Dodaj do ulubionych

Ochrona - podwyżka do 25 zł.

23.03.11, 12:16
Wspólnota RJ2: Sadowa 6,8, Koszteli 2, Grabsztyny 1,3

We wtorek na zebraniu wspólnoty ma być głosowana uchwała o podwyższeniu opłat za ochronę do 25 zł od mieszkania. W sprawozdaniu za rok 2010 jest informacja że została rozwiązana umowa z formą OMEGA bo inna firma (JUVENTUS) zaproponowała lepsze warunki. To po co w takim razie jest ta podwyżka ? Powiedzmy sobie szczerze: za te 25 zł i tak nie da się zorganizować porządnej ochrony. Wyższy poziom świadczonych usług też raczej nie wchodzi w rachubę. Nie dość że wszystko drożeje to jeszcze trzeba płacić więcej za utrzymanie emeryckiej braci na osiedlu która i tak ma wszystko w nosie. Trochę więcej za to i za tamo i zbierze się całkiem niezła sumka. Może zamiast bezsensownych podwyżek czas pomyśleć o jakimś porządnym projekcie monitoringu ?
Ludzie nie dajmy się zwariować.
Obserwuj wątek
  • herkiszmerki Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 23.03.11, 13:23
   Temacik powraca jak bumerang, może powinno odbyć się jakieś zebranie wszystkich wspólnot na temat monitoringu

   forum.gazeta.pl/forum/w,35380,122475337,122519122,Re_MONITORING.html
   forum.gazeta.pl/forum/w,35380,116089732,116089732,Czas_najwyzszy_na_MONITORING_.html
   • katechana1 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 23.03.11, 19:01
    No i co z tego? Wielokrotnie miałam taką sytuację, jak wjeżdżałam na osiedle, że szlaban był otwarty, a ochroniarz nawet nie raczył zerknąć, kto wjeżdża i czy ma przepustkę. Więc za co niby ta podwyżka? Może im jeszcze kupmy telewizor, karty, wódę i zagrychę.
    • uroczy456 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 31.05.11, 20:58
     Ciekawe ,że za ochronę płacicie 20 zł, jak sami ochroniarze otrzymują około 5 zł za godzinę wiec proszę się nie dziwić ,że za tak małą stawkę jeszcze chce ktoś pracować i wysłuchiwać to czy tamto.Proszę sobie obliczyć dokładnie ile państwo wydajecie na ta ochronę a ile pobiera administracja osiedla za nic .Pozdrawiam
     P.S Tak na marginesie to monitoring wyniósł by drożej ponieważ potrzebna by była i tak osoba do obsługi tego monitoringu.Koszt zainstalowania kamer i okablowania to jest kwota rzędu 50 000 zł.
  • fotoszymi Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 23.03.11, 18:38
   rajskiob napisał:

   > Wspólnota RJ2: Sadowa 6,8, Koszteli 2, Grabsztyny 1,3
   >
   > We wtorek na zebraniu wspólnoty ma być głosowana uchwała o podwyższeniu opłat z
   > a ochronę do 25 zł od mieszkania. W sprawozdaniu za rok 2010 jest informacja że
   > została rozwiązana umowa z formą OMEGA bo inna firma (JUVENTUS) zaproponowała
   > lepsze warunki. To po co w takim razie jest ta podwyżka ? Powiedzmy sobie szcze
   > rze: za te 25 zł i tak nie da się zorganizować porządnej ochrony. Wyższy poziom
   > świadczonych usług też raczej nie wchodzi w rachubę. Nie dość że wszystko droż
   > eje to jeszcze trzeba płacić więcej za utrzymanie emeryckiej braci na osiedlu k
   > tóra i tak ma wszystko w nosie. Trochę więcej za to i za tamo i zbierze się cał
   > kiem niezła sumka. Może zamiast bezsensownych podwyżek czas pomyśleć o jakimś p
   > orządnym projekcie monitoringu ?
   > Ludzie nie dajmy się zwariować.


   Jestem z innej wspólnoty ale coś mi się nie wierzy, że taki rozstrzał mamy w stawkach - no chyba, że G2 jest gdzie indziej niż G1 albo jakiś błąd się wkradła - u mnie jest 20,50 zł
     • krokus48 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 24.03.11, 10:07
      To czy ci dziadkowie tu będą i ochrona czy nie..... to zależy tylko od was a nie od dziadków z ochrony. Jak większość nie będzie chciała ochrony i taka uchwala zostanie przegłosowana i zatwierdzona to ich nie będzie proste... i po bólu.
        • pogromca_debilizmu Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 24.03.11, 23:05
         a ja powiem jedno - jak zapłacimy solidnie to solidną jakość dostaniemy. nie oszukujmy się ale ochrona za 8 PLN za godzinę to dziadki i tyle. Jak weźmiemy agencję z młodymi ludźmi i głowami na karku zapłacimy im 11 PLN za godzinę to można zacząć wymagać. I tak na Rajskiej jest tanio jesli policzymy na lokal... Korzyść skali i tyle więc zamiast narzekać spójrzmy realnie - sknerujemy to mamy biedronkową jakość. Mieszkamy sobie na kiepskim osiedlu bo tanim - tak proszę Państwa - tanio za metr było to się kupowało mieszkania. a dlaczego tanie były? bo na prowincji, bo ciasno jak diabli, bo miejsc parkingowych brak, bo koszmarnie drogie ogrzewanie gazowe, bo brak porządnej kanalizacji.
         • komentator_osiedlowy Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 25.03.11, 09:06
          Może i sknerujemy ale powiedzmy sobie szczerze: za 25 zł lepiej nie będzie i trzeba to jasno powiedzieć. Więc po co płacić więcej ?
          Faktycznie dobra ochrona kosztuje ale wtedy jest jest to 25 a pewnie z 40 - 50. O monitoringu nie wspomnę. Dryfujemy od jednej firmy ochroniarskiej do drugiej. Bez żadnego konkretnego pomysłu.
          • elwirra28 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 25.03.11, 20:34
           No to w końcu ile trzeba zapłacić żeby wzięli sie do roboty, byli młodzi, gibcy, sprawni i skuteczni? Pozostaje jeszcze kwestia umowy z taką firmą i jej odpowiedzialności. Jeśli ludzie nie zgodzą sie na podwyżkę to uważam, że dalsze trzymanie dziadków w takich warunkach nie ma sensu.
           • papaja_12 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 29.03.11, 10:38
            A czemu kazdy nie moze miec pilota do bramy i otwierac samemu? jeden ochroniaż by wystarczył przy głównej bramie zeby karetkę i gości wpóścić i tyle... bo skoro osiedle ma byc monitorowane to po co nam tylu ochroniarzy co tylko sie na nas dorabiaja i milo na nasz koszt spędzają czas- wcale nas nie chcroniąć. Zreszta od zawsze temat ochrony to temat rzeka wiec zapraszam dziś na zebranie
            Wspólnota RJ2: Sadowa 6,8, Koszteli 2, Grabsztyny 1,3
            • dziedzic_pruski_80 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 29.03.11, 11:38
             Szanowni mieszkańcy, czy w ogóle tak wyobrażacie sobie ochronę? Panowie po 60. śpiący i w dzień (rzadziej) i w nocy (nagminnie). W takiej kondycji fizycznej, że strach się bać gdyby naprawdę napotkali złodzieja czy innego bandytę. Powiedzcie mi ile było przypadków "przestępczych" na naszym osiedlu, a ile z nich udaremniła "ochrona"?. Za co tu płacić 25 zł?
             • 17aga Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 29.03.11, 14:44
              Też uważam, że chodzenie ochroniarza po osiedlu nic nie zmieni, m.in. dlatego, że osiedle jest duże a złodzieje nie są głupi i w pojedynkę raczej nie "pracują"... Z resztą nie wyobrażam sobie, żeby ochroniarz pytał człowieka, który np. w nocy jest w jakimś samochodzie, czy akurat nie jest złodziejem... wink.
              Kwestia monitoringu też jest złożona. Już nie raz był wałkowany temat kamer. Nie dziwię się ludziom, że nie chcą BigBrother-a 2 i okamerowanego całego osiedla. Też mi się to nie widzi... Inną sprawą jest cena monitoringu na całym osiedlu, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokość naszych czynszów już teraz sad.
              Wg mnie dobrym rozwiązaniem byłoby:
              - umieszczenie kamer przy obydwu szlabanach w ten sposób, aby ujmowały obraz każdego kierowcy lub pieszego przekraczającego bramę osiedla. Wtedy w razie kradzieży można byłoby ułatwić proces poszukiwania sprawcy. Oczywiście nie ominiemy w ten sposób drobnych kradzieży związanych z przeskoczeniem przez płot, ale może zachowamy samochody...
              - rezygnacja z jednego posterunku ochroniarzy na rzecz pilotów (jak ktoś nie ma pilota pojedzie do drugiej bramy)
              - ochroniarz który jest w posterunku ma podgląd na kamerę znajdującą się przy drugiej bramie i w razie przyjazdu karetki/straży itp. ma możliwość zdalnego otwarcia szlabanu.

              Jednak pomimo zastosowania niewielu kamer nadal pozostaje otwarta kwestia ich obsługi, konserwacji, magazynowania nagranego materiału. To są stałe koszty, których sądzę nie da się uniknąć...
  • uroczy456 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 31.05.11, 23:36
   Co do monitoringu to jest to kwota rzędu 50 000 na okablowanie i zainstalowanie kamer,a i tak do obsługi tego monitoringu potrzebne sa trzy osoby.A co do panów z ochrony to prosze sobie policzyć ile tak naprawdę oni dostają .Kwota która dostaje jeden pan z ochrony to niecałe 5 zł na godzinę .Jest ich 6 pracuja po 24godziny i trzech panów którzy pracuje po 12 godzin.Rachunek jest prosty,nikt z państwa nie pracowałby za te marne grosze w takie upały .Proszę wziąc to pod uwagę .Dobrze policzyc Ile jest mieszkańców po 20zł.,ile otrzymuje administracja,i ile płaci firmie ochroniarskiej.Pozdrawiam
     • water_bong Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 06.08.11, 21:57
      Z tym że ja nie jestem "na Tarchominie". A gdyby płacili po 300 zł. to też nazwałbyś to normalką? Bo "na Tarchominie" płacą... Ochrona która jest teraz nie jest warta funta kłaków - banda gruźlików otwierających szlaban komukolwiek, ostatnio byli u mnie goście spoza osiedla, pierwszy raz tutaj, wjechali jakby byli starymi znajomymi "ochroniarza", nie zdazyli dojechac do szlabanu a ten juz byl w górze... Za co placimy? Wlasnie za to otwieranie, bo nie łudźmy się - 20zł miesiecznie to nie jest stawka za profesjonalną ochoronę, to jest wlasnie naleznosc za to zeby emeryt nam szlaban podnosil i tyle. Za porzadna ochrone trzeba zaplacic wiecej, a jesli nie chcemy placic wiecej (bo nawet 5zł. podwyzki powoduje burze na forum) - nie placmy wcale, sami sobie podnosmy ten pieprzony szlaban i juz.
      • rajski_mieszkaniec Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 07.08.11, 07:40
       Też uważam, że nie powinniśmy płacić za ochronę a szlaban otwierać sobie sami albo płacić więcej i wymagać więcej. Tak na Tarchominie płacą więcej, ale mają prawdziwą ochronę. Ochroniarz wychodzi z budki nawet oddalonej od szlabanu pyta o dokładny adres i wskazuje miejsce do zaparkowania. Nie ma miejsc dla gości to nie wjeżdża nikt. Na innym osiedlu dzwoni do mieszkańca i pyta czy taka i taka osoba to na pewno do niego. I nawet przez furtkę bez kodu się nie wejdzie. I na tych osiedlach nie ma narzekania, bo ludzie wiedzą za co płacą.
       • spomet Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 07.08.11, 14:29
        przenieście się do ambasady, tam bedą Was wszystkich lustrować przed wjazdem, ja nawet grosza bym nie dał na ochronę, bo furtke czy szlaban sam sobie otworze, a wejść i wjechać na osiedle może każdy, nawet jak za "ochrone" będzie trzeba płacić 30 zł, bo wszystko na to wskazuje, że niebaem tyle będziemy płacić, poprostu dojdzie kolejny dziadek i tyle.
          • grabsztyna Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 10.08.11, 14:23
           Widzisz trudno myśleć inaczej, kiedy Pan z ochrony tłumaczył że pomylił przyciski,a szlabany są takie jakie są i nic na to nie poradzimy- mamy od tego przecież administratora (jeśli uzna że są do wymiany to prawdopodobnie je wymieni albo i niesmile)

           Pozdrawiam cię fajny_ziomal71
            • grabsztyn Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 16.08.11, 13:40
             W długi weekend znowu były kradzieże na osiedlu. Uwaga!
             Ochrona mówi:
             - my nie robimy obchodów w ciągu dnia (CD Bis robił)
             - nie mamy możliwości jak ktoś coś wynosi z osiedla - to skąd mamy wiedzieć czy się nie przeprowadza...
             - nie mamy kamer tzn mamy ale i tak wie Pan to trzeba by serwisanta...

             Innymi słowy nie płacimy za ochronę tylko 2 Panom za otwieranie szlabanów.
             Może kupmy raz piloty i otwierajmy osiedle tylko na domofon/pilot. Wydamy raz kasę, a nie cały czas na chrapouchów.
             • koszteli2 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 16.08.11, 14:38
              A mi już kolejny raz Pan z ochrony chciał zamknąć szlaban na głowie jak przechodziłam z wózkiem. Potem przeprasza że nie zauważył!!
              Już od tak dawna się mówi a raczej pisze o tym żeby coś zrobic z tą naszą pseudo ochroną i nadal nic.... Nasz Zarząd też jakoś nic w tej sprawie nie ma zamiaru robić bo tak widać jest łatwiej.... Może ktoś mądry podpowie co tak naprawdę możemy zrobić aby wreszcie sprawę naszej ochrony rozwiązać i pozbyć się panów od otwieranie szlabanu?
               • spomet Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 16.08.11, 19:27
                tu nie chodzi o zebrania, tylko o mieszkańców którzy na to się zgadzają podpisując uchwały, to mieszkańcy się zgodzili na ochronę , to mieszkańcy to tolerują i jak ostatnio się pytałem administratora o uchwałę w sprawie podwyżki na ochronę to w sumie prawie połowę z podpisów pod uchwałą jest za podwyżką, problem więc leży w mieszkańcach osiedla, którzy chcą mieć tą ochronę, tylko pytam się po co??? chyba tylko po to aby mówić im " dzień dobry" lub się pochwalić w towarzystwie, że się mieszka na "strzeżonym" osiedlu.
              • uroczy456 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 17.08.11, 01:16
               Witam.Trzeba po prostu powiedzieć ,ze się nie chce starych dziadków tylko młodszych .To nie jest sanatorium.A tak nawiasem mówiąc to warunki dla tej ochrony to jest pod psem.Chcielibyście państwo pracować po 24h za takie marne grosze.Zapytajcie się ochrony ile mają na godzinkę.Jak by byli młodsi to może i szlabanu nikomu by na głowę nie spuszczali.Pozdrawiam
        • iwus1982 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 17.08.11, 15:14
         Ja jestem za pilotem do bramy i furtką.
         Jesli pojawi sie chetna osoba, która zajmie sie tym tematem - zagłosuję za przejsciem uchwały.
         Jesli ktoś zorganizuje spotkanie informacyjne w tej sprawie - takze moze liczyc na moja obecnosc.
         Jestem za rezygnacja z ochrony.
         ___________________________

         Ja ostatnio byłam swiadkiem jak jakies nurki (sztuk:3) wchodziły do nas na osiedle.
         Owszem interwencja ze strony ochroniarza była, ale co z tego - jak nurki i tak zrobiły jak chciały.
         Skoro nawet w takiej sprawie nie sa skuteczni, nie sa mi tu do niczego potrzebni.

         Pozdrawiam, Iw
         • fotoszymi Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 17.08.11, 16:29
          iwus1982 napisała:

          > Ja jestem za pilotem do bramy i furtką.
          > Jesli pojawi sie chetna osoba, która zajmie sie tym tematem - zagłosuję za prze
          > jsciem uchwały.
          > Jesli ktoś zorganizuje spotkanie informacyjne w tej sprawie - takze moze liczyc
          > na moja obecnosc.
          > Jestem za rezygnacja z ochrony.
          > ___________________________
          > Pozdrawiam, Iw

          Dopisuję się również. Mnie też oni nie są do niczego potrzebni. Skoro stać niektóre wspólnoty na wyłożenie 30000 zł na nowe kwiatki i mieszkańcy się podpisują pod taką uchwałą to może będzie też stać na wprowadzenie systemu z kartami i zamkniętą bramą.
          Ponadto trzeba się zdecydować albo chcemy mieć osiedle strzeżone z prawdziwego zdarzenia albo całkowicie otwarte - nie możemy być po środku i płacić aby płacić i nic z tego nie mieć.
          • robb80 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 17.08.11, 17:15
           ja także jestem za, ale trzeba też mieć pomysł na to by pogotowie, straż pożarna itp miały jak wjechać na osiedle. jak by się zostawiło jedną budę z ochroniarzem to też by była dupa.tak samo goście, a nikt mi nie zabroni zapraszać na osiedle gości autem skoro miejsce postojowe specjalnie dla swojego jakiegoś gościa. jak najbardziej wymiana szlabanu koło kafla by nie było możliwości przejścia między nimi. jedno jest pewne, podyskutować można. a nuż ktoś coś ciekawego zaproponuje...

           tanim rozwiązaniem by było zaprosić ważnego polityka do mieszkania na osiedlu. ochrona by była na wysokim poziomie i za darmo wink
           • pogromca_debilizmu Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 18.08.11, 11:15
            Właśnie.. pomysł na... to nie winiary smile

            Generalnie to osiedle jest porażką w sensie logistycznym - 19 budynków popierdółek po 48 lokali, teren wielki, miejsca mało. Ochrona z prawdziwego zdarzenia kosztuje ale nie jest to lek na całe zło. Zacząć trzeba od mieszkańców. na te ponad 2000 osób jakie tu mieszka sporo jest ludzi którzy kultury nie mają za grosz. Nie umieją załatwić potrzeb, wyprowadzić psa, zaparkować samochodu, śmieci wyrzucić.
            Przy takiego typu obiekcie ciężko będzie znaleźć złoty środek. Owszem karty i piloty były by super gdybyśmy my mieszkańcy tego osiedla zgodnie się zgodzili że tylko mieszkańcy i służby miejskie mają wjazd. i tylko tyle kart jaka jest pojemność osiedla - masz miejsce lub garaż - wjeżdżasz. nie masz - idziesz z buta a auto pod kaufem. Tylko pytanie kto się na to zgodzi? większość napewno zrobi larum że to ograniczenie ich prawa własności, że to nie po ludzku etc. i dalej na forum będą jatki że ochrona do dupy, że ludzie łażą jak chcą i nic się ie zmieni.
            Zacznijmy od siebie i tyle. Jak większość pomyśli może coś z tego będzie (nasze dzieci może doczekają się zmian)
            Póki co nie widze szans... Pan Kazio z Panem Ziutkiem bedą parkowac po 3 samochody na sprzedaż, Pan Henio 5 samochodów nauki jazdy. a co? nie wolno mu? przecież kupił mieszkanie na osiedlu smile
            pozdrawiam
            • z_osiedla Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 20.08.11, 15:13
             Witam, na samą myśl o tym co napisze chce mi się śmiać ale co tam - Co nas lepiej ochroni jak nie my sami!
             Jest nas trochę na tym osiedlu. Co powiecie na samodzielną ochronę wink Po dwie osoby na budkę, zmiany co 8 godzin albo inaczej...
             Czemu po dwie - dla bezpieczeństwa, w kupie raźniej wink no i jest do kogo otworzyć gębę smile
             Dobór w pary dowolny, jakieś tam zapisiki co by było odnotowane kto i kiedy był jest i będzie.
             Myślę, że gadanie: ja nie mogę, w tym terminie będą mnie uwierały buty wink byłoby bez celu - jesteśmy sąsiadami, przydałoby się dla dobra sprawy dogadać.
             A i przy okazji jakoś może byśmy się poznali i zgrali i może inne ważne sprawy szybciej załatwili wink
             Jak to się mówi, dla chcącego... Tylko czy my chcemy, co chcemy i co z siebie dajemy to czasem bywają różneeeeee sprawy.
             A zarząd mamy taki jaki śmy sobie wybrali, albo wybrali inni bo nam zwisało i powiewało...
             A ja se pozdrowie wszystkich z rajskiej - bo chciał nie chciał wszyscy śmy tu powinni działać dla wspólnego dobra wink

             • robb80 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 20.08.11, 20:05
              MI BARDZIEJ BY SIĘ PODOBAŁA JAK BYŚMY MY MIESZKAŃCY ROBILI OBCHÓD PO OSIEDLU. PO 2,3 OSOBY CZAS GODZINOWY DO DOGADANIA. JAKIŚ GRAFIK ZROBIĆ. WIELE NAS TU JEST WIĘC PEWNIE JAKIŚ DYŻUR BY WYPADAŁ CO PARE MIESIĘCY. JAK COŚ TO MOGĘ JAKO PIERWSZY NA OCHOTNIKA. JUŻ PARE DNI TEMU PRZESZEDŁEM SIĘ PO OSIEDLU BO JACYŚ MŁODZI (Z WYGLĄDU NA OK15 LAT)CYGANIE PO PIWNICY SIĘ KRĘCILI (KRÓTKO WCZEŚNIEJ SĄSIADOM ZGINĄŁ ROWER) ALE MENDY MI ZWIAŁY,BO BYŁEM Z MALUTKIM DZIECKIEM. MIAŁEM NADZIEJĘ ŻE ICH DORWĘ NA OSIEDLU wink ALE WCZEŚNIEJ POINFORMOWAŁEM NASZĄ OCHRONĘ, KTÓRA OCZYWIŚCIE CYGANÓW NIE WIDZIAŁA
              • iwus1982 Re: Ochrona - podwyżka do 25 zł. 23.08.11, 14:14
               Ostatnio odebrałam wyniki uchwał.Jedna z niewielu ktora nie przeszła była własnie uchwała odnosnie ochrony.
               Wczoraj odebrałam rozliczenie z nowym naliczeniem czynszu. I stawka za ochrone zwiekszona do 22 zł.

               Zacznijmy działac.
               Chyba trzeba najpierw zorganizowac spotkanie, czyli pewnie zgłosic sie z tym do administracji...
               Potem jakies uchwały.
               Jesli trzeba bedzie zebrac podpisy - w swoim bloku moge zebrac ja.
               Pomocy? smile
               Potrzebna osoba do podjecia konkretnych działań.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka