nie jestem "na etacie", nie martwię się o "posadkę". Niezależnie jakie będą wybory suwerena strona www.nowaiwiczna.com będzie działała dalej - bo:
                      jest wiele spraw do załatwienia;
                      bo jest wiele do zrobienia;
                      bo są ludzie, którzy potrzebują pomocy;
                      ba na ta stronę zajrzało już ponad 14 tysięcy osób... itd.

Co do spojrzenia w twarz interlokutorowi. Ja podpisuje swoje poglądy imieniem i nazwiskiem, nie ukrywam się za pseudonimem czy loginem. A Pani?

Znamy się (przynajmniej z widzenia) z "właścicielem Oficjalnej Strony Sołectwa NI" i to co piszę jest odpowiedzialne. Jestem też przekonany, że prezentując swoje poglądy nikogo nie obrażam.
                      Wojtek Zacharjasz
                      • ordyl Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 20:30
                        Myślę że powinniście przeprosić p. Wojtka Zachariasza.
                        Po pierwsze nie jest kandydatem, ocenia rzeczywostość tak jak ją widzi, przekonać można go merytorycznie nie obelgami
                        po drugie nikt mu za to nie płaci robi to pro publico bono
                        po trzecie szkoda takich ludzi tracić a coraz częściej odnoszę wrażenie że tam gdzie się zaczynają interesy partyjne kończy się miejsce dla lokalnych społeczności.

Skoro dokonania były mizerne to można się skupić na programie i tym co się zamierza zrobić jako radny oraz liczyć że szyld partyjny pomoże. Obrażanie jest najgorszą metodą. patrz na moczypsa i jego poparcie poniżej 1 % gorsze od oryginału czyli szamboobrony.

Zdrówka
                        • soltysiak2012 Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 20:51
                          ordyl napisał:
                          > Myślę że powinniście przeprosić p. Wojtka Zachariasza.
                          > Po pierwsze nie jest kandydatem,

Taka sama sytuacja jak u Ciebie ordylku – nie kandydujesz, ale akcje propagandowe rozsiewasz.

ordyl napisał:
                          > przekon ać można go merytorycznie nie obelgami

Wojtuś tak się zagubił, że niektórych jego tekstów nie da się czytać. Merytorycznie wiele osób próbowało, ale stan jego umysłu okazał się poważniejszy.

ordyl napisał:
                          > po drugie nikt mu za to nie płaci robi to pro publico bono

Po drugie a). Nikt mu nie każe tego robić

> po trzecie szkoda takich ludzi tracić a coraz częściej odnoszę wrażenie że tam
                          > gdzie się zaczynają interesy partyjne kończy się miejsce dla lokalnych społeczn
                          > ości.

Jak więc kandydaci bezpartyjni istnieją od wielu lat?

ordyl napisał:
                          > Skoro dokonania były mizerne to można się skupić na programie i tym co się zami
                          > erza zrobić jako radny oraz liczyć że szyld partyjny pomoże.

Wojtuś radnym? Znowu piłeś.
                        • soltysiak2012 Re: oficjalna strona sołectwa 19.11.10, 21:20
                          niwiczanka napisała:

> > ba na ta stronę zajrzało już ponad 14 tysięcy osób... itd.
                          > 14 tysiecy
                          >
                          > 14 tysięcy, Ma Pan takie pojecie o sieci, że ….
                          > Wciśnij F5 – odśwież stronę a licznik nabija, – jakich 14 tys. osób
                          > kpina jakaś

Facet jest mistrzem ściem internetowych, podobne notowania nabił sobie na stronie radni.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka