Dodaj do ulubionych

Internet w Gminie Lesznowola - nabór wniosków

16.12.11, 13:20
Dzień Dobry,

Nabór wniosków o przyłączenie nieruchomości.

lesznowola.pl/index.php?id=1&n_id=3762

lesznowola.pl/upload/1547_002.jpg


Pozdrawiam
Obserwuj wątek
   • htrzewik Deklaracja - OSTATNI DZWONEK 22.02.12, 23:45
    Witam wszystkich!

    Kto z zainteresowanych nie wypełnij i nie wysłał jeszcze deklaracji dotyczącej projektowanej sieci telekomunikacyjnej - OSTATNI DZWONEK - Deklarację należy złożyć na kancelarii U.G Lesznowola lub przesłać pocztą elektroniczną na adres telepri@onet.pl do dnia 24.02.2012 - czyli do PIĄTKU!!

    Deklaracja w wersji MS Word: www.nowaiwiczna.com/Deklaracja.doc

    Inne materiały przygotowane przez naszych Radnych:
    www.nowaiwiczna.com/acrobat/internet_JG.pdf
    www.marcinkania.pl/images/www/info.pdf
    • mwilusz Re: Komplet dokumentacji: 01.04.12, 07:54
     Witam

     Kilka dni temu otrzymałem informacje, z których wynika, że podwykonawca TP S.A. firma Relacom planuje wejść na roboty w terenie na przełomie „maja i czerwca.” Prace te, potrwają min 2 miesiące. Zbierane również będą umowy udostępnienia nieruchomości. Firma Relacom zakłada budowę przyłączy do każdej działki.

     P.S.
     Orange nie wchłonęła TP S.A. Firmy podpisały tylko umowę wprowadzając tzw. „rebranding”, co oznacza, że TP SA wprowadzi markę Orange, jako główną markę handlową.

     Pozdrawiam
     M.W.


   • zbyszek.czapnik Re: Internet w Gminie Lesznowola - nabór wniosków 16.05.12, 10:18
    Wszelkie prace zostaną zakończone do września. Szafy przyłączowe już działają. Są trzy białe plamy wynikające z braku zgody wspólnot na przeciągnięcie kabli (os. Zimowa, os. Kwiatowa i jeszcze gdzieś). TP chciałby ale nie może zrobić tego bez zgody wspólnot.

    Podłączany internet będzie miał maksymalną przepustowość 80 megabitów na sekundę (kilkaset metrów od "szafy") a typowa szybkość to 40 megabitów na sekundę. Minimalna prędkość to 6 megabitów.
     • zbyszek.czapnik Re: Internet w Gminie Lesznowola - nabór wniosków 16.05.12, 22:45
      Ta modernizacja polegała na założeniu trzech nowych szaf z podciągniętymi światłowodami. Szafy stoją w Mysiadle, w nowej Iwicznej koło szkoły i trzecia w okolicy Kieleckiej dzięki temu nie ma potrzeby łączenia się z centralką w Lesznowoli która była podstawowym ograniczeniem szybkości internetu dla całej gminy.
      • htrzewik Re: Internet w Gminie Lesznowola - nabór wniosków 16.05.12, 22:53
       > Ta modernizacja polegała na założeniu trzech nowych szaf z podciągniętymi świat
       > łowodami. Szafy stoją w Mysiadle, w nowej Iwicznej koło szkoły i trzecia w okol
       > icy Kieleckiej dzięki temu nie ma potrzeby łączenia się z centralką w Lesznowol
       > i która była podstawowym ograniczeniem szybkości internetu dla całej gminy.

       To ja mam takie pytania.

       1. Mam funkcjonującą Neostradę na miedzi i nie osiąga ona zakontraktowanej przepustowości, bo nie ma jej szans osiągnąć. Czy teraz mam osobiście zgłosić się do TPSA, żeby moja Neostrada została przepięta na światłowód, czy będzie jakaś globalna akcja?

       2. Rozumiem, że projekt nie przewidywał podciągania światłowodu do indywidualnych gospodarstw i ostatni odcinek szafa-dom jest realizowany na istniejącej miedzi?

       3. Czy będzie jakiś kontakt zwrotny z osobami, które wypełniły ankietę? Namawiałem sąsiadów na jej wypełnienie - część z nich posiadała jakiś dostęp do Internetu na kablu inni nie - czy dostaniemy jakąś informację o możliwości skorzystania ze światłowodu, o który "wnioskowaliśmy"?
       • zbyszek.czapnik Re: Internet w Gminie Lesznowola - nabór wniosków 16.05.12, 23:19
        1. Też tak mam! Od tych szaf będą ciągnięte nowe przewody wzdłuż ulic (pod chodnikiem) i przyłączane do domów w których mieszkają osoby które wypełniły ankiety. Światłowody idą tylko do szaf. Przełączenie Neostrady nastapi po podłączeniu nowych kabli i po aktualizacji umowy.

        2. Dokładnie tak!

        3. W ankiecie była mowa o szybkim necie (maksymalnie ma być 80 megabitów) a nie o światłowodzie do domu. Tepsa (obecnie pod marką Orange) się odezwie w celu aktualizacji umów. Prawdopodobnie w czasie wakacji będą podłączać nowe kable i "promować".


        Dodam, że radna miała opublikować szczegóły na stronie internetowej sołectwa NI. Widocznie sobotnia impreza ma "wyższy priorytet". ;-)
        • htrzewik Re: Internet w Gminie Lesznowola - nabór wniosków 16.05.12, 23:22
         zbyszek.czapnik napisał:

         > Dodam, że radna miała opublikować szczegóły na stronie internetowej sołectwa NI
         > . Widocznie sobotnia impreza ma "wyższy priorytet". ;-)

         To zrozumiałe. Jak będzie impreza z pompą, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał siedzieć w domu i oglądać YouTube w HD.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka