Dodaj do ulubionych

Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolnoty

21.10.14, 21:24
Kochani
Dotychczas dwoch radnych pelnilo funkcje czlonkow zarzadu wspolnot, efekt ani tu ani tu spektakularnych sukcesow nie bylo, wrecz przeciwnie mam szereg uwag do dzialania wspolnoty i braku aktywnosci jako radnych.
Zatem rodzi sie pytanie czy export naszych orlow do Rady gminy i osadzenie Zbycha na tronie wojta nie powinno laczyc sie z rownoczesna rezygnacja z funkcji w Zarzadzie Wspolnoty.
Obserwuj wątek
    • adam.adam27 Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 21.10.14, 21:59
      Cześć Assesander!
      Zarząd wspólnot jest nieodwoływalny! Głosujemy zawsze na Zarząd danej wspólnoty , a nie na Zarząd wspólnot. Jest to kuriozalne, ale tak jest!
      Oczywiście, może jest tak, że wiele osób zagłosuje na tak, na Zarząd wspólnot, ale nie ma takiej możliwości, by na Zarząd wspólnot głosować i chyba jest tu jakieś niedopatrzenie prawne.
      Co do głosowania... wiele jest zdań naszych sąsiadów/dek i niech każdy głosuje wedle własnego sumienia.
      Interesują mnie wybory parlamentarne, ale to jest jeszcze przyszłość.
      Pozdrawiam , jak zawsze.
      smile
    • druid.rajska Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 22.10.14, 15:05
      Już widzę te tłumy mieszkańców chętnych do zajęcia zaszczytnej funkcji w Zarządzie Wspólnoty. Tutaj na forum krytykantów jest masa a na coroczne zebranie przychodzi garstka, tylko tam można dokonać zmian w Zarządzie Wspólnoty. Zobaczymy ilu chętnych będzie w tym roku, myślę ze nie wychyli się nikt z forumowych krzykaczy bo odwagi starczy tylko na pisanie postów na forum.

Pozdrawiam
        • druid.rajska Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 22.10.14, 18:35
          robb80
          to co napisałem wynika z moich kilkuletnich obserwacji, przez cały rok do zebrania jest bicie piany, narzekanie jaki to ten lub inny z zarządu jest straszny nierób, nie potrafi nic załatwić itp. i każdy z forumowych krzykaczy jest pewien że jest w stanie zrobić to lepiej. Na zebraniu pojawia się garstka ludzi i nie widziałem jeszcze chętnego do zajęcia miejsca w Zarządzie Wspólnoty zamiast kogoś z obecnych członków.
          Poczekam jak będzie w tym roku, z dużą dozą prawdopodobieństwa...... jak zwykle ponieważ, wieczne narzekanie nie niesie za sobą żadnej odpowiedzialności.
          • assessander Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 22.10.14, 18:45
            Hmm druid troszku racji ma, ale ruch wkurwionych rosnie w sile, 😃 Generalnie jak zdobeda mandat i abdykuja, znajde osoby z kwalifikacjami do zarzadu. Po pierwsze nie trza autobusu ludzi tak jak jest teraz.
            Druidzie trzeba wierzyc w zmiany, a te sie nie odbeda jak ktokolwiek z zarzadu ciagnie 3 sroki za ogon tj etat mandat zarzad , doba ma 24 h
            • druid.rajska Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 22.10.14, 18:58
              assessander,
              masz rację, idealnie by było żeby osoby będące w zarządzie miały jak najwięcej czasu dla naszych spraw i osobiście uważam, że po ewentualnym zdobyciu mandatu przez kogokolwiek z obecnego zarządu ktoś powinien ich zastąpić, pytanie jest tylko czy jest jakiś chętny. Zresztą uważam, że wcale nie trzeba oglądać się na to czy ktoś zdobył mandat czy nie bo jeżeli jest duża grupa niezadowolonych to zmiany i tak można przeprowadzić. Myślę, że żadna z osób z obecnego zarządu nie jest przyspawana do stołka i na siłę nie będzie się go trzymać.
                • adam.adam27 Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 22.10.14, 21:30
                  W prostej kwestii... wyboru Zarządu naszych wspólnot /"Zarządu zarzadów" , czyli całą nasza R.J/
                  W sprawie naszych wspólnot jest sprawa oczywista. Głosujemy nad absolutorium dla Zarządu danej wspólnoty /akceptujemy sprawoadanie finansowe itd/. Kiedy zatem głosujemy nad absolutorium dla Zarzadu wszystkich wspólnot????
                  To napisałem we wczesniejszym poście. Assessander , czy można odwołać Zarząd wspólnot?
                  Zarząd wspólnoty -tak/nie dostają absolutorium/, ale nie Zarząd wspólnot!!!! I to napisałem j.w. Nic więcej.
                  Pozdrawiam.
                  P.S.
                  Oczywiście ja też tak sądzę, że powołanie na Radnego, Wójta skutkuje z rezygnacją z funkcji we władzach wspólnoty.
                    • iwus1982 Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 23.10.14, 15:32
                      Assessander - Ty dla mnie jesteś KRÓLEM pisania postów.
                      Zawsze mnie ubawią wink

Tak swoją drogą jeśli Ty zgłosiłbyś się na członka zarządu - głosowałabym na TAK.
                      Don pedro - też byłby dobrym kandydatem.
                      Obaj zapracowani i pewnie nikłe szanse na chęci z Waszej strony...

Pozdrawiam, Iwona
                    • redorange Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 24.10.14, 19:24
                      Osobiście uważam, że żaden z członków zarządu, nie powinien kandydować na jakiekolwiek stanowisko w urzędzie gminy. Dlaczego? Ano dlatego:
                      - niech się skupią na pracy w zarządzie z większym zaangażowaniem, nasze osiedle wymaga naprawdę dużo pracy.
                      - śmierdzi mi to prywatą i jedynie chęcią pobierania diety.
                      - jakoś moralnie jest to dwuznaczne
                      -
                      -
                      • adam.rajska4 Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 26.10.14, 09:44
                        Redorange nie mogę się z tobą zgodzić nie chodzi mi o dietę jyz wcześniej pisałem ze te wynagrodzenie chce przeznaczyć na stworzenie dla naszych pociech placu zabaw oczywiście częściowe stworzenie bo pewnie finanse bedą potrzebne większe . Jeżeli zostałbym Radnym mogę abdykować z członka zarządu jeżeli była by taka wola mieszkańców a proponuje abyś ty zajął moje miejsce , nie jest problemem zrobić ankietę i przejść po osiedlu i zebrać podpisy za lub przeciw pełnienia funkcji członka zarządu . Dla mnie to nie jest problem .
                        Pozdrawiam
                        Adam P
                            • rajska_mama Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 27.10.14, 10:09
                              Dlaczego "raczej nie"? Czy to oznacza, że każdy mieszkaniec osiedla może sobie ot tak wywiesić baner na płocie? Jeśli tak, to ja chętnie zareklamuję swoją działalność. Skoro za darmo...

adam.rajska4 napisał(a):

> Raczej nie , ja rownież zamierzam wywiesić swój baner wyborczy , w sumie moglib
                              > yśmy w zamian się dorzucić do smakołyków na Mikołajki dla naszych bąbli .
                              > Pozdrawiam
                              > Adam P
                                • rajska_mama Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 27.10.14, 10:54
                                  Nie bardzo rozumiem. Kupicie kg cukierków i luz? A banerek sobie wisi przez 2 tygodnie?

PS
                                  Czy w takim razie Pan Guzik z Nowej Prawicy też za kg cukierków może sobie na naszym osiedlowym płocie baner wywiesić?

adam.rajska4 napisał(a):

> Rajska Mamo napisałem przecież że w zamian za możliwość 2 tygodniowego rozwiesz
                                  > enia banerów z kampanii wyborczej powinniśmy dorzucić się do Mikołajek dla nasz
                                  > ych dzieci ( słodkości )
                                  > Pozdrawiam
                                  > Adam P
                                    • assessander Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 27.10.14, 11:44
                                      hmm w mojej firmie wynajmujemy powierzchnie na naszych obiektach za 120 zł netto jeden baner wyborczy ( płacą Komitety Wyborcze). Fakt, że te środki można przeznaczyć na dzieciaki np. cukierki czy cuś innego. A "pacząc" na potrzeby propagandowe min 5 kandydatów to byśmy mieli ca 600 zł netto kasy na cele Wspólnoty. można by nawet kupić kilka krzaków czy nawet postawić stojak na rowery.
                                      Sam nie jestem przeciw wieszaniu banerów, nie mniej jak mówi stara zasada z czasów antycznych "nie można być sędzią we własnej sprawie" zatem decyzja Zarządu dotycząca po części Zarządu ( kandydatów) winna być podjęta przy zachowaniu interesu przede wszystkim Wspólnoty. Niewielka opłata na pewno by nie załamała budżetu sztabu wyborczego.
                        • redorange Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 29.10.14, 16:00
                          Jeśli mam być szczery, to jak słyszę/czytam obietnice kandydata, że swoją dietę będzie oddawał/przeznaczał na inny cel niż swoja kieszeń to mnie pusty śmiech ogarnia niestety. Zwykły populizm i demagogia. W swoim życiu działałem aktywnie już w trzech sztabach wyborczych (2x wybory parlamentarne, 1x samorządowe) i wiem jedno żaden z naszych kandydatów, nie miał odwagi składać takich obietnic (udało nam wspólnymi siłami wygrać: 1 mandat poselski, 3 mandaty do rady Warszawy, 1 mandat burmistrza dzielnicy i kilku radnych), gdyż są to obietnice nie do zrealizowania. Bywali kandydaci z takimi pomysłami - od razu pacyfikowani byli przez szefów sztabów.
                          Abdykacja, zaraz po wyborach to zły pomysł - do walnego zgromadzenia zostało bodajże 4-5 miesięcy, także generowanie kosztów (karty do głosowań wrzucane do skrzynek, koszta) jest bez sensu. Lepiej zaczekać do marca.
                          Aby działać w zarządzie wspólnoty, trzeba mieć na to wolny czas. Ten który posiadam, poświęcam rodzinie. A bycie dla bycia, mnie nie interesuje.
                          • assessander Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 29.10.14, 18:37
                            Eee z tą abdykacją to mozna ja oglosic tj chce zrobic wypad, a w marcu zrealizowac. Kasa pozostanie bez zmian.
                            W kwestii populizmu to coz kto go nie uprawia, z drugiej strony kto zabroni przekazac diete, jak sie tak stanie co prawdopodobne to Adas pokaze ze ma jaja calej klasie politycznej nastawionej na realizacje zysku z dzialalnosci lokalnej.
                            Pomaranczo czerwona powiedz czy w karierze sztabowej nie obiecywales bezpiecznych ulic, braku dziur w drogach czy szkol na poziomie Harvardu(przerysowane celowo), basenu w kazdej dzielnicy, tramwaju wodnego, piatej linii metra, mostu krasickiego itp jesli nie to zaloze twoj fanpage na FB.
                            Nawet jedna dieta przejazana na cel Gminy to swietna inicjatywa, a co 48 diet to prawie 60kola na brutto
                            • robb80 Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 31.10.14, 20:58
                              assessander napisał:

> Eee z tą abdykacją to mozna ja oglosic tj chce zrobic wypad, a w marcu zrealizo
                              > wac. Kasa pozostanie bez zmian.
                              > W kwestii populizmu to coz kto go nie uprawia, z drugiej strony kto zabroni prz
                              > ekazac diete, jak sie tak stanie co prawdopodobne to Adas pokaze ze ma jaja cal
                              > ej klasie politycznej nastawionej na realizacje zysku z dzialalnosci lokalnej.
                              > Pomaranczo czerwona powiedz czy w karierze sztabowej nie obiecywales bezpieczny
                              > ch ulic, braku dziur w drogach czy szkol na poziomie Harvardu(przerysowane celo
                              > wo), basenu w kazdej dzielnicy, tramwaju wodnego, piatej linii metra, mostu kra
                              > sickiego itp jesli nie to zaloze twoj fanpage na FB.
                              > Nawet jedna dieta przejazana na cel Gminy to swietna inicjatywa, a co 48 diet t
                              > o prawie 60kola na brutto

12 diet z tego co pamiętam smile
    • nielot_dodo Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 09.11.14, 12:49
      Garbaczewski umie pozyskiwać fundusze. Jako szef wspólnot założył na blokach solary z dofinansowaniem 80%.
      Sprawdzałem dzisiaj u siebie, na solarach w taką pogodę jest 30 st. Macie praktycznie ciepłą wodę za darmo!
      Zbyszek umie pozyskiwać fundusze i jak będzie wójtem to cała gmina będzie miała wszystko za darmo!!! Będzie nowy basen, kanalizacja w całej gminie a jak Grzybek mu pomoże to i Miami Beach w krzokach za Pałacem.

• rajski_ogrodnik Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 12.11.14, 11:15
        @rajska_mamo, z całym szacunkiem, forum nie jest oficjalnym kanałem kontaktowym z zarządem czy ADM Rajskiej. Nie warto wieszać psów na kandydatach na radnych z naszego osiedla, bo dojdzie do tego, że ktoś nie mieszkający na RJ zostanie radnym, bo wszyscy z rajskiej to tacy i owacy.

Wracając do kontaktów, od tego są telefony, w nocy o północy je ktoś odbierze.
        To tak jak gdybym ja pytał na forum, czemu od pięciu dni żarówka na klatce jest przepalona zamiast od razu zadzwonić do ADM i to zgłosić.
        • rajska_mama Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 12.11.14, 11:51
          Zapytałam zarząd, bo to nie jest nagła awaria, ale sytuacja, która się regularnie powtarza od lat. Zarządzają osiedlem, więc znają prawdziwe powody osiedlowych problemów z wodą.
          Chcę wiedzieć, dlaczego takie prace są przeprowadzane tak często i czy konieczne jest wówczas odłączanie wody na cały dzień.

rajski_ogrodnik napisał:

> @rajska_mamo, z całym szacunkiem, forum nie jest oficjalnym kanałem kontaktowym
          > z zarządem czy ADM Rajskiej. Nie warto wieszać psów na kandydatach na radnych
          > z naszego osiedla, bo dojdzie do tego, że ktoś nie mieszkający na RJ zostanie r
          > adnym, bo wszyscy z rajskiej to tacy i owacy.
          >
          > Wracając do kontaktów, od tego są telefony, w nocy o północy je ktoś odbierze.
          > To tak jak gdybym ja pytał na forum, czemu od pięciu dni żarówka na klatce jest
          > przepalona zamiast od razu zadzwonić do ADM i to zgłosić.
          • iwus1982 Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 12.11.14, 12:26
            Rajska_ mamo, forum to pisanie pierd.
            Masz zastrzeżenia, pytania... kontaktuj się @ , telefonicznie czy osobiście.
            Nie miej zastrzeżeń, że Ci ktoś nie odpowiedział w nieoficjalnym źródle, bo są to zastrzeżenia bezpodstawne.

Co do wyboru wójta.
            Rzeczywiście najważniejsze, żeby nasze głosy się nie rozeszły po kandydatach i nic nam to nie da.
            Ja także mam swojego kandydata faworyta ale teraz już zaczęłam myśleć strategicznie - najważniejsze aby zmienić!
            Fajnie byłoby się zjednoczyć ... choć wiem, że pomysł spalony.

Pozdrawiam, Iwona
            • rajski_ogrodnik Re: Kandydaci na radnych i Wojta a Zarzad Wspolno 12.11.14, 14:41
              Co do głosowania na Wójta, moje subiektywne krótkie podsumowanie:

- Pani M, odpada z wiadomych powodów, choć wielu mieszkańców za nią pójdzie - to na jej korzyść rozłożą się głosy, które będziemy oddawali to tu to tam i takie prawa demokracji.

- Pan G, najbliższy sąsiad, nasz dotychczasowy reprezentant w Radzie Gminy, można mieć do niego kilka zastrzeżeń, z tego co widać na forum, ale Pan G to nie cały zarząd, a wiele rzeczy o które mamy do zarządu pretensje, to z winy mieszkańców (np. posiadanie 3 samochodów i jednego miejsca parkingowego) lub zewnętrzne (np. woda z Mennicy) a nie samego pana G. - subiektywnie, strategicznie chyba najlepszy wybór, biorąc pod uwagę, że dostatnie też głosy w Jabłonnie (poza RJ) czy Chotomowie, gdzie nie wszyscy są zwolennikami Pani M.

- Pan Ch - mieszkaniec Trzcian, fajnie, pomaga dzieciom, ma fundację i salon fryzjerski (co prawda, z tego co słyszałem często zamknięty), skupia wokół siebie wielką społeczność i ma zapewnione tym dużo głosów, pytanie czy chcemy my jako mieszkańcy RJ, wójta spoza Jabłonny, poza miejscem zamieszkania, człowiek bez większych zarzutów, subiektywnie, też nie najgorszy wybór

-Pan Cz - mieszkaniec Dąbrowy Chotomowskiej, ogólnie mało go widać przed wyborami, ulotki, wywiady, strony na facebooku, po prostu brak, jeden artykuł w powiatowej chyba tylko widziałem - jak dla mnie odpada

- Pan K-M., początkowo wydawał się bardzo dobrym wyborem, ale biorąc pod uwagę, że zostało 5 dni do wyborów, to jest drugi po Panu Cz, o którym nic nie słychać, poza kilkoma ulotkami i dwoma banerami na osiedlu, ulotka super, program mega opracowany, ale poza tym gość zapadł się pod ziemię, nie wiem czy chcę kogoś takiego na wójta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka