Dodaj do ulubionych

Szkółka przy Zimowej-do rodziców

05.09.13, 17:32
Szanowni Państwo
W imieniu swoim, oraz wielu mieszakńców ulicy Zimowej, uprzejmie informuję, że ulica ta jest ulicą dojazdową do posesji z widocznym zakazem zatrzymywania. Parking dla samochodów dla rodziców znajduje się przy szkole, ( wjazd od ul. Krasickiego i Szkolnej) - to jakieś 250 m od budynku przy Zimowej 8a!!. Prosimy zatem nie parkować swoich pojazdów na ulicy, na której to parkowanie jest ZAKAZANE, ponieważ w godzinach "szczytu" pracy szkoły (rano i po lekcjach) Państwa samochody znacznie utrudniaja ruch, blokują ulicę (niektórzy - nazwijmy to mniej wprawni kierowcy muszą wykonać kilka manewrów , zanim się z tej ulicy bez wylotu wycofają), a przede wszystkim powodują zagrożenie dla poruszających się tam pieszych - matek z dziećmi, małych dzieci (często biegających czy jadących na swoich rowerkach slalomem wśród tych zaparkowanych aut i których to dzieci często zza zaparkowanego samochodu nie widać!!). Odległość od parkingu szkolnego do budynku tej małej szkoły to naprawdę nie jest dystans, którego nawet małe dziecko nie jest w stanie pokonać, (choć z moich obserwacji wynika, że niektórzy rodzice wjechaliby najchętniej autem do klasy). Ulica ta, głosem wielu mieszkańców została ulicą zamnkniętą tj. bez wylotu nie bez przyczyny - wszystkimi kierowały względy bezpieczeństwa. Zimowa nie jest tez parkingiem szkolnym!. W dniu dzisiejszym policja tylko "wizytowała" to miejsce i sytuację, niestety jeśli sytuacja ta nie ulegnie zmianie, będziemy zmuszeni prosić o bardziej radykalne i częstsze interwencje
Obserwuj wątek
  • zbyszek.czapnik Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 05.09.13, 22:41
   Niestety policja zrobi z tym dokładnie to samo, co z parkowaniem na Szkolnej. Odległość do samochodu jak się okazuje jest istotna nawet dla korzystających z boiska szkolnego, którzy parkują na chodniku koło wejścia na boisko choć parking mają dosłownie 20 metrów dalej. Codziennie przed szkołą na Krasickiego można zobaczyć samochody zaparkowane na chodniku dla wysiadających a nawet na przejściu dla pieszych.
   Pieniądze które sołectwo płaciło przez lata za patrole ponadnormatywne okazały się więc zmarnowanymi. :-(

   Wracając do ul. Zimowej są tam miejsca parkingowe zarówno przed szkołą, przed filią ośrodka kultury a także koło skwerku. Na poboczu parkują także mieszkańcy domów w okolicy placu zabaw. Poza tym większym problemem są niewprawne manewry zawracania (przez niektórych kierowców) konieczne do wyjechania z tej ulicy, niż zatrzymanie się na 2 minuty.
   • mira820 Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 08.09.13, 09:09
    „Niestety policja zrobi z tym dokładnie to samo, co z parkowaniem na Szkolnej”
    Nie zgadzam się z tym. Policja zrobiła w końcu kawał dobrej roboty wypisując kilkadziesiąt mandatów. W dzień pojawiają się tam jeszcze jakieś rodzynki, ale są to sporadyczne przypadki. Akcja trwa nadal, Policja jest wyczulona, a Ci, którzy będą parkować na Szkolnej do godz. 18 będę nadal narażeni na płacenie mandatów. Mało tego, od teraz Policja będzie zwracać uwagę na to czy zaparkowane samochody wzdłuż ulicy Szkolnej pozostawiają 1, 5 metra chodnika. Jeżeli nie będą kolejne mandaty nawet w godzinach nocnych. I tak do skutku!
  • klara.01 Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 06.09.13, 09:26
   Przede wszystkim chorą sytuacją jest fakt zamknięcia ul. Zimowej. Akurat moje dzieci nie uczęszczają do szkoły w Nowej Iwicznej, ale zdarza mi się czasem bywać na ul. Zimowej i niestety za każdym razem muszę wykonywać manewr zawracania samochodu tuż przy słupkach. To dopiero jest niebezpieczne, kiedy na tak ograniczonym terenie, wśród zaparkowanych samochodów i przechadzających się pieszych kierowca musi zawrócić samochód. A mogłoby być tak pięknie... Po prostu przejechałoby się dalej, jak większością ulic na świecie. Ale cóż, nasze ulice najlepiej pozamykać, zapewniając dojazd tylko do swojej posesji. Cóż nas interesują inni...Najlepiej niech fruwają.
  • owrank Doceńmy 06.09.13, 10:39
   Szanowni Sąsiedzi ! Doceńmy wstrzemięźliwość tej prośby. Obserwując poziom egoizmu niektórych mieszkańców NI ja się dziwię że jeszcze nie zażądano zamknięcia szkoły. To rozwiązałoby raz na zawsze wszelkie problemy z parkowaniem, hałasem i nadmiernym ruchem samochodowym przy Zimowej, Szkolnej, Krasickiego.
   • takamalaiwiczanka Re: Doceńmy 06.09.13, 17:52
    Doskonale Pan(i) to ujął(ujęła) "obserwując poziom egoizmu niektórych mieszkańców NI(...)" Niewątpliwie egoistami są właśnie rodzice, którzy z lenistwa i w obawie o bezpieczeństwo swoich dzieci nie decydują się na przejście kilkuset metrów (i nie mówię tu już nawet o samodzielnym spacerku - już siedmio, czy ośmio latka, bo takie, dodajmy ZDROWE dzieci uczęszczają do tej pseudo-szkoły), tylko MUSZĄ wjechać niemal pod same drzwi budynku, krzycząc do wysiadających z aut dzieci "uważaj samochód"!.(obserwuję to prawie codziennie). Troska o wygodę i bezpieczeństwo tylko i wyłącznie swoje i własnego dziecka, nie licząc się z tym, co się dzieje dookoła - to się właśnie prosze Pana (i) nazywa egozim. Nieważne ,że droga ta służy setkom mieszkańców i ich spacerującym tam dzieciom - ważne by moje weszło bezpiecznie niemalże prosto z auta do klasy i się nie przemęczyło idąc z parkingu, który co najważniejsze i co podkreślam SZKOŁA POSIADA... Wykpiwany przez Pana(i) brak respektu dla obowiązujących przepisów i innych użytkowników drogi i chodnika, czyli myślenie wyłącznie o sobie (przy okazji ucząc dzieci takiej postawy-gratulacje dla takiego "wychowania") - to jest właśnie ten egoizm..
    Dopiero, jak się wydarzy jakaś tragedia np. potrącenie dziecka (mam nadzieję, że nie pańskiego) przez manewrujący samochód, wszyscy się będą zastanawiali jak to się mogło stać... ( a tak na marginesie - ten budynek w zamyśle z pewnością nie był przeznaczony na potrzeby szkoły i małych dzieci, które uczą sie tam tylko ze względu na przepełnienie budynku głównego. A dzieje się tak dlatego, gdyż nasza nieudolna gmina, zamiast inwestować w infrastrukturę - drogi, szkoły, przedszkola itp. wprost proporcjonalnie do wzrostu zaludnienia, woli przekazywać wartościowe tereny kościołowi lub dokonywać innych chybionych inwestycji).
  • kagionline Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 07.09.13, 12:32
   Chciałabym zobaczyć efekty pracy policji, dlatego też będę parkowała pod szkołą na Zimowej. Parking na Krasickiego w godzinach szczytu bywa zapełniony. Proszę sobie wyobrazić, ze trzeba rozwieść do szkoły dwójkę dzieci na 7.30. Jedno na Krasickiego, ośmioletnie, z którym trzeba póki co wejść do szkoły, a drugie sześcioletnie, na Zimową, z którym również trzeba wejść do szkoły. W tym momencie dystans z parkingu na Krasickiego (250m) jest zbyt czasochłonny. Te prośby proszę kierować do gminy, a nie do postawionych w takiej sytuacji mieszkańców
   • wesoly.bolek Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 07.09.13, 23:13
    Ciekawe ilu mieszkańców osiedla Zimowa podwozi dzieci do szkoły na Krasickiego samochodem? A przecież jest tam tylko parę kroków z ich osiedla.
    Mając do odwiezienia dzieci do szkoły na Krasickiego i później na Zimową i chcąc zdążyć do pracy zaczyna brakować czasu. Tym bardziej , że mieszkańcy osiedla Zimowa wymogli ograniczenia w ruchu na ulicy Zimowa. Może należałoby również ograniczyć ruch na innych uliczkach w Nowej Iwicznej? Myślę, że znalazłoby się przynajmniej kilka lokalizacji gdzie z uwagi na szerokość ulic , istnienie przedszkoli, placów zabaw należałoby ograniczyć ruch samochodów. Nie może być tak, że niektóre rejony są bardziej uprzywilejowane, bo tutejsi mieszkańcy nie życzą sobie mieć ruchu przelotowego.
    • borencjusz Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 08.09.13, 22:40
     borencjusz napisał:

     > Pomijając powtarzana juz na forum dyskusje na temat otwierania Zimowej dla wygo
     > dy paru osob glownie spoza N.Iwicznej....
     To teren przy Zimowej jest teren osiedlowym (niebieska tablica) Co oznacza ze nie mozna tam parkowac poza miejscami wyznaczonymi. To ze gdzies ktos ma za daleko wedlug niego nie moze byc powodem jawnego lamania prawa.
     Jest natomiast dowodem charakterystycznego sposobu myslenia niektorych ludzi zamieszkujacyh ta okolice.
     • kagionline Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 09.09.13, 10:50
      Dla mnie jawnym łamaniem prawa jest prędkość, z jaką samochody pokonują ul. Krasickiego. Doszło na niej do wielu wypadków, w tym również śmiertelnych. Nie widziałam, aby policja coś z tym robiła. W końcu łatwiej wlepić mandat za nieprawidłowe parkowanie. A respektowanie prawa wypadałoby zacząć od własnego podwórka. Bo czym jest nielegalne podłączenie bloków na Zimowej do kanalizacji? Chyba każdy inaczej pojmuje łamanie prawa
      • borencjusz Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 09.09.13, 21:22
       A co ma piernik od wiatraka? ja pisze o przestrzeganiu prawa drogowego a ty o kanalizacji.
       Nie wiem o co Ci chodzi z ta kanalizacja ale zapewniam ze kazdy mieszkaniec placi taka same stawke za scieki jak inni mieszkancy gminy-wiec ma prawo chyba z niej korzystac. Cyba ze istnieje jakas inna prywatna (moze twoja) kanalizacja...
       • kagionline Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 09.09.13, 21:47
        Nie przypominam sobie żebyśmy byli na ty. Piernik do wiatraka ma tyle, co egzekwowanie prawa w bardzo ograniczonym zakresie. Albo jesteśmy uczciwi i tego przestrzegamy, albo robimy problem z wyminięcia samochodu i tracimy na to 10 sekund buraku, jak mniemam z białostockiego, nie obrażając normalnych ludzi z tamtych okolic. A jeśli chodzi kanalizację, miałam na myśli nielegalna podłączenie burzówki do kanalizacji, o czym na pewno, nikt z was, mieszkańców zimowej nie ma pojęcia. Informacja z pierwsze ręki: Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne
  • karkochas Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 01.10.13, 17:49
   Szczerze mówiąc zakazywanie komuś korzystania z drogi publicznej już chyba przekracza granice egoizmu i bezczelności, bardziej podpada pod chorobę psychiczną. Ale pomijając moją osobistą opinię: SKĄD U LICHA WNOSISZ, ŻE NA ZIMOWEJ JEST ZAKAZ PARKOWANIA?!
  • adam.jaskier Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 07.10.13, 22:58
   niby taka miła prośba... ale ile w niej złej woli i tego co w ludziach malutkie... donosy na policje, groźby, zakazy... bo matki przywożą małe dzieci do szkoły. Może warto zaapelować, aby zlikwidować zakaz parkowania na Zimowej, aby im ułatwić... nie, lepiej nasłać policję. A jak mandat nie wystarczy, to najlepiej pałować. ech, smutno jak się patrzy co w ludziach siedzi i co z ludzi wyłazi.
    • borencjusz Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 08.10.13, 10:06
     Niewatpliwie wasze wypowiedzi chechuje altruizm. Skro tak to może pomyslelibysice o wózakch, dzieciach matkach, lawirujacych na chodnikach miedzy zaparkowanymi autami wspanialych rodzicow którzy nie mogą podejść 100 metrow z paringu.
     Jeszcze bym zrozumial jakby to byl srodek zimy ale dyskusja zaczela sie latem.
     • klara.01 Re: Szkółka przy Zimowej-do rodziców 08.10.13, 12:35
      A może najwłaściwsze byłoby zapewnienie miejsca i dla samochodów i dla wózków dziecięcych... Niestety jest to problemem nie tylko na ul. Zimowej. W mojej ocenie największym mankamentem mieszkania w Nowej Iwicznej czy Mysiadła są właśnie katastrofalne drogi i chodniki. Może i buduje się u nas supernowoczesna szkoła, ale już dojechanie do niej ul. Kwiatową stanowi poważne wyzwanie. Wprawdzie ulica została trochę poszerzona, ale wyminięcie się dwóch samochodów niekiedy nie jest możliwe. Na ul. Granicznej też istnieją odcinki, gdzie nie można przejść z wózkiem kiedy z naprzeciwka ktoś nadchodzi. Ciekawe, czy musi dojść do jakiejś tragedii z udziałem pieszego, aby nasze władze zauważyły problem?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka