Dodaj do ulubionych

Korek do wyjazdu na Puławską

19.09.11, 07:03
Zauważyłem, że po wakacjach na Łabędziej rano zaczął się tworzyć coraz dłuższy korek do wyjazdu na Puławską. Czasem sięga sporo za Mleczarską. To o tyle dziwne, że od dawna, także przed wakacjami, korka w tym miejscu nie było, w każdym razie nie tej długości. Zastanawiam się, czy przypadkiem na czas urlopów nie przestawiono cyklu świateł na skrzyżowaniu, po czym teraz nie przywrócono poprzedniego. Mam wrażenie, że zielone dla wyjazdu w Puławską w stronę Warszawy świeci się bardzo krótko, najwyżej 10 sek. Uważacie, że mam rację?
Obserwuj wątek
    • ka_katka Re: Korek do wyjazdu na Puławską 19.09.11, 10:19
      Właśnie się zbierałam poruszyć ten temat. Według mnie światła są znacznie krótsze niż były przed wakacjami, przejeżdża raptem kilka samochodów pod rząd. Wyjeżdżając z Zimowej przed 7 (6.45-6.50) zazwyczaj wjeżdżam na Puławską o 7 albo i po - to spora strata czasu zwłaszcza, że po przebudowie skrzyżowania naprawdę przez długi czas ruch był płynny.
    • mwilusz Re: Korek do wyjazdu na Puławską 19.09.11, 11:50
      Witam
      Rozmawiałem dzisiaj w sprawie oświetlenia ( Łabędzia – Puławska) z Panem A. Dańcem z GDDKiA. Jest kilka przyczyn, które mogły doprowadzić do tego, że sygnał świetlny zezwalający na wyjazd z ulicy Łabędziej jest krótszy.
      Może mieć na to wpływ fakt, że system oświetlenia na ulicy Puławskiej jest systemem akomodacyjnym. Oznacza to, że system sam (w oparciu o natężenie ruchu na drodze głównej) określa ile pojazdów może w danej chwili wjechać na ulicę główną. Możliwe jest również, że detektor, który określa natężenie ruchu na Puławskiej jest zepsuty. Bez względu jednak na to, konserwatorzy mają sprawdzić oświetlenie na skrzyżowaniu ulicy Łabędziej i Puławskiej w przeciągu 2 dni.
      Pozdrawiam
      mirekwilusz.pl/
      • owrank Re: Korek do wyjazdu na Puławską 20.09.11, 20:55
        a system "akomodacyjny" nie może mierzyć ile aut chce wjechać od MY i NI ? w końcu co za różnica dla systemu z jakiego kierunku zostanie zasilony strumień (może raczej korek) między Graniczną a Karczunkowską ? niech przyjmie więcej aut od nas niż z kierunku Piaseczna. I rozwiązanie gotowe.
        pozdrawiam
        • zbyszek.czapnik Re: Korek do wyjazdu na Puławską 20.09.11, 21:46
          Jestem przekonany, że jeden znak drogowy mógłby w dużym stopniu rozwiązać sprawę. Chodzi mi o znak pierwszeństwa na ulicach Mleczarskiej i energetycznej preferujący jadących od Piaseczna i do Piaseczna ul. Mleczarską. Gdyby go usunąć to łatwiej byłoby korzystać z ul. Mleczarskiej mieszkańcom Nowej Iwicznej.

• ka_katka Re: Korek do wyjazdu na Puławską 21.09.11, 09:17
        Dziękuję za zainteresowanie tematem i interwencję. Będę wdzięczna za informację co orzekli konserwatorzy GDDKiA - każdy system można w jakiś sposób regulować czy modyfikować. Jak rozumiem system akomodacyjny nie jest nowością na Puławskiej i działał już przed wakacjami kiedy to prawidłowo oceniał ilość przepuszczanych pojazdów. Mam nadzieję, że Panowie konserwatorzy są w stanie wrócić mu pmięć :)

Pozdrawiam
        • justyna.gaweda Re: Korek do wyjazdu na Puławską 22.09.11, 10:15
          Witam
          Zgłaszałam to do GDDiA .Konserwator był na miejscu i nie stwierdził awarii.
          Przyczyną korków może być samoczynne przełączanie się z fazy 1 na 2
          poniżej wypisałam trzy fazy ;
          7.30 - 13.30 zielone dla Łabędziej trwa 16 s.
          13.30- 23.30 zielone dla Łabędziej trwa 12 s
          23.30 - 7.30 zielone dla Łabędziej również trwa 12 s
          Istnieje taka mozliwośc ,że program się przełączy (np. po awarii świateł )
          Jutro rano spróbuje policzyć ile trwa zielone światło i jaka jest ilość samochodów.
          Wysyłam również pismo do GDDiA o zmianę godzin funkcjonowania dłuższego zielonego światła dla Łabędziej od 7.00 , a nie jak dotychczas od 7.30.
          Czas trwania światła zielonego dla Puławskiej w str. Warszawy
          7.30 - 13.30 28 s
          13.30 - 23.30 44s
          23.30 - 7.30 44s
          Wszelkie uwagi mozna kierować do wydziału zarządzania ruchem GDDiA
          p. Joanna Ochenkowska tel. 22 870-68-59
          • pw47 Re: Korek do wyjazdu na Puławską 22.09.11, 16:26
            Znów wraca jak bumerang ten problem. Po remoncie wylotu nie było regulacji i wyjazd był natychmiastowy. Oczywiście trzeba było polepszyć dobre i zafundowano nam oddzielny lewoskręt w Puławską sterowany super światłami. I zaczęły się korki i badania i pomiary. W końcu jakoś dało się osiągnąć równowagę i to było o ile pamiętam 18s. Oczywiście cały ten system co jakiś czas się rozregulowywał i znów trzeba było czekać na wyjazd ale jakoś to działało. Teraz nagle okazuje się że to nie jest 18s tylko już 12s . Gdzie jest te 12s ??? Światła się zmieniają na zielone i wyjeżdżają co najwyżej po trzy auta z każdego pasa , reszta już na żółtym i czerwonym. Chyba ktoś z nas robi wariata a my stoimy jak przed remontem.
          • tweedledee Re: Korek do wyjazdu na Puławską 27.09.11, 13:16
            Czy ma Pani jakieś dalsze informacje, dotyczące działania świateł? Z wpisów na forum wynika, że nie ma żadnej zmiany na korzyść. Cykl jest ewidentnie ustawiony inaczej niż przed wakacjami. Nie ma to żadnego uzasadnienia w napełnieniu Puławskiej autami, bo, jak już pisałem, np. przed 7 Puławska jest pusta co najmniej do stacji Łukoil, a my i tak nie możemy wyjechać. Czy GDDKiA nas po prostu lekceważy?
    • tweedledee Re: Korek do wyjazdu na Puławską 22.09.11, 17:05
      Dziękuję za zainteresowanie sprawą. Ja również mam wrażenie, że zielone światło nie świeci się w krótszym cyklu przez 12 s. Być może GDDKiA mówi o czasie od jednego czerwonego do drugiego, czyli wliczając żółte. Nieporozumieniem jest z pewnością ustawienie dłuższego cyklu dopiero od 7.30. Możliwe, że późniejszy korek jest już tylko wynikiem nagromadzenia aut przed tą godziną. Parę dodatkowych sekund nie wystarcza, aby go rozładować.
      GDDKiA nie po raz pierwszy zmusza nas do interwencji i zajmowania się sprawami, które właściwie nie powinny nas obchodzić - światła powinny działać optymalnie bez potrzeby wykłócania się o to. Tak ewidentnie nie jest. Miejmy nadzieję, że system zostanie jednak dokładnie sprawdzony.
    • ka_katka Re: Korek do wyjazdu na Puławską 27.09.11, 12:46
      Ja jechałam parę minut po 8. Stałyśmy od hodowli róż i szło bardzo powoli. Cały zeszły tydzień próbowałam liczyć przejeżdżające auta (zazwyczaj tuż przed 7) najwięcej doliczyłam się 7 kolejnych z jednego pasa - wliczając w to żółte a nawet początek czerwonego światła i był to wyjątek bo średnia wypada koło 5!

ka_katka
      • pw47 Re: Korek do wyjazdu na Puławską 28.09.11, 08:46
        Dzisiaj o godz. 7.25 na jednej zmianie świateł ( a raczej na ich mignięciu bo trudno tę chwilkę nazwać zmianą) wyjechało łącznie z obu pasów osiem aut, w tym połowa z nich na żółtym i czerwonym świetle. Szanowni Radni , gdzie jesteście ??
        • kania_marcin Sygnalizacja świetlna Łabędzia-Puławska-Geodetów 30.09.11, 21:15
          Dobry Wieczór,

Maksymalne czasy sygnałów zielonych na poszczególnych wlotach, które sygnalizacja powinna osiągać w przypadku stałej obecności pojazdów na wlocie, wynoszą:

W godz. 23.30-7.30
          Wlot Łabędziej: 18 s
          Wlot Geodetów: 13 s
          Wlot Puławskiej od strony Piaseczna: 50 s na wprost i w prawo, 8 s w lewo
          Wlot Puławskiej od strony Warszawy: 54 s na wprost i w prawo, 11 s w lewo

W godz. 7.30-13.30
          Wlot Łabędziej: 16 s
          Wlot Geodetów: 21 s
          Wlot Puławskiej od strony Piaseczna: 34 s na wprost i w prawo, 8 s w lewo
          Wlot Puławskiej od strony Warszawy: 46 s na wprost i w prawo, 19 s w lewo

W godz. 13.30-23.30
          Wlot Łabędziej: 12 s
          Wlot Geodetów: 18 s
          Wlot Puławskiej od strony Piaseczna: 34 s na wprost i w prawo, 8 s w lewo
          Wlot Puławskiej od strony Warszawy: 55 s na wprost i w prawo, 28 s w lewo

Od powyższych czasów możliwe są niewielkie odstępstwa, wynikające z możliwości zaprogramowania sterownika.

Co do możliwości poprawy warunków ruchu na wlocie ul. Łabędziej widzę następujący sposób postępowania:

1. Długotrwałe obserwacje pracy skrzyżowania (sygnalizacji i warunków ruchu) za pomocą rejestracji wideo (minimum 2 dni).
          2. Na podstawie powyższych obserwacji:
          - w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości pracy sygnalizacji - usunięcie awarii,
          - korekta w oprogramowaniu sygnalizacji (maksymalne czasy poszczególnych faz,
          godziny pracy z określonymi parametrami).

Niestety, gdyby okazało się, że sygnalizacja pracuje zgodnie z projektem, możliwości poprawy są mocno ograniczone. Generalnie warunki ruchu na wlocie ul. Łabędziej można poprawić kosztem innych wlotów. Wlot Geodetów jest już na minimalnym poziomie, wynikającym z minimalnego czasu sygnału zielonego dla pieszych przechodzących przez ul. Puławską, więc nie da się go już skrócić. Skrętu w lewo od strony Piaseczna też nie można już skrócić. Pozostają więc relacje na wprost z obu wlotów ul. Puławskiej oraz skręt w lewo od strony Warszawy. Do tego właśnie potrzeba przeprowadzić te długotrwałe obserwacje ruchu, które pozwolą ocenić rzeczywiste możliwości możliwości korekt. Uważam, że warto to zrobić, ponieważ np. dla relacji na wprost na wlotach Puławskiej skrócenie o 2 s sygnału zielonego na jednym wlocie lub po 1 s na każdym z wlotów pogorszenie warunków ruchu może być znikome, natomiast wydłużenie wlotu Łabędziej o uzyskane w ten sposób 2 s spowoduje bardzo istotną poprawę warunków ruchu. Niestety możliwe jest także zjawisko niekorzystne, polegające na tym, że po poprawieniu warunków ruchu na wlocie ul. Łabędziej, po jakimś czasie przybędzie tam ruchu i sytuacja powróci do stanu początkowego. Być może dzisiaj mamy do czynienia z taką właśnie reakcją na uprzednie poprawienie warunków ruchu na ul. Łabędziej.

Rzeczone wnioski zostaną skierowane do GDDKiA O/WA.

Pozdrawiam
          • lolek255 Re: Sygnalizacja świetlna Łabędzia-Puławska-Geode 30.09.11, 22:11
            Dobry wieczór,

przede wszystkim dziękuję za tak szczegółowy opis.

Ja dziś również dzwoniłem do GDDKiA.
            Przedstawiłem nasz problem i poprosiłem o ponowne przyjrzenie się tematowi.
            Pan z GDDKiA zapewnił mnie, że tak się stanie.

Natomiast wracając do czasów światła zielonego na wyjeździe z Łabędziej na Puławską. Czy wg. pana ten czas to:
            "W godz. 23.30-7.30
            Wlot Łabędziej: 18 s"?

Bo wg moich pomiarów (chwilę przed 7.00 rano) ten czas to jedyne 12s.
            Być może problem tkwi w błednej konfiguracji sterowników?

Pozdrawiam
          • pw47 Re: Sygnalizacja świetlna Łabędzia-Puławska-Geode 03.10.11, 11:41
            Dzisiaj tj. w poniedziałek o godz. 7:20 korek sięgał ulicy Mleczarskiej !!. Czas trwania świateł zielonych wylotu z Łabędziej to KILKA sekund (max. 6 sekund), reszta aut wjeżdża na żółtym i czerwonym świetle. Jak codzienne obserwacje mieszkańców Mysiadła/Nowej Iwicznej mają się do wyliczeń podanych przez Pana ? 18 sekund było przed wakacjami i nie było kłopotów z wyjazdem. W CHWILI OBECNEJ JEST TO TYLKO KILKA SEKUND, CO TU WYLICZAĆ, BADAĆ I SPRAWDZAĆ. Przecież widać po skutkach, że cały ten system jest źle wyregulowany.
            • kania_marcin GDDKiA O/WA informuje 04.10.11, 09:26
              Dzień Dobry,

GDDKiA O/WA informuje:

Sytuacja ruchowa na skrzyżowaniu wynika z awarii osprzętu w tym kamer detekcyjnych jak i elementów wyposażenia sterownika. Powyższe jest wynikiem burz, które jakiś czas temu nawiedziły Mazowsze. Jako, że straty są bardzo rozległe i dotyczą w podobnym zakresie również innych skrzyżowań administrowanych przez tutejszy Oddział naprawa/wymiana uszkodzonych elementów nie jest możliwa natychmiast. Wynika to między innymi z potrzeby sprowadzenia niektórych części i elementów elektroniki sterownika. Naprawa sygnalizacji zostanie wykonana w możliwie najkrótszym czasie.

Sprawę pilotuję.

Pozdrawiam
                • owrank Re: GDDKiA O/WA informuje 06.10.11, 01:11
                  póki co zmian nie ma a Pan Radny napisał kilka mądrze brzmiących zdań, które świadczą, że GDDKIA go po prostu zbyła. Fontannę przy Zamku Królewskim po burzach już naprawili a z jakimś tam skrzyżowaniem nie mogą dać sobie rady ? poza tym jak to się dziwnie złożyło, że akurat po wakacjach "piorun trzasnął" w instalację.
              • ka_katka Re: GDDKiA O/WA informuje 11.10.11, 21:37
                Panie Marcinie,
                niestety ciągle stoimy rano w korku. Czy może Pan zwrócić się do GDDKiA o wyznaczenie jakiegoś konkretnego terminu naprawy? bo troszkę się obawiam co może znaczyć "asap" w słowniku GDDKiA...
                  • kania_marcin GDDKiA O/WA informuje: 17.10.11, 16:03
                    Dzień Dobry,

Informuję, że zgodnie z informacjami uzyskanymi od konserwatora prace związane z naprawą przedmiotowej sygnalizacji rozpocząć się powinny we wtorek 18.10.2011 r. Wymieniane będą kolejne karty detekcji i programowane zgodnie z ich funkcją. Niestety z uwagi na powyższe prace prawdopodobnie nie zakończą się jednego dnia.

Pozdrawiam
                    • ka_katka Re: GDDKiA O/WA informuje: 18.10.11, 10:11
                      Panie Marcinie,
                      w imieniu wszystkich stojących w korku bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie chciałam się naprzykrzać ale widzę, że Pana zainteresowanie tematem na szczęście nie osłabło. Teraz trzymamy kciuki i czekamy na efekt naprawy.
                      • kania_marcin Re: GDDKiA O/WA informuje. 21.10.11, 14:34
                        Dzień Dobry,

Uprzejmie informuję, że zgodnie z informacją uzyskaną od GDDKiA O/WA, awaria sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Łabędzia/Puławska/Geodetów została usunięta w dniach 19-20.10.2011 r. W ramach robót wymienione zostały dwie kamery detekcyjne, 4 karty detekcyjne w sterowniku oraz 7 separatorów. Dziękuję za pomoc i szybką interwencję Panu Maciejowi Boguszewskiemu z GDDKiA O/WA, Wydział Z.2 - BRD i Zarządzania Ruchem.

Pozdrawiam
                        • lolek255 Re: GDDKiA O/WA informuje. 21.10.11, 14:44
                          Witam,

czy mógłby Pan podać czasy dla swiatła zielonego i czerwonego jakie zostały zaprojektowane dla tego skrzyżowania?
                          Chodzi mi tylko o światła od strony wyjazdy z Mysiadła na Puławską. Dziękuję

P.S Dziękuję za zajęcie się problemem i gratuluję doprowadzenia do jego rozwiązania.
                            • ka_katka Re: GDDKiA O/WA informuje. 21.10.11, 15:46
                              Panie Marcinie,
                              jeszcze raz dziękuję za zajęcie się problemem i doprowadzenie sprawy do szczęścliwego końca. Zarówno wczoraj (20.10) jak i dzisiaj (21.10) koło 7 wyjeżdzało się całkiem sprawnie. Polecamy się na wypadek kolejnej burzy z piorunami...
                              pozdrawiam
                              ka_katka
                              • ptk47 Re: GDDKiA O/WA informuje. 21.10.11, 22:00
                                Dzień Dobry,
                                Widzę, że cukrowanie i wspólne mizgoty trwają nadal. Ale wydaje mi się, że ktoś tutaj oderwał się od rzeczywistości. Dzisiaj 21 października o 7.35 sygnał zielony trwał nie dłużej niż 10 sekund. Sama liczyłam, kiedy mój mąż kierował. Miałam na to sporo czasu, gdyż korek był do apteki. Zakładam się, że w poniedziałek będzie to samo. Więc ten Pan z Mysiadła chyba jest dobry w pilotowaniu, ale helikoptera.
                            • neutron No i korek zniknął ! 24.10.11, 21:57
                              Dzis o godzinie 7:35 nie bylo sladu korka do wyjazdu !
                              Gratuluje Panu Marcinowi Kani ze mu sie chcialo i ze udało sie to zalatwic bo jest to wymierna korzysc dla mieszkancow.

A moze byc sie tak jeszcze dalo cos zalatwic z tym korkiem na Pulawskiej ? :-))))
                        • tweedledee Re: GDDKiA O/WA informuje. 22.10.11, 00:44
                          Szanowny Panie
                          Potwierdzam, że od kilku dni nie natknąłem się na korek do wyjazdu. Widziałem też parę dni temu ekipę, zajmującą się kamerami nad skrzyżowaniem. Cieszę się, że utworzony przeze mnie wątek na coś się przydał, a Panu dziękuję za skuteczną interwencję.
                          Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka