Dodaj do ulubionych

Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1

07.12.07, 09:29
Do właściciela pojazdu Renault Clio nr rej. WU 46176 !!!

Wlaściciel tego pojazdu blokuje od wczoraj tj. 6.06 2007 wywóz
kontenera na gabaryty stojącego przy Grabsztyny 1.
Jeśli dziś tj. 07.12.2007 do godziny 12.00 Pojazd nie zostanie
usunięty, Administrator wzywa Policje i odpowiednie służby by
odstawiły blokujący pojazd na koszt właściciela.
Przez ta niefrasobliwość nie można zabrać kontenera na śmieci, a
firma TRansformers obciąży nas kosztami.

Administrator RJ
Obserwuj wątek
    • tesia11 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 12.12.07, 20:52
      Nie wiem jak innych (może sie czepiam)ale mnie codziennie
      drażni „Honda” na chodniku przy wejściu na klatkę nr 2 przy
      Sadowej10. Dla pieszych czasami zostaje zaledwie 20-30 cm na
      przejście a chodzenie środkiem ulicy nie należy do
      najprzyjemniejszych i bezpiecznych, zwłaszcza dla dzieci. Drogi
      kierowco pomysl czasami o innych uzytkownikach drogi. Chodnik nie
      jest prywatnym miejscem parkingowym. Wydaje mi sie że na naszym
      osiedlu jest jeszcze trochę miejsc parkingowych bez pachołków
      (chociaz niewiele)i w większości przypadków można z nich skorzystać.
      • przyszlymieszkaniec Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 13.12.07, 11:55
        Najpierw regulamin, potem tabliczki informacyjne a teraz maile i
        info na forum. Dojdzie jeszcze do tego ze administracja wysle
        komitet z kwiatami z prosba o laskawe przestawienie zle parkujacych
        aut. Kazdy powinien miec swiadomosc w ktorych miejscach nalezy
        parkowac. Jesli sie nie stosuje to odholowac bez zadnych dodatkowych
        ponaglen. Inaczej bedziemy mieszakac na jednym wielkim parkingu.
      • victoria1231 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 13.12.07, 11:59
        Nie chcę nikogo bronic ale uważam że proponowanie mieszkancowi
        osiedla parkowanie na parkingu OBI to chyba lekka przesada! Jest
        poprostu za mało mijsc parkingowych smile Sa też osoby które kupiły
        mieszkania bez miejsc parkingowych bo najzwyczajniej w świecie
        zabrakło.Ja osobviście mam garaz ale staram się w miare możliwosci
        nie utrudniać parkowania tym ktorzy tego garazu nie posiadaja.Wiem
        że czasem ktoś potrafi zaparkowac tak że oczy bolą ale moze wtedy
        nalezy takiej osobie grzecznie zwrocic uwage a nie wkaladać za szybe
        anonimowo wydrukowane kartki w koncu to nasz sąsiad więc po co ta
        złosliwosc moze niektorzy poprostu nie pomysla że komus przeszkadza
        ich zaparkowane auto.Pozdrawiam
        • tesia11 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 13.12.07, 19:36
          parking przy Obi to rzeczywiście przesada. Mało miejsc parkingowych
          na naszym osiedlu- to fakt. Jednak wracając dziś do domu ok. godz.19
          widziałam jeszcze przynajmniej 5 wolnych miejsc bez pachołków przy
          ul. Sadowej a wyzej wspomniana przeze mnie „Honda” w kolorze bordo
          już stała w swoim ulubionym miejscu na chodniku tuz obok wejscia do
          klatki. Dodam jeszcze że dwa wolne miejsca znajdowały sie ok. 100-
          200m dalej. Moim zdaniem kierowca tego samochodu jest po prostu
          bardzo wygodny i nie chce mu sie przejść kilku kroków, które
          musiałby pokonać parkując dalej. Nie musi wydawać kasy na garaż czy
          inne miejsce ponieważ ma prywatne na chodniku i nikt mu go nie
          zajmuje ponieważ inni potrafią sobie poradzić nie zagradzając drogi
          pieszym.
          • agus256 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 14.12.07, 09:11
            a ja nie uważam, że parkowanie przy obi to przesada . Rozważając
            kupno mieszkania brałam pod uwagę też to czy będę miała gdzie
            prakować. Można było kupić mieksznie na innym osiedlu.
            JAk zjeżdza do mnie więcej gości to też uprzedzam ich że nie miejsc
            na osiedlu.
            Niektórzy specjalnie nie kupowali miesc albo garaży, a teraz
            cwaniakują.
            Po prostu bardzo mi przeszkadza jak ktoś zastawia klatki, chodniki,
            ostatnio czekałam na pana który wjechał na kawałek placu zabaw.
            Oczywiscie oburzenie jak zwóci się uwagę i tłumaczenie że nie ma
            gdzie parkować. JAk nie ma gdzie-to sprawa jasna wyjazd za osiedle.
          • tesia11 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 14.12.07, 10:59
            Pomysł wydaje sie dobry. Musimy wziąc jednak pod uwagę szerokośc naszych
            uliczek. Teraz po jednej stronie sa miejsca postojowe, zostaje więc druga strona
            po stronie klatek schodowych. Nie zajmując chodnika samochód zajmie ok. 1/3
            szerokości ulicy i wydaje mi sie że kierowcy samochodów z miejscem postojowym
            beda mieli problem z zaparkowaniem.
            Ale pomysł jest do przemyslenia.
            Ważniejsze jest dla mnie to aby kierowcy zdali sobie sprawę z tego że moga
            przeszkadzac innym.
            • assessander Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 14.12.07, 09:49
              klomby to super pomysł smile. No ale trzeba rozwiązań systemowych które rozwiążą
              problem parkowania na RJ. Sam mam opacholone miejsce parkingowe i powiedzmy moje
              poglądy mogą być nieobiektywne,ale mam pomysła.
              Otóż zróbmy jednokierunkowe uliczki na osiedlu pozwoli to na przeznaczenie
              jednego pasa drogi wewnętrznej na miejsca parkingowe. Mozna by zrobić tak że
              pierwsza ulica od wjazdu na osiedle w prawo byłaby do wjazdu druga do wyjazdu w
              trzecia do wjazdu. oczywiście kolejności i położenie kierunków jazdy wyssałem z
              palca więc nie dyskutujmy nad tym. Natomiast uważam że system ten może pomóc w
              uporządkowaniu kwestii parkowania. obecnie mamy sytuacje że jedno auto stoi po
              prawej drugi po lewej i w rezultacie dwa samochody nie mogą się minąć. co wy na
              takie rozwiązanie.
              • rookie35 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 14.12.07, 10:25
                Pomysł ulic jednokierunkowych jest godny uwagi, ale (no właśnie) znając naszą
                mentalność niczego to nie zmieni (moim zdaniem),niektórzy będą ignorować zasady
                ruchu jednokierunkowego i parkowania tak czy inaczej. Przecięż teraz też jest
                wiadomo, że np nie powinno się parkować na chodnikach...i co z tego...zasady
                sobie, życie sobie. Musimy sami poczuwać się do potrzeby przestrzegania pewnych
                zasad i wtedy żadne dodatkowe przepisy, nakazy i zakazy nie będą potrzebne.
    • florka8 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 14.12.07, 17:42
      Witam
      Uważam, że należy dla przykładu odholować kilka aut parkujących w niedozwolonych
      miejscach i może to da do myślenia co niektórym kierowcom. Mój znajomy
      mieszkający na jednym z osiedli na Tarchominie miał podobny problem z kierowcą,
      który notorycznie parkował przy wejściu do klatki. Nie pomagały kartki i prośby,
      więc na samochodzie pojawiła się brzydka rysasad( Problem rozwiązał się samsmile)
      Myślę, że nie będziemy musieli się posuwać do tak niemiłych rozwiązań.
      Pozdrawiam
      Zmotoryzowany
      • aromatherapy Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 14.12.07, 22:59
        piszecie ze parkowanie pod Obi to przesada. Pomyslcie sobie ze ktos za miejsce
        parkingowe na osiedlu zaplacil ciezkie pieniadze. I teraz Wy uwazacie ze, mozna
        parkowac gdzie tylko sie chce ..... , wiec po co ludzie wykupywali miejsca
        postojowe ? Skoro my sami zezwalamy na parkowanie w kazdym wolnym miejscu ??? (
        pomijajac pierwszy etap ) Jesli ktos nie zaplacil, to tym samym nie ma moim
        zdaniem prawa parkowac na osiedlu .....
        • victoria1231 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 14.12.07, 23:26
          Co Ty piszesz za głupoty ze Ci co nie wykupili miejsc powinni
          parkowac za osiedlem.Moze bys pomyslał że nie kazdego jest może
          stać czasami ludzie biora kredyty na całe zycie zeby tylko miec
          kawałek swojego M a na miejsce juz nie stracza i to nie znaczy że
          trzba ich gorzej traktowac!Ja mam garaz i bede bronic tych ktorzy go
          nie maja bo wiem ze jesli ktos wraca wieczorkiem do domu to juz nie
          ma gdzie stanac.
          • robaczek2001 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 17.12.07, 17:54
            jak Pan/Pani ma garaż i chęć niesienia pomocy to proponuję oddać go
            wspólnocie do wspólnego użytkowania (będziemy tam trzymać np. rowery
            lub opony...)to jedna sprawa
            druga jest oczywista jeśli ktoś nie wykupił miejsca nie może
            parkować na osiedlu (oczywiście dopuszczam wyjątki jak goście,
            święta, parapetówki..itp - ale sporadycznie kilka razy do roku)
            • draganek11 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 18.12.07, 11:27
              robaczek2001 napisał:

> jak Pan/Pani ma garaż i chęć niesienia pomocy to proponuję oddać go
              > wspólnocie do wspólnego użytkowania (będziemy tam trzymać np. rowery
              > lub opony...)to jedna sprawa
              > druga jest oczywista jeśli ktoś nie wykupił miejsca nie może
              > parkować na osiedlu (oczywiście dopuszczam wyjątki jak goście,
              > święta, parapetówki..itp - ale sporadycznie kilka razy do roku)

Wolne żarty?Raczej brak wiedzy i orientacji w temacie...Całe szczęście nie od
              Ciebie Robaczku2001 zależy kto może parkować na osiedlu-możesz sobie "porządzić"
              tylko na forum.
              Ja kupiłam mieszkanie z pierwszego etapu i nie miałam możliwości wykupienia
              miejsca parkingowego.Będę więc korzystać do woli z dostępnych miejsc
              parkingowych nieoznakowanych.Inna sprawa,że jest ich za mało.Dziwię się,że ktoś
              kto wykupił miejsce i ma problem z głowy "martwi się" brakiem miejsc
              parkingowych-czyżby Twoi goście narzekali,że nie mają gdzie zaparkować?
              • robaczek2001 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 18.12.07, 18:01
                Pani ma specyficzne poczucie humoru...
                trzeba było przemysleć zakup mieszkania bez miejsca postojowego lub
                dwóch
                ciekawe co o Pani myślą sąsiedzi z pierwszego etapu którzy zapłacili
                za miejsce a gdy wracają z pracy nie mają gdzie zaparkować
                a pretensje to trzeba mieć do developera a nie do mnie bo ja
                zapłaciłem za miejsce i stawiam samochód NA SWOIM MIEJSCU

• draganek11 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 19.12.07, 12:55
                  robaczek2001 napisał:

> Pani ma specyficzne poczucie humoru...
                  > trzeba było przemysleć zakup mieszkania bez miejsca postojowego lub
                  > dwóch
                  > ciekawe co o Pani myślą sąsiedzi z pierwszego etapu którzy zapłacili
                  > za miejsce a gdy wracają z pracy nie mają gdzie zaparkować
                  > a pretensje to trzeba mieć do developera a nie do mnie bo ja
                  > zapłaciłem za miejsce i stawiam samochód NA SWOIM MIEJSCU
                  >

Zabawne-mieszkańcy pierwszego etapu wykupili sobie miejsca?Które?!Kiedy?!No
                  chyba że dopiero teraz-wcześniej nie było "opachołkowanych" miejsc!Dalej Pan nie
                  rozumie?
                  Nie myliłam się-brak orientacji w temacie-trzeba było sprawdzić jak sprawa
                  parkowania wyglądała dla mieszkańców pierwszego etapu zanim zaczął Pan osądzać i
                  zabierać głos w dyskusji.

• victoria1231 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 14.12.07, 23:11
        Uważam że rozwiazanie BARDZO niemiłe! Jesli taki pojazd rzeczywiscie
        bardzo przeszkadza to odholowanie jest lepszym pomysłem.Mam nadzieje
        że na naszym osiedlu do tego nie dojdzie.Pamietajcie tylko aby nie
        utrudniac wszystkim tym ktorzy nie posiadaja garazu ani miejsca
        postojowego.POzdrawiam smile
                  • tesia11 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 16.12.07, 21:07
                    Żaczęłam od jednego samochodu ale widzę że jest to naprawde spory
                    problem na osiedlu skoro nawet doprowadza do kłótni.
                    Pisałam to jednak z inna intencją a mianowicie liczyłam że nasze
                    forum czyta kierowca pewnej „Hondy” od której zaczęłam. Byłam jednak
                    w błędzie. Wróciłam dziś ok. 20.30, na ul. Sadowej było jeszcze min.
                    5 miejsc bez słupków a auto stało na chodniku. W tym przypadku
                    jestem pewna że problemem naszego osiedla nie jest zbyt mała liczba
                    miejsc parkingowych tylko kierowcy którzy nie myślą o innych tylko o
                    własnym tyłku. Nie będę się posuwała do rysowania ale pofatyguję się
                    do administarcji może znajdziemy rozwiązanie. pozdrawiam
                    • przyszlymieszkaniec Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 17.12.07, 08:17
                      Bede trzymal kciuki choc nie sadze zeby cos pomogli. Wyglada na to
                      ze administracja nie chce wchodzic w konflikt z mieszkancami. A
                      logicznym wydaje mi sie ze zeby wszystkim dobrze zylo sie na osiedlu
                      konieczne jest ustalenie pewnych regul. Dotyczy to nie tylko
                      parkowania, ale chociazby ciszy nocnej, palenia na klatkach czy
                      innych. Takie zostaly wytyczone ale nie wszystkie sa przestrzegane.
                      Powinno sie wiec poczynic starania do ich egzekwowania. Teraz
                      samochody parkuja na chodnikach i drogach przeciwpozarowych. Jak tam
                      zabraknie miejsca to wjada na place zabaw. Ciekaw jestem rowniez
                      gdzie beda Ci wszyscy zwolennicy parkingowego chaosu kiedy konieczna
                      bedzie szybka interwencja strazy pozarnej na osiedlu ?
                    • albercik_jablonna Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 17.12.07, 10:22
                      Chyba jednak miejsc jest zdecydowanie za mało. Często wracam z pracy w nocy i
                      widzę wtedy że wszystkie miejsca parkingowe są zajęte. Do tego samochody zajmują
                      chodniki, miejsca na dziedzińcach między budynkami i zastawione są uliczki
                      między blokami. I nie łudźmy się że będzie lepiej. Jak tylko zostaną oddane
                      pozostałe etapy samochodów będzie dużo więcej, a każdy będzie chciał zaparkować
                      na osiedlu. I nikogo nie będzie obchodziło że nie mam miejsca.
                      Fakt że parkowanie na chodnikach przed wejściem do klatek to nie świadczy
                      najlepiej o kierowcach - ale wydaje mi się ze kierowcy mają to gdzieś.
                      Ogólnie nie wygląda to zbyt optymistycznie.

Pozdrawiam
                      Robert
                      • kwiattekv6 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 18.12.07, 11:56
                        Z tego co wiem obecnie można kupic miejsce postojowe,chyba ok.7 tys
                        brutto.To co za problem?Wiem bo sam byłem zainteresowany dla
                        drugiego auta,ale auto idzie na sprzedaz wiec juz dodatkowe mniejsce
                        mnie nie interesuje.Czasem tez jest i garaz jakis do wynajęcia.
                        Osiedle nie jest z gąbki.
                        A parking OBI jest własnością OBI i pozosawiający tam auta
                        mieszkańcy lub goscie mogą miec wieksze problemy.

• draganek11 Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 18.12.07, 12:12
                          można jeszcze kupić miejsce?podobno mieszkańcy aktualnie oddawanych bloków już
                          mieli problem z kupnem miejsc,nie dla wszystkich chętnych starczyło...(temat
                          parkowania przewijał się już nie raz w różnych wątkach na forum)
                          co do wynajmu garażu-osobiście nie mam ochoty płacić za wynajem garażu
                          znajdującego się na przeciwległym końcu osiedla(sprawdzałam ostatnio pojawiające
                          się oferty)-może więc inny mieszkaniec osiedla skorzysta z tej rady,bo
                          np."trafi" garaż bliżej bloku etc.
                          Jak na razie zamierzam korzystać z ogólnodostępnych miejsc postojowych,które do
                          tego przecież służą-nie dla każdego garaż albo stałe miejsce parkingowe są
                          niezbędne.Mogę przecież zadowolić się tym co w kwestii parkowania osiedle
                          oferowało(i oferuje nadal) mieszkańcom na początku-miejscem parkingowym na
                          terenie osiedla....
                          • mageras Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 18.12.07, 22:57
                            draganek11 napisał/a:

>>można jeszcze kupić miejsce?podobno mieszkańcy aktualnie oddawanych bloków już
                            mieli problem z kupnem miejsc,nie dla wszystkich chętnych starczyło...<<

DOKłADNIE TAK - ja chciałam je kupić i niestety nie miałam takiej możliwości...

A pomysł parkowania pod OBI???? Jak to przeczytałam to byłam w szoku surprised A co ja
                            jestem winna że nie mogłam kupić???

Mam nadzieję że te miejsca powstające naokoło 17,18 i 19-tki wystarczą dla
                            mieszkańców tych bloków...
                              • mageras Re: Uwaga!!! pojazd blokujacy przy Grabsztyny 1 22.12.07, 23:38
                                .....a czemu zakładasz z góry że skoro nie mam wykupionego miejsca
                                parkingowego to odrazu będę parkować na chodniku ???

To chyba zależy poprostu od kultury danego człowieka, przecież sama
                                też będę chodzić potych chodnikach a moje dziecko np. jeździć
                                rowerkiem...

Rozumiem że wkurzają Was auta zaparkowane nieprawidłowo ale
                                radziłabym nie mierzyć wszystkich jedną miarką i nie wyganianiać nas
                                za teren osiedla...

Ja zarówno często chodzę piechotą jak i jeżdżę samochodem więc
                                rozumiem obie strony I POMIMO ŻE NIE UDAŁO MI SIĘ NABYĆ MIEJSCA
                                ZAPEWNIAM ŻE NIE BĘDĘ Z TEGO POWODU STAWAĆ NA CHODNIKU wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka