Dodaj do ulubionych

To bedzie jeszcze "lepiej":(

23.11.11, 12:51
jeśli myśleliśmy, że nie może byc gorzej niż jest z komunikacją w Jabłonnie to się chyba pomyliliśmy....może byc gorzej...
wyborcza.pl/1,75248,10692167,Most_Polnocny_niemal_gotowy__Pierwsze_samochody_zima_.html
Obserwuj wątek
  • igor_krajnow Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 23.11.11, 13:28
   Apeluję o spokój i nie sianie paniki na podstawie jednego artykułu, który tak naprawdę nie mówi nic. Użyte w tekście słówko "raczej" oznacza, że żadne decyzje w sprawie komunikacji jabłonowskiej jeszcze nie zostały podjęte. A z pewnością nie będzie mowy o żadnym pogorszeniu. Rozważane są różne koncepcje a przed wprowadzeniem zmian najprawdopodobniej będą konsultacje społeczne.
   • mmmieszkaniec Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 23.11.11, 13:59
    raczej - słowo sygnalizujące skłanianie się mówiącego do czegoś (za SJP)

    Więc ZTM skłania się "raczej" do przeniesienia 508 z pętli do metra, Legionowo zostanie "raczej" nakłonione do korzystania z pociągu, a my zostaniemy na Modlińskiej, ewentualnie mamy "raczej" komfortową przesiadkę na Żeraniu (tylko na co się tam przesiąść?) wink
    Taki rzecznik to dla nas skarb, a ludzie tylko narzekają i narzekają.
   • spomet Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 23.11.11, 17:33
    my z Jabłonny nie powinniśmy narzekać, bo komunikacja w naszej miejscowości działa "raczej" dobrze, mamy wszak swojego człowieka w ZTMie który "raczej " dba o nas, dba abyśmy się dobrze zintegrowali, mocno przytulając się do siebie w autobusie, obecnie idzie zima a więc dba o nas abyśmy "raczej" nie zmarzli, bo przecież w kupie zawsze cieplej.

    A wracając do mostu i komunikacji to już od dawana jest przesądzone, że autobusy z naszej okolicy nie bedą przejeżdżały przez nowy most ale nadal do "super szybkiej" pętli na Żeraniu, docelowo ma być kiedyś pętla przy Winnicy.
   • rajskimieszkaniec Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 24.11.11, 09:59
    A pisz Pan sobie dalej i tak nic z tego nie wynika. Pamiętamy poprzednie Pańskie wynurzenia z których nic nie wynikało. Efekt ostatnich zmian jest taki, że mam bilet jednostrefowy do poruszania się po Warszawie a w przypadku dojazdu do Jabłonny i z Jabłonny korzystam z niedotowanego TAŃSZEGO rozwiązania czyli Transludu i konkurencji.
     • spomet Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 28.11.11, 19:47
      Panie Krajnow, a zna Pan ten tekst: "Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że na chwilę obecną nie planujemy zwiększenia częstotliwości kursowania linii 731. Informujemy ponadto, że dotychczas przeprowadzone pomiary wykorzystania przez pasażerów pojazdów przedmiotowej linii nie wykazują konieczności zwiększenia podaży miejsc. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że liczba taboru, którą dysponujemy przy planowaniu przewozów jest ograniczona, a obecnie nie posiadamy rezerw taborowych pozwalających na zwiększenie częstotliwości kursowania linii już istniejących”.
      stała śpiewka ZTMu, te same wyszukane słowa, te same slogany, gratuluje

  • mmmieszkaniec Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 08.12.11, 23:27
   Co prawda nie dotyczy naszej gminy, ale temat jakby znajomy nieco:

   "Od 1 marca skurczy się strefa "wspólnego biletu" Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich. Pasażerowie nie będą mogli jeździć koleją na podstawie biletu ZTM na trasie Warszawa Wileńska - Zagościniec.

   ZTM poinformował, że umowę dotyczącą współfinansowania wspólnego biletu wypowiedział pod koniec listopada burmistrz Ząbek Robert Perkowski. W związku z tym umowa zostanie wypowiedziana także pozostałym gminom leżącym przy linii wołomińskiej: Zielonce, Kobyłce i Wołominowi.

   Ze względu na trzymiesięczny okres wypowiedzenia pasażerowie nie będą mogli na tej trasie korzystać ze "wspólnego biletu" od 1 marca przyszłego roku. - Liczymy na to, że do końca stycznia uda się wspólnie wypracować jak najlepsze dla pasażerów rozwiązanie - poinformowano w komunikacie ZTM.

   Na stronie internetowej ząbkowskiego samorządu wyjaśniono, że powodami decyzji były stale rosnące koszty "wspólnego biletu" i brak przewidywalności kosztów w kolejnym roku, a także nieadekwatne wykorzystanie linii przez mieszkańców Ząbek w stosunku do ponoszonych kosztów.

   - Przez 4,5 roku, kiedy obowiązywał "wspólny bilet", opłaty ponoszone przez gminę wzrosły o 700 proc., natomiast jakość usług jest coraz gorsza. Pociągi przyjeżdżają przeładowane tak, że pasażerowie nie są w stanie wejść do środka - powiedział burmistrz Ząbek. Dodał, że dla pasażerów w Ząbkach będą zorganizowane darmowe przejazdy do węzłów przesiadkowych.

   - Burmistrzowie innych podwarszawskich gmin zastanawiają się nad wypowiedzeniem umowy. Nie jest to popularna decyzja. Być może otworzyłem dla nich przedpole - powiedział Perkowski.

   Z kolei rzecznik prasowy ZTM Igor Krajnow, pytany czy ma informacje, by inne gminy też zamierzały wypowiadać umowy, odpowiedział: "Umowę rozwiązały tylko Ząbki"."
   • nadszyszkownik_ze_wsi Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 09.12.11, 11:51
    Umowy wójcina nie rozwiąże.
    Poprzedni wój próbował i skończyło się to dla niego bardzo źle.
    Ale też nie ma co się łudzić że gmina ma jakikolwiek wpływ na ZTM ( co widać ewidentnie po ostatnich działaniach przewoźnika).
    Prawda jest taka że jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę ZTMu.
    • wcislog Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 03.01.12, 12:41
     Są pierwsze informacje - dla nas raczej "gorzej' niż teraz, o dojeździe przez Północny do metra chyba możemy zapomnieć, zostanie jeden autobus 508:

     Z kolei pasażerowie z Legionowa i Jabłonny będą mogli przesiąść na Modlińskiej do linii 508, która okrężną trasą przez Modlińską połączy dwie stacje metra: Młociny i Marymont. - Linia 508 zapewni połączenie południowego Tarchomina oraz osiedli położonych przy białołęckim ratuszu ze stacją metra Młociny. Ponadto zapewni dodatkowe połączenie tych części dzielnicy z ciągiem ulicy Modlińskiej i - przez most Grota-Roweckiego - z Żoliborzem oraz Marymontem - wyjaśniają urzędnicy.
     W godzinach szczytu 508 ma kursować co 8 minut.

     www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,trzy-linie-dzienne-i-jedna-nocna-na-trasie-mostu-polnocnego,358732.html
     Tak wiem Panie Krajnow, to dopiero propozycje, tak.....
     • igor_krajnow Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 03.01.12, 14:55
      Będzie dojazd przez most S-C na Młociny z Modlińskiej. Zapewni go linia 508. Wierciłem o to dziurę w brzuchu komu trzeba. Dodatkowo mieszkańcy Jabłonny będą mogli wybierać - czy pojechać przez most S-C na Młociny czy przez Grota na Marymont. Oba połączenia zapewni 508. Przesiadka przy ratuszu.
  • wcislog Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 03.01.12, 12:46
   O przepraszam wszystkich, teraz dopiero doczytałem:
   www.bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=3&id=4358
   Chyba jednak pojedziemy Północnym do Młocin (znaczy "Marii Skłodowskiej - Curie").

   508 - zmiana trasy

   METRO MARYMONT - Włościańska - al. Armii Krajowej - most Grota-Roweckiego - Modlińska - Światowida - Myśliborska - most Skłodowskiej-Curie -Trasa Mostu Połnocnego - METRO MŁOCINY
   przystanki:
   METRO MARYMONT, PARK KASKADA, OS.POTOK, KONWALIOWA, PLOCHOCIŃSKA, EKSPRESOWA, BIALOLĘKA-RATUSZ, MYŚLIBORSKA, PORAJÓW, ŚWIDERSKA, METRO MŁOCINY
   częstotliwość kursowania:
   w godzinach szczytu co ok. 8 minut
   poza szczytem i w dni wolne co ok. 20 minut
   Linia 508 zapewni połączenie południowego Tarchomina (razem z linią 101) oraz osiedli położonych przy białołęckim ratuszu ze stacją metra MŁOCINY. Ponadto zapewni dodatkowe polaczenie tych części dzielnicy z ciągiem ulicy Modlińskiej i przez most Grota-Roweckiego z Żoliborzem i Marymontem. Ponadto wraz z linią 511 zapewni obsługę południowego ciągu ulicy Modlińskiej ze stacją metra MARYMONT.
   • igor_krajnow Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 03.01.12, 14:57
    Dokładnie tak. Żeby jechać na Marymont będzie trzeba z 723 lub 731 przesiąść się na tym przystanku co teraz w kierunku Żerania. Jeśli ktoś będzie chciał jechać na Młociny przez S-C będzie musiał przejść na przystanek bliżej ratusza.
    • spomet Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 03.01.12, 21:16
     czyli się nic nie zmieni, a nawet bedzie gorzej bo teraz 508 jeździ z częstotliwością co 3 minuty a po zmianach co 8 minut, wniosek jest taki, że szanowny Pan Igor tak wiercił abyśmy mieli gorszy dojazd do metra, gratulacje.
     • szwejas Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 03.01.12, 21:55
      jakby jeździł co 3 minuty to też byś pewnie znalazł/znalazła inny temat do marudzenia. Ciesz się że masz co 8 minut.

      Mam nadzieję że będzie jeszcze 511, 510 w stronę metra tak aby była alternatywa do metra
     • igor_krajnow Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 03.01.12, 23:19
      Co 3 minuty było 508 kiedy całe Nowodwory, Legionowo i Jabłonna jechały Modlińską do mostu G-R. Gdy Nowodwory pojadą przez most S-C 508 co 3 minuty byłoby puste. Dopiero w kursach przesiadkowych z 723 lub 731 by się zapełniało. Był dojazd do jednej stacji metra - Marymont. Teraz będzie do dwóch: Marymont i Młociny, do wyboru. Nie zapominajmy, że do metra na Marymoncie będzie jeszcze 511 i 510.

      Przypominam, że był pomysł nie uruchamiania połączeń przez most S-C z ul. Modlińskiej. Na szczęście udało się je wprowadzić.

      www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=611&c=100&l=1
      • mmmieszkaniec Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 04.01.12, 08:03
       A ja ciagle jestem bardzo ciekaw, kto forsuje beznadziejny pomysl, aby wszystkie siedemsetki dojezdzaly do zapyzialego Zerania. Z zalozenia linie te maja pelnic funkcje dojazdu dla ludzi spoza warszawy do dogodnych punktow przesiadkowych. Trzeba byc pozbawionym elementarnej zdolnosci logicznego myslenia, aby nie zauwazyc, ze metro mlociny jest idealnym takim wlasnie miejscem. Ale nie, przesiadac sie i przesiadac, deszcz, snieg czy zawierucha. Moze nastepne pokolenie zauwazy w koncu, ze zeran teraz to porazka komunikacyjna, a modlinska po otwarciu mostu straci duzo ze swojej "atrakcyjnosci". Pani Wojt tez pewnie mysli tylko, jak splacici narobione dlugi, a nie pomoc mieszkancom.
       • koszteli2 Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 04.01.12, 10:11
        A odpowiedz mi dlaczego zakładasz że wszyscy z Legionowa i Jabłonny dojeżdżają do Młocin?? A co z osobami które jadą na Targówek? Dla nich Żerań jest najdogodniejszą przesiadką. Jak chcesz mieć bezpośredni dojazd do metra to wsiadaj w swój samochód! To jest komunikacja miejska a nie osobista!
       • igor_krajnow Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 04.01.12, 10:41
        Na Młocinach niestety wszystko się nie pomieści. Ta pętla jest mniej pojemna nawet od Marymontu.

        A dla pasażerów z Jabłonny, którzy chcą dojechać do metra takim węzłem przesiadkowym ma być właśnie przystanek Białołęka-Ratusz.

        Taki jeszcze argument się nasuwa, że autobus Modlińską jedzie buspasem prosto jak strzała a więc krótko. Na moście S-C nie będzie buspasa. Nie wiadomo też jak będzie się odbywał ruch samochodowy i czy autobusy z Jabłonny nie stałyby w korku. W takiej sytuacji kierowanie linii z Jabłonny przez most S-C a więc nieco dłuższą trasą mogłoby (nie musiałoby ale mogłoby) wydłużyć czas przejazdu a co za tym idzie mogłoby spowodować konieczność zmniejszenia częstotliwości. Moim zdaniem najważniejsze jest to, że mieszkańcy Jabłonny będą mieli wybór: albo Marymont albo Młociny, albo podróż dalej na Targówek.
        • mmmieszkaniec Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 04.01.12, 10:50
         Dziękuję za odpowiedź.
         Nie wiedziałem że na nowym moście nie będzie buspasa, zdawałoby się, że jego obecność jest rzeczą naturalną w obecnych czasach.
         No nic, pozostaje nadal się przesiadać, przynajmniej tacy napinacze jak koszteli2 będą mieli połowę Ikarusa dla siebie do pętli na Żeraniu smile
        • lidia001 Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 04.01.12, 11:28
         igor_krajnow napisał:

         > Na Młocinach niestety wszystko się nie pomieści. Ta pętla jest mniej pojemna na
         > wet od Marymontu.

         to nie można pomyśleć przy układaniu planu ?
         I 723 puścić na Młociny, 731 puścić na Marymont, a 508 wywalić ??


         > A dla pasażerów z Jabłonny, którzy chcą dojechać do metra takim węzłem przesiad
         > kowym ma być właśnie przystanek Białołęka-Ratusz.

         po co jak można 508 wywalić i jego przystanek na Młocinach i 'miejsce' na moście zajęłoby 723

         > Taki jeszcze argument się nasuwa, że autobus Modlińską jedzie buspasem prosto j
         > ak strzała a więc krótko. Na moście S-C nie będzie buspasa.

         no sorry ale trzecie przęsło jest tramwajowo-autobusowo-rowerowym i ono wg przesuniętych już planów ma być gotowe w czerwcu, czyli zapewne wtedy kiedy wejdą zmiany, więc proszę nam nie mydlić oczu

         > Moim z
         > daniem najważniejsze jest to, że mieszkańcy Jabłonny będą mieli wybór: albo Mar
         > ymont albo Młociny, albo podróż dalej na Targówek.

         Młociny - 723 prosto do pętli
         Marymont - 731 prosto do pętli (np. przesiadka na Poetów)
         Targówek - 509, 302 (np. przesiadka na Konwaliowej czy Białołęka-Ratusz)

         a 508 wywalić
         • 17aga Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 04.01.12, 11:59
          Moim zdaniem proponowane zmiany są optymalne.
          Tylko kiedy do diabła wink z Żerania pojedzie tramwaj do najbliższej stacji metra?
          To co tam się teraz dzieje to jest masakra. Oba tramwaje jadą tą samą okrężną trasą o jednej godzinie... A jak się przyblokują na Pradze, to czekaj człowieku 20 minut na przystanku...
          Panie Igorze, czy powstanie P+R na Śliwicach?

           • marcenek Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 05.01.12, 21:18
            Ten parking jest nikomu niepotrzebny bo szybciej będzie dojechać na młociny (kto szybszy-przepraszam, kto najwcześniej)... na modlińskiej mogą być nadal korki, a jak nie to po euro po zwężeniu grota tak będą. Wszyscy cały czas mówią o 723 - dojazd do metra, a może wreszcie porozmawiamy - 723 do PKP Legionowo. Przejazd do marymontu to jak dobrze pójdzie 30 minut, a do Legionowa + SKM to także 30 minut, tylko jesteśmy dalej. Pamiętam za "Zebraniu Wiejskim" o tym że nie ma sensu puszczania 723 do stacji legionowo zamiast do mickiewicza, a przejazd taki sam. Może warto porozmawiać z władzami legionowa i jabłonny i wspólnie wymyśleć coś pożytecznego, niż narzucać (proponować) zmiany które czasem są bez sensu.
            • rajski_man Re: To bedzie jeszcze "lepiej":( 29.10.12, 18:47
             No fakt. Z tym dojazdem jest kiepsko, a przede wszystkim, drogo! Ja tak myśle, że warto by było na te młociny, pod metro się dostac , a dalej już każdy wybiera. Prawda jest taka, że wszyscy lub w wiekszości pracujemy w Wwie. Chwała miastu , że dają nam prace, ale warunki dojazdu są ważne. Może nasi radni dogadają sie z radnymi z Wwki i b ędazie oki? Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka