Dodaj do ulubionych

Info - Rozbudowa Drogi Krajowej (ul. Puławska)

21.06.07, 21:51
Szanowni Państwo,

W dniu 21 czerwca br. odbyłem spotkanie z osobami prowadzącymi nadzór nad
rozbudową ul. Puławskiej. Na miejscu w Biurze Budowy zapoznałem się z
Projektem wykonawczym pt. Rozbudowa Drogi Krajowej nr 79 na odcinku granica
Warszawy - skrzyżowanie z ul. Energetyczną w Piasecznie wraz z bezkolizyjnym
połączeniem z Centrum Handlowym Auchan. W ramach aktualnie wykonywanych prac
na ulicy Puławskiej zmodernizowany zostanie odcinek o długości 1,9 km od
granic Warszawy do ul. Energetycznej. Powiązanie projektowanego odcinka drogi
krajowej nr 79 z drogami publicznymi zapewnione będzie poprzez istniejące
zmodernizowane jednopoziomowe skrzyżowania. Ponadto zbudowane będą wiadukty
zapewniające bezpośrednie powiązanie z CH Auchan. Planowana inwestycja
obejmuje również poszerzenie istniejących jezdni o trzeci pas ruchu oraz
budowę ścieżki rowerowej oraz chodnika. Pozwolenia na budowę uzyskano w
połowie października 2006 r. a prace potrwają, co najmniej do końca bieżącego
roku. Przebudowa drogi krajowej nr 79 ma usprawnić ruch tranzytowy poruszający
się po tej drodze, zwiększyć poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu
drogowego. Zapraszam do zapoznania się z projektem oraz serdecznie dziękuję
kierownictwu budowy za wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania oraz
udostępnienie dokumentów: projekt wykonawczy (rozmiar: 7,92 MB, format: zip)
dostępny jest na mojej www.

Pozdrawiam

Radny Gminy Lesznowola
Marcin KANIA
www.marcinkania.pl/
Obserwuj wątek
    • owrank Re: Info - Rozbudowa Drogi Krajowej (ul. Puławska 22.06.07, 09:36
      coś mało konkretów Panie Marcinie - to jak będzie wygldało skrzyżowanie czy
      jaki jest numer drogi to my wiemy od kilku miesięcy ;) pytanie jakie pojawiało
      się na forach MY & NI bardziej dotyczyło jak będzie zorganizowany ruch w czasie
      remontu a zwłaszcza wjazd w Puławską od naszej strony...
    • cyperus Ile jeszcze? 04.09.07, 21:11
      Kto najdłużej wyjeżdżał do Puławskiej? Jak bardzo może się wydłużać taki wyjazd?
      Co musi się stać, żeby drogowcy (i władze!!!) zaczęli szukać jakiegoś
      rozwiązania? Na razie z każdym dniem jest gorzej, niezależnie od godziny.
      • kania_marcin GDDKiA 05.09.07, 08:20
        Szanowny Panie, Proszę pretensje mieć do GDDKiA, podwykonawców a w szczególności
        do głównego inżyniera zatwierdzającego projekt organizacji ruchu na czas remontu
        ul. Puławskiej. Jak pewnie Pan wie ul. Łabędzia należy administracyjnie do
        Piaseczna - w uzupełnieniu dodam, że powyższy projekt był z nimi także
        zatwierdzany. Ponadto informuję Pana, że Pani Wójt zwróciła się pisemnie
        (wielokrotnie) do GDDKiA o wydłużenie "zielonego światła" dla wyjeżdżających ul.
        Łabędzią. W dniu wczorajszym także i ja ponownie rozmawiałem z GDDKiA o dłuższym
        zielonym świetle. GDDKiA obiecała poważnie zająć się naszym problemem, uwagi
        mają być przekazane głównemu inżynierowi oraz kierownictwu budowy. Proszę o
        cierpliwość, pozdrawiam
        • cyperus Re: GDDKiA 05.09.07, 12:06
          I niestety tylko cierpliwość już została. Zgodzę się, że pretensje
          należy kierować przede wszystkim do GDDKiA, ale głos władz będzie
          mocniej słyszalny niż zwykłego człowieka. Za interwencje w naszych
          sprawach z góry dziękuję.
          Ul. Łabędzia to oczywiście Piaseczno. Zdaję sobie jednak sprawę, że
          stosowne władze Piaseczna tędy zapewne nie jeżdżą i to, że my stoimy
          w korkach mają głęboko gdzieś, przynajmniej do wyborów samorządowych.
          Do kogo należy w GDDKiA kierować wszelkie zapytania i monity w
          sprawie tych niedogodności?
      • mrs_ziec Re: Ile jeszcze? 05.09.07, 09:23
        Nie bardzo rozumiem te pretensje...
        Też jeżdżę, też stoję w korkach ale nie psioczę na każdym kroku. Korki były, są
        i będą, trzeba się do tego przyzwyczaić, po prostu należy wyjeżdżać wcześniej.

Tym, dla których stanie w korkach to tylko strata czasu powiem tylko jedno...
        Ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą :)
        • cyperus Re: Ile jeszcze? 05.09.07, 12:14
          Cóż, każdy ma hobby jakie lubi. Ja wolałbym zamiast stać w korku
          robić coś pożytecznego ;-), a nie zabijać czas tylko dla samego
          zabicia.
          Nie trafia do mnie też argument, że tak było lub jest i tylko
          dlatego trzeba to zaakceptować. Moim zdaniem, jeśli coś jest
          problem, trzeba szukać sposobów na jego rozwiązanie, a nie stać
          jak... owca w stadzie i cieszyć się, że nie zarzynają.
          Pozdrawiam i życzę wielu interesujących zajęć w samochodzie.
          • kania_marcin Namiary na GDDKiA 05.09.07, 14:09
            Sprawy związane z organizacją ruchu na ul. Puławskiej koordynuje Wydział
            Inżynierii Ruchu GDDKiA, Oddział w Warszawie, Naczelnik Wydziału mgr inż.
            Wojciech Jezierski tel. 870-68-59.
            e-mail: gbednarczyk@warszawa.gddkia.gov.pl

Centrala Oddziału:
            tel.: 0 22 810 39 84; 813 33 75, 870 68 27; 870 68 75, fax: (0-22) 810 04 12
            e-mail: sekretariat@warszawa.gddkia.gov.pl

Biuro Budowy - Piaseczno ul. Puławska 657 tel. 750 53 46, 750 54 48 fax. 750 54 86
            e-mail: droga79@o2.pl
                • wafek1 Re: Namiary na GDDKiA 07.09.07, 08:35
                  szkoda, a może jakimiś działaniami udałoby się jeszcze skłonić
                  inwestorów do rozszerzenia projektu o te ekrany? To ważna dla
                  mieszkańców sprawa i za chwilę będziemy załowali, że nic nie zostało
                  w tej sprawie uczynione.
                  • wafek1 Ekrany dźwiękochłonne 27.09.07, 08:46
                    a, ja swoje - ...Zielone ekrany

Po wakacjach mieszkańcy domów stojących wzdłuż al. Karkonoskiej będą
                    mieli ciszej
                    Hałas przejeżdżających codziennie prawie tuż pod oknami setek
                    samochodów i dziesiątek tramwajów od dawna dokuczał mieszkańcom al.
                    Karkonoskiej. Ekrany dźwiękochłonne, które odgrodzą domy od jednej z
                    najbardziej ruchliwych ulic w mieście, powstaną za kilka miesięcy.W
                    przypadku Karkonoskiej ścianki zostaną obsadzone m.in. bluszczem
                    pospolitym, winobluszczem pięciolistnym oraz kwitnącymi kolorowo:
                    rogownicą i mydlnicą (kwiaty od maja) i rozchodnikiem (od czerwca).
                    Urzędnicy planowali budowę dźwiękochłonnych ścianek już dawno, ale
                    dopiero po kilku latach udało się załatwić formalności potrzebne do
                    rozpoczęcia budowy.

NIESTETY TA INFORMACJA NIE DOTYCZY NASZYCH MIESZKANCÓW TYLKO
                    WROCŁAWIAN - A SZKODA:-(

• mrs_ziec Re: Ile jeszcze? 05.09.07, 14:17
            Hobby nie hobby, coś robić trzeba.
            W drodze zawsze mogę przedyskutować kilka spraw z resztą rodziny, przemyśleć
            pewne sprawy, nauczyć dziecko wierszyka...
            A jadąc samemu zawsze można pouczyć się jakiegoś obcego języka...
            Nie stoję jak owca w stadzie tylko próbuję wypełnić czymś pożytecznym czas,
            który w przeciwnym wypadku byłby zmarnowany. Lepiej to niż denerwować się całą
            drogę i psuć sobie humor już z samego rana.
            Powodzenia życzę w zawracaniu kijem Wisły i przede wszystkim więcej optymizmu!
            Szarości mamy aż za nadto za oknem :)
            • kania_marcin Zerwana linia energetyczna ul. Puławska 07.09.07, 18:04
              W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych została zerwana linia energetyczna
              na wysokości auto komisu (przystanku autobusowego) w stronę Warszawy (idąca w
              poprzek ul. Puławskiej) . Linia została zerwana przez jadący (zamkniętą dla
              ruchu ul. Puławską) dźwig z rozłożonym wysięgnikiem. Prawdopodobnie kierowca
              dźwigu źle ocenił wysokość. Spadające przewody uszkodziły 4 samochody. Pogotowie
              Energetyczne z Konstancina pojawiło się natychmiast, energetycy od razu
              przystąpili do usuwania awarii. Pojawił się także dodatkowy patrol Policji,
              który od razu przystąpił do kierowania ruchem, drugi patrol zajął się
              poszkodowanymi. W wyniku awarii utworzył się ogromny korek w stronę Piaseczna,
              co bardziej niecierpliwi trąbili a inni ryzykowali własnym życiem jadąc
              nieczynną jezdnią ul. Puławskiej w czasie przerzucania przewodów, jednemu z
              kierowców (Skoda, nr. rej. WW…) o mało nie obcięło dachu i głowy. Na szczęście
              nikt z osób postronnych nie ucierpiał. Awarię usunięto szybko i sprawnie ok.
              godz.18.00.

Pozdrawiam
                  • kania_marcin Re: Zamknięcie ul. Łabędziej 25.09.2007r. 24.09.07, 15:34
                    Niestety nie, GDDKiA zostawiła nam możliwość zawracania tylko na skrzyżowaniu z
                    ul. Energetyczną. Już poinformowałem Kierownictwo budowy, że lewy pas będzie
                    cały czas blokowany. Mam taką propozycję: proszę aby mieszkańcy NI pojechali ul.
                    Mleczarską, następnie ul. Energetyczną a później wyjechali na ul. Puławską w
                    stronę Warszawy, natomiast mieszkańcy Mysiadła pojadą ul. Raszyńską i zawrócą na
                    skrzyżowaniu z Energetyczną, może po prostu w ten sposób ul.
                    Raszyńska/Krasickiego i boczne choć trochę będą odciążone. Termin zakończenia
                    prac nie jest na razie znany, pozdrawiam
                    • my_name_is_juras Re: Zamknięcie ul. Łabędziej 25.09.2007r. 25.09.07, 14:00
                      A ja informuję że w dni dzisiejszym na ulicy Mleczarskiej mój syn
                      będzie się bawił samochodzikami. Do najbliższego placu zabaw ma
                      kilka kilometrów, zresztą jest tam straszny syf (śmietniki nie
                      wywożone chyba z pół roku) więc nie chce tam iść.
                      Acha jakby ktoś miał wątpliwości jak się zachować - znajdujecie się
                      w strefie zamieszkania, max. prędkość to 20 km/h, każdy pieszy ma
                      bezwzględne pierwszeństwo na drodze. Proszę więc żadnych klaksonów
                      i pokrzykiwań jak syn nie będzie chciał zejść z drogi (bo niby
                      gdzie miałby zejść)! Ewentualnie możecie próbować go przekupić
                      czekoladkami, to wróci do domu...
                    • weir Re: Zamknięcie ul. Łabędziej 25.09.2007r. 25.09.07, 15:38
                      Ja mam propozycję...
                      Dla wszystkich naszych radnych, posłów i innych darmozjadów, którzy
                      ogromną ilością "interpelacji i zapytań" chcą przykryć swoją
                      indolencję i kompletny brak wyobraźni. Mam propozycję, ale można ją
                      wyrazić tylko za pomocą słów mocno niecenzuralnych, więc sobie
                      daruję...

JAK MOŻNA BYŁO SIĘ ZGODZIĆ NA TAK POWAŻNY REMONT PUŁaWSKIEJ BEZ
                      ŻADNEJ ZMIANY koncepcji WYJAZDU Z łABĘDZIEJ?????

Tak więc remont dla nas nic nie zmieni, nasze tymczasowe ogromne
                      trudności nic nam nie dadzą...

Radni zaś apelują o cierpliwość...

Duży głęboki oddech...

Acha jak znam życie zaraz tutaj się pojawi ten sam wpis co zawsze
                      Pana radnego Kani - coś o intepelacjach, wnioskach na obradach i jak
                      zwykle po raz kolejny pewnie adres i telefon do GDDKiA.
                      Ale taki już Pan Kania jest....

Pozdrawiam,

PJ
      • kania_marcin Łabędzia 26.09.07, 11:31
        Dzień Dobry,

Interpelacja już dostępna na www. Uprzejmie informuję Państwa, że dodatkowo
        zwróciłem się do Władz i Rady Miejskiej Piaseczna z prośbą o podjęcie
        natychmiastowych rozmów z GDDKiA w sprawie zmiany cyklu sygnalizacji świetlnej
        na skrzyżowaniu ulic: Puławskiej i Geodetów/Łabędziej w celu udrożnienia ruchu
        pojazdów wyjeżdżających z ul. Łabędziej. Pozdrawiam
        • kania_marcin Łabędzia i Postępu 26.09.07, 15:14
          Wyjazd z ul. Łabędziej na ul. Puławską będzie zamknięty ok. 10 dni (inf.od
          Kierownika budowy Pana Pietrzaka). Za oznakowanie i informowanie o zmianach
          organizacji ruchu odpowiada GDDKiA! Rozpoczęły się także prace drogowe na ul.
          Postępu w Zgorzale. Pozdrawiam
            • kania_marcin START ul. Puławskiej 07.12.07, 14:12
              Puławska w stronę Piaseczna już otwarta, obecnie trwa uruchamianie sygnalizacji
              świetlnej, w ciągu 7 dni ul. Puławska będzie w 100% przejezdna. Estakady będą
              otwarte dla ruchu w terminie późniejszym.

Dziękuję i pozdrawiam
              • mrs_ziec Re: START ul. Puławskiej 07.12.07, 19:14
                Właśnie dzisiaj jechałam już otwartą Puławską o godz. 17...
                Szkoda słów! Podczas remontu były mniejsze korki...
                Mam nadzieję, że jak otworzą już wszystkie pasy to się polepszy, bo jak na razie
                jest znacznie gorzej !
                  • kania_marcin Re: START ul. Puławskiej 08.12.07, 22:39
                    Z informacji uzyskanych od Kierownika budowy wynika, że ciągu najbliższych
                    kilkunastu dni ulica Puławska będzie w 100% przejezdna w obie strony. Obecnie
                    trwa trwałe namalowanie linii oddzielających pasy ruchu na wschodniej jezdni.
                    Estakady do Auchan Piaseczno będą otwarte dla ruchu w późniejszym terminie.
                    Przystanek autobusowy przy skrzyżowaniu Puławskiej i Geodetów/Łabędziej, obecnie
                    znajduje się przed skrzyżowaniem (jadąc w stronę Piaseczna). W trosce o
                    bezpieczeństwo nas samych proszę wszystkich pieszych i kierujących pojazdami o
                    zachowanie szczególnej ostrożności, proszę także zwracać uwagę na nowe
                    oznakowanie i sygnalizację świetlną zmodernizowanego odcinka ul. Puławskiej,
                    jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ( GDDKiA) wywiąże się ze
                    swojej obietnicy to już za kilka dni otrzymamy trasę z prawdziwego zdarzenia.
                    Wykonawcą modernizacji było konsorcjum firm: PBDIM Mińsk Mazowiecki, Mosty
                    Warszawa oraz Fal-bruk BBZ Falenta. Pozdrawiam
                    • pw47 Re: START ul. Puławskiej 10.12.07, 09:52
                      A co się stanie ze światłami na Puławska/stacja JET czyli z
                      tymczasowym dojazdem do Auchan od strony wawy. Czy te światła znikną
                      po otwarciu estakad ? Chyba już nie będą potrzebne a rano powodują
                      korek dochodzący do łabędziej. Patrząc jednal na słupy od świateł,
                      nie wydają się tymczasowe.
                      pozdr pw47
              • htrzewik Re: START ul. Puławskiej 09.12.07, 15:38
                Panie Marcinie,

na skrzyżowaniu Puławska/Energetyczna ustawiono zakaz zawracania.
                Wyjeżdzając z Raszyńskiej w Puławską nie wolno nam zawrócić w stronę
                Warszawy. To jakiś nonsens. Przecież to jedyne dogodne miejsce do
                zawrócenia w stronę Warszawy. Długie lata przed remontem nawrót w
                tym miejscu był dozwolony.

Dla kogo ta modernizacja skrzyżowania jest. Dla przyjezdnych z
                Ursynowa, żeby im łatwiej było do Fashion House dojechać? A co z
                mieszkańcami, których jest coraz więcej (nowe bloki). Czy mamy nadal
                jeździć Mleczarską do Energetycznej. Myślę, że mieszkańcy
                Mleczarskiej już nas nienawidzą za ten ruch pod swoimi oknami i za
                zniszczenie drogi przez okres trwania prac na Puławskiej. A na
                Mleczarskiej z Raszyńską ciągle kolizje. Wczoraj była zupełnie
                poważna stłuczka. A obok jest przedszkole. W końcu dojdzie do jakieś
                tragedii.

Zakaz zawracania musi zostać niezwłocznie usunięty. Bo to jakaś
                kpina. Wszyscy ponosiliśmy trudy związane z modernizacją. Płacimy
                podatki. A zamiast być lepiej to po modernizacji jest gorzej. Nie
                rozumiem dlaczego nie ma skrzyżowania Puławska/Raszyńska (skoro
                skrzyżowanie Puławska/Policja dało się zrobić). A tym bardziej
                zakazu zawracania. Po co robić takie zakazy. Kto ma je respektować,
                jeżeli są pozbawione sensu.

Bardzo proszę zainterweniować w tej sprawie.

Hubert Trzewik
                • kania_marcin Likwidacja zakazu zawracania 09.12.07, 19:28
                  Dobry Wieczór Państwu,
                  ---------------------------------------------------------------------
                  Z uwagi na wagę i skalę problemu dotykającego cały Powiat Piaseczyński
                  interweniowałem już w GDDKiA. Tel. 022 323 16 29 Pan Urbankowski, dodatkowo
                  rozmawiałem także inż. budowy oraz Kierownikiem budowy. Niestety na dzień
                  dzisiejszy ZAKAZ ZAWRACANIA jest w stałej organizacji ruchu. Kierownik budowy
                  obiecał pomóc w tej sprawie (likwidacja zakazu), także w poniedziałek będę
                  rozmawiał w tej sprawie z Panem Urbankowskim, dodatkowo poinformuję Urząd Gminy
                  Lesznowola i poproszę Panią Wójt o interwencję. Zachęcam również Pana i Państwa
                  do kontaktu tel. w tej sprawie z Panem Urbankowskim oraz Urzędem Gminy w
                  Piasecznie (Energetyczna należy adm. do Piaseczna). Do momentu ostatecznego
                  rozstrzygnięcia sprawy można korzystać z tzw. serwisówki (przez JET-a) lub
                  zawracać na rondzie (Energetyczna). Swoją drogą... ten zakaz jest bez sensu...
                  O szczegółach poinformuję w poniedziałek. Dziękuję i pozdrawiam
                  • kania_marcin Likwidacja zakazu zawracania ?! 10.12.07, 21:15
                    W dniu dzisiejszym odbyłem rozmowy z GDDKiA. Sprawy związane z organizacją ruchu
                    na ul. Puławskiej koordynuje Wydział Inżynierii Ruchu GDDKiA, Oddział w
                    Warszawie, Naczelnik Wydziału mgr inż. Wojciech Jezierski tel. 022 870 – 68 -
                    59. Otrzymałem następujące uzasadnienie: zakaz zawracania został ustawiony na
                    skrzyżowaniu Puławska/Energetyczna z uwagi na zwiększenie przepustowości ul.
                    Puławskiej w stronę Warszawy. Sygnalizacja pracuje w systemie pętli – kamer,
                    polega to na tym, że zielone światło dla skręcających w ul. Energetyczną
                    (kierunek Piaseczno) włącza się po ustawieniu określonej liczby aut na pasach
                    dla skrętu w lewo, dodatkowo Pan inż. uzasadniał ustawienie znaku zakazu
                    zawracania zwiększeniem bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Przyznaję
                    obiektywnie, że uzasadnienie jest w 100% przekonujące… ale nie odpuściłem i w
                    rozmowie poinformowałem Pana inż., że korzystający z ul. Krasickiego, ul.
                    Raszyńskiej i bocznych (mieszkańcy Gminy Lesznowola i Piaseczno) będą mieli
                    olbrzymi kłopot, ponieważ aby zawrócić w stronę Warszawy będą musieli jechać
                    przez JET-a (droga serwisowa) lub ul. Mleczarską lub przez rondo na ul.
                    Energetycznej. Na moje pytanie jak wyobraża sobie zawrotkę np. przy JET-ie przez
                    kilkaset samochodów… odpowiedzi nie uzyskałem... Dodatkowo poinformowałem Pana
                    inż. o organizacji ruchu przez modernizacją ul. Puławskiej. Znak zakazu
                    zawracania wg. Pana inż. Jezierskiego zostanie na razie utrzymany, ponieważ jest
                    przewidziany w stałej organizacji ruchu. O dalszych rozmowach w tej sprawie będę
                    informował, jednocześnie zachęcam Państwa (także Pana Sołtysa) do rozmów
                    telefonicznych na temat likwidacji znaku zawracania z Panem inż. Jezierskim.
                    Dziękuję i pozdrawiam
                    • htrzewik Re: Likwidacja zakazu zawracania ?! 11.12.07, 00:53
                      Wysłałem mail do GDDKiA. Jeżeli to nie pomoże - mam przygotowane
                      pismo.

kania_marcin napisał:

> W dniu dzisiejszym odbyłem rozmowy z GDDKiA. Sprawy związane z
                      organizacją ruch
                      > u
                      > na ul. Puławskiej koordynuje Wydział Inżynierii Ruchu GDDKiA,
                      Oddział w
                      > Warszawie, Naczelnik Wydziału mgr inż. Wojciech Jezierski tel. 022
                      870 –
                      > 68 -
                      > 59. Otrzymałem następujące uzasadnienie: zakaz zawracania został
                      ustawiony na
                      > skrzyżowaniu Puławska/Energetyczna z uwagi na zwiększenie
                      przepustowości ul.
                      > Puławskiej w stronę Warszawy. Sygnalizacja pracuje w systemie
                      pętli – kam
                      > er,
                      > polega to na tym, że zielone światło dla skręcających w ul.
                      Energetyczną
                      > (kierunek Piaseczno) włącza się po ustawieniu określonej liczby
                      aut na pasach
                      > dla skrętu w lewo, dodatkowo Pan inż. uzasadniał ustawienie znaku
                      zakazu
                      > zawracania zwiększeniem bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.
                      Przyznaję
                      > obiektywnie, że uzasadnienie jest w 100% przekonujące… ale nie
                      odpuściłem
                      > i w
                      > rozmowie poinformowałem Pana inż., że korzystający z ul.
                      Krasickiego, ul.
                      > Raszyńskiej i bocznych (mieszkańcy Gminy Lesznowola i Piaseczno)
                      będą mieli
                      > olbrzymi kłopot, ponieważ aby zawrócić w stronę Warszawy będą
                      musieli jechać
                      > przez JET-a (droga serwisowa) lub ul. Mleczarską lub przez rondo
                      na ul.
                      > Energetycznej. Na moje pytanie jak wyobraża sobie zawrotkę np.
                      przy JET-ie prze
                      > z
                      > kilkaset samochodów… odpowiedzi nie uzyskałem... Dodatkowo
                      poinformowałem
                      > Pana
                      > inż. o organizacji ruchu przez modernizacją ul. Puławskiej. Znak
                      zakazu
                      > zawracania wg. Pana inż. Jezierskiego zostanie na razie utrzymany,
                      ponieważ jes
                      > t
                      > przewidziany w stałej organizacji ruchu. O dalszych rozmowach w
                      tej sprawie będ
                      > ę
                      > informował, jednocześnie zachęcam Państwa (także Pana Sołtysa) do
                      rozmów
                      > telefonicznych na temat likwidacji znaku zawracania z Panem inż.
                      Jezierskim.
                      > Dziękuję i pozdrawiam
                      >
                    • htrzewik Re: Likwidacja zakazu zawracania ?! 11.12.07, 01:01
                      Ten zakaz działa na mnie jak płachta na byka. Widzę, że wielu WPI-
                      czan ma ten zakaz również głęboko w poważaniu. Ciekawe jak reaguje
                      pętla-kamera na ten proceder zawracania. Może zaciśnie się na szyi
                      projektanta, który w ogóle nie wziął pod uwagę potrzeb naszej
                      miejscowości. Na mapach jej nie mieli zaznaczonej - czy jak? W
                      każdym bądź razie nie mam zamiaru czekać, aż wygodnicka policja,
                      której zbudowano piękne skrzyżowanie, wlepi mi mandat za zawracanie.

A mieszkańcom ul. Mleczarskiej proponuję ustawić taką samą szykanę
                      z "zepsutych" samochodów, jak stała za torami po wypadku. Nie można
                      dopuścić, żeby Mleczarska stała się główną wylotówką z Nowej
                      Iwicznej. Modernizacja się skończyła. Czas przywrócić stary ład.
                          • kania_marcin STANOWISKO Radnych Gminy Lesznowola 11.12.07, 17:17
                            Obecnie przez Radnych Gminy Lesznowola:

Justyna GAWĘDA
                            Gerard GIELECIŃSKI
                            Marcin KANIA
                            Maria ROGOWSKA
                            Jerzy SOLIWODA

jest przygotowywane STANOWISKO w tej sprawie, w dniu jutrzejszym Stanowisko
                            powinno być na biurku u Pani Wójt. O dalszych krokach w tej sprawie będziemy
                            informować, dziękuję i pozdrawiam
                            • htrzewik Re: STANOWISKO Radnych Gminy Lesznowola 11.12.07, 23:20
                              Dziękuję za informacje na bieżąco. Jestem bardzo ciekaw stanowiska
                              Radnych.

kania_marcin napisał:

> Obecnie przez Radnych Gminy Lesznowola:
                              >
                              > Justyna GAWĘDA
                              > Gerard GIELECIŃSKI
                              > Marcin KANIA
                              > Maria ROGOWSKA
                              > Jerzy SOLIWODA
                              >
                              > jest przygotowywane STANOWISKO w tej sprawie, w dniu jutrzejszym
                              Stanowisko
                              > powinno być na biurku u Pani Wójt. O dalszych krokach w tej
                              sprawie będziemy
                              > informować, dziękuję i pozdrawiam
                              >
                                • kania_marcin Interwencja w sprawie złego stanu ul. Łabędziej 13.12.07, 21:06
                                  Uprzejmie informuję Państwa, że podjąłem interwencję mającą na celu
                                  natychmiastowe przeprowadzenie remontu ul. Łabędziej na odcinku od skrzyżowania
                                  z ul. Osiedlową do słupów sygnalizacji ulicznej. Za ten odcinek odpowiada Gmina
                                  Piaseczno – Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (drogi gminne). Z
                                  uwagi na to, że jest to skrzyżowanie z drogą krajową nr 79 remont musi zostać
                                  przeprowadzony w porozumieniu z GDDKiA O/ Warszawa. O szczegółach podjętej
                                  interwencji poinformuję Państwa wkrótce.

Pozdrawiam
                                    • my_name_is_juras Re: Likwidacja zakazu zawracania ?! 20.12.07, 12:31
                                      Dziękuję za zainteresowanie ul. Mleczarską

Dodam że sam zwróciłem się do gminy Piaseczno w tej sprawie. Moim
                                      zdaniem (i przypuszczam że mieszkańców okolic) konieczne jest
                                      ograniczenie ruchu na tej ulicy poprzez wprowadzenie ruchu
                                      jednokierunkowego oraz odpowiednich nakazów skrętu na skrzyżowaniach
                                      z ul. Energetyczną i Krasickiego (tak by uniemożliwić traktowanie
                                      ulicy jako swoistej obwodnicy Puławskiej).
                                    • kania_marcin Program syg. świetlnej - lewoskręt w ul. Łabędzią 20.12.07, 12:35
                                      Jestem już po rozmowie z inż. M. Boguszewskim z GDDKiA. GDDKiA obiecała sprawę
                                      zbadać i jak najszybciej usunąć awarię (odpowiedni wydział został już
                                      poinformowany), prawdopodobnie jest błąd z "detekcją - kamery wideo", po prostu
                                      akomodacyjna sygnalizacja świetlna (kamera wideo) na naszym skrzyżowaniu nie
                                      "widzi" z powodu zapadającego zmierzchu samochodów skręcających z ul. Puławskiej
                                      w ul. Łabędzią (lewoskręt). Taka awaria zdarzyła się GDDKiA dopiero po raz drugi
                                      w historii, wcześniej taka awaria miała miejsce w Kiełpinie.

Pozdrawiam
                                      • kania_marcin Stanowisko RG 21.12.2007 r. przyjęte:))))) 21.12.07, 17:58
                                        Rada Gminy przyjęła na Sesji Rady Gminy Lesznowola stanowisko w sprawie
                                        likwidacji zakazu zawracania w stronę Warszawy na skrzyżowaniu ulic Puławskiej/
                                        Energetycznej.

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
                                        Przyniesie Państwu spokój i radość.
                                        Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
                                        Żyje własnym pięknem,
                                        A Nowy Rok obdaruje Państwa
                                        Pomyślnością i szczęściem.
                                        Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
                                        Niech spełniają się wszystkie Państwa marzenia.

Marcin KANIA
                                        Radny Gminy Lesznowola
                                        Serwis Piaseczno i okolice
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka