Dodaj do ulubionych

Wójt Gminy Jabłonna - opinie

24.01.13, 13:49
Drodzy mieszkańcy. Przenoszę ważny link, który ma na celu pobudzić świadomość mieszkańców gminy Jabłonna bo refleksji podczas najbliższych wyborów.
forum.gazeta.pl/forum/w,35380,141807267,142013554,Re_Biedronka_ZA_czy_PRZECIW.html?utm_source=powiadomienia&utm_medium=AutopromoPow&utm_content=Forum_Forum--nowy-post-w-watku-dla-userow&utm_campaign=Forum_pow
Obserwuj wątek
    • rajski_sadownik Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 14:25
      Trzebaby wypromować kogoś z naszego osiedla i namaścić na kandydata w wyborach na wójta, nie moze być tak że głos osiedla RJ i pozostałych osiedli był ignorowany i wszystko było ale w chotomowie a nie w jabłonnie.
      Zgłsozajcie kandydatów, w sumie nieważne chyba z jakiej partii tak naprawdę liczy sie w zasadzie żeby był to ktos z naszego osiedla, bo jak zaczniemy stawiać inne warunki to skończy sie tym że sie poróżnimy i znowu wygra stara wojtowa dbająca o interesy chotomowa a nie jabłonny. Jakies propozycje? Mamy chyba radnego z osiedla to pan Zbigniew Garbaczewski. Moze on, niech się wypowie?
    • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 14:52
      Bardzo dobra inicjatywa, jedynie uważam, za niewłaściwe słowa, że to musi być ktoś z rajskiej, to może urazić innych, a powinniśmy się w tej akcji zjednoczyć. To musi być ktoś z Jabłonny, ktoś młody, inteligentny i z "jajami". Już przed ostatnimi wyborami wójtowa trzęsła portkami, wiem to od jednego z pracowników gminy, ale nie było konkretnego kandydata. Myślę, że teraz wójtowa wie, że to jej ostatnia kadencja i chce jak najwięcej zrobić wokół swojego domu.
      Z kolejnych informacji, czy wiecie, że mieliśmy mieć największy w okolicy szpital, nawet została wytyczona i przygotowana działka, a wiecie co się stało z tą działką? Została podzielona i sprzedana pod domki jednorodzinne....
      • mmmieszkaniec Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 15:12
        Tylko kto to by miał być? Szczerze nie zauważyłem w Jabłonnie kogoś, komu by zależało, pewnie dlatego ta gwiazda z Chotomowa siedzi przy korycie ciągle. Jak tylko będzie kandydat stąd, poważny, to ja i cała rodzina jesteśmy jak najbardziej za.
        • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 15:24
          Słuchajcie, ja mam bardzo dobrego kandydata, człowiek po 40 czyli akurat, z dużym doświadczeniem w polityce Jabłonny i Legionowa, choć obecnie z nią nie związany. Człowiek znany i szanowany w naszym rejonie, mieszkaniec Jabłonny od zawsze. Wiele pomógł mi i wielu innym, uczciwy i honorowy, przykładowo zapłacił mi pieniądze za kogoś, za byłego już znajomego, a wcale nie musiał, ale nie mógł patrzeć, że ktoś mnie w konia zrobił. Nie mogę podać tu jego nazwiskiem, ale zainteresowanym napiszę na maila kim jest, opiszę jego sylwetkę, a jak już będzie nas wystarczająco dużo, możemy wspólnie z nim o tym porozmawiać. mój mail: k_jablonna@wp.pl
        • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 15:40
          robb80 napisał:

> puki nie będzie PAŃSTWOWEGO przedszkola w Jabłonnie obecna Pani nie ma mojego g
          > łosu

Czyli nigdy!
          Przedszkole było, ale zamknięto, a lokal gmina wynajęła prywatnej osobie, która otworzyła prywatne przedszkole i jakoś tej osobie się to opłacało, a wójtowej nie...
          Według prawa musi być jedno przedszkole państwowe na gminę, czyli jedno na Jabłonnę, Rajszew, Skierdy, Chotomów i na kilka jeszcze mniejszych miejscowości, a gdzie jest? BINGO, znowu zgadliście, w Chotomowie!!!
            • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 16:36
              szwejas napisał:

> no to jak dla mnie kolejny skandal. Jabłonna ma o 2tyś więcej mieszkańców tak w
              > ięc u nas powinno być przedszkole. Ładnie.

Jesteś w małym błędzie kolego, niedawno zrobiono wyliczenia i w Chotomowie mieszka około 6000 osób, a w Jabłonnie 10000.... Wiele osób nie jest zameldowanych, wiele osób wynajmuje mieszkania, ale różnica to nie 2000 a 4000.... to jeszcze większy skandal.
              • puffettina Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 17:21
                Jesteśmy od niedawna mieszkańcami Jabłonny i wielu rzeczy jeszcze nie wiemy, ale muszę przyznać że jestem pod wrażeniem k_jablonna!!!czy sam zainteresowany nie chciałby kandydować na wójta winkz taką wiedzą i znajomościami myślę że byłoby łatwiej się dostać do władzy wink
                Faktem jest że taka miejscowość jak Jabłonna gdzie rocznie rodzi się -żeby nie przesadzić ok 100dzieci- żenującym jest fakt że nie ma publicznego przedszkola. Ta miejscowość ma potencjał tylko potrzebuje dobrego GOSPODARZA, dbającego o dobro nas wszystkich a nie tylko o swoje własne, czy to będzie możliwe??hmm sama nie wiem. wiele jest sprzeczności w tym wszystkim i w samych mieszkańcach, bo dajmy na to sam sklepik na osiedlu rajska jabłoń, dlaczego nie miał racji bytu?????bo ciągle komuś coś przeszkadzało, a czy taki sklepik nie byłby podręczny, zamiast biec do Kaufladnu-żena, lub Maktonu bo cukier czy musztardę. Nie wiem czy to wynika z "zawiści" że jedni mają a inni nie...czy taka już natura Polaka ;-p o zgrozo!!
                • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 17:45
                  Dzięki za propozycję, ale nie znam się na tym, więc się nie pcham smile

Co do sklepiku, to znam byłych właścicieli, Pani Kasia i Pan Rafał, bardzo fajni ludzie. Ich biznes zniszczyła zawiść ludzi z osiedla i zakaz sprzedaży piwa, a jak wiadomo alkohol to dziś podstawa w takim sklepiku, zawistni mieszkańcy chcieli żeby nie było pijaństwa na osiedlu... ale jak ludzie kupią piwo w kauflandzie, to piją je przed bramą wjazdową, na osiedle go nie wniosą.... trudno, po głupie mleko czy bułkę trzeba zasuwać i dorabiać niemiecki kaufland, niepłacący podatków w Polsce, zamiast dać zarobić sąsiadowi z osiedla..
    • rajski_sadownik Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 21:34
      Wracając do tematu, faktycznie możnaby skupić się na jednym temacie tzn. przedszkolu, na naszych jabłonowskich osiedlach jest coraz wiecej dzieci ale władze gminy ich losem się nie przejmują, przedszkola gminnego w jabłonnie nie ma bo jest oczywiście w chotomowie, a przedszkole jest bardzo potrzebne w normalnej cenie a nie po 700-800 zł czy więcej. Dawajcie tych kandydatów, tylko tak może oni zorganizują spotkanie i może zaczniemy działać tak aby poznali go wszyscy mieszkańcy naszego osiedla ale nie tylko faktycznie są jeszcze inne.
      • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 22:15
        No to mam do wszystkich kolejną ogromną prośbę, porozmawiajcie ze znajomymi, z sąsiadami z każdym z kim się da, żeby przyłączył się do nas tu na forum. Może ktoś ma dostęp do darmowej drukarki w pracy, można przygotować i podrukować ogłoszenia z opisem, przejechać się po osiedlach i porozwieszać je na tablicach informacyjnych, że robimy taką akcję, żeby inni się do nas przyłączyli, żeby było nas kilkaset osób, nie marzę o ruchy jak solidarność w 1981roku, ale jak będzie nas dużo, to i inni zaczną się z nami liczyć i na 100% znajdziemy odpowiedniego kandydata. Jak wcześniej wspomniałem, mam konkretną osobę, jak mu powiem, że jest nas 1000 osób i chcemy w końcu zmian, to mam wielką nadzieję, że się do nas przyłączy, człowiek zna prywatnie nawet naszego prezydenta Komorowskiego, więc nie jest przypadkową osobą. Proszę wszystkich raz jeszcze, zbierzmy się, koniecznie porozmawiajmy i zachęćmy znajomych i sąsiadów żeby nas poparli. Zacznijmy od Rajskiej, bo to największe osiedle, ale jak czytają to mieszkańcy innych osiedli, to proszę przyłączcie się i pomóżcie odmienić naszą gminę!
        Pozdrawiam
        Krzysiek
        • agus256 Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 24.01.13, 22:53
          Pani Wójt już dziękuję, zdecydowanie poprę kogoś z naszego osiedla.
          Tylko szkoda, że na zebraniach wiejskich z naszego osiedla była tylko garstka ludzi. Jak się nie będziemy upominać o swoje to będą nas olewać.
          Z tego co słyszalam to Chotomów ma lub niebawem będzie mieć też nowiutką szkołę. Nie to że im się nie należy, ale widać gdzie idzie kasa.
          • wosseba Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 25.01.13, 12:45
            Popieram jak najbardziej słowa poprzedniczki. Aktywnie też ubiegajmy się o swoje prawa!!!
            Chodzą słuchy że właśnie w Chotomowie miała być / ma być Biedronka na terenie jakiegoś auto-szrotu. Ciekawe czy znowu nas urzędnicy UG wyprowadzą w maliny. Nie pozwalajmy urzędnikom na takie traktowanie . Walczmy o swoje prawa, jeśli nam się je odbiera.
            PS - na Facebooku jest strona "do polubienia" - "Wójt Olga Muniak musi odejść". Przyłączmy się do akcji. Przecież chcemy Biedronki, przedszkoli, normalnej komunikacji, spokoju jak idziemy do sklepu - a nie widoku zapijaczonych gęb ( niech siedzą w swoich kryjówkach a nie demoralizują widokiem nasze dzieci - to przecież też było zgłaszane UG (forum)), czystości, zieleni, a zwłaszcza poszanowania naszych potrzeb. Jeśli UG to czyta, to może w końcu zrozumieją że to nie prywatny folwark - i niech Szanowna Pani Wójt weźmie się do uczciwej pracy i jak powiedziała A - to niech powie B ! Jeśli zacznie szanować Nas i pokaże to w swojej działalności a nie PR uprawianiu propagandy, to możemy z nią się dogadać. Nie dajmy sobą pomiatać, bo inaczej to sami zapłacimy za brak konsekwencji i będziemy gorzko tego żałować. A Pani Muniak po raz kolejny zatrze ręce.....
            • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 25.01.13, 15:44
              Hej,
              Też o tym słyszałem, ale tam nie ma kanalizacji. Szrot był przed kościołem jadąc od Jabłonny, przyznam, że miejsce jak dla Chotomowa bardzo fajne, ale biedronką w Chotomowie obecna wójtowa już by się chyba pogrążyła, ale słyszałem również, że ma być inny duży market w okolicach dworca, tyle że tam też nie ma kanalizacji, choć już jest dociągana od strony Legionowa i od strony Jabłonny w okolice nowo powstającej szkoły...

No i proszę Cię wosseba, nie ma sensu się z tą kobietą dogadywać, ją trzeba odsunąć.
              Wysłałem dziś maila do około 100 osób, moich byłych klientów z Jabłonny z linkiem do tego wątku, mam nadzieję, że wszyscy się przyłączą, wyślijcie maile do swoich znajomych, niech będzie nas jak najwięcej!!
                • wosseba Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 25.01.13, 19:20
                  robb80 - w zupełności słuszna uwaga. Tak przy okazji - kto z mieszkańców z RJ jest w zarządzie wspólnoty - bo nie wiem, a chętnie się dowiem ( ew. gdzie można tą informację uzyskać). Wspólnota też w końcu powinna się ustosunkować do tego problemu, zwłaszcza ze za to im płacimy. Bo w sumie to nie wina mieszkańców że nie mają gdzie zaparkować, ale wina gospodarzy, bo nie przystosowują warunków do potrzeb mieszkańców. A wiadomo że potrzeby będą rosły ( dodatkowe miejsca parkingowe, place zabaw - koniec z rozklekotanymi drabinkami!!!). Nikt nikomu tu łaski robić nie powinien. Należy się jak psu buda.
            • sitasia Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 26.01.13, 23:34
              Witajcie
              Jestem jak najbardzie za odsunięciem Pani Wójt.
              Ilekroć piszę na stronie Jablonny w zakladce "pytanie do Wójta " to najcześćiej nie mam odpowiedzi lub po kilku monitach jest to odpowiedź typu, nie widzę problemu np za małej szkoły, braku przedszkola i żlobka w Jabłonnie. Nie interesują ich programy pomocowe unijne itd. Argumentacja, że dzieci jest coraz wiecej i będą chodzić na trzy zmiany równiez nie skutkuje. Może byłaby szansa, żeby ta Pani odeszła wczesniej przed koncem kadencji ale musi sie juz wypowiedź w tym temacie jakiś specjalista z tej dziedziny, co trzeba by było zrobić.
              Jest jeszcze inna sprawa, która działa na korzyśc tej Pani. Liczebność mlodych ludzi z duzych osiedli na wyborach. Niestety z naszego osiedla frekwencja była mizerna. Specjalnie byłam głosowac w okol godz. 18 i przekrecane były te karty do podpisu prawie puste. Może nie wszyscy sa zameldowani ale mozna to załatwić specjalnym oświadczenim jak również powrót z weekendu zaplanowac tak aby wstrzelić sie w godzy glosowania. Jesli to sie nie poprawi to będziemy tę Panią oglądać jeszcze w 3 kadencji.

Pozdrawiam serdecznie i oddaje swój głos na aktywnego kandydata, któremu się będzie po prostu chcialo coś zrobić.
              K
    • pioora Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 26.01.13, 23:09
      NASZĄ PSEUDO-PANI WÓJT POWINNO JUŻ DAWNO SIĘ WYWIEŚĆ NA TACZKACH,ŁĄCZNIE Z CAŁĄ JEJ DRUŻYNĄ Z UG.ZA SZKOŁĘ TEMAT JUŻ BYŁ PORUSZANY WSZYSCY WIEMY ,CO SIĘ TAM DZIEJE,PRZEDSZKOLE PAŃSTWOWE ,KTÓREGO NIE MAMY (BUDYNEK PRZYSTOSOWANY STOI,WYNAJMOWANY PRYWATNEJ OSOBIE,KTÓRA ZARABIA WIELKIE PIENIĄDZE....WIADOMO ,ŻE NIE TYLKO ONA,SKORO MA TAKIE KORZYSTNE WARUNKI),ZA NIBY REFERENDUM PRZECIWKO BUDOWIE BIEDRONKI-CZY KTOŚ BRAŁ UDZIAŁ?BILETOMAT- MIAŁ BYĆ U NAS JEST W CHOTOMOWIE,KILKA MLN POSZŁO NA CENTRUM SPORTU W CHOTOMOWIE,NA MONITORING ,NA CHODNIKI,WINDY PRZY WIADUKCIE A U NAS WIELKIE NIC....PIJACKIE MORDY POD KAUFLANDEM.NAJWIĘKSZA ICH PORAŻKA TO OSZCZĘDNOŚĆ NA OŚWIETLENIU,ZA KTÓRĄ DZIECKO PRZYPŁACIŁO ŻYCIEM ...
      • jablonnik_35 Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 26.01.13, 23:38
        @pioora, za ten post a szczegolnie ostatnie zdanie na miejscu wojt wytoczylabym ci proces o naruszenie dóbr osobistych. Na przyszłość trzy razy się zastanów zanim coś napiszesz. Bladego pojęcia nie masz na temat funkcjonowania samorządu i kto za co odpowiada. Wypadek w którym zginelo dziecko wydarzył się na drodze krajowej, za oświetlenie i usuwanie awarii odpowiada tam gddkia.
        A kto jeszcze zarabia na przedszkolu twoim zdaniem? Jeśli masz dowody dotyczące jakiegoś przestępstwa zgodnie z prawem powinienes/powinnaś je natychmiast zgłosić do prokuratury. Jeśli nie masz, rzucasz bezpodstawne oskarżenia. W sprawie biedronki - znowu pudło, sprawę bada wojewoda i jest znacznie bardziej skomplikowana niż ci się wydaje. Nie znasz po prostu sprawy, powtarzasz po innych, którzy też nie znają. Kolejna sprawa, w Chotomowie nikt nie buduje centrum sportu tylko szkołę podstawową, z której skorzysta cała gmina. Szkoła powstaje na granicy Jabłonny i Chotomowa. Monitoring działa w Jabłonnie, w Chotomowie dopiero będzie. W sprawie biletomatu gmina wielokrotnie występowała do ztm, a dlaczego postawili go tylko w Chotomowie to zapytaj Igora. Porażka ten twój post ...
        • jablonnik_35 Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 26.01.13, 23:41
          @k_jablonna śmieszny argument, ze ktoś się nadaje na jakieś stanowisko, bo kogoś zna. To wiesz właśnie z tym warto w Polsce walczyć. Niech się liczą ludzie z kompetencjami a nie Ci którzy kogoś znają, a już szczególnie na szczeblu samorządowym.
          • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 27.01.13, 13:01
            jablonnik_35 napisał(a):

> @k_jablonna śmieszny argument, ze ktoś się nadaje na jakieś stanowisko, bo kog
            > oś zna. To wiesz właśnie z tym warto w Polsce walczyć. Niech się liczą ludzie z
            > kompetencjami a nie Ci którzy kogoś znają, a już szczególnie na szczeblu samor
            > ządowym.

No proszę Cię, zapomniałeś w jakim Państwie żyjemy, bez znajomości nie masz nic i wolę, żeby rządził ktoś, kto może zrobić coś dla naszej CAŁEJ gminy, ktoś z kim liczą się inni, ktoś kto jest lubiany, ale oczywiście ktoś kto ma też odpowiednie kwalifikacje, człowiek, którego proponuje ma wszystko co opisałem, a Muńkowa... wyższe szczeble mają w poszanowaniu i nie zaprzeczysz, że dla niej gmina, to tylko Chotomów.

Przykłady można mnożyć, najlepszym jest budowa CENTRUM EDUKACYJNO-KULTURALNO-SPORTOWEGO, czy jak inni to nazywają nowej szkoły czy centrum sportowego. Po co to jest budowane w tym miejscu, no po co? Przecież 99% mieszkańców gminy pracuje w Warszawie, więc ta szkoła powinna powstać w takim miejscu, żeby każdy rodzic jadąc do pracy mógł podwieźć dziecko do szkoły, a wracając odebrać.
            Tam gdzie centrum powstaje po drodze będą mieli tylko mieszkańcy ukochanego Chotomowa. Mieszkam przy ulicy Leśnej w Jabłonnie i moja Córka będzie miała do nowej szkoły prawie 5km i brak komunikacji w tamtym kierunku, do tego korki przy wyjeździe z ulicy Chotomowskiej na Modlińską, jak powstanie centrum, to tam będzie masakra.

A co do winy za wypadek i śmierć naszego małego sąsiada, sąsiada nas wszystkich, to gmina wiedziała, że światła tam nie działają, bo zgłosiła to GDACE, i już nie czuje się winna.
            Sorki, ale na miejscu wójtowej ściągnąłbym każdego Policjanta z naszej gminy, żeby stali i pilnowali ruchu w godzinach szczytu na odcinku bez oświetlenia i męczyłbym GDAKĘ telefonem co pół godziny, żeby to naprawili. Przypomnijcie sobie ile dni nie działały światła na rondzie przy OBI przed świętami, około tygodnia, no ale gmina to zgłosiła, formalnie są OK, ale kurcze, to nie jest dbanie o swoich mieszkańców. Możesz jablonnik_35 wypisywać tu co chcesz i bronić nieudolnej wójtowej, ale ludzie nie są ślepi i widzą, że Jabłonna dla wójtowej jest tylko przelotówką na drodze z Chotomowa do Warszawy...
            Pozdrawiam
            Krzysiek
        • pioora Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 27.01.13, 11:20
          Każdy ma prawo do swojego zdania.Ty pewnie masz pojęcie o funkcjonowaniu samorządów jestem ciekawa skąd....nawiązując do wypadku,owszem nie jest to tylko wina naszej gminy,także i gddkia,bo to głównie przez ich oszczędność doszło do tej tragedii.O żadnym przestępstwie nie było mowy,to twoja interpretacja zdania.Właśnie przez takich ludzi jak Ty nie mamy nic....Najlepiej siąść i wypisywać oskarżenia pod adresem ludzi ,którzy mają już dość rządów Pani Muniak.Przypadkiem w Chotomowie wszystko jest a u nas wiecznie problem z załatwieniem czegokolwiek.Wracając do budowy szkoły,jeżeli jest Pani taka zorientowana we wszystkim,to proszę mi powiedzieć ,gdzie ta niby szkoła jest?bo o ile mi wiadomo fundamenty od kilku lat stoją....Myślę ,że porażką można określić Twoje wypociny.... Pani Muniak będzie Ci na pewno wdzięczna -Pozdrawiam Serdecznie !!!!!!
        • pioora Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 27.01.13, 11:21
          Każdy ma prawo do swojego zdania.Ty pewnie masz pojęcie o funkcjonowaniu samorządów jestem ciekawa skąd....nawiązując do wypadku,owszem nie jest to tylko wina naszej gminy,także i GDDKIA ,bo to głównie przez ich oszczędność doszło do tej tragedii.O żadnym przestępstwie nie było mowy,to twoja interpretacja zdania.Właśnie przez takich ludzi jak Ty nie mamy nic....Najlepiej siąść i wypisywać oskarżenia pod adresem ludzi ,którzy mają już dość rządów Pani Muniak.Przypadkiem w Chotomowie wszystko jest a u nas wiecznie problem z załatwieniem czegokolwiek.Wracając do budowy szkoły,jeżeli jest Pani taka zorientowana we wszystkim,to proszę mi powiedzieć ,gdzie ta niby szkoła jest?bo o ile mi wiadomo fundamenty od kilku lat stoją....Myślę ,że porażką można określić Twoje wypociny.... Pani Muniak będzie Ci na pewno wdzięczna -Pozdrawiam Serdecznie !!!!!!
    • sasiadka28 Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 27.01.13, 10:38
      I ja jestem za odwołaniem Pani Wójt obecnej.
      Moje dziecko ma 3 lata, musi chodzić do prywatnego przedszkola, bo w legionowie to nie ma szans na to by została przyjęta, w chotomowie też nie ma szans bo małe przedszkole i nie ma miejsc - pierszeństwo dla dzieci z chotomowa... to gdzie My mamy posyłac dzieci z jablonny?
      Gdzi nasze dzieci mają pierwszeństwo? W prywatnych?? niebawem moje dziecko idzie do szkoły, nie chce by chodziła do szkoły na 3 zmiany. Nie chce również by szatnię wielkości 5m2 dzieliła z pozostałymi 79 dziećmi.
      Chętnie przyłączę sie do wszelkich działań by na miejscu Wójtowej był ktoś na odpowiednim miescu. Pozdrawiam. Aneta
    • rajski_man Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 27.01.13, 14:52
      Witam!
      Poczytałem powyższe wpisy i jestem zaskoczony, że Wójt Gminy dba o interesy przede wszystkim Chotomowa. Drażni mnie też fakt, że gmina nie pyta sie mieszkańców o zdanie w ważnych sprawach / Biedronka, przedszkole, szkoła, biletomat i wielu innych sprawach/.
      Należy zatem wziąć pod uwagę taki stosunek do mieszkańców przy kolejnych wyborach.
      Smutne.
      sad
      • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 27.01.13, 22:48
        Witam Ponownie,
        Zauważyłem, że mało kogo chyba obchodzi zmiana wójta, bo tak jak wcześniej wspomniałem, napisałem maila do około 100 osób, może ktoś z forum też go dostał, to podpowiem, że jesteście lub byliście moimi klientami.
        Jakoś nie zauważyłem większego poruszenia, a dodatkowo dostałem kilka maili, żebym tyłka im nie zawracał głupotami...
        Kochani sąsiedzi, jak się nie zbierzemy, to niedługo będziemy mieszkać w gminie Chotomów, a nie Jabłonna. Proszę jeszcze raz, porozmawiajcie ze znajomymi i sąsiadami, którzy może nie mają pojęcia o tym forum i zróbmy coś w końcu dla naszej wioseczki i dla nas samych.
        Pozdrawiam
        Krzysiek
          • opsial Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 28.01.13, 10:20
            Witam,
            mieszkam tu od 2,5 roku i szczerze powiem, że dotąd jakoś nieszczególnie interesowałam sie władzami naszej wioski- ale to się zmieniło! od jakiegoś czasu zauważam coraz więcej irytujacych mnie spraw, którymi powinne zająć się nasze władze. To, że świateł na obwodnicy nie było przez dłuższy czas- to sprawa znana, że komunikacja w opłakanym stanie (technicznie i logistycznie) to tez każdy mieszkaniec Jabłonnej wie, sprawa biletomatóm itp. ja dorzucę jeszcze od siebie: odcięte od całej infrastruktury osiedle "bukowy dworek" (którego jestem mieszkanką!) i brak jakichkolwiek planów z nim związanych- chodzi mi przede wszystkim o wyremontowanie fragmentu ulicy, dzięki której mógłby dojeżdzać tu autobus, odśnieżaniem jezdni nie tylko tej w okolicy UG (dojazd do mojego osiedla po intensywniejszych opadach wymaga momentami napędu 4x4), sprawę państwowego żłobka i przedszkola, których u nas próżno szukać. To jak Drodzy Sąsiedzi, jest na tej naszej wsi chociaż jeden śmiałek gotów stawić czoła naszej pani wójt? chętnie poprę kogoś, kto faktycznie miałby pomysł na rozwój naszej Jabłonnej! Pozdrawiam i czekam na dalszy rozwój sprawy smile
            • puffettina Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 28.01.13, 21:30
              to kiedy może nastąpić ten długo wyczekiwany moment, mam na myśli wybory..
              kurcze nie sądzę żeby 90% mieszkańców osiedla rajska jabłoń to byli wynajmujący-nawiązuję do tych pustych list na ostatnich wyborach, nasze dwa głosy(mój i męża) z pewnością będzie oddany na kogoś nowego!!!!
              • opsial Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 29.01.13, 12:53
                Wczoraj (ok 19.30) znowu nie działały światła na obwodnicy, na odcinku od ronda na modlińskiej (buchnik) napewno do osiedla przylesie, dalej nie wiem bo juz nie widziałam ale pewnie też nie. Ciekawe co tym razem i na jak długo...
                • y.glo Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 29.01.13, 14:43
                  w odpowiedziach Pani Wójt (no może kogoś innego, ale w dziale pytania-odpowiedzi) na stronie Gminy wisi, że droga należy do GDDKiA a nie Gminy i GDDKiA odpowiada za brak oświetlenia. Gmina niby pisała, ale jak z GDDKiA jest, wszyscy wiedzą.

PS. nie, nie bronię, ale zanim zacznę atak, upewniam się, że nie bije posłańca wink
                  Pozdr.
                  r
                  • opsial Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 29.01.13, 15:28
                    Drogi y,glo,
                    zastanawiam się, gdzie w moim poprzednim poście doczytałeś się ataku na SZ.P Wójt? mógłbyś mi ten fragment wskazać? a swoją drogą to czy nasze władze kiedykolwiek były winne czemukolwiek? napisałam tylko, że światła nie działały, bez wskazywania winnego sytuacji ale na ogół tak właśnie jest, że winny najgłośniej krzyczy o swej niewinności. Temat uważam za wyczerpany, nie czuje dalszej potrzeby dyskusji ze ślepo wpatrzonymi w p. wójt.
                    • y.glo Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 29.01.13, 17:27
                      Drogi opsialu
                      watek forum: Wojt Gminy Jablonna - opinie.
                      Zatem logicznie rzecz ujmujac Twoj post o braku oswietlenia mial dotyczyc opinii o naszej Pani Wojt.
                      Jak mniemam nie byl on nacechowany pozytywna opinia.
                      Zastanawia mnie tylko, niezaleznie czy slusznie czy nie slusznie zakladajac ze ktos moglby byc zwolennikiem obecnej wladzy, dlaczego jakakolwiek uwaga o precyzyjnosc w wypowiedziach czy chociazby weryfikacja negatywnych opinii, spotyka sie z taka agresywna reakcja.
                      Wszak chyba chodzi o wymiane opinii a do tego, jak nosi tytul watku, wlasnej opinii.
                      Widze ze jednak dyskusji raczej tu nie znajde.
                      Ostatnie wszak Twoje zdanie to faktycznie bardzo merytoryczna wypowiedz.
                  • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 29.01.13, 17:46
                    y.glo napisał(a):

> w odpowiedziach Pani Wójt (no może kogoś innego, ale w dziale pytania-odpowiedz
                    > i) na stronie Gminy wisi, że droga należy do GDDKiA a nie Gminy i GDDKiA odpowi
                    > ada za brak oświetlenia. Gmina niby pisała, ale jak z GDDKiA jest, wszyscy wied
                    > zą.
                    >
                    > PS. nie, nie bronię, ale zanim zacznę atak, upewniam się, że nie bije posłańca
                    > wink
                    > Pozdr.
                    > r

Kolego y.glo, drogi Rafale, tu nie chodzi o to kto odpowiada za tą drogę w/g prawa, ta droga biegnie przez naszą gminę, służy naszym mieszkańcom oraz innym, ale też przecina przejścia dla pieszych używane głównie przez dzieci i choćby dla tego urzędnicy powinni robić wszystko w razie jakiejś awarii, żeby było bezpiecznie, tym bardziej, że mieliśmy ostatnio przykry wypadek. Gmina czuje, że zrobiła co w/g prawa musiała z naciskiem na "musiała", a czy wielkim problemem było postawić tam patrol policji na te 3 godziny szczytu, powrotów? Odpowiem, nie było!! Teraz codziennie stoi tam radiowóz, oczywiście pilnuje bezpieczeństwa, ale radarem, znaleźli sobie piękne miejsce do zarabiania. Najgorsze, że stoją tam tylko w dzień, zamiast wieczorem gdy są powroty z pracy, jest ciemno i jakieś dziecko mogłoby wejść na przejście nawet przy czerwonym świetle. Stoją, żeby skubać ludzi, nie żeby chronić!

Ta przykra nauczka powinna nauczyć rządzących, że jak brakuje oświetlenia w pobliżu niebezpiecznych miejsc, to zanim ludzie z GDAKI ruszą tyłki gmina powinna interweniować na Policji, żeby zapewnili bezpieczeństwo w tym miejscu, nie radarem, a wystarczyłby włączony kogut, a założę się o każde pieniądze, że każdy kierowca by zwolnił i byłoby dużo bezpieczniej.

Po za prawem, jest jeszcze coś takiego jak moralny obowiązek.... wójtowej tego brakuje..
                    Pozdrawiam
                    Krzysiek
                    • rajski_man Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 29.01.13, 18:33
                      Witam!
                      Rzeczywiście po co ten radar. Nie widziałem policji, ale jeśli awarie oświetlenia się zdarzają to oczywiste jest , że jakiś patrol policji powinien nadzorować bezpieczeństwo. Władze gminy powinny to ustalic z policją. To proste i zasadne. Ciągle słyszymy o nowych radarach , a gdzie zdrowy rozsądek i pieniądze na naprawy dróg?
                      Myślę, że myślenie nie boli i władze gminy wezmą pod uwagę wiele postulatów , o których piszemy w różnych wątkach. Nie wiem tylko czy to nie jest tak jak w tym powiedzeniu " jak grochem o ścianę".
                      Pozdrawiam.
                      P.S.Wiem na kogo nie będę głosował w gminie i w szerszym ujęciu, na jaką partię też nie.
                      Z tego co piszą moi sąsiedzi wynika, że mamy bardzo rozsądnych ludzi. Warto byśmy pomyśleli o zjednoczeniu naszych wysiów.
                    • y.glo Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 29.01.13, 19:50
                      Drogi Krzysku
                      i o taki glos mi wlasnie chodzilo. Glos rozsadku a nie wiecznego marudzenia nie pokrytego rzeczowa argumentacja i nie majacego pokrycia w rzeczywistosci.
                      Ja na obecnych wlodarzy mialem okazje nie glosowac juz w poprzedniej kadencji i wcale w moim wyborze sie nie pomylilem.
                      Moje wtrancanie przyslowiowych dwoch groszy w ta dyskusje to jedynie chec, ba!, zmuszenie nas, przyszlych wyborcow, do rzeczowej dyskusji. Konskruktywnej krytyki. Nie tylko "nie bo nie" smile.

Pozdr
                      R
                      • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 29.01.13, 21:28
                        Muszę jeszcze stanąć w obronie ludzi "wiecznie marudzących". Ja bym ich tak nie nazwał, bo to są ludzie, których wkurza bezsilność, którzy chcieliby coś zmienić, ale nie wiedzą jak, a nawet jak wiedzą, to nie mają się z kim tą wiedzą podzielić, no i szukają tak samo myślących, "psychologia tłumu-w kupie raźniej i bezpieczniej", nikogo nie chcę tu obrazić tymi słowami, jestem prostym człowiekiem i nie lubię używać wyszukanych słów, ale jak ktoś się poczuł dotknięty, to przepraszam. Rozumiem też oburzenie koleżanki "opsial", znam ją osobiście, wiem, że jest młodą mamą i po ostatnich wydarzeniach z niedziałającym oświetleniem musiała zareagować na kolejną awarię, troska o innych... Oczywiście powiecie, że jest do tego inne miejsce, ale ostatnio w pytaniach do wójta na stronie Jabłonny, przyznali się, że w urzędzie śledzą nasze forum, więc myślę, że ta informacja do nich dotarła.

Chciałbym jednak dodać, że denerwuje mnie ta nasza gadanina, bo przekonujemy przekonanych, rozmawiamy w wąskim gronie, zbyt wąskim. Jest nas garstka, jak tak dalej będzie, to wójta w kilka osób nie zmienimy.
                        Może ma ktoś pomysł jak zwiększyć zainteresowanie?
                        Pozdrawiam
                        Krzysiek
                        • rajski_sadownik Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 30.01.13, 09:24
                          Powinniśmy zmobilizować nasz zarząd wspólnoty żeby przy okazji spotkania corocznego wspólnoty/rozliczeń itp. zorganizować spotkanie po rozliczeniach, rozpropagować je np. pod hasłem kto za biedronką czy za przdszkolem w Jabłonnie (żeby zmobilizować tzw elektrorat) i porozmawiać o zorganizowaniu się np. w stowarzyszenie czy jakieś innej formie tak aby wpływać na losy nasze i naszych dzieci w tej gminie bo nasze włądze zdaje się nie zauważyły, że mieszka tu teraz bardzo dużo młodych ludzi z dziećmi i maja problemy z miejscami w przedszkolach publicznych itp. Powinniśmy aktywniej uczestniczyć w pracach gminy w przygotowywaniu budżetu gminy, nękać naszych radnych czy będzie w Jabłonnie np. przedszkole całkowicie gminne opłacane z naszych podatków i wogóle na co idą nasze podatki. Jeśli Zarząd wspólnoty to czyta to proponuję zorganizować takie spotkanie w ramach corocznych rozliczeń.
    • marsiw Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 30.01.13, 09:21
      Witam,

Pozwalam sobie dołączyć do forum Rajskiej Jabłoni mimo tego, że mieszkam na Bukowym Dworku. Temat jak najbardziej mnie interesuje i jestem za zebraniem większej liczby osób i pozbyciem się Pani Wójt z Urzędu.

Należy przypomnieć naszej wspaniałej rządzącej, że jest Wójtem Gminy a nie Chotomowa, nie wspominając już o tym, że Bukowy Dworek jest traktowany przez Urząd jakby nie istniał.

Podsumowując, możecie liczyć na moje poparcie w całej rozciągłości.

Pozdrawiam,

Marcin
        • puffettina Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 30.01.13, 10:22
          zdecydowanie tak, uważam że pomysł z referendum na corocznym spotkaniu byłby najwłaściwszą formą mającą oddzwięk w poruszanych przez nas kwestiach. tyle tylko że z tego co mi wiadomo na te spotkania za dużo mieszkańców nie przychodzi, dziwne zupełnie jakby ludzi nie interesował ich własny los. powtarzam nie sądzę żeby 90%tu mieszkających to byli wynajmujący. kochani chodzi o naszą wspólna przyszłość, przyszłość naszych dzieci. wiem że trudno jest w dzisiejszych czasach zaufać "władzy" bo każdy obiecuje jak się stara o dojście do rządów, ale może dajmy szansę komuś innemu i nam samym zaufajmy i miejmy wspólne cele. tylko wspólnie możemy coś osiągnąć.
                • rajski_sadownik Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 30.01.13, 16:35
                  Za śmiecie od lipca mamy płacić aż 20 zł/ osoba w przypadku braku segregacji (np. dziś na osiedlu RJ to chyba 7zł) i 10 zł w przypadku segregacji.
                  To dopiero jest masakryczna podwyzka, jeszcze przetarg na odbiór się nie skończył a już uchwalili ile będą ściagać od ludzie to jest pazerność władzy, wydawało się że skoro dziś nie wszyscy płacą za śmieci to jak zaczną wszyscy bo śmieci będą od lipca "gminy" to powino być taniej jak mówią stare prawidła ekonomii ale nie u nas, będzie dużo drożej, podziekujmy PO i pani wójt, to jakaś masakra sie szykuje, może jakis strajk?
                  • k_jablonna Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 30.01.13, 20:16
                    Wójtowa nie jest z PO, jest ze swojego jakiegoś dziwnego ugrupowanie o nazwie "KWW Olgi Muniak" i co najlepsze 9 z 15 naszych radnych są z jej ugrupowania, a więc wójtowa może robić w gminie co chce.

Zapomnijcie o strajku, ludzi nie zbierzemy, zmieńmy władzę!!!
                  • jablonnik_35 Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 30.01.13, 21:37
                    Wszystkie gminy w naszym powiecie przyjęły dokładnie takie same stawki. Nie łączyłabym proponowanych cen ani z wójtem, ani z radą. Wyższe ceny to naturalna konsekwencja wprowadzenia nowej ustawy śmieciowej. To co mnie martwi, to brak w ustawie możliwości zastosowania ulg dla rodzin wielodzietnych. Weźmy taką rodzinę z piątką dzieci, zakładamy, że segregują śmieci, miesięcznie zapłacą 70 zł. I gdzie tu polityka prorodzinna? Dlaczego ustawodawca nie dał takich możliwości samorządowi, żeby wprowadzić dla nich ulgi? Pytania bez odpowiedzi.

A takie wytłumaczenie co do cen można znaleźć na stronie gminy:
                    .... dotychczas odbiór odpadów segregowanych (m .in. selektywna zbiórka odpadów „u źródła”, odpady wielkogabarytowe, gniazda recyklingowe) były realizowane ze środków budżetu gminy. Nowa ustawa zakłada, że cały system gospodarki odpadami komunalnymi (czyli właśnie między innymi odpady segregowane, zielone, niebezpieczne) gmina ma obowiązek zorganizować w ramach tzw. „opłaty śmieciowej”. Chciałbym również zdementować informację, że gmina będzie zarabiać na wywozie odpadów komunalnych.
                    • sidlar Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 31.01.13, 21:58
                      Mieszkam tu od sześciu lat-moje obserwacje,nowe inwestycje:hala sportowa przy szkole,dwa orliki,remont boiska sportowego,ul.Złotej Renety,park i plac zabaw obok urzędu,nowe przejście dla pieszych przy urzędzie,remont przychodni lekarskiej,remont elewacji budynków i Urzędu Gminy,remont ul.Modlińskiej w Jabłonnie.Czy rzeczywiście jest tak żle?
                      • rajski_sadownik Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 01.02.13, 11:13
                        Orliki i schetynówka to wiadaomo z budżetu centralnego, ja mam problem z naszą władzą, taki, że nie dostrzega, że w gminie pojawiły się nowe osiedla zamieszkałe głównie przez młodych, pojawiło się dużo dzieci i nie ma przedszkola w jabłonnie całkowicie gminnego, a przecież będzie obowiązek przedszkolny i tyle. Największe osiedle nie ma lewoskrętu w stronę w-wy i nie ważne czyja to droga, lokalna władza powinna się upominać o swoich mieszkańców.
                        Od kilku lat transport do w-wy się wyraźnie pogorszył, pewnie, że to ztm ma dominującą rolę ale właśnie tu trzebaby sie wykazać, zjednoczyć z innymi gminami i razem negocjować, coś robić.
                        • assessander Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 02.02.13, 17:44
                          Hi na FB jest grupa Wójt Olga Muniak Musi Odejść !!!
                          może uda się w końcu zorganizować jakąś siłę która zdolna będzie do zmian.
                          Miałem nadzieję przy poprzednich wyborach że kandydat z naszego osiedla Zbyszek G coś zrobi, tymczasem jest to największy zawód od czasu uzyskania przeze mnie praw wyborczych.
                          Jemu też mówie Thank You Zibi
    • skar2014 Re: Wójt Gminy Jabłonna - opinie 13.10.13, 14:10
      Jestem za zmianami w gminie w naszej Gminie. Wiadomo , że  zgodnie z art. 164 Konstytucji RP, gmina, jako podstawowa jednostka samorządu terytorialnego, wykonuje wszystkie zadania samorządu terytorialnego nie zastrzeżone dla innych jednostek samorządu terytorialnego.Na podstawie art. 7 ust. 1. ustawy o samorządzie gminnym: „Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:  1)  ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej,  2)  gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego,  3)  wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz,  4)  lokalnego transportu zbiorowego,  5)  ochrony zdrowia,  6)  pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych,  7)  gminnego budownictwa mieszkaniowego,  8)  edukacji publicznej,  9)  kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami,10)  kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych,11)  targowisk i hal targowych,12)  zieleni gminnej i zadrzewień,13)  cmentarzy gminnych,14)  porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,15)  utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych,16)  polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej,17)  wspierania i upowszechniania idei samorządowej,18)  promocji gminy,19)  współpracy z organizacjami pozarządowymi,20)  współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw."
      lecz mam wrażenie iż nasza Władza nie wywiązuje się ze swoich obowiązków co widać. Często bywa, iż znamy dobrze drogę i każdą na niej dziurę. Na pamięć omijamy każdą z nich. Szkoda że pracownicy urzędu ich nie znają.
      z powarzeniem Adam Szarubko
      mieszkaniec Jabłonny
      kontakt aszarubko@wp.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka