Dodaj do ulubionych

Związki parnerskie

06.02.13, 22:59
Jestescie za czy preciwko? Poddaję ten temat tylko dlatego, że jest na topie! Ja jestem za. dlaczego mieliby nie koirrzystać z a prawa do dziedziczenia, prawa do doglądania partnera w szpitalu. prawa do dziedziczenia. Nie , nie jestem w stanie pojąć takiej zatwardziaołości. To jest chore.
Obserwuj wątek
    • k_jablonna Re: Związki parnerskie 07.02.13, 09:04
      Też jestem ZA!!
      Jedyne na co nigdy bym się nie zgodził, to adopcje u par homoseksualnych i nie chodzi o to, że dziecko byłoby źle wychowywane, bo pewnie miałoby lepiej niż w niejednej "normalnej" rodzinie, ale Polska to zacofany i mało tolerancyjny kraj, takie dziecko byłoby wyśmiewane i obrzucane łajnem przez rówieśników. W Polsce krąży taki żart: " widziałem Twoich rodziców, mili panowie".
      Może to wszystko zmieni się za jakieś 100 lat, albo i więcej..
      PS. dla tego będę zawsze przeciw pisowcom i Żalkom, a Pawłowicz, to powinni wyrzucić z sejmu...
    • druid.rajska Re: Związki parnerskie 07.02.13, 13:19
      rajski_man czy ty naprawdę musisz wypowiadać się na każdy możliwy temat, człowieku to jest forum osiedlowe i o takich sprawach należy tu rozmawiać. Jak napisała koleżanka wcześniej macie ochotę podyskutować sobie na tematy inne niż związane z życiem na osiedlu i w jego okolicach to znajdź sobie odpowiednie do tego forum, a nie albo podbijasz stare wątki albo zaśmiecasz forum sprawami innymi niż dotyczącymi wszystkich mieszkańców osiedla.
      • rajski_man Re: Związki parnerskie 07.02.13, 13:40
        do p.druid....
        1. nie wywlekam starych wątków,
        2. każdy ma prawo do zabrania głosu,
        3. dla mnie tolerancja to nie tylko słowo,
        4. nasze osiedle jest mikro społecznoscią w skali Polski, ale wszystko co się dzieje w naszym
        kraju dotyczy tez i nas !
        5. oczywiście można nie zabierać głosu w jakiejś sprawie, ale nie nakazywac komuś by nie
        pisał, ok?
        Pozdrawiam smile
        • elizasad Re: Związki parnerskie 07.02.13, 14:09
          ja jestem za tymi zwiazkami ,a ponadto rowniez zeby m+m k+k mogli adoptowac dzieci
          serce sie kraje jak widac ile jest dzieci niechcianych w domu dziecka pogotowiach opiekunczych
          pozdrawiam (tęcza)
        • druid.rajska Re: Związki parnerskie 07.02.13, 14:14
          Spieszę z wyjaśnieniami:
          Ad. 1
          Mijasz się z prawdą, zadałem sobie odrobinę trudu i prześledziłem wątki z Października zeszłego roku kiedy mam wrażenie się "uaktywniłeś" i są przynajmniej trzy w których po pół rocznej przewie pojawia się tylko twój wpis.

Ad. 2
          Oczywiście, że tak, ale..... może znajdziesz sobie odpowiednie do tego miejsce, mam tu na myśli forum na którym twoje ADHD pisarskie zostało by docenione.

Ad.3
          Rozmawiamy teraz o odpowiednim doborze miejsca na takie zagadnienia jak związki partnerskie a nie o tolerancji. Jesteś tolerancyjny twoja sprawa nic mi do tego.

Ad.4
          No przyznam zaimponowałeś mi, niesamowity dobór słów w odniesieniu do sporu jaki toczymy. Jak już pisałem są miejsca do rozmów o takich sprawach i myślę że forum osiedlowe takim miejscem nie jest.

Ad. 5
          Ale człowieku ty masz do powiedzenie coś na każdy temat. W każdym poście na tym forum, z drobnymi wyjątkami jesteś obecny. Ja mam czasem wrażenie ze masz płacone od każdego napisanego postu na forum.

Kończąc trochę przydługą odpowiedź, mimo wszystko pozdrawiam

• k_jablonna Re: Związki parnerskie 07.02.13, 14:52
              Muszę stanąć w obronie RM. Mamy wolność słowa, a to forum nie jest wasze żebyście mówili kto i o czy może pisać, jak chcecie mieć taką władzę, to stwórzcie swoje forum. Człowiek ma coś do powiedzenia w każdym temacie i bardzo dobrze, nie wolno być ograniczonym. Na każdym forum jest jedna złota zasada, jak was coś nie interesuje i to się w danym temacie nie wypowiadajcie, a ewentualne posty i tematy może usunąć właściciel, admin lub moderator oczywiście jeśli stwierdzi, że te posty lub tematy są niezgodne z regulaminem.
              Poszukajcie tematów, w których macie coś sensownego do powiedzenia, bo jak widać w tym tylko umiecie krytykować innych.
              Pozdrawiam
              Krzysiek
            • rajski_man Re: Związki parnerskie 09.02.13, 00:48
              do p. rajska_mama
              Nie wiem czy ładnie napisane, ale to bez znaczenia. Kazdy może napisać. Mam nadzieję, że udało się w końcu załatwić Ci sprawe ubezpieczenia niskiego wkładu a przy tym RM nie wyskoczył z lodówki... heheee smile
              Pozdrawiam.
            • adam.adam27 Re: Związki parnerskie 09.02.13, 01:46
              rajska_mama napisała:

> Dobrze powiedziane. Niedługo będę się bała lodówkę otworzyć, żeby RM z niej nie
              > wyskoczył smile

Bardzo dziwna jest Twoja wypowiedź. Nie chcesz , nie uważasz za stosowny taki wątek, to nie pisz. Tu ludzie wypowiadają sie w każdej sprawie. Wszak jesteś cząstką naszej społeczności!
              Rajska_mama przebudź sie i popatrz przez okulary optymizmu. Życie jest piękne, a ze czasem bardziej szare, no cóż niekoniecznie oznacza apokalipsę.
              Hejka.
          • rajski_man Re: Związki parnerskie 07.02.13, 14:46
            Ad vocem do wypowiedzi- DRUID-RAJSKA
            Sądzę , że warto nieraz sprawdzić co dany skrót oznacza. Np. ADHD (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder) – zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Czyli jeśli ktoś zabiera głos w różnych sprawach to ma wg. Ciebie ADHD?
            Faktycznie może i zabierałem głoś i kilka miesięcy temu, ale czy Tobie przeszkadza?
            Mnie nie przeszkadza, że wiele osób jest aktywna i wyraża swoje zdanie. Chcesz to napiszesz w jakiejś sprawie, ale nie dlatego , że ktoś będzie dyktował Ci takie, a nie inne postępowanie.
            Chyba wystarczy tej polemiki, bo każdy z nas ma inny punkt widzenia i w ten sposób odpowiadając sobie "zaśmiecamy" ten wątek.
            Ad rem do tematu związki....
            Pozdrawiam smile
    • piotr_b6 Re: Związki parnerskie 07.02.13, 15:27
      Każdy może korzystać z prawa do dziedziczenia, wystarczy testament i tak samo każdy może doglądać niespokrewnioną osobę w szpitalu, wystarczy wcześniej wypełnić stosowne dokumenty więc to co nam wciskają media to ... Jesteśmy w trudnych finansowo czasach, a tu chodzi o brak podatku przy dziedziczeniu, ulgi w rozliczeniach itp. Takie udogodnienia są dla rodziny, której ma to pomóc w trudzie wychowywania dzieci...choć to i tak małowink Adopcja dzieci to już kolejny temat, który pewnie również niedługo wypłynie. Jest to trudny temat i nie wystarczy powiedzieć za lub przeciw...wcześniej powinno się w niego zagłębić, a nie przyjmować papkę medialną.
    • druid.rajska Re: Związki parnerskie 07.02.13, 17:01
      RM masz rację, że się nie dogadamy i na tym zakończmy i nie zaśmiecajmy forum.

Jeżeli chodzi o związki partnerskie to wg mnie jest temat zastępczy, naprawdę mamy w kraju ważniejsze tematy np. służba zdrowia lub gospodarka. Najpierw zajmijmy się tym a potem bijmy pianę czy M+M albo K+K może się ściskać w majestacie prawa czy nie.
        • bond_kraselki Re: Związki parnerskie 15.02.13, 07:11
          Przychodzi syn do ojca mówi :
          - jestem homoseksualistą
          Ojciec na to :
          - synu, jesteś znaną osobistością publiczną, celebrytą, ponad przeciętnie zamożnym człowiekiem ?
          Syn odpowiada :
          - nie
          Ojciec na to :
          - synu to ty jesteś pedałem
          Jestem stanowczo przeciw, to są chorzy ludzie którym nie wątpliwie trzeba współczuć i przede wszystkim pomagać się leczyć a nie przyzwalać na rozwijanie się w swojej chorobie.
          Wiem, wiem zaraz wielu z Was ruszy na mnie, że jestem nietolerancyjny itd.
          Ale popatrzcie na to z innej strony, czy chcecie do zięcia mówić Zosiu ?, lub do synowej Wacek ? i godzić się na degradację, upadek naszej rodziny i potomstwa ?
          Ja mówię otwarcie, STANOWCZO NIE, co nie oznacza że jestem nietolerancyjny.
          To określenie w dzisiejszym świecie została wypaczone a jego sens i znaczenie zatracone.
          Pozdrawiam.
          • pioter271 Re: Związki parnerskie 15.02.13, 21:33
            zgadzam się z przedmówcą, nic nie mam do ludzi tych samych płci którzy tworzą związek ale nikt mi nie powie że związek dwóch mężczyzn czy kobiet to normalność. w myśl zasady dasz palca (związki partnerskie) to zaraz będzie roszczenie o dwa palce a w końcu o całą rękę (adopcja dzieci) kawałek po kawałeczku...chociaż takie sprawy jak dziedziczenie czy spadki w takich związkach powinno być uregulowane przez Państwo w jakimś chociaz podstawowym zakresie ale boje się ze po spełnieniu jakiegoś postulatu ze strony lobby medialno - cosmopolitycznego pojawią się dalsze roszczenia. Jestem przeciw choc ze dostzregam że sprawa nie jest całkiem jednoznaczna i mimo wszystko skomplikowana ze względu na godność i szacunek każdego człowieka
            • adam.adam27 Re: Związki parnerskie 15.02.13, 23:25
              Związki partnerskie , tak zostały nazwane. Przez kogo, kiedy mie jest wiadomo, są i tak jest!
              Mnie nie interesuje kto i kiedy i z kim śpi/jeśli jest dana osoba pełnoletnia!/. ICH SPRAWA. MAJA swe prawa. W tym i do dziedziczenia, po sobie. Takie jest moje zdanie. Ale czy musimy analizować uwarunkowania rodzinne, środowiskowe, psychiczne? Myślę, że nie. To nie nasza sprawa co się dzieje za ścianą/ jeśli nie jest łamane prawo/.
              Adopcja.... nie mam zdania, najlepiej jakby dzieci decydowały , ale zawsze jest ale....
              Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka