Dodaj do ulubionych

Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwicznej

11.10.11, 14:18
Mieszkańcu Nowej Iwicznej - poczytaj i wyraź opinię.

www.mirekwilusz.pl/acrobat/parkowanie_samoch.pdf
www.mirekwilusz.pl/acrobat/2011_10_04_ul_szkolna.pdf
To gdzie, MY zameldowani na stałe w Lesznowoli mamy parkować, u Państwa?

Maria

Obserwuj wątek
  • ka_katka Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 11.10.11, 14:41
   Prawdą jest, że macie Państwo w segmentach garaże a przy segmentach plac, który pewnie w zamyśle był przeznaczony na parking. Może należy zacząć z niego korzystać? Ulica szkolna jest dość ruchliwa i naprawdę stanowi miejsce niebezpieczne dla naszych dzieci. Rozumiem Państwa stanowisko ja też lubię mieć samochód pod oknem ale nie czekajmy aż zdarzy się jakiś tragiczny wypadek.
   • ka_katka Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 11.10.11, 21:29
    Jeśli dobrze rozumiem kupili Państwo segmenty bez garaży czy miejsc postojowych i teraz domagają się wyznaczenia parkingu? przez kogo? przez gminę? Kupując mieszkanie jednym z priorytetów jest przynależny garaż bądź miejsce postojowe dla samochodu (a najlepiej dla dwóch). Z całym szacunkiem ale moje dziecko ma być narażone na niebezpieczeństwo wracając ze szkoły bo Państwo kupili mieszkania bez zapewnionych miejsc parkingowych i stawiają samochody na ulicy? jakoś do mnie to nie trafia. Mnie nikt nie pyta czy mam gdzie postawić swój samochód.
    • basiunia1981 Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 11.10.11, 22:26
     Z całym szacunkiem, ale znak pokazuje, że można parkować między 18 a 7 rano!. Poza tym samochody zaparkowane na chodniku nie zagrażają życiu pani dziecka w tym stopniu co auta gnające ponad 100km/h. Jestem pewna, ze gdy samochody na szkolnej przestaną parkować na chodniku to stanie się tutaj tragedia, ponieważ szersza ulica "ośmieli" rajdowców. A tak poza tym dla mnie priorytetem był ogródek, taras, duże mieszkanie i bliskość lotniska, a miejsce postojowe niekoniecznie, a dla Pani/Pana mogły być szerokie chodniki i ścieżki rowerowe:) Mi o wiele bardziej przeszkadzają samochody wysadzające dzieci przy szkole a nie zajeżdżające na parking.A poza tym w naszej okolicy wiadomo, że nie da się budować parkingów podziemnych ze względu na niski stan wody. Przykładem są zagrzybiałe garaże na osiedlu na zimowej.I jak widać nikt nie chce kupować tam mieszkań, takim priorytetem jest garaż:)

      • zbyszek.czapnik Re: Ważne! dla mieszkańców ul. Szkolnej w NI 12.10.11, 11:32
       ulica.szkolna napisała:

       > Mamy takie same prawo do budowy bezpłatnego parkingu dla nas, jak mieszkańcy os
       > iedli przy ul. Zimowej do odwodnienia.

       A na jakiej niby zasadzie? Jakim prawem?
       Odwodnienie to kwestia bezpieczeństwa dla wszystkich.
       Żądanie dodatkowych bezpłatnych parkingów na koszt wszystkich mieszkańców to fanaberia nie mająca jakiegokolwiek uzasadnienia. Zwłaszcza moralnego. Rozumiem, że z moich podatków idą pieniądze na odwodnienie ulicy która jest kilkaset metrów dalej. Ale dlaczego miałbym sponsorować czyjś komfort? Trzeba było myśleć o parkingu wtedy, gdy kupowaliście domy/mieszkania a nie wyskakiwać z roszczeniami "nam się należy".
  • garfield22 Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 10:54
   nie ma sie co przekrzykiwac i udawadniac kto ma racje. Trzeba znalezc rozwiazanie i to szybko. A tymczasem trzeba uczulic dzieciaki zeby bardziej uwazaly... co do parkingow - to nie widze jakos miejsca gdzie mozna go zrobic a nie sadze, zeby mieszkancy szkolnej chcieli stawiac samochod na parkingu przy szkole (nie wiem czy mozna) ale jak na razie to chyba jedyne rozwiazanie....
   • youstyna83 Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 11:39
    nie rozumiem Państwa problemu w pewnym sensie.
    jestem mieszkanką "bloków" przy ul. Szkolnej i parkuję samochód na chodniku. zaparkowany przeze mnie samochód nie blokuje ani pasa ruchu, ani chodnika - zawsze składam lusterko i robię taki odstęp, żeby zmieścił się wózek albo rower obok.
    na Szkolnej na 14 mieszkań przypadają 4 garaże - więc argument o tym, że są garaże, a ich właścicielom nie chce się do nich wjeżdżać jest wyssany z palca.
    na rogu Szkolnej i Przebiśniegów jest ogrodzony parking, na którym chciałam zaparkować. niestety jak raz to zrobiłam to podniesiono mi wycieraczki i napisano obelgi, mimo, że obok było dużo wolnych miejsc. kiedy zwróciłam się go Gminy o informację kto jest właścicielem parkingu, otrzymałam info, że jest własnością osób, które należą do wspólnot wokół a ochrona danych osobowych nie pozwala na ich ujawnienie. tym samym nie dowiedziałam się, które miejsca są wolne, a bezpieczeństwa samochodu nie chciałam ryzykować. z drugiej strony nie jestem pierwotnym właścicielem mieszania, który kupił je od dewelopera i nie mogę się dowiedzieć czy mi jakieś miejsce przysługuje - wiem, że mam prawo do gruntów, ale nie wiem jakich, a że jest ochrona danych osobowych, to się nie dowiem! dział geodezji nie ma rozpisanej tej działki!! (albo nie chce pokazać)
    od 10 lat samochody parkują w tym miejscu i nie było problemu, widocznie ktoś się nudzi i szuka dziury w całym!! i nie przeszkadzają nikomu akty wandalizmu w postaci podpalanych samochodów, czy wyrywanie tablic przystanków autobusowych też przy ul. Szkolnej, tylko stojące auta.
    proponuję chodnik dla pieszych zrobić na trawce naprzeciwko parkujących samochodów - tam gdzie jest przystanek i gdzie tylko psy walą kupy i w dodatku nikt ich nie sprząta.
    • zbyszek.czapnik Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 17:09
     youstyna83 napisała:

     > nie rozumiem Państwa problemu w pewnym sensie.
     > jestem mieszkanką "bloków" przy ul. Szkolnej i parkuję samochód na chodniku. za
     > parkowany przeze mnie samochód nie blokuje ani pasa ruchu, ani chodnika - zawsz
     > e składam lusterko i robię taki odstęp, żeby zmieścił się wózek albo rower obok
     To znaczy, że samochód nie stoi ani na chodniku ani na jezdni?
     Na pewno zostało zapewnione 150 cm szerokości dla pieszych?
     Proponuję przeczytać prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/433219,sn_nie_wolno_parkowac_nawet_na_chodniku.html
     > .
     > na Szkolnej na 14 mieszkań przypadają 4 garaże - więc argument o tym, że są gar
     > aże, a ich właścicielom nie chce się do nich wjeżdżać jest wyssany z palca.
     A co to kogo obchodzi? Nabywcy mieszkań nie kupowali ich od gminy więc niech nie artykułują roszczeń w stosunku do niej. Nie kupowali miejsc parkingowych to ich nie mają.
     > z drugiej strony nie jestem pierwot
     > nym właścicielem mieszania, który kupił je od dewelopera i nie mogę się dowiedz
     > ieć czy mi jakieś miejsce przysługuje - wiem, że mam prawo do gruntów, ale nie
     > wiem jakich, a że jest ochrona danych osobowych, to się nie dowiem! dział geode
     > zji nie ma rozpisanej tej działki!! (albo nie chce pokazać)
     To powinno być opisane w wypisie z księgi wieczystej.

     > od 10 lat samochody parkują w tym miejscu i nie było problemu, widocznie ktoś s
     > ię nudzi i szuka dziury w całym!! i nie przeszkadzają nikomu akty wandalizmu w
     > postaci podpalanych samochodów, czy wyrywanie tablic przystanków autobusowych t
     > eż przy ul. Szkolnej, tylko stojące auta.
     To że przez 10 lat nikt nie dostrzegał łamania przepisów to jedno, a to, że pomimo wykupienia patroli ponadnormatywnych policji (przez sołectwo) nie ma widocznych efektów to drugie.

     > proponuję chodnik dla pieszych zrobić na trawce naprzeciwko parkujących samocho
     > dów - tam gdzie jest przystanek i gdzie tylko psy walą kupy i w dodatku nikt ic
     > h nie sprząta.
     A niby dlaczego? Gmina już położyła chodnik. Dlaczego miałaby kłaść kolejny?
      • zbyszek.czapnik Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 29.10.11, 05:19
       maja-iwiczna napisała:

       > Przypominam, że to mieszkańcy ulicy szkolnej płacili za ten chodnik. Droga przy
       > naszych blokach miała być tylko drogą dojazdową do naszego osiedla.
       Kto Wam tak powiedział? Już w latach 70 ubiegłego stulecia była ul. Szkolna choć o "osiedlach" nikt nie myślał nawet. Jeździły tamtędy traktory, furmanki, dzieci z Mysiadła chodziły do szkoły.
       Samochody nie jeździły bo błoto i dziury straszne. Dopiero jak gmina drogę utwardziła, kostkę położyła zrobiło się wygodnie.

       > Gmina nigdy nie położyła "swojego" chodnika, który miał być po drugiej stronie
       > ulicy, tam gdzie teraz są posadzone drzewa.
    • mnemonka Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 21:07
     To nie jest tak, że teraz nagle komus sie zachciało walczyć z parkowaniem na szkolnej. Ten problem jest poruszany od ponad 10 lat jak tu mieszkam tylko widać nie było komu się tym zająć. Aż wreszcie znalazł się ktoś i słusznie. Rozumiem, że nie mają Państwo garazy ani miejsc postojowych, ale ulica Szkolna jest wąska i przewidziana dla ruchu samochodowego a nie do parkowania. Chodniki w NI i Mysiadle są liche i parkowanie na nich to tez przesada. A nadchodzi zima i coroczny problem z zakorkowaną Szkolna wróci jak bumerang, bo część z Państwa nie odśnieża sobie tylko parkuje na środku Szkolnej bo tak wygodniej i suma sumarum mamy często jeden wąski pas na bardzo ruchliwej ulicy co jest bardzo kłopotliwe w godzinach szczytu i powrotów.
     We wrześniu było zebranie wiejskie i te problem został również poruszony przez wielu mieszkańców czego efektem są oba te pisma. Ktoś tam ten znak postawił i w jakimś celu.
     A problem Szkolnej nie jest od wczoraj tylko jak już pisałam wraca jak bumerang od ponad 10 lat.

   • youstyna83 Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 13:39
    jakie mandaty?????????
    tam nie ma żadnego znaku zakazu!!
    widzę, że uprzykrzanie komuś życia to ulubione zajęcie niektórych sąsiadów... właśnie przez takich ludzi nie można nic zrobić dla dobra ogółu - bo się po prostu nie chce. a wystarczy konstruktywna krytyka. mandat nie zwróci komuś zdrowia jeżeli rzeczywiście zdarzy się jakiś wypadek.
    • zbyszek.czapnik Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 16:58
     youstyna83 napisała:

     > jakie mandaty?????????
     Za notoryczne łamanie zakazu postoju!

     > tam nie ma żadnego znaku zakazu!!
     Jest! dl.dropbox.com/u/5771233/Szkolna.jpg

     > właśnie przez takich ludzi nie można nic zrobić dla dobra ogółu - bo się po pros
     > tu nie chce. a wystarczy konstruktywna krytyka. mandat nie zwróci komuś zdrowia
     > jeżeli rzeczywiście zdarzy się jakiś wypadek.
     Jak się przytrafi tragedia to będzie dopiero spychologia dlaczego wszyscy widzieli i przez 10 lat nikt nie reagował. Normalnie znieczulica społeczna!
     • niwiczanka Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 21:49
      Miejsca parkingowe - problem znany od lat!
      To dlaczego jest ich tak mało ?
      Ilość miejsc parkingowych jest określona w pozwoleniu na budowę, które to wydaje Starostwo Powiatowe w oparciu o plan zagospodarowania, który zostaje uchwalony przez radę gminy!

      Tak samo jak i kwestie odwodnienia i zagospodarowania wód opadowych,
      to gmina będzie odwodniała ulicę Zimową czy prywatne działki ???

      • zbyszek.czapnik Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 22:20
       niwiczanka napisała:

       > Miejsca parkingowe - problem znany od lat!
       > To dlaczego jest ich tak mało ?
       > Ilość miejsc parkingowych jest określona w pozwoleniu na budowę, które to wydaj
       > e Starostwo Powiatowe w oparciu o plan zagospodarowania, który zostaje uchwalon
       > y przez radę gminy!
       Czyli kupujący mieszkania akceptowali fakt, że nie mają prawa do miejsc parkingowych na terenie posesji bo zostały zużyte na ogródki.

       >
       > Tak samo jak i kwestie odwodnienia i zagospodarowania wód opadowych,
       > to gmina będzie odwodniała ulicę Zimową czy prywatne działki ???
       Jeśli działki to byłoby to "przegięcie"! Bo dlaczego ul. Krasickiego nie ma odwodnienia, kanalizacji burzowej? Dlaczego przy większych opadach woda z jezdni przelewa się przez rowy na prywatne posesje?
       Zobaczcie ile miesięcy nie można udrożnić przepływów pod wjazdami na posesje. Zarówno powiat jak i gmina umyli od tego ręce informując tylko, że to jest obowiązkiem właścicieli posesji. I na tym koniec.
    • kamyk-milowy Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 12.10.11, 23:23
     Brak jest miejsc parkingowych i to jest fakt, tym bardziej nie rozumiem czemu radni chcą wprowadzenia opłat za parking przy stacji PKP. Rozumiem że dla przyjezdnych ale dla mieszkańców ?? Efekt będzie taki że ludzie będą stawać na parkingu przy szkole i na poboczach ul. Krasickiego , co będzie powodować poważne zagrożenie . Jest cos paradoksalnego w tym że z jednej strony wprowadza się opłaty za parking a z drugiej straszy mieszkańców mandatami . Jeśli jest problem z samochodami na ul. Szkolnej to trzeba z ludźmi rozmawiać i im pomoc a nie straszyć mandatami, ale taką mamy władzę że albo podwyżki , albo mandaty. Panie Radne , Gawęda , Rogowska , prosimy o zabranie głosu
  • borencjusz Re: Ważne!dla mieszkańców ul.Szkolnej w Nowej Iwi 10.11.11, 20:38
   wasz chodnik masz macie prawo wlasnosci akt notarialny?. Pozatym nie chodze po tym chodniku bo i tak sie nie da przejsc. zato jezdze ulica przez ktorą nie da się bezpiecznie przejechac. Odpowiedz mi jescze czy jak place podatek drogowy w benzynie to tez mam prawo nieprawidlowo parkowac . No przeciez to po czesci moja droga bo placę na nią!!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka