Dodaj do ulubionych

bezmięsna piramida zdrowego żywienia

IP: *.crowley.pl 01.04.04, 17:01

www.cnpp.usda.gov/Pubs/DG2000/
podawałem to już na forum ale do fanatyków nie dociera:

- od 1995 roku dieta bezmiesna wchodzi w skład Rządowych Amerykańskich
Zaleceń Dietetycznych
- mozna przeczytac iż mozna nie jeśc ani mieśa, ani jajek ani produktów
mlecznych
-- grupa( mieso, fasolki) stanowi CAŁOŚĆ - i jak ktoś nie je mieśa - to po
prostu wybiera coś innego

- na tej stronei jest tez dostepny Interaktywny Analizator Diety
- kto chce może wpisac tam swój dzienny jadłospis (faktyczny lub wymyslony) i
otrzyma dokładne informacje :
- czy dieta spełania wymagania PIramidy Zdrowego Żywienia
- jaka jest zawartośc poszczególnych skladników- w tym składników mineralnych
witamin itp
- otrzyma teżogólna ocene diety
- moje przykładowe jadłospisy otrzymywały bardzo wysokie oceny powyżej 80 pkt
na 100 możliwych , w tym otrzymywałem pozytywne oceny za grupę : MIESO w
której oczywisćie sa fasolki które miesem nie sa ... bo mieśa w mojej diecie
NIE MA
polecam
te stronę
147.208.9.133/
sprawdźcie czy sie zdrowo odzywiacie - ja na pewno tak

Obserwuj wątek
      • Gość: brumbak Re: idiota misiu znów spamuje IP: *.crowley.pl 01.04.04, 18:33
        -Gość portalu: misiu napisał(a):

> Bezmięsna piramida? To skąd w niej mięso, ryby i drób?
        > O obecności osobnej grupy z produktami mlecznymi w ogóle zapomniał.
        > Bezmięsna jest w 100% zawartość czaszki Buraczka. Samo siano.
        >>>>>>>>>
        -nic nie czytasz nic nie rozumiesz
        -- ja juz nawet na forum cytowałem odpowiednia opinię która oczywiście jest
        taka że wychodzi na to
        że niejaki mis to po psoru IDIOTA i spamer

-- przepros grzecznie i spadaj do rzęźni
        -
        poczekam jeszcze na inne opinie i ponownie zacytuję odpowiedni fragment
        piramidy który oczywiście pokaże że mam rację
          • Gość: navia Re: Buraczku, kretynku IP: 212.33.92.* 01.04.04, 22:51
            Hem, tam pisze, że mleko i przetwory można opcjonalnie zastąpić mlekiem sojowym
            wzbogaconym w wapn. A strączkowe można traktować zarówno jako pozycję "warzywa"
            jak i pozycję "mięso". W zasadzie to jest piramida zywieniowa znana już od lat,
            nowe elementy, jakie w niej wprowadzono, to własnie opcja mleka sojowego i
            warzyw strączkowych jako alternatywnego źródła białka. Co dobrego można o tej
            piramidce powedzieć, to ze jest bardzo poprawna politycznie. I daje spory wybór
            - rozsądny człowiek na pewno na tej podstawie ułozy sobie jadłospis tak, ze mu
            będzie słuzył.
            • Gość: brumbak Re: bezmiesna piramida IP: *.crowley.pl 01.04.04, 22:57
              Gość portalu: navia napisał(a):

> Hem, tam pisze, że mleko i przetwory można opcjonalnie zastąpić mlekiem
              sojowym
              ...
              hej , navia

zdaje się ,że my to nawet możemy rozsądnie porozmawiać
              - gdyby nie te spamy na tym forum
              byłoby super miło
              z piramidalnym pozdrowieniem
              P.S. jest to tylko "w zasadzie" piramida znana od lat
              od 1995 roku do piramidy włozono bezmięsną alternatywę
              ( w POlsce do dziś zalecenia są oparte na wiedzy sprzed 50 i więcej lat)
              • Gość: navia Re: no i dobra IP: 212.33.92.* 02.04.04, 13:06
                Brumbak-
                najpierw próbujesz stawiać mnie do kąta, teraz klepiesz po ramieniu. Proszę
                bardzo, jezeli sprawia Ci to satysfakcję. Po prostu mowię co myslę - albo tez
                cytuję czyjąś opinię i mówię, co o niej myslę. Jeżeli ktoś odnosi sie do mnie
                kulturalnie i stara sie mnie wysłuchać, rewanżuję sie tym samym. Jeżeli jego
                zdanie różni sie od mojego i potrafi mnie przekonać o słusznosci swoich
                argumentów, jestem w stanie przyznać mu rację. Jezeli stwierdzam, ze nadajemy na
                zupełnie różnych falach, daję sobie spokój. Możemy rozsądnie porozmawiać. Uznaję
                dwie alternatywy: albo rozmawiać rozsądnie, albo nie rozmawiać w ogóle. Nie mam
                zamiaru natomiast pieprzyć bez sensu.
                Ja nie czuję w sobie powołania do uszczęśliwiania świata, wolę uszczęśliwiać
                siebie i parę osób, na któych mi zależy, o ile oni sobie tego życzą. Nie sądzę
                też, zebym miała prawo stwierdzać autorytatywnie, ze to, co mnie sie wydaje
                dobre i słuszne, musi być dobre i słuszne w każdym przypadku. Każdy powinien o
                tym sam decydować, szukać odpowiedzi sam. Możesz spytać, czemu wybierac drogę
                dookoła, skoro ktoś juz wytyczył drogę na skróty i znalazł odpowiedź. Owszem,
                ale to jest JEGO droga i jego odpowiedź. Ja wolę poszukać własnej.
                Trochę mnie dziwi, ze w czasach, kiedy dostęp do informacji jest powszechny,
                wielu ludziom po prostu sie nie chce jej szukać, wolą, żeby inni mówili im co
                jest słuszne. Nie chce im się mieć własnego zdania, wolą, zeby inni mieli je za
                nich. Trudno, ich sprawa.
                Pozdrawiam
                • Gość: brumbak Re: no i dobra IP: *.crowley.pl 03.04.04, 21:36
                  Gość portalu: navia napisał(a):

Nie mam
                  > zamiaru natomiast pieprzyć bez sensu.
                  ...
                  trzymam za słowo
                  bo już raz pieprznełas bez sensu, wyśmiewając erudycje wiedze, fachowośc,
                  opinie najlepszych naukowców- trzeba miec tupet albo- pieprzyc bez sensu...
                  ---
                  Specjalnie dla Ciebie zakładam inny watek w którym bedę cytował - powtarzam
                  cytował - dokładnie w slowo slowo- niketóre opinie "mojego ulubionego"
                  profesora dietetyki.
                  -- Zobaczysz ,że moje wypowiedzi na tym forum są na zdecydowanie wyższym
                  poziomie fachowości.
                  Zapraszam do skomentowania watku pt. Banialuki profesora dietetyki

---
                  Brumbak-
                  > najpierw próbujesz stawiać mnie do kąta, teraz klepiesz po ramieniu. Proszę
                  -- nieprawda - to TY wystapiłas pierwsza w roli obrzucającej błotkiem -
                  rozstawiającej do kata- troche samokrytyki i samokontroli by ci się przydało-
                  lekceważąco sie wyrażając o tym forum i o mnie-
                  -- ja odnosze się do KONKRETNYCH wypowiedzi , wieć raz moge się zgodzić z X a
                  raz nie zgodzić - bo nie oceniam osoby ale temat , zagadnienie- problem.
                  • Gość: navia Re: no i dobra IP: 212.33.92.* 05.04.04, 23:11
                    Gość portalu: brumbak napisał(a):
                    nieprawda - to TY wystapiłas pierwsza w roli obrzucającej błotkiem -
                    rozstawiającej do kata- troche samokrytyki i samokontroli by ci się przydało-
                    lekceważąco sie wyrażając o tym forum i o mnie-
                    Hmmm. Nie przypominam sobie, zebym w poście, od którego zaczęła sie nasza
                    dyskusja, wymieniła kogokolwiek z imienia. Ty byłeś jedynym, który z jakichś
                    powodów uznał za stosowne odpowiedziec zwracajac się do mnie, więc dalej
                    odniosłam się juz do Ciebie i wyłożyłam, co mi konkretnie w Twoim przypadku nie
                    pasuje. Nie wiem, co Tobą kierowało, zeby poświęcić czas odpowiadając na
                    pieprzenie bez sensu, zwykle na pieprzenie bez sensu sie nie odpowiada, bo to
                    bez sensu. A tu jeszcze zakładasz kolejny wątek specjalnie dla mnie... dziękuję,
                    postaram się zagladać.
                    trochę samokrytyki i samokontroli przydaje sie każdemu ;) "Anger is a gift", ale
                    warto nad nim panować. A przynajmniej starac się.
                    Dla mnie tematyka tego forum nie jest sprawą życiowej wagi i nie podniecam sie
                    nią tak, zeby tracić kontrolę nad tym, co piszę. NIe mam tez ochoty na wzajemne
                    skakanie do oczu - napisaliśmy już, co o tym wszystkim sądzimy, wystarczy.
                    Wiosna idzie, ptaszki kwitną, kwiatki śpiewają, no, o tej porze już nie, bo
                    ciemno... o czym to ja... aha...
                    ------------------
                    Mention this to me
                    Mention something, mention anything
                    ... and watch the weather change
                    ------------------
                    Dobrej nocy wszystkim
            • Gość: misiu Re: Buraczku, kretynku IP: 5.2.* / *.chello.pl 01.04.04, 23:45
              Jak sama zauważyłaś, piramida jest politycznie poprawna, co w USA mają w
              standardzie. Wszelkie mniejszości są tam starannie dopieszczane, czego wyrazem
              te właśnie zalecenia. Burak jednakowoż chce wzbudzić wrażenie, jakoby
              spożywanie mięsa i produktów mlecznych było niezalecane, a cała piramida
              była "bezmięsna", co jest oczywistą bzdurą. Co najwyżej, w odpowiedzi na
              postulaty dość hałaśliwych środowisk wegetariańskich, zaznaczona jest możliwość
              zastąpienia tych produktów przez roślinny ersatz.
              • Gość: sermina Re: Buraczku, kretynku IP: *.kwadratowa.waw.pl / 213.17.162.* 02.04.04, 02:18
                Burak jednakowoż chce wzbudzić wrażenie, jakoby
                > spożywanie mięsa i produktów mlecznych było niezalecane, a cała piramida
                > była "bezmięsna"...

ja np. tego tak nie zinterpretowalam. wydaje mi sie ze dorobiles sobie troche
                naciagana teorie :)
                temat moze byc mylacy, jednak tresc posta nie wskazywala na to, ze dieta miesna
                jest niezalecana. jedynie na to, ze istnieje dla opcji miesnej dobra
                alternatywa. i ze ta piramida moze rzeczywiscie byc bezmiesna (choc nie musi).
                • Gość: misiu Re: Buraczku, kretynku IP: 5.2.* / *.chello.pl 02.04.04, 08:30
                  Gość portalu: sermina napisał(a):
                  > ja np. tego tak nie zinterpretowalam. wydaje mi sie ze dorobiles sobie troche
                  > naciagana teorie :)

Teraz to już chrzanisz na potęgę. Oczu nie masz? Sam tytuł jest mylący? A
                  poniższa treść to pies?
                  "od 1995 roku dieta BEZMIĘSNA wchodzi w skład Rządowych Amerykańskich
                  Zaleceń Dietetycznych" (podkr. moje)

Łącznie z tytułem tworzy to wrażenie, ze rząd amerykański zaleca rezygnację z
                  jedzenia mięsa i tak to zrozumieją ci, którzy z różnych przyczyn nie
                  przeczytają tej strony, a to przecież dęta bzdura.
                  Można co najwyżej napisać, że dieta bezmięsna mieści się w ramach zalecanej
                  przez rząd USA diety. To zasadnicza różnica, ale przecież burakowi nie chodzi o
                  obiektywizm, tylko o propagandę. Tobie chyba też.
                  • Gość: sermina Re: Buraczku, kretynku IP: *.kwadratowa.waw.pl / 213.17.162.* 02.04.04, 14:45
                    "WCHODZI W SKLAD"
                    te slowa sugeruja jedynie to, ze wchodzi w sklad.
                    nie ze rzad amerykanski zaleca rezygnacje z jedzenia miesa. ale ze dobra jest
                    tez inna opcja.
                    nie widze specjalnej roznicy pomiedzy okresleniem ze "dieta bezmiesna *wchodzi
                    w sklad* rzadowych amerykanskich zalecen dietetycznych" a "dieta bezmiesna
                    *miesci sie w ramach* zalecanej przez rzad diety usa".
                    przeanalizuj sobie na spokojnie, zamiast sie tak zacietrzewiac i rzucac teksty
                    o chrzanieniu. ja np. widze tak twoje wypowiedzi. roznica jest taka, ze
                    potrafie to wyrazic w bardziej kulturalny sposob. albo po prostu tylko skupic
                    sie na temacie i nie uciekac sie do inwektyw.
                    • Gość: misiu Re: Buraczku, kretynku IP: 5.2.* / *.chello.pl 02.04.04, 17:22
                      Gość portalu: sermina napisał(a):
                      > nie widze specjalnej roznicy pomiedzy okresleniem ze "dieta bezmiesna
                      *wchodzi
                      > w sklad* rzadowych amerykanskich zalecen dietetycznych" a "dieta bezmiesna
                      > *miesci sie w ramach* zalecanej przez rzad diety usa".

Skoro nie widzisz różnicy, to Ci wytłumaczę. Wyobraź sobie teoretyczne
                      zalecenia rodzica dla dziecka, według poniższego schematu:

1. Po wstaniu z łóżka schowaj pościel do pojemnika.
                      2. Umyj ręce, twarz, uszy, szyję i zęby.
                      3. Załóż czystą bieliznę.
                      4. Sprawdź, czy masz wszystko co trzeba w plecaku.
                      .
                      .
                      .
                      10. Czas wolny możesz poświęcać, wedle własnego wyboru, na spacer na świeżym
                      powietrzu, lub czytanie książek, lub spotkania z przyjaciółmi, lub gry
                      komputerowe.

W takim otóż razie zalecenie brzmiące: "załóż czystą bieliznę" WCHODZI W SKŁAD
                      powyższych zaleceń, natomiast "spotkania z przyjaciółmi" MIESZCZĄ SIĘ W RAMACH
                      tych zaleceń, podobnie jak MIEŚCI SIĘ w nich gra na komputerze czy czytanie
                      książek.
                      Na analogicznych zasadach nakaz jazdy prawą stroną drogi WCHODZI W SKŁAD zasad
                      kodeksu drogowego, natomiast parkowanie na chodniku kołami jednego boku MIEŚCI
                      SIĘ w zasadach parkowania, które oprócz tego zezwalają np. na parkowanie kołami
                      przedniej osi lub całym pojazdem.
                      Teraz rozumiesz różnicę?
                        • Gość: misiu Re: Buraczku, kretynku IP: 5.2.* / *.chello.pl 06.04.04, 10:46
                          Nie kombinuję, tylko przedstawiam swój sposób rozumowania, którego nie
                          dorobiłem sobie na poczekaniu, ale był taki od początku. Dla pewności
                          przetestowałem go jeszcze na wszelki wypadek na paru znajomych osobach.
                          Czy zawsze staranne wyjaśnianie przez kogoś jego stanowiska traktujesz
                          jako "absurdalną próbę postawienia na swoim"?
    • Gość: brumbak Re: bezmięsna piramida zdrowego żywienia IP: *.crowley.pl 06.04.04, 18:42
      THERE ARE MANY HEALTHFULL EATING PATTERNS
      <Jest wiele zdrowych styłow odżywiania>
      Different people like different foods and like to prepare the same foods in
      < różni ludzie lubia ró.żne potrawy I lubia przyrządząc te same produkty
      the different ways <w rózny sposób>
      . Culture, family background, religion, moral beliefs, the
      < Tradycje kulturowe, wychowanie w rodzinie, religia, koszt I dostepnośc
      produktów>
      cost and availability of food,
      life experiences, food intolerances and
      osobiste doświadczenia, nietolerowanie pewnych produktów żywnościowych
      allergies affect people's food choices.
      i alergie – wszystko to wpływa na wybór diety przez poszczególne osoby.
      Use the FOOD GUIDE PYRAMID as
      Uzywajcie PIRAMIDY POZYWIENIA jako punkt wyjściowy do skomponowania
      starting point to shape your eating pattern.
      waszej diety.
      It provides a good guide to make sure you get enough nutrients.
      < Piramida jest dobrym przewodnikiem dal upewnienia się ,że otrzumujecie
      wystarczjąca ilośc
      składników pokramowych.>
      Make choices from each major group in the FOOD
      Wybierz produkty z każdej głównej grupy pokarmów podanej w piramidzie.
      GUIDE PYRAMID
      and combine them however you like. For example, those who like
      I skomponuj je tak jak uważasz. Na przykład, ci którzy lubia kuchnie meksykańską
      Mexican cuisine might choose tortillas from the grains group and beans from
      moga wybrać tortille z grupy ZBOŻA I fasolę z grupy: MIESO I FASOLA
      the meat and beans group, while those who eat Asian food might choose rice
      podczas gdy ci . któ®zy lubi a kuchnię azjatycką mogą wybrać ryz z grupy :
      ZBOŻA
      from the grains group and tofu from the meat and beans group.
      I tofu z grupy: MIĘSO I FASOLA
      > If usually avoid ALL FOODS from one or two of the food groups, be sure to
      Jeżeli zwykle unikasz wszystkich produktów z jednej czy innej grupy, upewnij
      sie
      get enough nutrients from other food groups. For example, if you choose no to
      że otrzymasz odpowiednia ilośc składników pokarmowych z innych grup produktów.
      eat MILK products because of intolerance to lactose or for other reasons,
      jeśli nie jesz produktów mlecznych z powodu nietolerancji laktozy lub z innych
      powodów
      choose other foods that are good sources of calcium , and be sure to get
      wybierz inne pokarmy które sa dobrym źrółem wapnia, I upewnij sie że
      otrzymujesz dosyc witaminy D.
      enough vitamin D. Meat , fish and poultry are major contributors of iron,
      Mieso , ryby I d®ób sa podstawowym źródłem żelaza, cynku, I witamin z grupy B
      zinc, and B vitamins in most American diets. If you choose to avoid ALL or
      w typowych amerykańskich dietach.Jesli unikasz WSZYSTKICH pokarmów pochodzenia
      most ANIMAL products , be sure to get enough iron, vitamin B12 , calcium and
      ZWIERZĘ Ego , upewnij się czy otrzymujesz dość żelaza, witaminy B12 , wapnia
      zinc from othre sources.
      i cynku z innych źródeł.
      VEGETARIAN diets can be consistent with the Dietary Guideliness for
      Dieta wegetariańska może byc zgodna z Zaleceniami Dietetycznymi
      Americans and meet Recommended Dietary Allowances for nutrients.
      dla Amerykanów I dostarczyć wszystkich potrzebnych składników.

www.cnpp.usda.gov/Pubs/DG2000/
      Prawidłowośc swej diety sprawdzic można korzystajac z Interaktywnego
      Analizatora Diety:
      147.208.9.133/
      Uwaga: jeżeli spożywa się produkty wzbocane w niektóry witaminy i minerały,
      trzeba to uwzględnic – niezależnie od wyników analizy Interaktywnego
      Analizatora Diety który zlicza zawartośc minerałow , witamin białka itp. dla
      średniego skłądu typowych produktów.
      np.
      -Pijąc 100 g soku pomarańczowego wzbogaconego wapniem trzeba doliczyć te ok.
      100 mg wapnia .

• Gość: brumbak Re: bezmięsna piramida zdrowego żywienia c.d. IP: *.crowley.pl 07.04.04, 19:13
      > nawet w Polsce , w której dominuja bardzo ortodoskyjne poglady na temat
      odżywiania wywodzące sie sprzed 50 i 100 lat

- są jaskółki.. czyniące przedwiosnie

Bezmiesna Piramidę Żywieniowa poparł np. ( w znacznej mierze)
      prof. W.Roszkowski ze SZkoły Głownej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

"... osoby dorosłe i zdrowe moga bez szkody dla swych organizmów spozywac
      tylko produkty roslinne."
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka