Dodaj do ulubionych

kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie?

11.06.12, 14:06
Macie jakieś pomysły na kaloryczne dania wegetariańskie/ ew. wegańskie? Wiem wiem jest wujek Google,ale chcę czegoś sprawdzonego. Nie jestem wegetarianką ,ale chciałabym ograniczyć mięso w mojej diecie. Jest jeden problem- jestem z natury b. szczupła i nie chcę stracić na wadzę. Boję się ,że na bezmięsnych posiłkach jeszcze schudnę a tego nie chcę. Dodam ,że nie przepadam za kuchnią indyjską
Obserwuj wątek
    • feel_good_inc Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 12.06.12, 09:38
      taka_nieznajoma napisał(a):
      > Macie jakieś pomysły na kaloryczne dania wegetariańskie/ ew. wegańskie? Wiem w
      > iem jest wujek Google,ale chcę czegoś sprawdzonego. Nie jestem wegetarianką ,al
      > e chciałabym ograniczyć mięso w mojej diecie. Jest jeden problem- jestem z natu
      > ry b. szczupła i nie chcę stracić na wadzę. Boję się ,że na bezmięsnych posiłka
      > ch jeszcze schudnę a tego nie chcę.

O ile nie podejdziesz do diety w taki sposób, że wyrzucisz z niej mięso, a niczym go nie zastąpisz to z pewnością nie schudniesz. To, że produkty odzwierzęce powodują tycie albo weganizm w jakiś magiczny sposób powoduje utratę wagi to wyłącznie wegańska propaganda, więc nie musisz się tym martwić.
      Owszem, możesz stracić na wadze, jeżeli większość objętości twoich posiłków będą stanowiły niskokaloryczne warzywa i to bez względu na to, czy będzie im towarzyszył łosoś z pary, czy też nie. Natomiast jeżeli większość posiłków będą u ciebie stanowić pieczywo i rośliny bogate w węglowodany proste i skrobię, do tego popchane dużą ilością tłuszczu roślinnego, to bez problemu będziesz mogła dogonić przeciętnego mieszkańca USA.
        • feel_good_inc Re: nie wiem skad sie wziely legendy o odchudzani 13.06.12, 10:23
          znana.jako.ggigus napisała:
          > ta weganska. Mnie przybylo 3 kg! Skandal, jeszcze pare kilo, a bede XXL!

Dyć w każdej wegewklejce tworzonej przez ludzi nie rozumiejących zasady korelacji znajduje się punkt mówiący o tym, że weganie są chudsi od mięsożerców. I nie wytłumaczysz, że jest to wynikiem zwiększonej konsumpcji warzyw i omijania mcdonaldów. W ten sam sposób można udowodnić, że rozwody powodują rozkład pożycia małżeńskiego. No bo przecież jest wyraźna korelacja, nieprawdaż?
          Na tym forum też masz przykłady ludzi nie potrafiących zrozumieć najprostszych faktów naukowych: forum.gazeta.pl/forum/w,353,126430410,126430410,Chudzi_vege.html
    • lonely.stoner Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 04.07.12, 20:38
      ja polecam roznego rodzaju dania z soczewicy - zwykla ugotowana, podana z naturlanym jogurtem (to oczywiscie jesli nie jestes veganka), mozna zrobic z niej pasztet, smazone kotleciki (Wczesniej obtoczyc je w panierce), zupe - soczewica zdrowa jest i pyszna.
      Podobnie ja np, w lasagne dodaje granulat sojowy do sosu (jako odpowiednik miesa), i jesli masz dostep to Quorn - tez granulat, potem na wierzch oczywiscie mnostwo sosu bechamel :)
    • komanchu Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 07.07.12, 20:02
      Orzechy - włoskie, laskowe, ziemne, migdały - dodawaj gdzie się da i kiedy się da- do sałatek, do zapiekanek, jako panierkę do dań smażonych, zmielone do ciastek i deserów - są nie tylko bardzo kaloryczne, ale także dostarczą twojemu organizmowi wielu wartościowych składników odżywczych. Poza tym ziarna sezamu, smaczne zwłaszcza po uprażeniu na patelni. Pestki dyni i słonecznika.
      Oleje - najlepiej tłoczone na zimno i nierafinowane - lniany, z orzechów włoskich, z pestek winogron.
      Suszone owoce - zwłaszcza daktyle i rodzynki.
      Rośliny strączkowe - fasola, groch, soczewica, soja.
      Kakao - bogate w antyoksydanty i magnez.

• marslo55 Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 10.07.12, 17:15
        komanchu napisała:
        "Orzechy - włoskie, laskowe, ziemne, migdały - dodawaj gdzie się da i kiedy się da- do sałatek, do zapiekanek, jako panierkę do dań smażonych, zmielone do ciastek i deserów - są nie tylko bardzo kaloryczne, ale także dostarczą twojemu organizmowi wielu wartościowych składników odżywczych."
        Aż tak bym nie szalała, bo co za dużo orzechów, to dla żołądka niezdrowo. Ale fakt, że tuczą i pasują do wielu dań, a np. migdały mają tak łagodny smak, że szybko się nimi nie najesz.
        Z owoców najbardziej tuczą banany, gruszki i figi.
        • mimami_3 Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 30.11.12, 12:50
          Ostatnio robiłam sałatkę wg przepisu www.zaradni.pl/porada/9912,jak_zrobic_salatke_z_kaszy_kuskus, wydaje się być dość kaloryczna , poza tym jest też tam przepis na www.zaradni.pl/porada/9881,jak_zrobic_wegetarianskie_chilli_z_cukinii
          ale przepis znalazłam za późno, chyba już nie kupi się cukinii.
      • aniesta Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 29.12.12, 11:52
        Weganka czy wegetarianka ze mnie żadna, ale mięsa jem nie wiele, a wagę ma 68kg przy 172cm :). Jem głównie makarony z sosami, sosy na jogurtach naturalnych, ale tych prawdziwych, bez dodatków itp. Czasami robię sama, czasami kupuję. Polecam nabiał firmy Klimeko. Do tego tempech, seitan, humus, co mi przyjdzie do głowy i na co mam ochotę. Ostatnio zapiekankę rozbiłam z makaronu i wszelkiego rodzaju bakalii, na koniec sosik z jogurtu z miodem i pieprzem kaayen. Oj chyba też dzisiaj na obiad będzie bo na samo wspomnienie robię się głodna :)
    • soldier-girl Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 05.02.13, 12:09
      Uwielbiam wszystkie dania z dużą ilością makaronu, szpinaku, ziemniaków, serów, śmietany i oliwy;) Myślę, że są kaloryczne, oczywiście dużo gorzej jest z daniami wegańskimi;)
      Przykłady tego co przyrządzam;P:
      lazagne lub cannelloni ze szpinakiem, śmietana, sosem pomidorowym zapieczone z serami
      sałatka z brokuła i fety w sosie czosnkowym ze śmietany
      pasty z dużą ilością oliwy, sosów, sera
      francuska zupa cebulowa z grzankami z masłem czosnkowym zapieczona z serem
      pizza!!!
      zapiekanki ziemniaczane lub makaronowe
      omlety z dodatkami
      sałatka z tuńczykiem i makaronem z majonezem
      tłusto i ciężko ale pyyycha ;)
    • replika78 Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 15.02.13, 10:39
      Szczerze się uśmiałam z wcale mądrych rad. Ale to w gruncie rzeczy prawda. Dodaj do najchudszego jedzenia solidną panierkę wrzuć na głęboki tłuszcz i masz gotowy przepis na tuczącą potrawę. Niezależnie od wkładu. Polsoja ma znakomite, głęboko mrożone kotlety sojowe. Tylko wyjąć z zamrażalnika i na tłuszcz. Są w panierce ... (ja robię je na patelni teflonowej bez tłuszczu)
      • marslo55 Re: kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie? 25.02.13, 10:56
        replika78 napisała:
        "Szczerze się uśmiałam z wcale mądrych rad. Ale to w gruncie rzeczy prawda. Dodaj do najchudszego jedzenia solidną panierkę wrzuć na głęboki tłuszcz i masz gotowy przepis na tuczącą potrawę."
        Święta prawda. Trochę zasmażki, zabielania i danie z odchudzającego robi się tuczące. Przypomniałam sobie o czarnych oliwkach (marynowanych): świetna wegetariańska przekąska dla chudzielców. 350 kalorii w 100 gramach.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka