Dodaj do ulubionych

STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!!

01.04.10, 08:47
Zaczynałem z czynszem poniżej 300zł a teraz wg nowych wyliczeń mam
płacić grubo ponad 400zł !!!!

Proszę mieszkańców o zapoznanie sie z nowymi Uchwałami proponowanymi
przez Zarząd i zagłosowanie przeciwko nim!!!
Obserwuj wątek
      • rajski_sadownik Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 09:20
        Myśle że dlatego przechodzą te uchwały bo są głosowane obiegowo (nie
        wiem może zarządy chodzą do zaufanych osób tylko-w ten sposób można
        manipulować decyzjami). Jeśli nie ma kworum to wogóle takie
        zgromadzenie nie powinno mieć prawa podejmowania decyzji
        wiążących!!! Trzbaby kiedy się przejść do zarządu i sprawdzić karty
        z głosowaniami jakiejś uchwały i przeliczyć.
        Trzeba się zebrać pójść i zagłosować przeciwko!!! Trzeba
        rozpropagować to wśród mieszkańców i nie dać absolutorium Zarządom.
        • kaszmir121 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 09:37
          Żeby miało to ręce i nogi należałoby podjąć uchwałe o połaczeniu
          wspólnot mieszkaniowych w jedną .W tedy dopiero będziemy wgląd we
          wszystkie głosowania .Skoro jest jeden zarząd to również powinna być
          jedna wspólnota. W jedności siła !!!!!!!!!!!!!!!!nic o nas nic bez
          nas.
          • marey1 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 10:39
            Szanowni Państwo
            Jeśli mówicie o podwyżkach to weźcie pod uwagę ze są rożne wspólnoty (budynki) ze stażem 1 rocznym, 2 letnim, 5 letnim i 9 letnim.
            Jedna wspólnota ma 6 budynków i 3 kotłownie a inna ma 3 budynki i 1 kotłownie, 5 budynków i 2 kotłownie, jest tez taka gdzie są tylko 2 budynki i 1 kotłownia. Utrzymanie kotłowni jest bardzo kosztowna sprawą.
            Każda z nich ma inne potrzeby a budynki są takiej jakości jakie są.
            Każda ze wspólnot ma inne ceny za 1m3 gdyż każda ma swoje potrzeby.
            I jest oddzielnym podmiotem gospodarczym.
            Warto wziąć pod uwagę to, ze w tym roku gaz i energia poszły w górę a to są główne czynniki powodujące podwyżkę.
            Tam gdzie było to możliwe Zarządy zmniejszyły stawki ale nie wszędzie.
            Wiec stawki na wspólnotach są różne.
            Jeśli Państwo piszecie o jakiejś sprawach piszcie z jakiego budynku albo wspólnoty piszecie, wtedy będzie łatwiej zrozumieć sprawę. Bo co mają powiedzieć mieszkańcy np Rajskiej 1 (budynki 9 letnie) w stosunku do mieszkańców budynków (1 rocznych-Rajska 5 lub 2 letnich-Rajska 4).
            Tam np kłaniają się zakupy w postaci części do kotłowni, remonty wejść do klatek, wymiany (legalizacji) wodomierzy, ciepłomierzy itp.
            Dodatkowo w przeciwieństwie do innych wspólnot czy spółdzielni, mamy co rok zgodnie z przepisami budowlanymi innymi przeprowadzane wszystkie przeglądy bo na tym nie można oszczędzać.
            Zresztą spójrzcie Państwo na wyniki finansowe w swoich wspólnotach, są bym powiedział BARDZO DOBRE. Dzięki negocjacjom cen, upustach na fakturach itp.

Np Zarządy nowych budynków (1, 2 i 3 letnich) chcą by jak najwięcej usterek usunęła Mennica zanim skończy się okres rękojmi np poprzez badania termowizyjne czy analizy budowlane, bezy po kilku czy kilkunastu latach nie trzeba było wydać pieniędzy z własnej kieszeni (bo wtedy te koszta będą znacznie większe), może lepiej zrobić to teraz?? Do Państwa należy decyzja. Już wiadomo ze dzięki badaniom termowizji na RJ4 są źle montowane okna (za darmo tych badań nikt nie zrobi).
            Zarząd RJ5 stara się o rekompensatę pieniężna dla Wspólnoty za brak śmietnika.

Zapraszam na zebranie gdzie każdy będzie mógł otrzymać informację co z czego wynika, zobaczyć kalkulację kosztów a przede-wszystkim zagłosować zgodnie ze swoją wolą.

Co do wglądu do uchwał, kart do głosowania wszystko jest do wglądu.
            Zapewniam nie ma "lipy". A zasada w głosowaniu jest prosta 50+1 nie mniej nie więcej. Więc spekulacje na ten temat nic dają.

Pozdrawiam i do zobaczeniu na zebraniu.

Administrator RJ (M.Kowalski)

• marey1 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 14:14
                Czy Państwo byli w zeszłym roku na zebraniu??
                Mam wrażenie że niesad
                Mówiliśmy ze śmieci wzrosną prawie o 500% (powód: decyzja Wojewody Mazowieckiego o składowaniu śmieci na składowiskach).
                Drugą sprawą jest to ile Państwo zgłosiliście osób w lokalu (śmieci są naliczane od osoby zgłoszonej do administracji)
                Wiem ze zdarza się ze mieszkańcy nie zgłaszają wszystkich osób zamieszkujących lokal.
                Naliczanie opłat za śmieci od osoby nie jest doskonałe i polega na rzetelności członków wspólnoty. Jeśli ktoś nie zgłosi faktycznej ilości osób, inni za niego płacą.

Administracja RJ (M.Kowalski)
                • koszteli2 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 14:46
                  Nie wszyscy mogli przyjść na to spotkanie bo może akurat pracowali!!
                  Może wypadałoby poinformować wszystkich mieszkańców o ewentualnych
                  podwyżkach np. mailem! Wysyła Pan nam na skrzynki jakieś zaproszenia
                  na imprezy w gminie to może mógłby Pan wysłac też takie mini
                  sprawozdanie z zebrania Wspólnoty. Nie wszyscy są aż tak
                  dyspozycyjni żeby stawic się na zebranie - a chcieliby bardzo!
                  Dziwi mnie bardzo ta niedopłata w rozliczeniu za wywóz nieczystości,
                  sądziłam że jakiekolwiek podwyżki są ogłaszane wszystkim
                  mieszkańcom, a z tego co tutaj widze na formu to nie tylko ja jestem
                  zaskoczona cenami na rozliczeniu.
                • fotoszymi Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 15:36
                  rajski_sadownik napisał:

> Dlaczego u mnie na R4 ma zdrożeć z 7,50 do 12zł czyli o 60% ???? Jak
                  > to jest że śmiecie więcej kosztuja w RJ4

Pytanie jak to jest, że płaciłeś 7,5, przy rozliczeniu rocznym zapłaciłeś 11,68
                  za to samo co niby kosztowało 7,5, a teraz będziesz płacił 12,00 sad RJ V
                • marey1 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 16:03
                  Oczywiście macie Państwo zagłosować przeciwko.
                  Tylko trzeba pamiętać że co miesiąc firmy chcą zapłaty za swoje usługi a gazownia i elektryka się nie patyczkuje z niepłacącymi.
                  Później może się okazać ze jeśli podwyżek nie będzie na koniec okresu rozliczeniowego, każdy właściciel zamiast dopłaty będzie miał niedopłatę. A wiec koło się zamyka.
                  To co jest proponowane są to zaliczki, które nie giną w rozliczeniu.
                  Proponowane zaliczki są takie by nie było dopłat na podstawie rzeczywistszych kosztów.

Ktoś zaraz powie że na osiedlu są firmy które za dużo biorą. Podam przykład: firma sprzątająca za prace na osiedlu i wewnątrz budynków bierze ok 18 000 zł miesięcznie. Kiedy rozglądaliśmy się za ofertami innych firm rozmowy zaczynały się od 25 - 30 000 zł.
                  Ceny firm usługowych są tak niskie bo pracują na całym osiedlu. Kiedy jakaś wspólnota chce wziąć inna oddzielną firmę ceny obsługi firm konserwujących czy sprzątających wzrastają

• marey1 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 03.04.10, 10:10
                      Panie Marku a może Pan wytłumaczy dlaczego na RJ I wynagrodzenie
                      > zarządu jest w kwocie 1325 zł a na RJ IV niecałe 600 zł?

Wspólnota RJ1 ma powierzchnie 12 000m2 pow. użytkowej a RJ4 ma powierzchnie 6500m2. Wynagrodzenie Zarządu jest to 9 groszy za 1m2 pow. użytkowej we wspólnocie.
                      Stad taka różnica

• zgnila_jablon Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 22:47
                    Proponuję ustalić czynsz na poziomie 1zł. Wspólnoty niech zaciągną
                    kredyty a na koniec roku prześle Pan wyrównania wraz odsetkami od
                    linii kredytowej. A i jeszcze jedno mam nadzieję że spotkam się z
                    mającymi wątpliwości na zebraniu, zabiorą oni głos ujawniając swój
                    Nick z forum. Frekwencja jest porażająco niska biorąc pod uwagę
                    ilość postów na forum.
                  • agas.pl Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 06.04.10, 13:43
                    marey1 napisał:

> Oczywiście macie Państwo zagłosować przeciwko.
                    > Tylko trzeba pamiętać że co miesiąc firmy chcą zapłaty za swoje usługi a
                    gazown
                    > ia i elektryka się nie patyczkuje z niepłacącymi.
                    > Później może się okazać ze jeśli podwyżek nie będzie na koniec okresu
                    rozliczen
                    > iowego, każdy właściciel zamiast dopłaty będzie miał niedopłatę. A wiec
                    koło si
                    > ę zamyka.
                    > To co jest proponowane są to zaliczki, które nie giną w rozliczeniu.
                    > Proponowane zaliczki są takie by nie było dopłat na podstawie
                    rzeczywistszych k
                    > osztów.
                    >
                    > Ktoś zaraz powie że na osiedlu są firmy które za dużo biorą. Podam
                    przykład: fi
                    > rma sprzątająca za prace na osiedlu i wewnątrz budynków bierze ok 18 000
                    zł mie
                    > sięcznie. Kiedy rozglądaliśmy się za ofertami innych firm rozmowy
                    zaczynały się
                    > od 25 - 30 000 zł.
                    > Ceny firm usługowych są tak niskie bo pracują na całym osiedlu. Kiedy
                    jakaś wsp
                    > ólnota chce wziąć inna oddzielną firmę ceny obsługi firm konserwujących
                    czy spr
                    > zątających wzrastają
                    >
                    > Administrator RJ (M.Kowalski)
                    >
                    Pisze Pan glupoty drogi Panie. W Warszawie wzwoz smieci to koszt od
                    niecalego 7zl, do 9 zl! - 9 zl. to juz skrajne przypadki!
                    Wiem, co pisze, bo specjalnie przeanalizowalam oplaty mieszkancow
                    Dzielnicy Pragi! , do ktorych mam dostep.
                    Prosze bajek nie opowiadac! Mozna taniej? - MOZNA
            • katechana1 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 11.04.10, 18:04
              sratatata. W takie pierdoły to może tylko żule pod Kauflandem
              uwierzą. Ja płacę 390 zł za 44 m. Oczywiście jak kupowalam
              mieszkanie, to Pan Adrian zapewniał, że czynsz bardzo tani. I był
              tani, przez rok 240 zł, a po roku administracja wyrównianie
              przysłała 1400 zł!!! że niby za małe zaliczki były. Oszukujecie
              ludzi i tyle!
              Moi znajomi na innym nowym osiedlu w Jabłonnie płacą 220 zł za 48
              metrów i mają taki sam czynsz od 3 lat mimo, iż ogrzewanie mają na
              gaz. Ja tak mam ogrzewany dom, że mimo iż kaloryfer na 7 rozkręcony,
              zimno jak diabli, bo budynek jest źle ocieplony. Co na to pan
              administrator??? Może tym by się Zarząd zajął, a nie tyko kasę z
              ludzi ściągał
        • babaloo1 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 21:09
          > Trzeba zachować rozsądek. Tam gdzie to konieczne można trochę podnieść jeśli
          > wynika to z np. z podwyżek cen energii,gazu itp. Ale watpliwa jest np.podwyzka
          > na fundusz remontowy w nowych blokach

Popieram w 100%. Jak tak sobie policzyłem, to w RIV przy przyjęciu nowych opłat
          dla mieszkania 44m2 będę płacić więcej o min 55zł (nie licząc nowych opłat za
          wodę w częściach wspólnych i tajemnicze popłuczyny, których nie mogę oszacować,
          bo nie znam przykładowego zużycia). Biorąc pod uwagę, że 2 lata temu płaciłem
          coś koło 283zł a teraz pewnie ok. 450, to aż strach pomyśleć, co będzie za rok!

I o ile podwyżki cen mediów są całkowicie zrozumiałe, tak trzeba się mocno
          zastanowić nad:
          1. podwyżką na ochronę
          2. stawką na fundusz remontowy

W tym drugim wypadku to już stawka rośnie naprawdę niepokojąco - na początku
          miało to być 0,65 a teraz 1,20.

I takie jeszcze pytanie odnośnie planów wydatków znajdujących się z załączniku
          nr 6 a dokładniej punkty:
          c)zakup i wymiana zabawek na placu zabaw
          d)remont klatek schodowych
          e)naprawa schodów wejściowych do klatek

Czy one dotyczą RIV? Bo w rubryce koszt na 2010 jest 0 zł, ale co z następnymi
          latami?

• jaffa01 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 21:55
            A wystarczy pofatygować się na zebranie !!!!!! W zeszłym roku była nas garstka.
            Ot jakie jest zainteresowanie sprawami naszego osiedla!!!!!!!!Wiec proszę się
            nie dziwić, że podejmowane są takie decyzje a nie inne!!!
            • a_i_m.p Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 01.04.10, 22:07
              Zagłębiłam się w te wszystkie rozliczenia i w sumie czynsz wzrośnie mi o ok 32
              zł. Rozumiem podwyżkę centralnego, dobrze że opłata stała zostaje na tym samym
              poziomie, koszt wywozu śmieci wzrasta dość znacząco, czemu? za to podwyżka na
              fundusz remontowy mnie powaliła - wzrost o 50% z 0,80 na 1,20, trochę
              drastycznie.... za to wg tych wyliczeń staniała mi woda i kanalizacja i
              podgrzanie wody. ale ogólnie... zaczynałam od 258 zł a teraz będzie coś koło 340.
              • koszteli2 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 02.04.10, 11:50
                Właśnie przeliczylam swoje opłaty i wzrost czynszu to ok. 40 zł.
                Niby nie dużo tylko ten wzrost czynszu jest co pół roku i zaczyna
                mnie przerażać co będzie w przyszłym roku jeśli ceny będą szły nadal
                w górę. Zaczynałam płacić dwa lata temu czynsz poniżej 300 zł a
                teraz dobijam do 400 zł za 47 m2. Może administracja wyjaśni nam na
                zebraniu skąd takie tempo wzrostu naszych opłat.
                • spomet Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 02.04.10, 13:31
                  A MOZE CZAS NAJWYŻSZY ZASTANOWIĆ SIĘ NAD WYMIANĄ ADMINISTRACJI.
                  EWIDENTNIE NIE PANUJE NAD OSIEDLEM, BO JAK PO PIENIOĄDZE TO UMIE
                  SIĘGAĆ DO NASZYCH KIESZENI ALE JAK COS JEST TO ZROBIENIA TO JUŻ JEST
                  CIĘŻKO COŚ WYPROSIĆ.
                  • leszek.siena Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 02.04.10, 16:03
                    Ostatni miesiąc na dyżurach nikogo nie było - co świadczy o braku
                    zainteresowania tylko dyżurujący z Atrium 21.Wymiana Zarządu powinna być w
                    zeszłym roku.Jedna osoba nie jest w stanie odwołać Zarząd z braku kworum - bo
                    pozostali cię zjedzą.Co Zarząd napisze to jest uchwalone.Apeluję do ludzi którzy
                    pracują na zmiany i Młodych Emerytów o współudział w przełamaniu tej gehenny.
        • marey1 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 03.04.10, 10:19
          Stawka na fundusz remontowy została podjęta przez Zarządy ze względu na pięcioletni plan remontowy (dla RJ1, 2, 3, 4) oraz trzy letni (dla RJ5). Budynki ze Wspólnot RJ1 i RJ2 mają ponad 8 lat, ich potrzeby remontowe są już dość wysokie. Stad takie stawki.
          W planie tym są pozycje które Zarządy chciałby zrealizować w w/w okresie.

Jeśli chodzi o podwyżkę mediów (gazu i prądu w częściach wspólnych) uwzględniliśmy podwyżkę max. 15%.

• blackmartines Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 03.04.10, 16:02
              o demokracje walczyliście!! to teraz ona jest. większość głosuje na tak i tak
              jest. a zresztą... w sumie i tak wyjdzie na to samo... czy teraz zapłacić o te
              parę złotych więcej czy za rok przy rozliczeniu dopłacić po 950 zł.... a takie
              pytanie... kiedy staniał chleb? kiedy benzyna? o ile? mamy taki kraj jaki mamy i
              wszystko drożeje... osiedle robi się coraz starsze a ludzie coraz bardziej
              wymagajacy - ma być ładnie i czysto a nikt na to kasy nie chce płacić...
              kwardatura koła... oczywiście że też bym chciał mieszkac tanio... ale czasami
              się nie da. owszem trzeba się zastanowić czy monitoring jest potrzebny, czy
              chcemy mieć zieleń i ławki ale też musimy wybrać czy chcemy wykonac
              zabezpieczenia antyśniegowe czy słuchac potem że MISS Rajskiej śnieg na głowę
              się spadł albo ze rynna się urwała...
              a już całkiem z drugiej strony... koleżanka ma na bemowie ładne mieszkanie i ma
              tanie ciepło ze specu - 35 zł za GJ ale za to podgrzanie ciepłej wody kosztuje
              ją 24 zł za metr... i co ? myje się w chłodnej...

i jeszcze jedno bo juz nie zdzierżę..... jaki czynsz ludzie? to sa mieszkania
              własnościowe - wbijcie sobie do głowy że czynsze to w spółdzielniach za komuny
              płaciliście!!! Właściciel lokalu pokrywa opłaty związane z utrzymaniem
              nieruchomości wspólnej oraz za swoje media i żadnego czynszu ani innego haraczu
              nie płaci!!
    • lidia001 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 03.04.10, 17:03
      pytanie do Administratora i zarządów oraz informacja dla innych z RJ V (nie
      możemy się zgodzić na marnotrawienie naszych pieniędzy)

o ile podwyżki na zaliczki za media jest zrozumiała, bo i tak to zostanie
      rozliczone na koniec roku. lepiej płacić wobec realnego zużycia niż potem
      dokładać, o tyle jest w uchwałach kilka pozycji wręcz bulwersujących, a mianowicie:

- wynagrodzenie zarządu za miesiąc w poprzednim roku = (planowane =571zł ;
      wykonane=381zł) - w 2010 miało by BYĆ 557zł tj. podwyżka prawie 150% !!!!!

- co to za pozycja 700zł za przegląd placów zabaw na rok ?? to jakiś koszmar -
      powinna to być pozycja za darmo !!!

- obsługa bankowa 100zł za miesiąc, obecnie 105zł ? otóż drogi zarządzie konta
      bankowe są w obecnych czasach darmowe !!!

- po co na osiedlu monitoring i to za 33000 ?

- zabawki do piaskownic za 10000zł, bo obecne są ... nieatrakcyjne ? co my
      prowadzimy disneyland czy co ?

- montaż zabezpieczeń antyśniegowych za 35000 zł na 3 lata, aby zaoszczędzić
      podczas bardzo srogiej i śniegowej zimy 2000zł rocznie, coś komuś chyba się
      pomyliło. Wolę co rok płacić 2000zł na naprawy, niż 35000zł na 3 lata. Prosty
      rachunek ekonomiczny.

w dodatku zarząd bardzo sprytnie ukrył wnioski o podwyżki dla siebie 150% w
      jakże ważnej uchwale, bo planu na 2010 rok. To samo się tyczy załącznika nr 1
      uchwały 8/2010 - ważne plus zbędne punkty razem.
      Te podwyżki wynagrodzenia, zabawki, monitoring i zabezpieczenia antyśniegowe
      powinny być głosowane oddzielnie tak jak podwyżka dla ochrony do 31 zł.

Tak w ogóle to jestem za tym, aby zlikwidować ochronę i zainstalować bramy
      automatycznie otwierane plus jedna/dwie osoby społecznie pilnujące osiedla w
      godzinach nocnych (można zapłacić sąsiadom którzy mieliby na to chęć jeśli dana
      osoba nie chciałaby wykonać obowiązku swojego - tak się dzieje na innych osiedlach)
      • leszek.siena Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 03.04.10, 18:30
        Pani Lidio - Jest to pytanie do Nas Mieszkańców , a - nie Administratora po
        prostu wyp... z hukiem.Nie udzielić absolutorium.Tak sobie sami dają podwyżki
        przy Naszej aprobacie.Ich praca nie jest adekwatna do wynagrodzenia.za 4 godz. w
        tygodniu albo jest albo nie ma na dyżurze.Więcej wymagać od
        Administratora.Zarząd można powołać społeczny - ewentualne gratyfikacje na
        koniec roku za dobry wynik finansowy, tak jak jest na innych osiedlach.Trzeba
        przełamać ten chaos, może SAMI zrezygnują jak w 2008 zrezygnował jeden z Zarządu
        .Jest kryzys gospodarczy ,ale nie obejmuje tego Zarządu.Jestem z Rajskiej 1 i
        popieram Panią.
        • pogromca_debilizmu Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 03.04.10, 19:11
          getoo założyc... a karetka to tylko lotnicza...
          ludzie z RJV kalkulatory wam kupic? w 2009 było tylko 7 miesięcy... a więc
          wydatki w tym roku bedą adekwatnie wyższe... ale cóż... Pan LESZEK bedzie
          pilnował bramy w nocy, fajne mamy to osiedle... tylko nie wiem ile tak
          pociągniemy... ja wolę płacić parę złotych miesięcznie i mieć wode, CO i
          posprzątaną klatkę. Zarząd działa... mutlimedia na osiedlu słusznie - dlaczego
          Grabsztyny 2 i 4 nie miałyby mieć internetu i kablówki? a że udało się komuś coś
          za to osiągnąć to znaczy że obrotnych mamy w Zarządzie.
          Rynny trzeba naprawiać nawet w RJV rocznym budynku!!! bo sa plastikowe.. w tym
          roku 2 tysie, w następnym 3,5 a za dwa 5 tysi i tak w kółko... paranoja.....
            • pogromca_debilizmu Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 03.04.10, 19:40
              aster nie daje - bo nie ma kabli i umowy. więc coś jest potrzebne. a nigdzie nie
              jest powiedziane że jakiś monopol tu ma zapanować - nadinterpretacja. z tego co
              się dowiedziałem to firma chce mieć abonentów na osiedlu to musi coś dac
              wspólnocie - proste reguły biznesu. ktoś chce niech korzysta a jak nie chce
              niech eNke na balkonie montuje i z iPlusa korzysta. nikomu nie bronię....
              • spomet Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 03.04.10, 21:27
                ludzie to jest osiedle, nie dajmy się zwariować, ochrona, monitoring
                i co jeszcze może wojsko jeszcze bedzie tu stacjonować, wystarczy
                ogrodzenie oraz działające bramy i furtki, bo z tego co widze to
                obecnie ochrona jest do tego aby powiedzieć im "dzień dobry", lub z
                nią sobie porozmawiać,
              • rajski_ogrodnik Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 06.04.10, 08:40
                Ja mam cyfrówkę z satelity i nie potrzebuje żadnej pseudo kablówki, która ma 30
                kanałów... internet jak ktoś bardzo chce to jest RajskaNet, ja korzystam
                osobiście z jednej sieci komórkowej i wszystko mi dobrze śmiga... i nie
                potrzebuje szukać szczęścia liząc tyłek koledze któegoś z Panów z zarządu i
                kupować u niego monitoring za 33k.
                Nie potrzebuje monopolu.

Zanim wydacie naszą kasę na jakiś Wasz pseudo monitoring, który założy nam jakiś
                Wasz kolega to zadbajcie by ochrona była ochroną, skoro za nią płacimy i sami
                śmią się zwać "agencją ochrony".

PS. Aster daje, bo wybadałem sprawę i mają pozwolenie.
                  • rajski_ogrodnik Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 06.04.10, 11:48
                    To się czep swojego zarządu.
                    Ja dzwoniłem, dowiadywałem się, ze bez problemu.
                    Pan w Aster wręcz powiedział, ze jak bedzie ktoś z innego budynku chciał, to nie
                    ma problemu, załatwią zgodę.

A wybór jest i teraz, a jesli chcą, to mogą oferować sobie net czy telewizję,
                    bez zakładania mi monitoringu i broń Boże dostania zgody na "bycie jedynymi na
                    osiedlu".
                    Demokracja, wolny rynek, bez przymuszania nikogo.
        • jaffa01 Re: STOP PODWYŻKOM CZYNSZU !!! 11.04.10, 21:27
          leszek.siena napisał:

> Pani Lidio - Jest to pytanie do Nas Mieszkańców , a - nie Administratora po
          > prostu wyp... z hukiem.Nie udzielić absolutorium.Tak sobie sami dają podwyżki
          > przy Naszej aprobacie.Ich praca nie jest adekwatna do wynagrodzenia.za 4 godz.
          > w
          > tygodniu albo jest albo nie ma na dyżurze.Więcej wymagać od
          > Administratora.Zarząd można powołać społeczny - ewentualne gratyfikacje na
          > koniec roku za dobry wynik finansowy, tak jak jest na innych osiedlach.Trzeba
          > przełamać ten chaos, może SAMI zrezygnują jak w 2008 zrezygnował jeden z Zarząd
          > u
          > .Jest kryzys gospodarczy ,ale nie obejmuje tego Zarządu.Jestem z Rajskiej 1 i
          > popieram Panią.
          ok zarząd społeczny a pomyślał Pan o prywatnych telefonach z których dzwonią
          członkowie wspólnoty {w sprawach osiedlowych!}, tusze w drukarkach itp. -co z
          własnych kieszeni maja rachunki płacić!!!!!!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka