Dodaj do ulubionych

Weganizm przyczyną chorób układu krążenia.

07.02.11, 14:37
Dieta wegetariańska, a szczególnie wegańska, uboga w żelazo, cynk, witaminę B12 i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, prowadzi do wysokiego poziomu homocysteiny i niskiego HDL - czynników ryzyka chorób serca. Tak wynika z nowych badań prof. Duo Li z Department of Food Science and Nutrition, Zhejiang University w Hangzhou (Chiny).

pubs.acs.org/stoken/presspac/presspac/full/10.1021/jf103846u
Obserwuj wątek
  • marouder.eu Wegankowie i weganki, czy suplementujecie.. 07.02.11, 20:37
   ...w/w niedobory skutkujace podniesionym ryzykiem zachorowan?
  • neuroleptyk Re: Weganizm przyczyną chorób układu krążenia. 11.02.11, 17:27
   Nie można zapomnieć o tym.

   All of the above issues may be associated with an increased thrombotic and atherosclerotic risk in vegetarians, especially vegans. However, meat eaters have a cluster of thrombotic and atherosclerotic risk factors higher than those of both ovo-lactovegetarians and vegans. These factors include BMI, waist/hip ratio, blood pressure, coagulation factor VII activity, plasma TC, LDL-C and TAG concentrations, ratios of TC/HDL-C, LDL-C/HDL-C, and TAG/HDL-C, and serum ferritin levels (Table 3).
  • t_winski W Wikipedii pisze inaczej. 25.05.11, 14:22
   Death rates were lower in non-meat eaters than in meat eaters; mortality from ischemic heart disease was positively associated with eating animal fat and with dietary cholesterol levels.

   Może w opisywanym przez Misia badaniu ktoś "posmarował"? Dieta wegańska jest znacznie tańsza, w Wyborczej pisali o naciskach producentów mięsa na organizacje zdrowotne w USA.

   Tu można poczytać o zdrowotnych korzyściach weganizmu:
   www.weganizm.com/campbell.html
   "Po jakimś czasie okazało sie jednak, że to te dzieci, które jadły najwięcej białka zwierzęcego najczęściej zapadały na raka. Te wyniki skłoniły profesora Cambella do dalszych badań laboratoryjnych nad zależnością między spożywaniem białka zwierzęcego a zachorowalnością na raka. Badania te potwierdziły wcześniejszą hipotezę:

   „Odkryliśmy coś szokującego. Dieta niskobiałkowa powstrzymywała rozwój raka wywoływanego toksynami pleśni (badania na szczurach), niezależnie w jakich ilościach podawano im te toksyny. Także w przypadku gdy rak był już uformowany, dieta niskobiałkowa zapobiegała podziałowi komórek rakowych.“

   Za tym postąpiły dalsze badania..

   Recepta na zdrowie dr Cambella dotyczy sposobu odżywiania się.

   W skrócie: propaguje korzyści zdrowotne jedzenia pokarmów pochodzenia roślinnego, owoców, warzyw, a zarazem ostrzega przed spożywaniem niekorzystnych a nawet niebezpiecznych dla zdrowia pokarmów pochodzenia zwierzęcego włączając w to wszystkie rodzaje mięsa, nabiał, jajka.

   Oto komentarz autora:

   „Dzięki swoim badaniam zauważyłem, że korzyści spożywania diety opierającej się na pokarmach roślinnych są o wiele bardziej różnorodne i imponujące niż rezultaty zażywania leków czy poddawania się operacjom. Chorobom takim jak: choroby wieńcowe, rak, cukrzyca, nadciśnienie, artretyzm, katarakty, choroba Alzheimera, impotencja i inne przewlekłym chorobom można w większości zapobiec. W dodatku istnieją też imponujące dowody na to, że dietą wegańską można powstrzymać, a czasami wyleczyć zaawansowaną chorobę wieńcową, raka, cukrzycę, etc.“"

   • ditta12 Re: W Wikipedii pisze inaczej. 26.05.11, 10:43
    A jak mam się mojej anemii pozbyć?Poproszę o linka w kwestii bilansowania diety bo zgłupiałam.:(
    • ditta12 Re: W Wikipedii pisze inaczej. 26.05.11, 10:53
     Przeczytałam że mam jeść amarantus.Ale skąd go wziąć i co to właściwie jest.Jak to się je?
    • t_winski anemia 26.05.11, 16:57
     Nie spotkałem się z anemią. Może przeczytaj artykuł na Wikipedii:

     pl.wikipedia.org/wiki/Anemia
     Jestem weganinem od 2005 r., od 2009 r. biorę suplement z np. B12 i kwasem foliowym (Vegan One Daily Multivitamin& Mineral Iron-Free, www.devanutrition.com/vitamins.html , można kupić na greenplanet.pl/ ) .
     Może Twa anemia wynika z niedoboru np. B12? W w/w artykule jest fragment:

     "Niedokrwistości niedoborowe

     Są to niedokrwistości, w których do upośledzonego wytwarzania erytrocytów dochodzi z powodu niewystarczającej podaży substancji potrzebnych w procesie erytropoezy. Spośród niedokrwistości niedoborowych wyróżniamy:

     * niedokrwistość z niedoboru żelaza
     * niedokrwistość z niedoboru kwasu foliowego
     * niedokrwistość z niedoboru witaminy B12
     * niedokrwistość z niedoboru miedzi"
     • ditta12 Re: anemia 26.05.11, 22:18
      Dzięki za odpowiedź.Zapewne powinnam nabyć witaminę B12.Czy można bez recepty?
      • t_winski tak 29.05.11, 11:04
       :)
       • szuwary4 Re: tak 31.05.11, 13:28
        Podwyższony poziom homocysteiny, faktycznie jest jednym z czynników chorób sercowo-naczyniowych. Witamina B12, razem z kwasem foliowym i witaminą B6, warunkują sprawną przemianę szkodliwej homocysteiny na cystationinę i cysteinę. Tylko u wegan, ktorzy popadli w nidobory B12, mogą być z tym kłopoty. Dlatego B12 należy suplementować, zwłaszcza na diecie wegańskiej. 3 mikrogramy dziennie to absolutne minimum. dopuszczalna górna dawka nie powinna przekraczać 500mcg. Optymalne wartości homocysteiny u dorosłego człowieka powinny leżeć poniżej 10 mmol/l . Warto robić to badanie, bo ono najpewniej mówi nie tylko o poziomie homocysteiny ale takze o optymalnym poziomie B12. Jeżeli homocysteina jest podniesiona tzn. że poziom B12 jest za mały by skutecznie redukować homocysteinę, chociaż gdyby zrobić jednocześnie test na obecność B12 we krwi, mógłby dawać wyniki w granicach normy. Osobiście przy testach z krwi na B12, przyjmuję, że jest w porządku z poziomem B12, jeśli wyniki podchodzą pod górną granicę normy.
      • alternatywaprzemocy Re: anemia 19.08.11, 12:11
       Pieczarki jedz perełko
  • alternatywaprzemocy Re: Weganizm przyczyną chorób układu krążenia. 19.08.11, 12:07
   Ale my Weganie mamy to głęboko w dupie i wasze zryte mózgi też

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka