Dodaj do ulubionych

Wątek ciążowy :)

05.04.10, 13:55
Zatem postanowione, wczoraj...

I od wczoraj staramy sie o Sandrę ewentualnie Michałka (wstępnie
wybrane. Pyton powiedzial, że chce jak cholera mieć ze mna bejbi,
więc będzie jazda smile

Która z Was sie dołącza, he?
Obserwuj wątek
      • kasitza Re: Wątek ciążowy :) 08.04.10, 09:10
        a ja dalej ani w ta ani w tamta strone sie nie decyduje. teraz moj
        chlop zaczal cos przebakiwac, ze on tez by chetnie zmienil prace. no
        to nie wiem co, bede rodzic po piecdziesiatce...
      • reniatoja Re: Pewności jeszcze nie mam 100% ale 25.04.10, 14:39
        Mamba, jeśli tak od pierwszego razu się udaje, w naszym wieku, to naprawdę jest
        czego gratulować smile No chyba, ze ta druga kreska to jakieś zwidy, ja, akurat w
        odwrotnej sytuacji, bo kierowana strachem, zeby ciązy przypadkiem nie było), to
        neiraz tak się wpatrywałam w test,ze i choć co widziałam smile Kiedys nawet
        rozłupałam test ciażowy nozem,zeby zobaczyć jak on jest w ogóle zbudowany i w
        srodku zobaczyłam ten papierek, ze jest cały różowy, o matkobosko, co było, jak
        sie bałam smile ale to się okazało, ze własnie ten barwnik, jak sie nie zgromadził
        w kresce w okienku, to się tam rozpływał, gdzie (bez rozłupywania testu nozem)
        go nie widać okiem ludzkim smile

Kiedyś też zrobiłam testowi fotkę i wysłałąm kolezance, żeby stwierdziął, czy to
        ciaża, czy nie, bo też pewosci nei miałam smile

Czekam z niecierpliwoscia na ostateczny werdykt smile
        • annajustyna Re: Pewności jeszcze nie mam 100% ale 25.04.10, 14:59
          Ja tez czekam od wczoraj rana cala z nerwow, czy bedzie Sandra (dzis to mi sie
          nawet snilo, ze Mambunia Sandre Michaline urodzic miala i byla impra na
          forumie), a Mamba milczy!!! Renia, Ty se lepiej testy paskowe kupuj, nie
          bedziesz miala czego rozlupywac, a i tansze sa!
            • annajustyna Re: Pewności jeszcze nie mam 100% ale 25.04.10, 16:07
              Sa trzy rodzaje testow - strumieniowe (a la dlugopis), plytkowe (trzeba pare
              kropli wpuscic w takie okienko) i takie najmniej skomplikowane technicznie -
              takie paseczki (w tych pierwszych i drugich ten paseczek jest po prostu
              wbudowany w plastik). Aha, na poczatku test moze byc negatywny, a ciaza i tak
              moze byc - warto powtorzyc po paru dniach (chyba ze w miedzyczasie okres
              przyjdzie). Jesli sie nie ma cykli jak w zegarku, to 1. dzien testowania
              wyznacza sie wedlug najdluzszego cyklu. Uff, chyba ekspertem-teoretykiem sie
              oglosze tongue_out.
    • mamba30 Re: Wątek ciążowy :) 26.04.10, 13:38
      W niedzielę zrobiłam kolejny - trzeci - i miałam znowu kreseczkę,
      ale slabą. Dzisiaj z rana 4 test i to samo, zatem poszłam na betę.
      Teraz grzecznie czekam na wyniki, na razie jeszcze nic nie widzę na
      stronie labu
    • niski.oktan Suplement :) 14.06.10, 00:44
      mamba30 napisała:

> I od wczoraj staramy sie o Sandrę ewentualnie Michałka (wstępnie
      > wybrane).

Ale jakby co, wciąż jest przestrzeń do zmian, zasadniczo:
      klik smile
      • mamba30 Re: Suplement :) 14.06.10, 11:40
        niski.oktan napisał:

> mamba30 napisała:
        >
        > > I od wczoraj staramy sie o Sandrę ewentualnie Michałka (wstępnie
        > > wybrane).
        >
        > Ale jakby co, wciąż jest przestrzeń do zmian, zasadniczo:
        > klik smile
        >

He he, niezłe smile Po dłuzszym zastanowieniu będzie jednak Milenka
        albo Michałek, tez na Mmmm smile Po amniopunkcji będę znała płeć, więc
        za kilka tygodni się wyjaję big_grin
          • mamba30 Re: Suplement :) 14.06.10, 12:04
            po to, żeby wykluczyć wady genetyczne a tym samym uniknąć powołania
            na świat dziecka niepełnosprawnego. Nigdy nie ukrywałam swoich
            poglądów w kwestii aborcji, dla mnie aborcja = decyzja kobiety.
            Jeżeli płód będzie miał poważne wady genetyczne, to jesteśmy
            zdecydowani przerwać ciążę. Bardzo chcemy mieć dziecko, ale nie za
            wszelką cenę. Uważałabym siebie za skrajna egoistke, jeżeli wiedząc
            o powaznej wadzie dziecka, uniemozliwiającej mu normalne
            funkcjonowanie, urodziłabym je i siłą rzeczy zmusiła do
            funkcjonowania. W dniu porodu będzie mi cykała 37 wiosna, jest to
            znaczący czynnik wpływający na możliwe zaburzenia w chromosomach.

A Tobie sie udało, bo nigdzie się nie mogę doczytać?
            • annajustyna Re: Suplement :) 14.06.10, 12:28
              Ok, Wasza decyzja, mam nadzieje, ze amnio bedzie jednoznacznie ok!!!
              Nie, ja mam wlasnie pierwszy cykl po laparo. Pozyjemy, zobaczymy (ale za duzych
              nadziei sobie nie robie, za dlugo to juz trwa). Pozdrawiam serdecznie!
            • vandikia Re: Suplement :) 14.06.10, 14:39
              Mamba, a jak się ma sygnaturka do tej wypowiedzi?
              Kurczę ja bym nie mogła z jednej strony ciągle myśleć o tym, że
              dziecko ma już rączki i nóżki i co tam jeszcze, a z drugiej pisać,
              że jakby co, to się je usunie. (oczywiście w tym "jakby co" zawarte
              jest cięzka wada genetyczna, czyli masz pewność, że dziecko będzie
              tak chore, że roślinne)
              • mamba30 Re: Suplement :) 14.06.10, 14:53
                Ano moje dziecko ma juz wszystkie narządy wykształcone i mam
                nadzieje, że będzie sie rozwijało prawidłowo. Z jednej strony
                rozumiem kobiety, które nigdy przenigdy nie przerwałyby ciązy z
                drugiej strony rozumiem siebie i moja strona jest mi blizsza.
                Rozmawialismy o tym z Pytonem i jest to na pewno straszna decyzja, o
                ktyórej nie chce w ogole mysleć i nie biore jej na razie w ogóle pod
                uwagę. Po prostu musi być dobrze. Natomiast decyzja (w razie czego)
                jest już podjeta, w przeciwnym razie nie robilabym amniopunkcji bo i
                po co. A jak sie ma do sygnaturki? Normalnie, nie widze związku
                pomiędzy sygnaturką, jedną z oznak radości, a decyzją o badaniach
                inwazyjnych. Mam możliwośc w świetle prawa z nich skorzystać i w
                świetle prawa przerwać ciążę w przypadku poważnej wady genetycznej.
                Chyba po to w dużej mierze sa te badania przeprowadzane tez. Jeżeli
                jakas chobieta nie widzi problemu w wychowywaniu uposledzonego i
                chorego dziecka, to jej decyzja. Ja bym raczej sobie z tym nie
                poradziła. Poza tym jestem przed czterdziechą, a dziecko z poważna
                wadą potrzebuje opieki do końca swojego zycia. Ja patrze na to
                troche z innej perspektywy i tyle. Wiem że część mnie za to potepia,
                ale pogladów w tym temacie nie zmienię.
                  • mamba30 Re: Suplement :) 14.06.10, 15:20
                    wiem, ale te cięzkie i najczęściej spotykane mozna okreslić bądź
                    wykluczyć. Tak sobie tez myslę, że przy mniejszych wadach, nie
                    kwalifikujących się do przerwania ciazy albo tych niegenetycznych
                    jak np. wady serca, mozna się wczesniej odpowiednio przygotowac i
                    psychicznie i pod względem opieki tuz po porodzie. Jutro ide do gina
                    i bede miała termin usg genetycznego. Najlepiej robic w 12 TC, czyli
                    teraz. Określą przeziernośc karkowa i kośc nosową. Wiem, że raczej
                    wyniki nie będa dla mnie zbyt pomyslne i teoretycznie po takim usg
                    powinnam pojśc na testy z krwi, które w moim wieku wypadna jeszcze
                    gorzej. W efekcie i tak bym wylądowała na amnipunkcji. Chce uniknąć
                    stresu, stąd decyzja o amnio teraz. Ja i tak schizuje cały czas i
                    wynajduję sobie co raz to nowe nieszczęścia. Chyba za bardzo pragnę
                    tego dzieciaczka. Z Sebkiem tak nie panikowałam, a teraz najpierw
                    sobie wymysliłam puste jajo płodowe, potem ciążę pozamaciczną, aż
                    popędzilam Pytona prosto po pracy na usg, które bynajmniej nie bylo
                    zlecone przez lekarza. Teraz mam wizje obumarcia płodu, bo
                    oczywiście wyczytałam o takich przypadkach w necie. Korba normalnie.
                    Jutro po wizycie pewnie trochę odetchne, a wlaściwie to pewnie
                    dopiero po usg.
                  • mamba30 Re: Suplement :) 14.06.10, 16:06
                    To nie tak że zakładam, tylko biorę pod uwagę, że może sie wydarzyć.
                    Aczkolwiek w głębi serca tłumaczę sobie, że wszystko będzie w
                    porządku, bo dlaczego ja... I własnie tu jest sedno, że takie
                    nieszczęścia sie ludzion zdarzaja i pewnie zadaja sobie to samo
                    pytanie "dlaczego ja".
                      • mamba30 Re: Suplement :) 15.06.10, 09:43
                        No własnie, najwazniejsze, żeby bylo zdrowe i tak tez Pyton
                        podchodzi, jemu wsio rawno. Ja to wiadomo, wolałabym dziewczynkę,
                        ale jakby co, to kolejne jajka przygarnę pod swój dach smile
                  • niski.oktan Re: Suplement :) 15.06.10, 01:11
                    vandikia napisała:

> Ale dlaczego Ty zakladasz najgorsze? Chyba, że ja to tak odbieram.

Vandzia, myślę, że źle to odbierasz. Matka temu forum powiada jedynie, że "nie
                    może wykluczyć". A to nie to samo, co "zakładać".
            • niski.oktan Re: Suplement :) 15.06.10, 01:05
              mamba30 napisała:

> Jeżeli płód będzie miał poważne wady genetyczne, to jesteśmy
              > zdecydowani przerwać ciążę. Bardzo chcemy mieć dziecko, ale nie za
              > wszelką cenę. Uważałabym siebie za skrajna egoistke, jeżeli wiedząc
              > o powaznej wadzie dziecka, uniemozliwiającej mu normalne
              > funkcjonowanie, urodziłabym je i siłą rzeczy zmusiła do
              > funkcjonowania.

Po takiej deklaracji złożonej publicznie to nasza Ojczyzna może cię w pierdlu zamknąć, gdyby coś jednak wyszło nie tak. Profilaktycznie, do chwili rozwiązania, z uwagi na istnienie uzasadnionego podejrzenia zamiaru popełnienia.
              • annajustyna Re: Suplement :) 15.06.10, 09:16
                Dlaczego? Jest to zgodne z obowiazujaca w PL ustawa. Inna sprawa, ze argument,
                iz chore dzieci rodza sie ze skrajnego egoizmu (czyli zabicie dziecka = akt
                milosierdzia) dosc pokrecony i dla wielu ludzi (nie tylko w PL) raczej
                nieakceptowalny, ale nie nam osadzac...
                • mamba30 Re: Suplement :) 15.06.10, 09:42
                  Masz prawo do swojego zdania w tym temacie, ja mam prawo do swojego.
                  Poniżej link do dziecka urodzonego z wada genetyczna - Zespół
                  Pataua, jedna z wad, która może wykryć amniopunkcja. I własnie dla
                  mnie skrajnym egoizmem byłoby urodzenie takiego dziecka (nawet z
                  mniejszym natężeniem wady), bo moje sumienie nie pozwalałoby mi tej
                  ciązy przerwać.

Uwaga, nie dla wrażliwych.

pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Pataua
        • niski.oktan Re: Suplement :) 15.06.10, 01:46
          mamba30 napisała:

> Po dłuzszym zastanowieniu będzie jednak Milenka

Odetchnąłem - bo jak Sandra, to równie dobrze można by nazwać dziecko "Modern Talking". big_grin

Nad tymi moimi skojarzeniami wisi oczywiście długi cień ciężkich traum usznych z wczesnej młodości, ale co zrobić? Jest jak jest wdupejeża.
          • mamba30 Re: Suplement :) 15.06.10, 09:46
            niski.oktan napisał:

> mamba30 napisała:
            >
            > > Po dłuzszym zastanowieniu będzie jednak Milenka
            >
            > Odetchnąłem - bo jak Sandra, to równie dobrze można by nazwać
            dziecko "Modern T
            > alking". big_grin
            >
            > Nad tymi moimi skojarzeniami wisi oczywiście długi cień ciężkich
            traum usznych
            > z wczesnej młodości, ale co zrobić? Jest jak jest wdupejeża.
            >

Ta Sandra to mi sie przysniła, jak jeszcze nie byłam w ciazy, znaczy
            sie wtedy myslałam, że zaciazyłam, ale jednak nie. Teściowa też
            odetchneła z ulgą, aczkolwiek sie okazało, że minimalnie ale jednak
            siostrzenica męża miałaby tak na imię smile

Ha, pamietam że nietstey miałam kilka plakatów MT na scianie, dobrze
            że to już odlegla przeszlość.
            • mama-008 Re: Suplement :) 15.06.10, 10:56
              cafeteria.pl/seks/antykoncepcja/aborcja-legalne-przerwanie-ciazy/

Mamba - zespół Downa nie jest wskazaniem do aborcji, przykro mi...
              no chyba że usg wykaże nieodwracalną i ciężką wade serca (a nie
              każde dziecko z zD ma wade serca) lub inne problemy wielonarządowe
              które spowodują nieodwracalne cierpienie bądz śmierć u
              nowonarodzonego dziecka.(acz kolwiek dzisiejsza madycyna czyni
              wielkie cuda - widziałam na własne oczy...)

oczywiście nie życzę Ci tego, ale wiedz także że lekarz nie ma
              obowiązku wydania zgody na aborcję jak np (nie daj boże) usg wykaże
              Triosmię 21 lub inną wadę genetyczną o której wspominałaś.

z całego serca życzę Ci pomyślnych wyników badań w ciąży i
              zdrowiutkiej Milenkiwink

PS
              mnie zakomunikowano , że przy drugiej ciąży mam stawić się na
              badanie kosmówki w 8 tc a potem obowiązkowa amnio. po 13 tc, tylko
              nie wiem jakie mam prawo do aborcji jesli np u drugiego dziecka
              pojawi się Trisomia 21 - nie wiem czy matce -juz z jednym dzieckiem
              obciążonym genetycznie - "przysługuje" aborcja skoro zD nie jest
              wskazaniem do usunięcia ciązy?

dziwny jest nasz kraj i nasze prawo...i ludzie...

pozdrawiam ciepło!
                • mama-008 Re: Suplement :) 15.06.10, 12:24
                  a wiesz co, przypomniały mi sie słowa jednej pani doktor z poradni
                  genetycznej ( warszawa ) u której bylismy po diagnozie synka (a
                  byliśmy w dwóch poradniach genetycznych w tatmtym czasie gdyz
                  staralismy sie o badanie mojej i meza krwi pod katem genetycznym-
                  notabene nie przysługuje nam): mówiła, że przy drugiej ciąży
                  przysługują mi darmowa amniopunkcja "aby móc ewentualnie wczesnie
                  zareagowac i interweniowac jak będzie taka konieczność".

być moze trafiłam wtedy na ludzką panią...
                    • mama-008 Re: Suplement :) 15.06.10, 12:36
                      dziękuję
                      no i ja mam taką nadzieję wink

i Mambę popieram i rozumiem w 100% jako mama chłopczyka z zespołem
                      Downa (ciąża prawidłowa, NT i przeziarnośc w normie - 2 badania
                      genetyczne w ciązy robione - po porodzie "niespodzianka") i mimo
                      mojej wielkiej bezgranicznej i bezinterseownej milosci do synka wiem
                      ze drugi raz tego nie udzwignę i tak jak Mamba zdecydowałabym sie na
                      aborcję.
                      dlatego ciesze sie ze nic w ciazy o tym nie wiedzialam bo pewnie nie
                      mialabym przy sobie teraz mojego Skarbawink

sorry za dobitne i konkretne podejscie ale mowie to z autopsji i
                      zadna osoba ktora nie ma stycznosci z niepełnosprawnym dzieckiem
                      moze tylko mowic co by było gdyby - gorzej jak stoi sie przed faktem
                      dokonanym i jak trzeba zakasac rękawy i iśc do przodu...

pozdrawiam
                      • mamba30 Re: Suplement :) 15.06.10, 13:24
                        Mialaś mi jakies foty podesłac i cisza. Normalnie bede Cię ścigała,
                        dopóki sie z obietnicy nie wywiążesz.

Mam dzisiaj usg o 15.45. Trzymaj mocno kciuki.
              • mamba30 Re: Suplement :) 15.06.10, 13:27
                Mam nadzieje, że nie bede miała potrzeby rozważania takiej decyzji i
                poszukiwania mozliwości...

A to co piszesz o badaniach genetycznych i ich ew.konsekwencjach w
                Twoim przypadku to jakaś kpina. Wierze, że nie będziesz musiała sie
                martwić.

Czyzbys była w ciązy?
                • mama-008 Re: Suplement :) 15.06.10, 13:41
                  nie jestem w ciążywink ale planuję napewno drugie dziecko za 2 -3
                  latawink
                  (ale juz robie rozeznanie i kaklulacje aby wszystko poszło zgodnie z
                  planem! innej opcji nie biorę pod uwagę!)

Mambo - dziś wyślę na Twojego gazetowego zdjęcie mojego zbójawink
                  musisz zobaczyć jaki to piękny chłopakwink

no i oczywiście trzymam kciuki za dzisiejsze usg, ale czuję że CRL
                  będzie koło 7-8cm, NT 1,7-2mm, obecna kosc nosowa, przepływy w
                  normie!

tak mi karty mówiąwinkwinkwink
                  • mamba30 Re: Suplement :) 15.06.10, 13:50
                    Czarownico jedna smile

czekam w takim razie na fotki, tym razem nie popuszczę, zwłaszcza że
                    spotkalysmy sie na starych smieciach smile

A jak godzisz prace i opiekę nad Zbójem?
                    • mama-008 Re: Suplement :) 15.06.10, 14:38
                      sama wspomnisz moje słowa dziś po wizyciewink
                      na kiedy masz amnio. wyznaczoną?

wiesz co,1 rok jego życia spędziłam na wychowawczym - rehabilitacja,
                      lekarze, ćwiczenia, zajecia dla maluchów, wczesna interwencja tak
                      zwana.

od roku juz pracuje zawowodow - juniorem opiekują sie moi rodzice na
                      zmainę z tesciami - nadal jezdza na rehab. i zajecia dla maluchów
                      ale są w stanie to ogarnąć bez problemu. po za tym tak juz bedzie
                      zawzsze - inne dzieci będą biegały na angielski a mój do
                      logopedy...wink

aha - no i najwazniejsze: bez wsparacia mojego męża nie dałabym
                      pewnie rady...

zajebiscie sie ciesze ze mogłam wrócic do pracy, do ludzi, dzieki
                      pomocy mojej rodziny, bo uwierz mi - 1 rok był starszny: 2 pobyty w
                      szpitalu (2xzapalenie pluc) jedna operacja 3 tyg po porodzie(serce -
                      ale nie groźna wada), sepsa, ksiądz na patologii noworodka bo
                      lekarze nie dawali szans ze przezyje noc...ale to mój mały-wielki
                      Fajter i wszystkim pokazał (i nadal pokazuje) ze nic nie jest w
                      stanie go złamaćwink
                      • mamba30 Re: Suplement :) 15.06.10, 14:49
                        Napisze po wizycie co i jak, oby smile

Amnio nie mam wyznaczonej. Mój lekarz to starszy czlowiek i chyba
                        przeciwny jest.Powiedział, że dopiero po tym, jak źle wyjdzie NT. Ja
                        mu co prawda powiedziałam, że jesteśmy zdecydowani, ale chyba nie
                        dotarło za bardzo. We czwartek ide do niego z wynikami usg i tak czy
                        inaczej wyciągnę to skierowanie, łaski nie robi, nalezy mi się z
                        racji wieku.

Podziwiam za wytrwałość i optymizm, ale wierze, że Młody jest
                        cudownym dzieciaczkiem. Jak znajdziesz chwilę czasu, to może sie
                        umówimy na jakąś kawkę? Ja na soczek póki co smile
                        • mama-008 Re: Suplement :) 15.06.10, 15:04
                          amnio nalezy Ci się i powinien Ci to skierowanie wypisac jak nie ten
                          to inny lekarz - szukaj do skutku jak nie uda sie za 1 razem.

bardzo chętnie się spotkamwink
                          dogadamy sie na mailu...

udanego usg!
                            • mamba30 Re: Suplement :) 16.06.10, 12:11
                              Zatem wyniki USG:

CRL 48mm - 11T 4D (zgodnie z OM)
                              BPD 15,5mm - 12T 2D
                              FL 0,7mm - 12T 1D
                              NT - 0,6mm
                              NB widoczne

Lekarka powiedziala, że wszystko w normie, ale na 100% nie mozna
                              wykluczyć wad. Troszkę martwia mnie odchyly wymiarów główki i kości
                              udowej, ale skoro lekarz twierdzi że ok, to polemizować nie będę.
                              Jutro idę z powrotem do mojego gina i juz wiem, że nie będzie chcial
                              dac skierowania na amnio. Tak sobie jeszcze wymyslilam, że jak sie
                              będzie bardzo upierał, to niech chociaż da na pappa - beda to testy
                              + kolejne usg, tym razem na pewno bardziej miarodajne. Zobacze, co
                              jutro wywalczę.

Kurcze, Owsik byl taki słodziutki. Teraz widac kompletnie wszystko
                              na usg, nie to co 16 lat temu. Widoczne były nawet paluszki
                              maleńkie. Mały bezczel miał nas w nosie podczas badania. Doslownie
                              nawet, bo zaczał sobie w nim dłubać podczas badania big_grin

Za to zdjęcie a właściwie brak, to ja Cię powiesze normalnie za... Z
                              5 razy sprawdzałam skrzynkę i (_._)
                              • mama-008 Re: Suplement :) 16.06.10, 12:58
                                oj to malutek ten Twój Owsik...
                                ale wyniki wg mnie tez chyba oki - chociaz 1 raz spotykam sie z
                                takim małym NT (tzn chyba dobrze hehe ze małe)- większość moich
                                kolezanek i znajomych miala coś koło 1,7...no ale CRL jest małe no
                                to i NT w normie u Ciebiewink

NIE RÓB testu Pappa!!! na 100% wyjdzie złe- to jest
                                prawdopodobieństwo wyliczane z wieku itp nie rób tego szkoda kasy i
                                nerwów a nie da Ci żadnego odniesienia wrecz zdenerwuje!

ja tam bym walczyła o amnio i latala po lekarzach az któryś da!
                                a nie masz kogos znajomego ze służby zdrowia? bo słyszalam ze
                                skierowanie na amnio moze dac tez internista (mojej kolezanki mama
                                jest pediatra i wlasnej corce wystawiła skierowanie na amnio i
                                zrobiła bez problemu) wiec szukaj i nie poddawaj sie ale Pappa nie
                                rób.

wyśle dzis na milion %wink
                                • femme-marie Re: Suplement :) 17.06.10, 12:46
                                  Przepraszam, że się wtrącam, mam 35 lat i zrobiłam Pappa, wynik jest
                                  optymalny, parametry z usg genetycznego plus badania krwi, więc wiek
                                  nie zawsze powoduje złe wyniki, mi w każdym razie dał poczucie, że
                                  wszystko będzie ok, poza tym wiek rodziców tylko statystycznie jest
                                  przyczyną wad genetycznych, do końca nie wiadomo dlaczego powstają
                                  aberracje chromosomowe, wiadomo, że starszym parom częściej się rodzą
                                  i test Pappa tez się na takich statystykach opiera,że dana kobieta z
                                  takim a nie innym wynikiem krwi z prawdopodobieństwem 1 na 2500
                                  urodzi dziecko zdrowe lub niezdrowe,im starsza mama tym wynik
                                  stosunkowy jest malejacy, ja zrezygnowałam z amnio, kiedy lekarz
                                  uświadomił mi, że dokonanie legalnej aborcji, nawet z negatywnymi
                                  wynikami jest niemożliwe, tym bardziej ze pierwsze dziecko urodziło
                                  się zdrowe, a w rodzinie nie występuja choroby genetyczne. Ale
                                  powracając do badań, każda kobieta po ukonczeniu 35 roku powinna mieć
                                  skierowanie do poradni genetycznej i tam ma za darmo badania
                                  nieinwazyjne jak i inwazyjne tyle, że najpierw zaczyna się do tych
                                  nieinwazyjnych.
                                  • mama-008 Re: Suplement :) 17.06.10, 14:09
                                    pisałam to w oparciu o własne otoczenie i doswiadczenia wielu moich
                                    kolezanek - w przynajmniej 3 przypadkach u kobiet w wieku 36 lat
                                    test pappa wyszedł niepomyslnie (usg genetyczne w normie) a dzieci
                                    ur sie zdrowe.
                                    ja ur dziecko w wieku 27 lat, w obu rodzinach brak wad genet. a moje
                                    usg były w normie.

aktualnie mam wiele znajomych -matek dzieci z zespołem downa - i
                                    napisze tak: 9 z nich na 10 nic w ciazy nie wiedziały o zd- 2 nawet
                                    robiły test pappa w ciazy ( wynik pomyslny) i uwierz mi - kazda z
                                    nich rodziła dziecko przed 30stką!

każda kobieta po ukonczeniu 35 roku powinna mieć
                                    > skierowanie do poradni genetycznej i tam ma za darmo badania
                                    > nieinwazyjne

chyba nie piszesz tego powaznie????

odpowiem Ci tak: statystyka statystyka ale prawo do bezpłatnej
                                    amniopunkcji powinna mieć KAŻDA przyszła MAMA
                                    a nie tylko te po
                                    35 roku życia bo życie pokazuje co innego.
                                    wiec dlatego ten "przywilej" i prawo do decydowaniu o swojej ciazy
                                    lub jej usunieciu moją miec tylko te mamy po 35 rż? a te ponieżej 30
                                    już nie maja takiego prawao? bo co?

pozdrawiam
                                    • femme-marie Re: Suplement :) 18.06.10, 14:07
                                      Pisząc o statystyce usiłowałam wytłumaczyć , ze nie ma co się
                                      stresować wiekiem, bo to nie wiek determinuje wady genetyczne, a
                                      większe zagrożenie wynika z zawodnej statystyki.O czym sama wiesz
                                      przytaczając wiek znajomych mam dzieci z ZD.

każda kobieta po ukonczeniu 35 roku powinna mieć
                                      > > skierowanie do poradni genetycznej i tam ma za darmo badania
                                      > > nieinwazyjne
                                      >
                                      > chyba nie piszesz tego powaznie????

pisze poważnie - takie jest u nas prawo, po 35 każda ma prawo do
                                      bezpłatnego nieinwazyjnego i inwazyjnego badania, to nie jest mój
                                      wymysł tylko tak ktoś to wymyślił i ustanowił- osobiście również
                                      uważam że niezbyt słusznie. Może źle się wyraziłam używając słowo
                                      powinna, po prostu zdziwiona byłam, że ktoś Mambie odmawia takiego
                                      skierowania mimo skończonych 35 lat.
                                      Pozdrawiam
                                      --
                                      www.okamgnienie.mp3.wp.pl/
                                      • mama-008 Re: Suplement :) 18.06.10, 14:59
                                        > > chyba nie piszesz tego powaznie????
                                        >
                                        > pisze poważnie - takie jest u nas prawo, po 35 każda ma prawo do
                                        > bezpłatnego nieinwazyjnego i inwazyjnego badania, to nie jest mój
                                        > wymysł tylko tak ktoś to wymyślił i ustanowił-

chodziło mi o ton wypowiedzi jakobys była za tym aby badac tylko
                                        kobiety po 35 rż a nie wszystkie kobiety bez wzgledu na wiek.
                                        i to mnie wprowadziło w lekkie osłupienie - a przeciez tez jestes
                                        matka i kobietą...no ale mam nadzieje ze Twoje poglady sa zblizone
                                        do moich i ze kazda kobieta powinna miec ten "przywilej".
                              • annajustyna Re: Suplement :) 16.06.10, 13:35
                                Mamba, jak paluszki widac, to na pewno Papaua nie ma!!! Wszytsko jest pewnie
                                perfekcyjnie i tylko sie Pappa (bezsensowny test IMO) zdenerwujesz, bo ze
                                wzgledu na wiek ponad 30 nie ebdzie optymalny...