Dodaj do ulubionych

Medicover - zmiana przychodni stowarzyszonych

25.04.16, 12:21

Podsumowując poniższą wiadomość nie będziemy mogli korzystać z CMP i Trimedu.
Nie wiem jaki obecnie jest poziom Medvitu (lokalizacja- zółty barak obok hotelu De Silva), ale kiedyś to była porażka. Natomiast CMP i Trimed czasem oferowało specjalistów, których brakowało w Medicover na Puławskiej.

---------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Medvit Medi Partner w Piasecznie
Z przyjemnością informujemy, że od 16 maja br. zapraszamy do korzystania z naszych usług w placówce Medvit Medi Partner w Piasecznie. Placówka zlokalizowana jest przy ul. Puławskiej 42B.

Medvit Medi Partner to placówka należąca do dynamicznie rozwijającej się sieci medycznej, wchodzącej w skład Grupy Medicover. Placówki sieci działają w oparciu o standardy wyznaczone przez Medicover, dzięki czemu pacjenci mają dostęp do kompleksowej i profesjonalnej opieki zdrowotnej najwyższej jakości. Zintegrowane systemy komputerowe placówek gwarantują pacjentom ciągłość opieki i dokumentacji medycznej.

Medvit Medi Partner w Piasecznie zapewnia kompleksową opiekę medyczną dla dzieci i dorosłych w zakresie medycyny pracy, medycyny rodzinnej oraz opiekę lekarzy specjalistów, badania laboratoryjne, USG i szczepienia.

Wizyty w placówce Medvit Medi Partner można umawiać:

• telefonicznie, dzwoniąc pod numer Centrum Kontaktu z Klientem, tel. 500 900 500
• poprzez Medicover OnLine

Jednocześnie informujemy, że w związku z udostępnieniem Państwu własnego centrum medycznego, poniższe placówki współpracujące z Medicover w Piasecznie:

• Centrum Medyczne Puławska
• „Trimed” Przychodnia lekarska

dostępne będą dla naszych pacjentów do 30 czerwca 2016 roku.

Pozdrawiamy,
Zespół Medicover
Obserwuj wątek
    • annajulia7 Re: Medicover - zmiana przychodni stowarzyszonych 25.04.16, 12:23
      Witam,

ja poświęciłam dzisiaj trochę czasu na porównanie tego co jest w obecnych przychodniach i tego co widzę w Medivicie. Napisałam list do Medicoveru, poruszyłam tam następujące tematy.

Jeżeli jest więcej osób, które się z tym zgadzają prośba o mail do dok@medicover.pl

1 Istotnie mniejszy zakres świadczonych usług !!!

W dwóch przychodniach TriM + CMP ilość dostępnych lekarzy jest wielokrotnie !!!! większa niż w tej chwili w Medivicie. Jest też więcej specjalizacji. I tak np :

Alergolodzy : CMP : 4, TriM : 1, Medivit : 0
      Pediatra : CMP : 16, TriM : 1, Medivit : 2
      Laryngolgo : CMP : 4, TriM : 1, Medivit : 1

Różnica jest szokująca. Nie można tych liczb przeanalizować całościowo, bo jeżeli chodzi o Medvit na żadnym portalu nie ma listy przyjmujących lekarzy. W przychodni nie ma tablicy, gdzie byłoby to napisane. Infolinia nie ma takiej listy, którą można przesłać komuś. Kierownik przychodni odmówiła wysłania takiej listy, powiedziała, że niedługo będzie taka lista na portalu.

Medvit rekrutuje teraz dodatkowych lekarzy, ale sądząc po wielkości przychodni, ilości dostępnych pokoi, ilość lekarzy będzie znacznie mniejsza, niż tylko w samym CMP.

Jak widać, na ten moment nie ma tam żadnego alergologa, więc ilość specjalizacji też jest mniejsza.

2 Jakość obsługi

Wg rozmów ze znajomymi i opinii z portalu jakość obsługi jest oceniana nisko. Klienci podnoszą, iż wizyty są przepisywane na inne terminy bez ich wiedzy.

2 Warunki lokalowe

Warunki lokalowe są poniżej standardu, który znam z przychodni Medicover, a także CMP. I tak :

2.1 Parking

Bardzo mały, niewystarczający parking, ludzie parkują na chodniku i trawniku.

2.2 Wąskie korytarze + mało miejsca aby usiąść

3 Brak oddzielenia przychodni dla dzieci zdrowych i chorych

4 Godziny pracy

Są one krótsze niż takie jak w tej chwili CMP + Trimed.
      Przychodnia jest czynna do 19, w piątek do 18, w sobotę nieczynna.

W obecnych przychodniach :

- w sobotę można zrobić badania ambulatoryjne,
      - w sobotę jest dostępny pediatra i internista, są też niektórzy inni lekarze.

Dla ludzi pracujących jest to ogromna różnica.

Podsumowując :

- uważam że proponowana zmiana to bardzo duży spadek zakresu i jakości usług Medicover, do jakich mam dostęp w tej chwili na terenie Piaseczna;
      - nawet po zatrudnieniu nowych lekarzy, Medivit w najbliższym czasie, nie zapewni mi takich usług, jak mam w CMP ( nie ma na to miejsca);
      - jeszcze raz podkreślę, że nie jest dla mnie żadną rekompensatą możliwość skorzystania z lekarzy, którzy przyjmują w Wawie i innych miejscowościach, z powodów logistycznych,

• part_two Re: Medicover - zmiana przychodni stowarzyszonych 26.04.16, 10:00
        Dla mnie to bardzo, bardzo zła wiadomość. W CMP miałam już sprawdzoną okulistę, ginekologa i dermatolożkę, która wyleczyła (zamrażaniem) moim synom kurzajki po basenie w GOSiR-rze ;)
        Prowadzili całą moją ciążę w razie potrzyeby wykonując na miejscu USG.
        Robiłam tam mammografię, gdy coś mnie zaniepokoiło.
        Wszystko w ramach abonamentu Medicover.

Nie sądzę, żeby w Medvicie posiadali takich specjalistów i sprzęt.
        Trzeba będzie jeżdzić na Ursynów i do Wilanowa i długo czekać na termin.
        Jeśli ktoś może wpłynąć na Medicover, to prośba o pomoc lub przekazanie tej informacji dalej.
    • annajulia7 Re: Medicover - zmiana przychodni stowarzyszonych 27.04.16, 16:00
      Witam,

udało mi się dotrzeć do informacji o lekarzach dostępnych w Medivicie i porównać do tego co w tej chwili jest dostępne w CMP + Trimed. I tak :

W CMP + Trimed jest do dyspozycji 30 specjalizacji.
      W Medvicie : 10.

W Medvicie jest teraz 20 lekarzy, w Trimed + CMP ponad 150, czyli np:

- w Medvicie masz 4 ginekologów, w Trimed + CMP 17 itp.

Prośba o włącznie się do akcji mailowej do Medicoveru, dla kogo jest to instone.

Anna Julia
      • owrank Re: Medicover - zmiana przychodni stowarzyszonych 28.04.16, 13:06
        uderzanie pacjenta do Medicover ma sens taki sobie - trzeba uderzyć do decydenta, który wybiera Medicover czyli pewnie Twojego pracodawcy. Jak pracodawca powie handlowcom Medicover, że po zakończeniu kontraktu z Medicover natychmiast przenosi np. 500 abonamentów do LuxMed ze względu na wycofanie CMP z sieci partnerskiej to _może_ ktokolwiek w Medicover się zastanowi...
        • annajulia7 Re: Medicover - zmiana przychodni stowarzyszonych 15.05.16, 17:58
          Witam,

wiem że Medicover dostał trochę maili i zapytań, także od decydentów, te są oczywiście najskuteczniejsze. Jeżeli możesz to też napisz :))

Anna Julia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka