Dodaj do ulubionych

Termin oddania mieszkań 9,10,11

05.01.07, 13:13
Witam

Mam pytanie, czy ktoś wie, czy w związku z dogodną aurą zmienił się termin
oddania naszych mieszkań? Jak przed świętami kontaktowala się z BS to
powiedzieli, że nie
Obserwuj wątek
          • elwirra28 Re: Termin oddania mieszkań 9,10,11 05.01.07, 20:16
            Czy uda się wczesniej, tego nie wie nikt. Mam nadzieje, ze obecne terminy są
            nieprzekraczalne. Właściwie, to w interesie developera i podwykonawcy jest
            niedopuszczenie do dalszych opóźnień, ponieważ za każdy dzien zwłoki powyzej 30
            dni kazdemu przysługuje odszkodowanie. Tak wynika z umowy. Informację o
            zmianach terminów zostały przekazane przyszłym mieszkańcom bloków 9, 10, 11 w
            listopadzie 2006r.
            • elwirra28 Re: Termin oddania mieszkań 9,10,11 06.01.07, 17:27
              Dziś byliśmy na budowie w celu obejrzenia naszego mieszkania. Blok nr 9 ma
              wstawione barierki balkonowe i prace w środku są już własciwie ukończone
              (malowanie?). Z zewnatrz nic się nie zmieniło. Moze trochę wygładzili teren
              przed garażami w 9 i chyba przymierzają się do położenia kostki. Blok 10 jest
              mniej zaawansowany wewnątrz, ale za to jest już częściowo pomalowany. Nie
              jestem optymistycznie nastawiona odnośnie wczesniejszego oddania naszych bloków
              ponieważ jest jeszcze dużo do zrobienia, a rąk do pracy mało. Dochodzą jeszcze
              prace przy etapie V, wiec nie wiem. Pożyjemy, zobaczymy. Pozdrawiam.
    • assessander Re: Termin oddania mieszkań 9,10,11 15.01.07, 08:30
      no i byłem widziałem (blok 10) i ... no właśnie nie mam kabli elektrycznych
      grzejników wylanej podłogi, za to jest instalacja wodna i dziura w ścianie w
      łazience tak że moge przejść do sąsiada (u niego nie ma nawet ścianek działowych
      brrr). Blok jest otynkowany co do okien to jest tam magiczne U= 1,65 jednakże
      nie jestem przekonany czy to jest ten współczynnik przepuszczalności nie wiem
      (okna VEKA).
      Generalnie nie spodziewam się oddania mieszkania przed terminem tj 15 05 2007,
      wydaje mi się że i on może być zagrożony (no subiektywne odczucie nie fachowca).
        • elajna1 Re: oddanie 11 28.03.07, 13:57
          Nasza dziesiąteczka będzie oddana 21 maja. Byłam w poniedziałek i srednio mi
          się podoba jakość. Mam na ścianie w kuchni jaki zaciek, pozym rury odpływowe na
          wierzchu, co utrudni montaż kuchni. Najważniejsze, że już coraz bliżej
          • assessander Re: oddanie 11 30.03.07, 12:42
            sprecyzujmy ja słyszałem że od 21 V, po 5-6 mieszkań dziennie zatem lokale
            większość lokali będzie oddana po 21 V, nie oczekujmy cudów od Developera że
            odda 48 mieszkań w ciągu jednego dnia
              • medynska.izabela Re: oddanie 10 02.04.07, 10:12
                W sobotę podpisałam umowę z zakładem energetycznym, a przy okazji pytałam o
                termin oddania bloku 10, otrzymałam informacje, że odbiór rozpocznie się 21
                maja, a dziennie będą oddawać max 8 mieszkań. Podobno niedługo będą wysłane do
                nas pisma dot. terminu oddania mieszkań. pozdrawiam
    • kaskada13 Re: Termin oddania mieszkań 9,10,11 02.04.07, 11:31
      Witam.

Czy myślicie że developer powinien nam oddać za zwłokę pieniądze za termin od
      15.02- do 07.05 (dotyczy 9)- czy tak jak planowane jest w rezulatacie wydawanie
      kluczy, czy tak jak napisano w oświadczeniu o przesunięciu terminu oddania- tam
      widniała data 30.04. Który termin jest przedmiotem naszego roszczenia? I czy
      ktoś się dowiadywał jak możemy tego dochodzić, czy już należy gdzieś stosowne
      pisma złożyć? Czekam na informację, pozdrawiam. Swoją drogą szkoda że w kółko
      tylko przesuwają i przesuwają, problem z ekipą remontową mogą mieć niektórzy,
      terminy u nich sztywne, tak jak zapewniano nas że 30.04 jest takim sztywnym
      terminem. Poza tym ciężko się czeka oj cięzko, urlop w pracy okazał się żle
      zgłoszony, trudno. A poza tym to trochę nie rozumiem skąd kolejne tygodniowe
      opóźnienie w oddaniu 9, tam roboty praktycznie zakończone, chyba że jeszcze w
      piwnicach działają. pozdrawiam/
      • elwirra28 Re: Termin oddania mieszkań 9,10,11 02.04.07, 13:41
        Witam

Jesli chodzi o karę za zwłokę to interesuje mnie również to, czy ten termin
        biegnie dalej jeżeli np. nie odbiorę mieszkania z powodu usterek. Sprzedawca ma
        czas na usunięcie wad max. 31 dni, więc termin odbioru może się przesunąć z
        jego winy. Ciekawa jestem jak to było w przypadku wcześniejszych etapów.

Co do samej kary to wydaje mi się, ze trzeba napisać do developera pismo o jej
        zapłatę. Z tego co mówili mi w biurze sprzedaży wywnioskowałam, że przesunięcie
        terminu na 7 maja ma związek z długim weekendem. Pozdrawiam
        • kaskada13 Re: Termin oddania mieszkań 9,10,11 02.04.07, 20:02
          Ja rozumiem wszystko, ale może ja właśnie chciałem wykorzystać długi weekend
          na to żeby podziałać już w swoim mieszkaniu. Powinni dotrzymać terminu 30.04.
          Kto nie mógłby odebrać mieszkania bo świętuje na mazurach smile długi weekend to
          by odebrał potem. Myślę że większość z nas szykowała już urlopy- żeby weekend
          był maksymalnie długi ale raczej w celu działania w swoim mieszkaniu a nie
          wyjazdy w nieznane. Zresztą wiadomo było, że po 30.04 jest 01.05 a potem 03.05.
          Więc należało się przygotować z oddaniem kluczy w ostatni tydzień przed 30.04.
          Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka