Dodaj do ulubionych

UWAGA ! BRAK WODY !

08.01.10, 12:29
cyt.

"UWAGA !!!

Z powodu mrozów pękła rura w Stacji Uzdatniania, w związku z usuwaniem awarii
nastąpi przerwa w dostawie wody :

w dniu dzisiejszym tj. 08.01.2010 od godziny 14.00
do dnia jutrzejszego tj. 09.01.2010 do godziny 10.00

Beczkowóz z wodą zdatną do spożycia zostanie podstawiony przy Stacji
Uzdatniania Wody obok budynku Krąselki 1.

Zarządy WM i Administracja Osiedla"
Obserwuj wątek
          • jeden77 Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 13:37
            Zgadzam się! To są jakieś żarty, człowiek wraca z pracy i nie ma wody!!
            Nie mówiąc już o posiadaniu małych dzieci. Jak można tu normalnie funkcjonować
            gdy conajmniej raz w miesiącu nie ma wody!!!
                • klara321 Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 14:25
                  Mennica Inwest ma do tego tyle, że zdziera z nas za wodę dużo
                  większe stawki niż w okolicznych miejscowościach, bo SUW to ich
                  własność ale sobie załatwili monopol i teraz nami rządzą. Co z
                  tematem podłączenia do wodociągu gminnego ktos wie? Trzebaby sie
                  dowiedzieć
                  • iwus-1982 Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 14:35
                    Jak ja słyszę nie ma wody to mam ochotę wyjść z siebie i stanąć obok!
                    Rozumiem RAZ zdarzyło sie - OK.
                    Ale u nas jest to nagminne.

Do mnie zadzwoniła koleżanka z informacją.
                    Pan z kartakami informującymi o braku wody przy Koszteli 2 był ok
                    13:30.
                    Ja rozumiem, ze napewno to wszystko jest trudno zorganizować w
                    krótkim czasie, ale mimo wszystko NIE AKCEPTUJE!!!
                    Zdecydowanie za często są te usterki.
          • katechana1 Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 19:16
            Wszyscy moi znajomi mieszkają na prywatnych, nowych osiedlach, ale
            tylko na tym są nieustanne problemy z wodą. Czy Pan z Mennicy znów
            walnie jakąś słodką przemowę na temat, że to nie oni zjeb.. całą
            kanalizację i zwali winę na pracownika administracji? To nie nasza
            administracja wybudowała osiedle najtańszym kosztem. Co tym razem ma
            Pan do powiedzenia ludziom, którzy po całym dniu pracy nie mogą się
            nawet wys..ć, bo nie ma jak wody spuścić??? Nie mówiąc już o kąpieli.
            • katechana1 Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 19:49
              katechana1 napisała:

> Wszyscy moi znajomi mieszkają na prywatnych, nowych osiedlach, ale
              > tylko na tym są nieustanne problemy z wodą. Czy Pan z Mennicy znów
              > walnie jakąś słodką przemowę na temat, że to nie oni zjeb.. całą
              > kanalizację i zwali winę na pracownika administracji? To nie nasza
              > administracja wybudowała osiedle najtańszym kosztem. Co tym razem
              ma
              > Pan do powiedzenia ludziom, którzy po całym dniu pracy nie mogą
              się
              > nawet wys..ć, bo nie ma jak wody spuścić??? Nie mówiąc już o
              kąpieli.

Przepraszam za ostre słowa, ale powtarzająca się ciągle sytuacja z
              brakiem wody jest mocno denerwująca.
        • marcenek Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 16:07
          To się sąsiedzi wracający po 20 zdziwią że wody nie ma.
          Inne pytanie, czy jest już jakaś lista kolejkowa na ten beczkowóz?
          Jak zarząd sobie wyobraża wydać wodę bodajże 840 lokatorom przez 2 godziny.
          Limity na jedną osobę nałożą, tak jak podczas promocji cukru w hipermarkecie?
          Ostatnie pytanie, czy zarząd będzie rozdawał elektryczne grzejniki mieszkańcom,
          bo jak wody nie ma, to chyba także ogrzewanie padnie? a nie zapowiada się ciepło
          w nocy...
          Jest 16.10 to ja się chyba już ustawię w kolejce z wiadrami, żeby być pierwszy
          smile)))))))
    • ja_z_nierajskiej Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 18:49
      to jakaś tragedia! to nie jest normalne! znajomi dopytują się mnie
      gdzie ja mieszkam i ile kosztują takie luksusy...
      jeśli prawdą jest, że to faktycznie nowa awaria (ja rury uszkodzonej
      nie widziałem ) to albo materiały są bardzo kiepskiej jakości albo
      fachowcy marni...
      Zastanawiające jest, że przy "mrozie" -3 stopnie panuje mróz w
      stacji uzdatniania wody (w budynku) i sieje tam takie zniszczenie.
      Aż strach się bać co będzie przy tych zapowiadanych 20-sto
      stopniowych mrozach.
      Tak zupełnie przy okazji to ciekawy jestem czy sąsiedzi też mają
      spostrzeżenia co do pogarszającej się jakości wody (pomijam te
      ścieki po ostatniej awarii) Na naszym osiedlu była naprawdę dobra
      woda, a to co teraz w kranieod święta sie pojawia - zupełnie jej nie
      przypomina.

Sam nie mam czasu chodzić na spotkania wspólnoty, więc się nie
      wychylam, ale w dni takie jak dziś myślę, że musimy zadbać o swoją
      przyszłość i trzeba chyba jakiegoś pospolitego ruszenia. Mennica ma
      nas za nic a Pan administrator tylko przekazuje wiadomości - zwykle
      kiepskie.

może warto by tak kogoś zainteresować naszymi problemami? może TVN
      Warszawa?

pozdrawiam
    • redorange Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 18:58
      Generalnie rura to chyba nie pękła dzisiaj coś mi się zdaje.
      Bodajże we środę widziałem Pana co chodził z jakimiś ogłoszeniami od
      administratora i coś odznaczał w kajeciku. Podejrzewam że właśnie już wtedy
      planowali awarięsmile
      Może chcą nas nauczyć oszczędzania wody i tak raz w tygodniu będą odcinać nam
      wodę. A jak beczkowóz odjedzie i ktoś nie zdąży zaopatrzyć się w wodę to zawsze
      może śniegu nazbieraćtongue_out
      • babkajaga Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 20:12
        redorange napisała:

>A jak beczkowóz odjedzie i ktoś nie zdąży zaopatrzyć się w wodę to zawsze może
        śniegu nazbieraćtongue_out

Tylko niech sąsiedzi nie zbierają śniegu o żółtym zabarwieniu, bo podobno
        herbata po tym nie zbyt smaczna smile
        A tak na poważnie, to rzeczywiście dziwna sprawa. Siarczystych mrozów brak,
        instalacja w miarę nowa, a rura pęka. Ja rozumiem w starych blokach ale u nas?
    • agnieszka300 Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 21:15
      Jak tu się nie wku..ać?!!!Jakie mrozy? Jak było -14 to nie walneło a teraz
      walneło? Z domu wyszłam o 9 rano a wróciłam teraz.Facet wychodził o 12 i żadnych
      kartek jeszcze nie było. I zapie...aj teraz pieszo po taką ilość wody żeby sie
      wykąpać i kibel spłukać. Wiecie co? Pluje sobie w twarz że nie czytam codziennie
      tego forum bo bym chociaż o awariach na osiedlu wiedziała troche wcześniejsmile Co
      za debilizm tu panuje
      • 26dawid Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 08.01.10, 22:43
        ciekawe po usunieciu awarii jaki kolor tym razem bedzie miala woda i ile litrow bede musial wylac zeby ^byla zdatna do picia^ Fajny poczatek nowego roku. Ciekawe jaka niespodzianka bedzie nastepna???
        • blackmartines Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 09.01.10, 00:18
          ludzie !! opanujcie się...
          kupiliście mieszkanie w miejscowości w której nie ma wodociągu. jest tylko lipna
          stacja uzdatniania wody. druga sprawa... było -20 mrozu... kto wie co wtedy
          pękło? mróz zelżał i się woda sączyła gdzieś... dziś kałuża była duża.. dobrze
          że adnministartor zauwazył że coś się ze stacji leje bo kto by za te straty wody
          zapłacił? awaria się zdarza... no cóż... jamby MPWiK wawrszawskie obsługiwało
          byśmy mieli lekko żółtą wode z beczkowozu prze godzinę albo dwie.... ale przy
          tych temperaturach dobrze że chociaz dwa beczkowozy przyjechały i cokolwiek
          mokrego dało się wziąć....

teksty typu "do 14 miało nie być" świadczą o nieumiejętności czytania niektórych
          mieszkańców....
          a z drugiej strony..... jak się raz zębów przed snem nie umyje to się tragedia
          nie stanie.... od tego się nie umiera... miejmy nadzieję że części do naprawy
          awarii będa w komplecie i zostanie w nocy naprawa wykonana.... i tu dla
          niektórych zdziwko pewnie że ktoś nad typ czuwa....
          a dla malkontentów którzy czytać nie bardzo potrafią proszę uprzejmie żeby ktoś
          im przeczytał w ofertach mieszkań na Rajskiej że jest Stacja uzdatniania... że
          wodociągu nie ma.... że takie szczegóły to się przy kupnie mieszkania
          sprawdza.... to nie bułki w sklepie tylko inwestycja za która 30 lat trzeba
          kredyt placić.....

przy tego typu awariach nie następuje zanieczyszczenie wody piaskiem.... bo
          cisnienie wody wypycha piasek na zewnątrz rur....

co do ciekawego wpisu dotyczacego ogrzewania.... Panie kochany... CO musi
          chodzić w obiegu zamkniętym... wyobraża sobie Pan dolewanie ciągle wody do
          instalacji? ja nie... fizycy również... inżynierowie pukną się w czółko...
          dobranoc...
          • ja_z_nierajskiej Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 09.01.10, 00:46
            Szanowny Panie,

to, że wodociągu tu nie ma nie jest żadnym wytłumaczeniem!

Stacja uzdatniania wody nie jest równoznaczna z częstym brakiem tejże wody i
            jeśli będzie trzeba to poszukam przykładów gdzie stacje uzdatniania działają jak
            należy.

Kiedy było 20 stopni mrozu tej zimy? a kiedy taki mróz był w stacji uzdatniania?

Awaria to się zdarza choćby w Legionowie gdzie rodzina na sześć ostatnich lat
            raz nie miała wody! a u nas to chyba jest permanentna awaria z przerwami.
            Oczywiście przesadzam, ale to nie moja wina. Generalnie uważam, że to dostawca
            wody nas mieszkańców lekceważy i stąd ciągle przerwy bo to, bo tamto, więc
            proszę się nie dziwić, że ludzie narzekają i w przypadku prawdziwej awarii brak
            im wyrozumiałości...

Dobrej nocy

• babkajaga Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 09.01.10, 09:15
              Post pełen zaangażowania niczym przedstawiciela Mennicy. To bardzo ładnie, że
              ktoś stanął murem za firmą, a że ciągle jest coś nie tak, to tylko wina
              mieszkańców, bo kiedy kupowali mieszkanie, to nie zorientowali się, że odpada
              terakota na klatkach schodowych, pękają we wszystkie strony ściany w
              mieszkaniach (i to nie tylko w związku z osiadaniem budynku), że ciągle jest
              awaria SUWu, że jest wilgoć na ścianach, grzyb i zła wentylacja, że coś się
              dzieje z oknami itp. itd. Być może nikt nie umrze z braku wody, ale dla kogoś
              kto dba o higienę może to być spory dyskomfort. Zdarzają się różne sytuacje, są
              dzieci itp. Dlatego też przedstawiciele Mennicy muszą zrozumieć, że wciąż
              powtarzający się brak wody może wywoływać wkurzenie, irytację, złość i różne
              inne negatywne uczucia. Zamiast żalić się, że ktoś szarga dobre imię
              firmy,proszę spojrzeć obiektywnie na te wszystkie niedociągnięcia i wyciągnąć
              wnioski. Np. takie, że dobre imię firmy buduje się czynami, rzetelnością,
              odpowiedzialnością a nie słowami. I jeszcze jedno. Przy zakupie mieszkania była
              mowa o tym, że w przyszłości osiedle będzie mogło być podłączone do wodociągu.
              Niestety do tego nie doszło. Dlaczego? Pozdrawiam i czekam na wodę wink
              • blackmartines Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 09.01.10, 09:50
                wodociąg to nie położenie płytek w wc.... to projekty, koszty, pozwolenia i
                czas... czas.... trzeba się trochę zainteresować tym co się dzieje na
                osiedlu.... a nie tylko narzekać.... są dyżury administracyjne - prosze się
                przejść i zapytać czy z wodociągami legionowskimi nikt nie prowadzi rozmów...
                ile usterek jest zglaszanych do mennicy... jaki jest tryb egzekwowania usuwania
                tych usterek... generalnie narzekać każdy potrafi... nie twierdze że to siedle
                jest ładne i piękne.... ale to osiedla na którym większość z piszacych tutaj ma
                mieszkania.... i to oni powinni interesować się losem tego osiedla.... w kupie
                siła Panowie i Panie....
    • robb80 Re: UWAGA ! BRAK WODY ! 09.01.10, 09:55
      Jest 9:55 wody wciąż nie ma. Przed chwilą przechodziłem koło SUW i nie było
      słychać żeby ktoś coś robił, na śniegu nie było żadnych śladów by ktoś tam dziś
      przechodził. do godziny 10.00 wyrobią się z naprawą???
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka