Dodaj do ulubionych

OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie

06.03.10, 14:59
Proponuje wprowadzić opłaty za posiadanie psa. Pieniądze te były by
przekazywane ekipie sprzątającej nasze osiedle! Jakie inne propozycje Państwo
maja -zapraszam do dyskusji. Opłata 100 zł od psa miesięcznie!!!!!
Obserwuj wątek
      • monrak Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 06.03.10, 17:12
        Jeszcze w zeszłym roku widziałam sąsiadów chodzących z psami po osiedlu z
        rękawiczką i sprzątających brudy po swoich czworonogach, tymczasem wraz z zimą i
        zwałami śniegu zauważyłam, że sąsiedzi ci olali całkowicie potrzebę utrzymania
        czystości na naszym WSPÓLNYM osiedlu. To nie są moje chodniki i trawniki tylko
        NASZE WSPÓLNE. Drodzy posiadacze psów - jeśli nie będziecie sprzątać kup to sami
        będziecie w nie włazić, oblepiać smrodem własne buty i Wasze dzieci będą się
        przewracać na śliskich minach na chodniku! Czy naprawdę korona Wam z głowy
        spadnie jeśli posprzątacie po psie?!?
        Zostawiam do przemyślenia.
        • maksik-80 Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 07.03.10, 23:27
          Sama mam DUŻEGO psa, który potrafi 2-3 razy załatwić się na każdym spacerze i wszystko po nim sprzątam, ale niestety teraz zimą w tych zaspach nie zawsze byłam wstanie dotrzeć do tego co pan piesek zostawił. Tyle tylko że po roztopach zostało to na trawniku, więc proponuje szczególną uwagę zwrócić właścicielom np York-ów którzy w znacznej części wychodzą z założenia że to takie malutkie więc nie przeszkadza a i pieskowi po zaspach ciężko chodzić więc może sprawę załatwić na chodniku.
          Jeśli chodzi o kwotę 100 PLN to przy ilości psów z naszego osiedla to chyba ciut za dużo, a i "sprzątacze" nie będą stali przy każdym trawniku żeby od razu sprzątać więc taka opłata chyba mija się z celem.
          Raczej proponowałabym kary umowne za niesprzątanie po swoim psie i te mogą być wysokie.
    • druid.rajska Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 08.03.10, 10:45
      Osobiście uważam ten pomysł za zły i niesparwiedliwy.
      Dlaczego mieszkaniec osiedla i zarazem właściciel czworonoga
      sprzątający za każdym razem po swoim psie ma ponosić
      odpowiedzialność za tych "jaśniepaństwa" co nie mogą się schylić po
      gówno.
      Niezależnie od tego czy pies jest mały czy duży po psie należy
      sprzątać i tylko głośne piętnowanie pozostawiania psich odchodów a
      nie głupie opłaty przynoszą skutek.
      • big_potejtos Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 11.03.10, 09:08
        żeby nałozyć opłatę we wspomnianej wysokości potrzebna będzie
        uchwała - ale czy taka uchwała by się utrzymała? Czy byłaby zgodna z
        prawem, dobrymi obyczajami etc. Pole do dyskusji. Jesli jednak
        chodzi o nałożenie jej jako kary na każdego właściciela czworonoga
        to wchodzimy w kompetencje ustawodawcy. Zgoda, szlachcic na
        zagrodzie równy wojewodzie - ale w takim wypadku pomysł obciązenia
        właścicieli kowtą 100 złotych tytułem swojego rodzaju mandatu
        karnego, grzywny godzi w ideę sprawiedliwości "oddać każdemu to co
        według słuszności mu się należy".
        No ale vox populi - vox Dei smile
    • babkajaga Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 11.03.10, 11:37
      jeśli już obciążać właścicieli psów kosztami to tylko tych, którzy nie sprzątają
      po swoich pupilach (ciężko będzie ich zidentyfikować). Nie ma powodu, żeby
      właściciel, który sprząta płacił dodatkowo firmie sprzątającej, czyli
      sponsorował tego co lubi żyć w zasranym otoczeniu. Poza tym jak autor/ka tej
      dyskusji zamierza wyszukać wszystkie osoby posiadające psy (i udowodnić że dany
      zwierzak należy do danej osoby), ewentualnie namierzyć osoby które nie sprzątają
      oraz skąd taka suma? Pozdrawiam
    • kaszmir121 Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 11.03.10, 11:42
      To fakt że po roztopach wyłania się przykry widok psich odchodów.
      Jeszcze gorszy fakt że włściciele psów mają gdzieś obowiązek
      posprzątania po czworonogu który się załatwi gdzie popadnie.Więc i
      ja jestem za wprowadzeniem opłat za posiadanie psa i kary za nie
      sprzątanie po psie .OK jestem ZA na 1000%.
      Zastanawia mnie jednak jakie kary wprowadzić dla rodziców którzy w
      okresie letnim wysadzają swoje pociechy w krzaki i nie sprzataja po
      swoich dzieciach . W ferworze zabawy dziecko woła mama sisiu mama
      kupe i co mama robi a wysadza swoje dziecko na trawnik lub pod
      krzaczek .I to z zasady nikogo nie bulwersuje bo to tylko dziecko.
      Wiec za psa opłata miesięczna 100Zł ok a jaka za bezmyślność
      rodziców.
    • wrednyfrankie Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 12:22
      A ja proponuję wprowadzenie dodatkowej opłaty za posiadanie dzieci. Nie mam psa,
      ale po trawnikach nie łażę więc mi ich odchody nie przeszkadzają. Lepiej trawa
      będzie rosła. Dzieci natomiast niszczą klatki schodowe, bazgrają szpetnie
      chodniki i śmiecą wszędzie. Generują też ponadnormatywny hałas i niszczą
      trawniki łażąc po nich w te i z powrotem. Osobiście widziałem jak jakiś dzieciak
      pozostawiony przez rodziców samopas wyciągał mozolnie słupek z czyjegoś miejsca
      parkingowego. Naprawianie szkód po dzieciach kosztuje mieszkańców osiedla
      znacznie więcej niż sprzątanie po psach. Proponuję więc opłatę w wysokości
      400zł/mieś. od każdego dziecka.
      • agnieszkaksew Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 13:57
        Popieram Pana. Kilka tygodni temu grupa chłopców w wieku od 10-14
        lat grała w piłkę przy ul.Jonatan przed godziną 20-stą obijając
        garaże i ściny. Chciałabym zapytać co robili wtedy rodzice tych
        dzieciaków? A może to Ci sami, którzy w tym samym czasie siedzą
        przed komputerem i rzucają głupie tematy na forum a ich dzieci
        chodzą samopas po osiedlu i robią szkody.
        • rajski_ogrodnik Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 14:31
          Chciałbym byście Wy, ludzie bez dzieci i zwierząt, sfrustrowani życiem, wzieli
          troche na wstrzymanie. Przestańcie pieprzyć głupoty....
          Bo nikt Wam, jako samotnym i bezdzietnym, a co gorsze sfrustrowanych swoim
          stanem, nie kazał kupować mieszkania na osiedlu gdzie dzieci było, jest i będzie
          pełno wszędzie.
          Przecież nikt nie ukrywał dzieci na czas Waszych wizyt, kiedy się
          przekonaliście, że to właśnie tu zamieszkacie, a po podpisaniu umów nagle
          wszystkie dzieci zostały wypuszczone na place zabaw...
          • kociabanda Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 15:31
            WrednyFrankie masz całkowitą rację! Skoro mówimy o podatku od psów pomówmy o
            podatku od dzieci. Te dopiero generują wspólne koszty!
            Psa niestety nie mam, bo mam dorosłe koty, które raczej z psem by się nie
            polubiły, ale nie wiedzę powodu, dla którego właściciele psów mieli by sprzątać
            po nich. Ja chodzę po chodnikach i jeszcze w psie nieczystości nie wlazłam.
            Wlazłam za to już dwa razy w ciągu miesiąca w gumę do żucia wyplutą na chodniku
            – zapewne przez jakieś dziecko.
            Wracając dziś z pracy natomiast byłam świadkiem jak na jednym z osiedlowych
            podwórek dzieci bawiły się w walenie piłką w ścianę budynku. Zapewne wkrótce
            trzeba będzie tę ścianę wyremontować, bo w końcu odpadnie z niej tynk, szkoda,
            że tych kosztów Państwo nie dostrzegacie.

Dzieci na naszym osiedlu śmiecą, niszczą tynki i klatki schodowe, rozrzucają po
            chodnikach kamienie i gumy do żucia, kopiąc piłkę niszczą nasze samochody,
            depczą trawę, oraz podobnie jak pieski załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne
            pod krzaczkami.
            Jeśli więc chcemy dodatkowo opodatkować właścicieli psów to poproszę o
            opodatkowanie także rodziców dzieci, przy czym podatek od dzieci powinien być,
            co najmniej czterokrotnie wyższy.

Ja uważam tak: Dzieci są dziećmi, więc muszą się bawić, a bawiąc się niszczą
            wiele rzeczy, za których remonty wszyscy później płacimy. Psy natomiast podobnie
            jak dzieci potrzebują ruchu na świeżym powietrzu i podobnie jak wiele dzieci
            załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne pod krzaczkami. Ani krzaczkom ani trawie
            to nie szkodzi. Wręcz przeciwnie te psie i dziecięce kupy, o które się tak
            awanturujecie stanowią dla roślin naturalny nawóz i chwała za nie psom i
            dzieciom, bo póki srają na trawniki nie ma potrzeby płacenia za dowożenie
            nawozów do trawy (notabene też wytwarzanych z gówna). Ponad 2000 lat nikt z tym
            nie miał problemu. Trawie szkodzi natomiast jak dzieci ją depczą. Jak ja byłam
            mała uczono mnie, że zieleń należy szanować, a więc także nie chodzić po trawie,
            bo deptanie jej szkodzi. Jeśli piesek lub dziecko nabrudzi na chodniku – tak! –
            należy po nim sprzątnąć. Nie widzę natomiast zasadności sprzątania odchodów z
            trawnika. Proponowałabym jednak, by rodzice sprzątali z tego trawnika śmiecie,
            jakie dzieci czasem na nim zostawiają.

Moim zdaniem problem nie leży w psach ani dzieciach. Problemem jesteście Wy
            drogie mamy, bo jestem przekonana, że wszystkie te bzdurne tematy i sztuczne
            problemy na forum osiedla Wy właśnie wymyślacie. Siedzicie godzinami ze swoimi
            pociechami na podwórkach nudząc się i patrząc, co kto robi lub czego nie robi.
            Mam 26 lat i zapewne niedługo także zdecyduję się na dziecko. Wiem że czas,
            kiedy człowiek siedzi całymi dniami odcięty od świata i ludzi ze swoim
            dzieckiem, dla wielu jest czasem trudnym. Izolacja, ciągłe sprzątanie i opieka
            nad maluchem. Rozmowy w kółko tylko na jeden temat – dzieci. Widuję Was drogie
            mamy codziennie na podwórkach i widzę kobiety styrane, znudzone, zaniedbane i
            zgorzkniałe. Nie rozumiem tylko, czemu wyładowujecie się wymyślając sztuczne
            problemy i czepiając się wszystkich o wszystko.
            Mam nadzieję, że jeśli kiedyś zdecyduję się na urodzenie dziecka to nie stanę
            się taka jak Wy, bo to żenujące i żałosne.
            Pozdrawiam
            • rajski_ogrodnik Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 18:38
              Trzeba było się nie sprowadzać na osiedle młodych rodzin z dziećmi i kupić sobie
              domek w ciemnym lesie, albo pałac z wielkim podwórkiem i obwarowaniami. A
              wszystko byłoby tylko Twoje i Twoich kotów.

A skoro o kotach mowa... Mnie krew zalewa jak wychodzi sobie panienka z kotami
              na podwórko i koty załatwiają swoje potrzeby, rozsiewając swoją toksoplazmozę w
              piaskownicy, w której mimo wszystko bawią się małe dzieci, które wbrew pozorom
              nie demolują budynków, nie biegają ze sprejami i nie niszczą Twojej własności i
              nie są notowane na policji.

Osobiście nie jestem nudzącą się matką, siedzącą na ławeczce, patrzącą co
              dziecko robi, albo czego nie robi... I skoro piszesz, że być może sama się na to
              zdecydujesz, to życzę Ci, żebyś mogła zostać szczęśliwą matką i spojrzeć wtedy
              na świat nie patrząc przez pryzmat swoich frustracji.
              • rajski_ogrodnik Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 19:28
                Jeszcze droga Pani apropos ostatniego akapitu.

"Izolacja, ciągłe sprzątanie i opieka nad maluchem. Rozmowy w kółko tylko na
                jeden temat – dzieci. Widuję Was drogie mamy codziennie na podwórkach i widzę
                kobiety styrane, znudzone, zaniedbane i zgorzkniałe."

Jeśli w ten sposób widzisz macierzyństwo, to naprawdę mam zajebistą życiową
                radę... dla dobra swojego nieplanowanego jeszcze dziecka, nie decyduj się jednak
                na nie, naprawdę. Dla dobra swojego, swojego dziecka, swojego mężczyzny, zajmij
                się swoimi kotami...
                Skoro widujesz te zgorzkniałe i zaniedbane Matki Polki codziennie, to co robisz
                przez cały ten czas w domu? Nudzisz się i gapisz bezcelowo w okno, wyszukując
                wzrokiem kilkuletnich bandytów demolujących trawnik, budynki, rzucających
                kamieniami i butelkami z benzyną!? ....oddychających Twoim powietrzem... sama
                jesteś żałosna i zgorzkniała...

"Nie rozumiem tylko, czemu wyładowujecie się wymyślając sztuczne problemy i
                czepiając się wszystkich o wszystko."
                Przeczytałaś najpierw swoje wypociny zanim tak podsumowałaś mamy osiedlowe?

Nie decyduj się na macierzyństwo.
            • iwus-1982 Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 22:51
              Kobieto, skoro masz takie podejscie to naprawde nawet nie mysl o
              powiekszeniu swojej rodziny.
              BO po porodzie jest jeszcze ciezej niz nam sie wydaje.

I widzisz ja jestem taka matka (choc wg mnie nie koniecznie nie
              zadbana), co wiecej uwazam ze mamy na naszym osiedlu sa naprawde
              zadbane.
              Nie jestesmy tez znudzone, bo na placu zabaw jest zazwyczaj wesoło.
              Plotkujemy, m.in o forum - napewno poruszymy m.in. Twoj wpis i
              bedziemy miec polewke na jakis czas(...)
              I co dziwne!!! dla wielu, my naprawde sie zajmujemy naszymi dziecmi.
              Gotowanie, sprzatnie itd. no widzisz mi to akurat sprawia
              przyjemnosc, choc utarte jest ze robi sie tylko i wyłacznie to i
              jest to utrapieniem kobiet.
              A widzisz, ja jestem wdzieczna mojemu mezowi ze moge byc z moim
              dzieckiem do 3 r.z. a nie siedziec w pracy i tesknic za moim
              szkrabem.
              Kazdy ma swoje priorytety, a naszym jest nasze dziecko.
              Nie jestem tez sfrustrowana, gdy maz wraca z pracy, ogólnie jestem
              pozytywnie nastawiona do zycia ... taka radosc daje mi własnie MOJE
              DZIECKO.
              Nadal bedzie sobie dreptało po trawce, szczerze głosno sie smiało,
              rzucało kamykami w samochody parkujace przed garazami, a jak
              dorosnie bedzie kopalo piłka o sciane wink

Pozdrawiam, Iw
              • kociabanda Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 23:08
                No i sami widzicie. Mamy oto potwierdzenie wszystkiego co napisałam smile Mamusia
                sama przyznaje, że panie siedząc całe dnie na ławkach godzinami plotkują o tym
                co inni robią bądź nie (mniemam że z nudów i frustracji, bo własnego życia chyba
                nie mają) i co napisali na forum big_grin , a dzieci z cichym przyzwoleniem swoich mam
                żucają kamieniami w cudze samochody (to tłumaczy czemu ciągle porozwalane są
                wszędzie kamienie)i walą piłkami w ściany. Kto więc generuje większe koszty
                utrzymania naszego osiedla? Psy czy dzieci? Proponowane już przez kogoś 400zł
                podatku od dziecka znajduje coraz więcej uzasadnień big_grin
                Tak jak pisałam drogie sfrustrowane i znudzone mamy: zajmijcie się własnym
                życiem i własnymi sprawami zamiast stwarzać sztuczne problemy. Żyjcie sobie i
                dajcie żyć innym.

A tak na marginesie: Tak. Zgadza się. Siedzenie całymi dniami z dzieckiem w domu
                lub na ławce pod domem i obrabianie wszystkim wokół dupy uważam za mało
                interesujące smile i obiektywnie to musi być mało interesujące skoro z takim
                zapałem zajmujecie się psimi kupami big_grin
                • a_i_m.p Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 03.04.10, 00:02
                  I kto tu jest sfrustrowany? I kto nie ma własnego życia, że cudzymi dziećmi się
                  zajmuje? Bo na pewno nie my - Mamy z piaskownicy, nasze życie jest pełne,
                  również dzięki temu że możemy ze sobą pogadać i nie tylko o dzieciach, ale
                  również o tym jakich to mamy niektórych sąsiadów sfrustrowanych co dzielą życie
                  z kotem i poza nim świata nie widzą. Mam nadzieję, że jeśli już nie daj Boże
                  dziecko pojawi się w twoim świecie to nie dołączysz do nas by siać ferment
                  również "na żywo" tylko zamkniesz się ze swoim szkrabem w swoich bezpiecznych 4
                  ścianach i będziesz trwać w "izolacji" skoro tak pojmujesz macierzyństwo. No i
                  oczywiście twoje dziecko będzie chodziło na sznurku pod linijkę, nigdy nie
                  nadepnie na trawę, nie podniesie i nie daj Boże nie przeniesie kamyka w inne
                  miejsce no i nigdy nie zazna radości z grania w piłkę bo o narysowaniu kredą
                  domku na chodniku to już nie wspomnę.
                  Normalnie ręce opadają jak się ciebie czyta....
                  żenada...
                  A jeśli podatek za dziecko to i za kota tez proponuję - bardzo alergizujące
                  zwierzątko a sierść pyli wink

A wracając do meritum, po psach należny sprzątać i tego post dotyczył.
            • iwus-1982 Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 02.04.10, 23:01
              "Wiem że czas,
              kiedy człowiek siedzi całymi dniami odcięty od świata i ludzi ze
              swoim
              dzieckiem, dla wielu jest czasem trudnym. Izolacja, ciągłe
              sprzątanie i opieka
              nad maluchem. Rozmowy w kółko tylko na jeden temat – dzieci. Widuję
              Was drogie
              mamy codziennie na podwórkach i widzę kobiety styrane, znudzone,
              zaniedbane i
              zgorzkniałe."

Hahaha - no nie moge smilesmilesmilesmile
              Dziewczyno, skad Ci sie to wszystko wzięło?
              Piszesz o jakiejs abstrakcji.
              Wymysliłas sobie i jeszcze w to wierzysz???

Twoje słowa, ze siedzi człowiek odciety od swiata ze swoim
              dzieckiem ... no własnie to JEST MOJE DZIECKO, a nie jakies tam
              dziecko. I chyba nigdy nie zrozumiesz jesli takiego nie bedziesz
              miała. Ale szczerze, naprawde konieczna zmiana myslenia. Bo potem
              odwrotu juz nie ma, a decyzja powazna.
              Rozmowy na jeden temat wink
              1. Lubie na ten temat rozmawiac
              2. Mamy duzo czasu i starcza go tez na inne tematy - wbrew pozorom
              az tak ograniczone nie jestesmy wink

Pozdrawiam mamy "z piaskownicy"
              Dobrze, ze jest tu Was tak duzo.
              A po zimie brzuszków przybyło wink, mnie to cieszy.
              Lubie mamy z brzuszkami wink
              • iwus-1982 Re: OPŁATY ZA DZIECI!!!!! 400 zł miesięcznie 03.04.10, 19:02
                Kociababo.
                Twoj kolejny post mnie ponownie załamał.
                Tłumacz sobie jak chcesz, jakie my jestesmy ...

W kazdym razie, moje dziecko jest pełnoprawnym obywatelem Polski
                (czyli jest zgłoszone w USC), i wszystkie opłaty jakie sie wiąża z
                moim dzieckiem jakiej by nie były wysokosci sa przez nas uiszczane.
                Ty masz kota - to akurat nie jestem zorietowana w temacie, ale jesli
                chodzi o pieski - to tazke kazdy uczciwy powinien podatek płacic.
                Czy robi to kazdy?

Hahhahahah smile a i m p, Twoj wpis odnosnie dziecka na sznurku mnie
                powalił smilesmile
                Chociaz pomysl, nam sfrustrowanym pewnie by sie szkoda dziecka
                zrobiło ... sad
                To ze mam dziwna mama nie zyczmy Mu takiego dziecinstwa.
                Ale niestety takie są ... wrrrrr.
    • trefl72 Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 06.04.10, 17:31
      nie jest to sprawiedliwe, zwłaszcza dla właścicieli, którzy sprzątają
      po swoich czworonogachsmile bo rozumiem, że jak będzie opłata legalnie
      pieski będą załatwiać swoje potrzeby gdzie popadanie? A co z kotkami,
      które wałęsają się po osiedlu? a co z dziećmi, których leniwe matki
      wysadzają na swoje potrzeby pod balkonami innych przy placach zabaw?
      • rajski_ogrodnik Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 07.04.10, 08:40
        Też uważam, że taka opłata przyzwoliła by oficjalnie na niesprzątanie po
        pupilach tym którzy w tej chwili po nich sprzątają, a nie odwrotnie...

A co lepsze, sprzątają ludzie po małych zwierzątkach, jak wyjdzie kobieta z
        wilczurem, czy facet z labradorem, to w życiu nie sprzątnie...

Przypomina mi się scena z "Dzień świra"...
        • iwus-1982 Re: OPŁATY ZA PSY!!!!! 100 zł miesięcznie 07.04.10, 13:15
          No ale Drodzy Panstwo.
          Przeciez nikt nie wprowadzi tej opłaty... poprostu załozycielowi
          watku chodziło raczej o to, aby w jakis sposób uzmysłowic sprzatanie
          tych gówienek.

A drugorzedna sprawa jest wysadzanie dzieci pod balkonami.
          Potrafie zrozumiec, ze rzeczywiscie przy tej ilosci dzieci moze to
          zacząć smierdziec.
          Jednak matki tez staraja sie isc z dzieckiem gdzies z boku bloku,
          czy pod smietnik, czy na kamyki zeby deszcz wymył ...
          Niestety jest taki okres kiedy dziecko zaczyna kontrolowac swe
          potrzeby i mówi o tym w ostatniej chwili i nie ma czasu juz na
          dojscie do domu LUB mama ma dwojke dzieci i nie moze zostawic tego
          drugiego samego.
          Prosze, zrozumcie to.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka