Dodaj do ulubionych

Pytania do p. I Krajowa

16.01.13, 08:11
Panie Igorze proszę o odp na poniższe pytania:
Zmiana trasy linii 723 odnosi się do terytorium Warszawy a nie powiatu legionowskiego, zatem dlaczego samorząd powiatu musi ponieść zwiększone wydatki na linię 723. Mógłby Pan jakoś to wyjaśnić bo nam wydaje się to jakieś dziwne - zmiany trasy nie będzie w powiecie legionowskim.
Zajezdnia ze Stalowej obsługuje dziesiątki innych linii i czy może podać pan inną linię gdzie procentowo jest większy udział ikarusów niż na 723 (nawet do 7/11 - do 64%) Będzie raczej ciężko znależć taką...Puszczanie solówek na linię 723 to też trochę granie na nerwach pasażerów...
Czy może Pan naisać ile zostało jeszcze Ikarusów na której zajezdni i czy jest plan wycofania ich ze służby liniowej jak niedawno tramwajów 13N ?
Proszę opisać nowy pomysł ZTM z linią 741, tramwajem przez most Północny i metrem. Czy nie prościej skierować 723 do Młocin? Czas przejazdu z przystanku Pałac do przystanku M. Młociny dla obu wariantów jest lekko licząc 2 razy dłuższy/krótszy smile
Z góry dziękuję za odowiedź. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • igor_krajnow Re: Pytania do p. I Krajowa 16.01.13, 16:08
   Zmiana byłaby wprowadzona dla mieszkańców Legionowa i Jabłonny. Każda zmiana trasy po stronie Warszawy generuje określone koszty, a obecnie każda złotówka jest oglądana z dwóch stron przed wydaniem. Chociaż temat 723 ponownie wraca na tapetę. Może tym razem się uda...

   Nie dysponuję niestety aż tak szczegółowymi informacjami na temat wszystkich linii obsługiwanych przez zajezdnię Stalowa...

   Ikarusy zostaną wycofane z ruchu liniowego w tym roku. Pewna ich część zostanie na zajezdniach i będzie wyjeżdżała w sytuacjach specjalnych (duża impreza sportowa, kulturalna akcja cmentarna, ewakuacja itp.)
   • kamilkowski77 Re: Pytania do p. I Krajowa 16.01.13, 18:28
    nie rozumiem Pana odpowiedzi: "każda zmiana trasy po stronie Warszawy generuje okreslone koszty" ??? no przecież licząc odległość od Modlińskiej na wysokości mostu do Żerania i do Młocin jest podobna, więc nie wiem o jakich dodatkowych kosztach po stronie Warszawy Pan mówi ??? (Nowa linia Translud z przystanku Pałac do Młocin jedzie 15 minut, a jadąc autobusami ZTM czas wynosi około 40 minut)
    • iwus-1982 Re: Pytania do p. I Krajowa 16.01.13, 19:28
     ZTM ciagle o tym, ze koszty, koszty, koszty...
     Ale autobusy wycofuje!
     Niech w takim razie skieruja te autobusy na akcje specjalna: JABŁONNA, tym sposobem zwiekszymy czestotliwosc jazdy.
     Poza tym bilety sa juz tak drogie, ze jesli ździeraja od pasażera to pasażer ma prawo wymagac wygody!
     A nie żebrać o nią..bo dla nas mieszkanców Jabłonny sa nakładane jedynie wyzsze koszty a komfort coraz słabszy ( były 3 autobusy, jest własciwie 1 ; nie licze 741 jeżdzącego co godzine i co dwie w niedziele)
     Dla mnie jest coś nie tak z dbałością właśnie o nas.
     Wszedzie warunki transportu sie poprawiaja, u nas jest jak zwykle.

     TEZ JESTEM ZA 723 DO MŁOCIN!
     ROZWIĄZANIE IDEALNE.
     • kamilkowski77 Re: Pytania do p. I Krajowa 17.01.13, 18:19
      no to Pan Radny znalazł argumenty aby nie zmieniać trasy: "Chodzi chociażby o koszty wymiany informacji na przystankach, tablic w autobusach, rozkładów jazdy itp.", chyba te tablice kosztują grube tysiące???, no poprostu ręce opadają, niech Pan kiedys stanie rano na przystanku Ratusz Białołęka i zobaczy ilu pasażerów tam wysiada, NIE MA BEZPOŚREDNIEGO DOJAZDU Z MODLIŃSKIEJ DO METRA MŁOCINY, obawaim się , że tam w ZTMie tego nie widzą i Pan też tego nie wie
      • igor_krajnow Re: Pytania do p. I Krajowa 18.01.13, 13:21
       Pan radny nie "znalazł argumenty" tylko odpowiedział na wcześniej zadane pytanie. Uwielbiam jak ktoś wyrywa coś z kontekstu i cytuje wypaczając całkiem sens.

       Zapewniam, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego ilu pasażerów tam wysiada i, że nie ma bezpośredniego dojazdu z Modlińskiej na Młociny.
   • rajski_ogrodnik Re: Pytania do p. I Krajowa 16.01.13, 20:14
    A ja mówię "nie" i po przemyśleniu wszystkiego myślę, że poprze moje "nie" wiele osób, nawet Ci, którzy póki co uważają, że zmiany to dobry pomysł.

    1) Wszystkie zmiany ZTM wprowadza na gorsze, zawsze, bez wyjatku, więc pierwszy argument za nie zmienianiem niczego.

    2) Jakiekolwiek zmniejszanie częstotliwości 723? Nie! Już wystarczy... Niech zarząd ZTM przesiądzie się przyglądać każdej złotówce w godzinach szczytu do takiego autobusu i wtedy się zorientuje, że każda moneta oprócz dwóch stron ma także brzegi... krótko mówiąc, w 723 jest wystarczająco ciasno, jeździ wystarczająco rzadko. Nie ukrywajmy, że to co bylo kiedyś autobus co 5min, a teraz co 20min to "zamienił stryjek..." więc nic nie zmieniajmy. Albo wieczorem, kiedy trzeba tą "częstotliwość" odczekać, niech sobie Państwo z ZTM staną na przystanku mroźną zimą i tuptając zerkają co chwila na zegarek... albo ciemną nocą, w śniegu drałować z Szarych Szeregów do Jabłonny, bo cieplej mimo wszystko iść niż stać...

    3) 723 do Młocin i co dalej? Nie! Zabrano nam tak jak Iwuś mówi 2 autobusy i został w zasadzie jeden... niech sobie ten 741 jeździ do Młocin... a 723 tradycyjnie zostawmy do Żerania, mega węzeł przesiadkowy, w każdą stronę... Młociny... nawet linii tramwajowej przez most nie można puścić, bo musi iść na Marymont... na Żerań dojadę w zasadzie kilkoma sposobami nawet z końca miasta... a na Młociny...... metrem? Tylko...
     • rajski_ogrodnik Re: Pytania do p. I Krajowa 17.01.13, 07:13
      Wiesz, w zasadzie z każdego miejsca w Warszawie, baaa a nawet w Polsce, dojedziesz w każde inne, tylko chodzi o ilość przesiadek, jakąś jakość i czas tego połczenia.

      Dojeżdzając do Ratusz Białołęka... kolejna przesiadka, tylko dlatego, że dwie osoby chciały 723 do metra... to może od razu do metra Wilanowska, prawą stroną Wisły, przez most Siekierkowski, bo mi wtedy będzie najwygodniej?
      • spomet Re: Pytania do p. I Krajowa 17.01.13, 08:20
       a jaką jakość przesiadki ma Pan na Żeraniu???? gdzie ma Pan pętle a gdzie tramwaje i autobusy do przesiadki??? ktoś kto chce sie dostać do metra, centrum czy inne dzielnice przesiada się wcześniej, pętla Żerań to chyba jedno z najgorszych miejsc przesiadkowych
       • rajski_ogrodnik Re: Pytania do p. I Krajowa 17.01.13, 10:52
        No i proszę jest odpowiedź. Jak ktoś chce do metra przesiada się kilka przystnaków wcześniej, moim zdaniem koniec tematu.
        Jak musze do metra albo z metra to korzystam z przystanku na Konwaliowej lub przy Ratuszu, od zawsze. A teraz sobie proszę wyobrazić, że nie ma autobusów z Żerania i żadna Konwaliowa czy Ekspresowa nie zdaje tu egzaminu, mało tego, przy Ratuszu trzeba kawałek się przejść, czekacie na światłach, a w międzyczasie ucieka Wam autobus,który jechał z Młocin i następny macie za 20min... Na prawdę nie ma co zmieniać, bo nie będzie to zmiana na lepsze.
   • iwus-1982 Re: Pytania do p. I Krajowa 17.01.13, 17:04
    Panie Igorze, pisząc wycofuje miałam na myśli te autobusy które maja być przeznaczone na akcje specjalne ( Wszystkich Świętych itp)

    Prawda jest taka, ze rzeczywiście powinny być 2 linie.
    Jedna dojeżdżająca do Żerania, druga na Młociny.
    Tym sposobem można by tez zwiększyc częstotliwość jazdy chociażby do Ratusza, a potem by sie zobaczyło ..
    • grabsztyn Re: Pytania do p. I Krajowa 17.01.13, 23:32
     Pytanie czy metro to wytrzyma? Jest jedna linia i co ma obsługiwać wszystkie dzielnice i dodatkowo legionowo, jabłonnę, ndm? Ile osób tam wsiądzie, na tych młocinach? 1oo ooo? Co do busów te ikary które zostawiono nie są jeszcze w najgorszym stanie. Jakbyście wspomnieli autobusy z 1 połowy lat 90-tych (zawieszenie wchodziło do przedziału pasażerskiego dziurami w podłodze) to byście docenili, już wolę Ikarusy niż Jelcze www.ztm.waw.pl/download/pojazdZdjecie/org_42_4464701030624.jpg bo jest ich trochę w ZTM bo jak je puszczą na Jabłonnę to dopiero będzie wesoło.
      • igor_krajnow Re: Pytania do p. I Krajowa 18.01.13, 14:01
       To znaczy, że - jak się okazuje - sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Ciągle jest szansa na to by 723 skierować na Młociny. Chociaż, z tego co czytam także i tu na forum, nie jest to rozwiązanie, które satysfakcjonuje wszystkich. Ale wygląda na to, że większość pasażerów jest chyba za.
       • jabol1978 Re: Pytania do p. I Krajowa 18.01.13, 14:14
        Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję że sprawa skierowania 723 do Młocin skończy się pozytywnie. Dziękuję Panu za zaangażowanie w w/w srawie. Liczę na bierzące informowanie forumowiczów na temat postępów w sprawie skierowania 723 do Młocin. Ja jestem na tak. Mam nadzieję że poprą mnie inni mieszkańcy RJ. Pozdrawiam
        • rajski_ogrodnik Re: Pytania do p. I Krajowa 21.01.13, 16:17
         A ja liczę na to, że nie i zostanie po staremu. Na co przedstawiłem odpowiednie argumenty. Argumentów na "tak" poza tym że "bo tak", "bo to metro" to nie widziałem.
         Trzeba rozwijać infrastrukturę przesiadkową, dorzucić może coś sensownego co będzie do Młocin jeździło często, przez most północny do przystanku obrazkowa i powrót przez Ratusz Białołęka itd, żeby każdy mógł skorzystać. A nie tramwaj który mieszkańcom Legionowa czy Jabłonny jest z tego co widzę nie po drodze.
         Albo 741 puścić częściej do tych Młocin.
         Powtórzę, zabranie 723 z Żerania to moim zdaniem nie najlepszy pomysł.
  • szwejas Re: Pytania do p. I Krajowa 23.01.13, 10:20
   I jeszcze jedna kwestia związana z brakiem połączenia przez Most Północny. Wjazd na Most Grota od strony ul. Modlińskiej został ograniczony do jednego pasa ruch, co powoduje korki w tym miejscu aż od Elektrociepłowni Żerań. Korki nie są sporadyczne bo od poniedziałku są codziennie. Wkurza mnie to bo ten wjazd został poszerzony do dwóch pasów, kilka lat temu, dlatego że właśnie były tam korki. Rozumiem że taka zmiana nastąpiła ponieważ został zbudowany nowy most którym Białołęka i Jabłonna i Legionowo powinny nim jeździć. Ale nie mogą nim jeździć bo Modlińska nie ma połączenia z nowym mostem (mówię o komunikacji)! No masakra jakaś. Przez ten most mamy jeszcze gorzej jak było przed jego wybudowaniem! To jak mam jeździć do metra? Samochodem też się nie da bo parking na Młocinach jest zapełniony już koło 8! ZTM musi nam zapewnić sprawny dojazd do metra Młociny. Do kogo mogę napisać skargę w ZTM, wie ktoś?
   • marko801 Re: Pytania do p. I Krajowa 23.01.13, 16:33
    Kłamstwo żadne korki się tam nie tworzą, podróż wydluzyła sie minimalnie 2-3 minuty. Poza tym zadna skarga Ci nie pomoże bo decyzję podjeła GDDKiA i ZTM nie ma nic do tego. Oni decyzji nie zmienią co juz zapowiadali wcześniej. Przestan skrzeczec tylko sie przesiac na pociag SKM jak ci nie pasuje albo kup sobie mieszkanie w Warszawie. Przyjechał taki nie wiadomo skad, podatków tu nie płaci a skrzeczy bo mu sie wszystko nalezy, co ty królowa angielska jestes czy co.
     • marko801 Re: Pytania do p. I Krajowa 23.01.13, 17:29
      codziennie jeżdzę z bukowa na marymont i jadę 25 minut na marymont w tych godzinach, więc jedzie sie tyle samo ile jechało przed tym, nie ma żadnego stania 20 minut przed mostem, zwyczajnie bezczelnie kłamiesz zeby podciągnąć sobie teorie, że nie masz dobrego dojazdu do metra. Kolejny przyjezdny krzykacz. Już ten Wasz Krajnow kombinował przy 511 bo chciał dla waszych pupsk załatwic autobus kosztem innych mieszkanców ktorzy nie chcieli skierowania tej linii na młociny. Nie udało sie bo ludzie w ankiecie opowiedzieli za obecną trasą. Bezczelnosc tego człowieka nie zna granic. Radny który jest jednocześnie rzecznikiem ZTM. Skandal zwyczajny. Slów zwyczajnie nie mam na działania tej persony.
       • marko801 Re: Pytania do p. I Krajowa 23.01.13, 17:45
        A niby jakim cudem 20 minut stoisz przed mostem skoro 511 przyjezdza punktualnie na petle Dąbrówka Wislana i Metro Marymont? Już tego to mi nie wmówisz. Codziennie jezdze ta linia i jezeli sa opoznienia to rzędu 2-3 minut nie 20. Prawda Cie zabolała? Ja na białołece mieszkam od urodzenia i pamietam jak mieszkancy Dąbrówki Szlacheckiej mieli kiedys bezposredni autobus H do centrum, co za tym idzie cała modlinska a 723 jezdził na plac hallera a nie na Zeran Fso. Dziwne, że narzekania zaczely sie jak w te rejony zaczely sie sprowadzac tabuny ludzi z mazur i podlasia, którzy nie płaca tu podatkow co drugi czy co trzeci jest zameldowany w Warszawie ale wymaga dla siebie ekstra komunikacji. Wiekszych hipokrytów nie widziałem. Gdzie byłes jak ci skaracali 723 do zerania fso? To ja Ci podpowiem, wtedy Cie tu wcale nie było bo siedziałes u siebie na wiosce i woziles sie furmanka, teraz jasne pan zwalil sie do Warszawy i on ma wymagania. Kiedys komunikacja zajmowali sie ludzie ktorzy naprawde sie na tym znali a nie urzędnicy w garniturach, którzy trasy ustalaja zza biurka, ale tych czasów niestety nie pamietasz bo nie jestes stąd.
         • marko801 Re: Pytania do p. I Krajowa 23.01.13, 18:10
          nie z bukowa a z płud dokładnie, tam jest domek po dziadkach, w którym obecnie mieszkaja rodzice a ja sam mieszkam na dąbrowce szlacheckiej, więc tak sie kiedys jezdziło do centrum autobusem 152 do klasyków a później H do centrum lub 723 do placu hallera ale wysiadało sie przy rondzie starzynskiego i w tramwajsmile. Bo niestety w dawnych czasach nie było wspólnego biletu na pociągi wiec mimo ze mieszkałem przy samej stacji kolejowej z pociagów nie mozna było jeszcze korzystać. Czasy jeszcze przed ZTMowskie, SKMowskie i KMowskie. Bo wtedy to było MZK Warszawa które zarządzało tylko autobusami i tramwajami.
         • marko801 Re: Pytania do p. I Krajowa 23.01.13, 19:26
          przepraszam obu powyzszych panów za moje uszczypliwe uwagi. Generalnie każdy moze sobie trochę ponarzekać w demokratycznym jak się wydaje kraju i na komunikację także niezaleznie skąd jest. Tylko bez koloryzowania i naciągania faktów.
          • mmmieszkaniec Re: Pytania do p. I Krajowa 24.01.13, 00:16
           Ok, teraz piszesz normalnie, więc też odpowiem bez napinki.
           Zarzucasz nam, że próbujemy przeforsować swoje interesy, aby naszym tyłkom było wygodniej. I to jest prawda, wiadomo że każdy próbuje ugrać coś dla siebie. Dziwne to by było dopiero, gdybyśmy walczyli o prawa Dąbrówki czy innego Bukowa, nieprawdaż? Wszystkim nie dogodzi, wierzę że jednak kiedyś stanie na naszym smile
           A co do rozbieżności czasowej przy wjeździe na Grota - różnica pewnie bierze się stąd, że jeden kierowca grzecznie stoi w rządku na prawym pasie, a inny mija wszystkich lewym i wcina się na samym końcu dopiero. Jak trafisz na tego pierwszego, to zrozumiesz irytację naszego przedmówcy.
           A na zakończenie - tutaj i tak szkoda strzępić języka, ZTM wydyma nas wszystkich prędzej czy później smile
    • szwejas Re: Pytania do p. I Krajowa 24.01.13, 09:09
     Chyba ja wiem co widziałem i ile czasu jechałem! Nic o mnie nie wiesz a już tłumaczyłem, chyba nawet Tobie (sprawdź sobie w historii) bo mnie któryś wyzwał od słoików, że pochodzę z Legionowa i od zawsze płacę tutaj podatki buraku z Warszawy. A właśnie że nie przesiądę się do pociągów. Mam autobus pod nosem, płacę za niego dużo pieniędzy i chciałbym mieć zapewniony dojazd do najbliższej stacji metra bo to jest najzwyczajniej dobre rozwiązanie. Do Warszawy też się nie przeprowadzę bo tam mieszkają przeważnie takie buraki jak Ty, współczuję sąsiadom. Widzę że wszyscy sąsiedzi Ci ostro jadą bo zapewne masz samych sąsiadów przyjezdnych smile,

     najlepiej załóż sobie forum swojego osiedla i tam wylewaj swoje frustracje a tutaj się nie udzielaj!
     • szwejas Re: Pytania do p. I Krajowa 24.01.13, 09:15
      a na potwierdzenie dla pana buraka ze stolicy, proszę:

      tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,weziej-przy-wjezdzie-na-most-grota-z-bialoleki-w-korku,72448.html
      ze zdjęciami nawet smile. Więc jak widać kolega ma jakiś problem i powinien iść do lekarza najlepiej takiego od oczu smile
      • marko801 Re: Pytania do p. I Krajowa 24.01.13, 10:34
       to jest zdjęcie z pierwszego dnia po zwężeniu. Od tego czasu sporo się zmieniło, gdyż, kierowcy przyzwyczaili sie do nowej organizacji ruchu a inna część wybrała przejazd przez most północny. Co do autobusów nigdy w tym miejscu nie stalem dłuzej niz 3 minuty w godzinach szczytu, więc o opowieści o 20 minutowym postoju mozna sobie miedzy bajki włożyć.
       • szwejas Re: Pytania do p. I Krajowa 24.01.13, 11:31
        możliwe że to zdjęcie było z pierwsze dnia ale te korki nadal są, dzisiaj nie jechałem ale między poniedziałkiem a środą były i to na pewno nie takie wydłużające trasę o 3 minuty! Chyba że jeździsz na Warszawskiego (takiego Białołęckiego) cwaniaka, koreczek mijasz z lewej i wpychasz się przy samym wjeździe na most. My, ludzie wysokiej kultury, mieszkańcy pięknej wsi Jabłonna tak nie robimy i wtedy się stoi dłużej, może nawet i 20 minut!

        Jeszcze raz powtarzam przenieś się na inne, może swoje forum. Rozumiem że masz tam z sąsiadami nielekko w związku z tym że jesteś od nich dużo lepszy bo przecież z Białołęki ale to już Twój problem.
        • szwejas Re: Pytania do p. I Krajowa 25.01.13, 09:45
         w artykule poniżej o tramwaju do Młocin jak również o braku komunikacji miejskiej z Modlińskiej do Młocin:

         warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13293508,Co_dal_nowy_tramwaj__Cala_dzielnica_ma_teraz_gorzej.html
      • marko801 Re: Pytania do p. I Krajowa 25.01.13, 11:31
       To bzdurna paplanina który powtarza, nie sprawdzając, że stoi się w korku przed mostem grota, niestety nic z tych rzeczy, dziś jechałem rano i nie stałem praktycznie wcale. Dodatkowo na naszym forum naszego osiedla, jeden z użytkowników zamieścił ankietę ponad tydzien temu, która wygasa dzis, zadal ponownie pytanie czy chcesz aby 511 jeździło na młociny czy marymont? Druzgocaca przewaga na korzyść marymontu, głosować mozna było tylko raz, wiec nie ma mowy o pomyłce. Więc może to coś z Wami jest nie tak, ze przecie tak do tych młocin. Ludzie nie chcą od nas jeździć do młocin bo jadąc do marymontu przyjezdza się bliżej centrum, można się przesiąść zarówno do metra jak i tramwaju i nie spedzać w nim 15 minut dłużej np w dojezdzie do dworca centralnego, więc co z tego, że autobus do samych młocin jedzie krocej jak potem tramwajem jedzie sie dluzo dluzej. Nie każdy przesiada sie tylko do metra. Tak więc mimo jak to twierdzisz 20 minutowego postoju przed mostem grota ( co jest oczywistą nieprawdą bo to tylko twoja imaginacja ) ludzie chcą dalej jeździc na marymont co wynika z kolejnej ankiety. Gdyby sytuacja przed mostem byla taka jak opisujesz zapewne wyniki tej sondy byłyby zupełnie inne a przypominam, ze była ona przeprowadzona w całości już po tym jak zwężono wjazd na grota. To jak długo zamierzasz uporczywie powtarzać ze stoisz 20 minut w korku.
       • szwejas Re: Pytania do p. I Krajowa 25.01.13, 12:01
        ja nie napisałem że stoję 20 minut w korku i juz na pewno nie powtarzam tego uporczywie więc coś Ci się pomyliło. Ja napisałem że przy wjeździe na Grota tworzą się korki a rano nawet jak się stoi 5 minut dłużej to bardzo źle bo można się spóźnić do pracy. Dzisiaj korka nie widziałem natomiast pon-śr były, w czwartek nie jechałem więc nie wiem ale milczałeś więc zapewne nie było bo byś triumfalnie coś napisał na forum. Tak więc 3-4 dni był 1-2 dni nie było, a w planach jest remont mostu Grota i wtedy będzie sajgon i będzie naprawdę ciężko dostać się na druga stronę Wisły i najlepszym rozwiązaniem jest skierowanie komunikacji na most Północny.
       • mmmieszkaniec Re: Pytania do p. I Krajowa 25.01.13, 13:27
        A tutaj jedna Pani też zauważyła, że autobusy stoją, co prawda "tylko" 10 minut, ale to nie 2 czy 3 min opóźnienia jednak.

        Dodatkowym dramatem okazała się droga linii 511 do mostu Grota-Roweckiego. Po ograniczeniu pasów wjazdu z Modlińskiej autobusy tkwią tam w korkach po 10 minut. (warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13293508,Co_dal_nowy_tramwaj__Cala_dzielnica_ma_teraz_gorzej.html)
        • marko801 Re: Pytania do p. I Krajowa 25.01.13, 15:41
         A u nas na forum zakończyła się ankieta dotycząca linii 511. Ankieta internetowa wśród mieszkańców naszego osiedla przeprowadzana w dniach 17.01 - 25.01. Pytanie czy wolisz, żeby 511 jeździło na młociny, marymont czy jest mi to obojętne? Ankieta w całości przeprowadzona po zwężeniu wjazdu na most grota. Wyniki są takie: za młocinami - 36% ankietowanych, za maymontem - 61% ankietowanych, obojętne która trasa - 3% ankietowanych. Czyli jak to jest, że mieszkamy właściwie tak blisko siebie a zdania są tak odmienne. Wynika z tego, że mimo lekkiego wydłuzenia czasu przejazdu ale nie o 10 i nie o 20 minut pasażerowie w wiekszosci dalej wola jeździć na marymont bo tam mają lepsze przesiadki nie tylko do metra ale także do tramwajów, bo nie każdy jedzie do metra. Ja też codziennie jeżdze liniami autobusowymi przez most grota w godzinach szczytu i gdyby rzeczywiscie korki byly tak straszne jak wygląda to z Waszego punktu widzenia oraz w opisywanym artykule to wyniki tej ankiety byłyby inne. Jednak okazuje się, że przejazd wydłuzył sie minimalnie, dlatego wciąż więcej osób jest za trasą do marymontu.
         • rajski_ogrodnik Re: Pytania do p. I Krajowa 29.01.13, 17:04
          I to oznacza, że badania społeczne, ankiety są potrzebne. Bo mimo, że po zwężeniu, ludzie nie chcieli zmian... więc wracam do tematu z drugiego wątku założonego z tym samym pytaniem przez tego samego pana... (jakiś lobbysta, czy co?), czy nie można takiego badania zrobić w Jabłonnie, a nie szukać sprzymierzeńców na forum, na którym każdy może napisać co chce... nawet ten którego temat zupełnie nie interesuje smile
        • adam.adam27 Re: Pytania do p. I Krajowa 23.04.13, 21:33
         Ten post wart 1 tymfa, ale kłaków. Oczywista , oczywistosć. Wiedomo od dawna, ze zamknięcie nawet 1 pasa ruchu skutkuje korkami. Panie vel rajski_man: po co ma Pan 2 nicki. Wystarczy 1 !!!
         Reasumując: Pan Igor nie jest decydentem, chociaż tego zyczymy sobie, nie zmieni radykalnie połączeń z W-wą. Jest jednym z wielu ..., ale nie jedynym. Moze, jak się uda na Młociny.
         Dobrze, że jest. Jest jednym z nas i na pewno chce dla nas jak najlepiej!
         Pozdrówki dla czytających smile
  • mablo36 Re: Pytania do p. I Krajowa 18.04.13, 22:32
   Autobus linii 741,od momentu,kiedy zmienił swoją trasę,na przystanek przy ul.Chęcińskiej/kier.Chotomów/,codziennie,w godzinach popołudniowych,przyjeżdża z opóżnieniem prawie dwudziestominutowym.Dwukrotnie interweniowałem w ZTM,sugerowałem korektę rozkładu jazdy.Dwukrotnie otrzymywałem lakoniczną odpowiedż od przewożnika,że przyczyną jest ,,trudna trasa".Proszę o interwencję.
   • marcenek Re: Pytania do p. I Krajowa 19.04.13, 05:33
    Ne trudna trasa tylko stare złomy puszczają które co chwile mają awarie jak nie drzwi to coś innego. Wg. rozkładu na Starych Świdrach (tzw. pętla) powinien przyjechać i odrazu wyjechać, a wiadomo że tak się nie da. Wystarczyłoby dać lukę 5 - 10 minut i byłoby ok, ale wiadomo koszty itd.
    • rajski_ogrodnik Re: Pytania do p. I Krajowa 22.04.13, 08:05
     Może tutaj powinna gmina brać udział w interwencjach.
     Z drugiej strony tyle kasy do tej pory łożyli na wspólny bilet, żeby z Chotomowa ludzie jeździli pociągiem... przestali płacić, to mogliby choć część tej kasy przeznaczyć na 741 i apelować, by go puścili co 30min... rozwiązałoby to problemy komunikacji Chotomowa z Warszawą, a także uszczęśliwiło tych, co chcą do metra jeździć.
    • jabol1978 Re: Pytania do p. I Krajowa 22.04.13, 10:39
     Panie Igorze
     Jak wygląda sprawa ze skierowaniem 723 do Młocin?. Czy "coś" da się w tej sprawie zrobić ?
     Prywatną linią Transluda jeździ sporo osób - także zapotrzebowanie na tę linię jest - zwłaszcza po likwidacji sporej liczby kursów SKM z Legionowa....
     • igor_krajnow Re: Pytania do p. I Krajowa 22.04.13, 10:43
      Ciągle cisza w tym temacie. Może bliżej wakacji coś będzie wiadomo. Ale jeśli chodzi o SKM z Legionowa to o jakiej likwidacji kursów Pan pisze? O żadnej likwidacji "sporej liczby kursów" nie słyszałem. Zmiany duże mają być od początku maja. Ale też tylko w weekendy. Od maja S9 nie będzie kursowała w weekendy.
      • jabol1978 Re: Pytania do p. I Krajowa 22.04.13, 11:19
       Dziekuję za odpowiedź. Jak tylko coś Panu będzie wiadomo w temacie 723 do Młocin proszę o poinformowanie o tym forumowiczów. Miejmy nadzieję że po przeliczeniu kosztów okaże się że 723 bardziej się opłaca dla przewoźnika i klientów jednak do Młocin, a nie do Żerania - gdzie jeździ dosłownie kilka osób z kilkudziesięciu które pokonują trasę w autobusie między przystankami Ledionowo -POETÓW. Ok 80-90 % ludzi którze znajdują sie w autobusie np. na przystanku "Aluzyjna" - wysiada z 723 na Poetów w 511, lub na Ratuszu Białołęka a w ostateczności na Konwaliowej. Może pan to łatwo sprawdzić.
       Apropos SKM miałem na myśli zabranie S9 w weekendy. Pozdrawiam.
       • rajski_ogrodnik Re: Pytania do p. I Krajowa 22.04.13, 14:06
        A ja tylko chciałbym przypomnieć, że poza kilkoma osobami, na forum za skierowaniem 723 do Młocin, było kilka przeciwko, a autobusem jeżdżą też inne osoby, poza kilkunastoma użytkownikami forum.
        Może to jest dobry moment, żeby pieniądze zaoszczędzone na wspólnym bilecie, zainwestować w 741, które i tak jeździ do Młocin (tfuuu, to Świdrów)? Mowa tu oczywiście o potrzebie zainteresowania tematem naszej gminy.
        • y.glo Re: Pytania do p. I Krajowa 22.04.13, 14:15
         jeszcze się taki nie narodził co by każdemu zadowolił smile
         Może czas na konsultacje społeczne po prostu i/lub referendum co byśmy chcieli: 723 do Młocin, 741 co 30 min, a może 741 do Młocin (wydłużenie o kilka przystanków).
         Ot luźna propozycja.
         Ja z miłą chęcią zostawiłbym samochód na parkingu gdyby któraś z w/w linii dojeżdżała do Młocin. I już jedno miejsce na parkingu na Młocinach by się znalazło dla kogoś innego tongue_out
   • jabol1978 Re: Pytania do p. I Krajowa 23.04.13, 14:34
    hermitowski-chyba nie wiesz co piszesz, nawet nie zarzucaj takich poronionych pomysłów. Sprawdż sobie że ak wystarujesz z Metro Centrum i wysiądziesz na przystanku Pałac (ew. 723 z Młocin teraz Translud linia 7) będziesz mniej więcej 2 razy szybciej niż z Centrum do Gdańskiego - na stojaka pociagiem, bo tłok - pózniej 723 z Legionowa i dopiero Pałac. Nie liczę czasu oczekiwania na pociąg i 723 w Legionowie oraz czasu przejścia między przystankami. Pomyśl zanim coś napiszesz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka