Dodaj do ulubionych

a może znaki zakazu postoju przy 19?????

31.03.08, 08:44
zwracam sie z prosba do administracji o rozpatrzenie propozycji
ustawienia zanków zakazu postoju przed 19.nie moge juz zniesc
sytuacji kiedy to nie moge wyjechac z wlasnego garazu.
Obserwuj wątek
    • rajskakuleczka Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 31.03.08, 10:48
      W 100 procentach popieram ten pomysł. Stawianie wzdłuż linii garażowych (nierzadko nie pod swoimi klatkami) przekracza wszelkie granice. Ja rozumiem, że taki stan reczy jest to spowodowany brakiem miejsc za KTÓRY WINNA JEST Z KOLEI ADMINISTRACJA. Tak więc niech administracja naprawia swoje błędy!! Nawet nie chcę myśleć ile aut przybędzie po oddaniu dwóch ostatnich bloków. Walczmy o swoje, bo pięknie miało być... przy zakupie mieszkanka, typowy schemat.. Pozdrawiam mieszkańców 19 - mieszkanka 19-stki smile
      • krasnoludek75 Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 31.03.08, 10:57
        zapytam dlaczego "jedziesz" po administracji??
        co ona winna??
        tu winna jest raczej Mennica że nie oszacowała ilości miejsc ale dla
        nich liczył sie zysk aby upakować ciasniej bloki

na innych osiedlach zaobserwowałem ze jeżeli nie masz miesca
        wykupionego to nie wjedziesz na osiedle i parkuj poza. Na tych
        osiedlach nie ma problemu z samochodami zastawiającymi drogi.
        ochrona nie wpuszcza i tyle.
        U nas jest problem że czesc miejsc jest wykupiona a czesc nie.
        I na te niewykupione moze wjechac każdy. Czy to z nowego bloku czu
        to ze starego.
        Ciekawe czy udałoby sie u nas zastosować takie rozwiazanie jak na
        innych osiedlach. Nie masz miejsca z nowych bloków wykupione nie
        wjedziesz bo niby gdzie zaparkować.
    • 17aga Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 31.03.08, 13:07
      Dopóki administracja nie odważy się pierwszy raz odholować blokującego samochodu to ludzie będą się czuć bezkarni.

Na jednym z dziedzińców (nie pamiętam między którymi blokami) jest znak zakazu postoju wraz z ostrzeżeniem o możliwości odholowania.
      Nie wiem czy była to inicjatywa mieszkańców czy administracji.
      Proponuję zainstalować podobny znak u nas (w celu uniknięcia tłumaczeń typu "nie wiedziałem, że nie wolno") i EGZEKWOWAĆ.
      • meczopuch Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 31.03.08, 13:51
        POPIERAM inicjatywę walki z kierowcami zastawiającymi czyjeś wjazdy
        do garażu!!! I nie mogę się doczekać na znak zakazu, bo wtedy nie
        będę miała skrupułów, żeby dzwonić po policję. Nie po to wydawaliśmy
        duże pieniądze na garaże, żeby nie móc w nich parkować!
        A swoją drogą to jak ostatnio zwróciłam uwagę pewnemu kierowcy, żeby
        nie zastawiał mi wjazdu do garażu to się obruszył i powiedział, że
        jemu ktoś zastawił i nie ma gdzie parkować...i pojechał utrudniać
        wyjazd komuś innemu. Totalna żenada!!
        • victoria1231 Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 31.03.08, 19:06
          Witam
          Znak zakazu zostanie zamieszczony dopiero po powstaniu wspolnoty
          poniewaz jak narazie nie ma na to pieniedzy.
          Drugą sprawą ktora mnie przeraza to BRAK KULTURY MOICH SĄSIADÓW BLOK
          19.Wczesniej mieszkalam we wczesniejszych etapach i nigdy nie
          spotkalam sie z takim chamstwem i nie sądziłam że ludzie mogą byc
          takimi (niestety musze to napisac) wieśniakami bo jak inaczej można
          nazwac ludzi ktorzy zachowują się tak jak by nigdy nie mieszkali w
          bloku tylko na polu patrkowali swoje auta.Moze trzeba zaczac uczyc
          kultury co Wy na to moze dla przykłądy komus powietrze z kół jak to
          ktos wczesniej napisał moze to nauczy PAŃSTWA parkowac!
    • mageras Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 31.03.08, 23:54
      To może najpierw mądralo znajdź mi miejsce do parkowania, którego nie zapewnił
      mi developer, który NIE MA PRAWA nakazać wykupu miejsca, MA ZA TO OBOWIąZEK
      zapewnić na terenie osiedla co najmniej 1 miejsce na lokal!!!

Kupiłabym chętnie miejsce w momencie kupowania mieszkania ale niestety nie było
      takiej opcji, więc może zamiast KRZYCZEć, zaproponujcie coś konstruktywnego???

A z tym zastawianiem garaży bym nie przesadzała, wystarczy kilka razy pokręcić
      kierownicą i da się skręcić do garażu (nie mówię tu o stawaniu komuś przed samym
      garażem)

A pomysł że jak nie masz miejsca to nie wjedziesz - proszę zejdźcie na ziemię,
      wg was w tej chwili rodziny które mają kilka samochodów jak wjeżdżają na jedną
      przepustkę???

Ja naprawdę chciałabym żeby każdy miał gdzie zaparkować i był zadowolony ale
      niestety Mennica przekombinowała z tymi miejscami, bo albo powinno być tak że
      wszystkie miejsca są ogólnie dostępne (tak jak na wielu osiedlach) albo bez
      wyjątku mieszkanie z przypisanym miejscem...

To nie moja wina że nie mam gdzie zaparkować...
      • meczopuch Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 01.04.08, 07:51
        Jak człowiek chce to zaparkuje tak, że nie utrudnia innym dojazdu do
        garażu tylko trzeba trochę dalej zaparkować samochód, a to niestety
        jest na tym osiedlu dużym problemem, bo każdy jakby mógł to do
        klatki by wjechał.. A uliczka przed garażami nie jest po to, żeby ją
        zastawiać. Powinna być dostępna dla dojazdu służb ratowniczych
          • dropster159 Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 01.04.08, 15:33
            Nie bądźcie obłudni! Nie chodzi przecież o zablokowany wyjazd z
            garażu tylko o samochód postawiony przed garażem - bardzo często w
            znacznej odległości od bramy. Garaż jest prywatną własnością, za
            drogi osiedlowe płaciliśmy wszyscy (19) po 6.000 zł. Samochody
            zaparkowane po jednej stronie drogi nikomu nie utrudniają przejazdu
            (karetki, pogotowie). Znaki zakazu jeżeli będą ustawione to będą
            dotyczyły wszystkich (właścicieli garaży również). Nie ma powodu
            żeby posiadacze garaży mogli wjeżdżać na teren osiedla dwoma
            samochodami, a wykupionych miejsc parkingowych jednym. Jeżeli
            bezpośrednio obok bramy garażu nie będą stały samochody sąsiadów to
            wyjazd nawet dla kiepskiego kierowcy nie będzie problemem.
            Aktualnie miejsca parkingowe za 19, są ogólnodostępne i mogą z nich
            korzystać wszyscy. Zastanawiające jest jednak przede wszystkim to,
            że problemy mają nieodmiennie te same osoby. Mnie i jak przypuszczam
            większości mieszkańców (biorąc pod uwagę problemy z miejscami) nie
            przeszkadzają samochody zaparkowane przed garażami oraz po jednej
            stronie drogi. Nie ma zatem powodu żeby obrażać mieszkańców 19
            zwłaszcza, że samemu prezentuje się wątpliwy poziom kultury
            osobistej. Przypuszczam, że do tematu wrócimy na pierwszym zebraniu
            Wspólnoty.
            Serdecznie pozdrawiam
              • victoria1231 Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 02.04.08, 12:16
                Piszecie że nie Waszą winą jest fakt że nie kupiliscie miejsc
                postojowych a naszą tym bardziej(osób które wykupiły.
                Po pierwsze auta zaparkowane pod garazem nikomu nie utrudnija
                przejazdu a te po jednej stornie drogi owszem np.Strazy Pozarnej
                wystarczy popatrzec jak zaparkowane są auta pod altanką śmietnikową
                i zaraz po drugiej jej stronie tam nawet osobowym jest czasem ciężko
                przejechac nie wspomne juz o karetce i innej słuzbie ratowniczej to
                przepraszam bardzo jak nazwac takie osoby??? bo mi juz brakuje
                słów.Jesli macie problem to piszcie do Mennicy a nie na forum tu
                nikt nie dostawi miejsc.
                Po drugie wystarczy spojrzec na puste miejsca za blokiem 19 narazie
                sa dostepne dla wszystkich a nikomu nie chce sie tam postawic auta i
                przejsc 20m bo nozki do dupki przyrosły to o czym my tu piszemy dla
                mnie temat zamkniety.Jesli nie pomoga tablice i upomnienia to
                bedziemy mniej miło postepowac.I proszę nie zazdroscic tym ktorzy
                wykupili garaz czy miejsce bo zazdrosc to GRZECH
                Pozdrawiam
                • mageras Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 03.04.08, 17:54
                  victoria1231,

ja naprawdę uważam Cię za bardzo mądrą i miłą osobę i nie zamierzam się tutaj
                  wykłócać, bo to niczyja wina i nikt nikomu nie zazdrości, ale twoja wypowiedź
                  jest nieco krzywdząca...

po pierwsze miejsca za 19-tką są już zarezerwowane przez konkretne osoby, z
                  którymi prawdopodobnie na dniach będą podpisane umowy, a to że ich nie widać to
                  może dlatego że jeszcze się nie sprowadzili...

kilka tygodni temu jak nie były osłupkowane to nie wiem czy zwróciłaś uwagę ale
                  wszyscy którzy parkują w uliczce przed klatkami III i IV parkowali właśnie tam...

więc chyba tu nie chodzi o przyrost nóżek do d... ja mogę nawet od bramy osiedla
                  iść na piechotę jeśli tam byłby np. parking wielopoziomowy jak u moich rodziców
                  - z dala od bloków...

poza tym ja nie mówię że przed Twoją klatką to nie masz racji z tym parkowaniem
                  po jednej stronie,(chyba pisałaś że mieszkasz w IIkl ?) bo widziałam to i
                  faktycznie ciężko tam nawet przejechać osobówce, ale tu była mowa o uliczce
                  przed kl. III i IV, tam naprawdę średnio zdolny kierowca jest w stanie poradzić
                  sobie z wjazdem do garażu, a służby napewno się zmieszczą bo jeżdżą tamtędy
                  koparki z budowy...

Tak więc prośba nie mierzmy wszystkich jedną miarką i nie traktujmy każdej
                  sytuacji jednakowo...

pozdrawiam
            • rajskakuleczka Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 18.04.08, 13:17
              " Jeżeli bezpośrednio obok bramy garażu nie będą stały samochody sąsiadów to wyjazd nawet dla kiepskiego kierowcy nie będzie problemem"-tak napisał jeden z naszych użytkowników forum "dropster159". Momencik momencik, a dlaczego potencjalny właściciel miałby nie parkować przed swoim miejscem garażowym. Po to, żeby ci zastawiający wjazdy mogli spokojnie zaparkować po drugiej stronie? Żenada ....Już nie mogę doczekać się zebrania wspólnoty, napewno będzie gorąco.
              • mageras Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 19.04.08, 09:57
                rajskakuleczka napisała:

> " Jeżeli bezpośrednio obok bramy garażu nie będą stały samochody sąsiadów to wy
                > jazd nawet dla kiepskiego kierowcy nie będzie problemem"-tak napisał jeden z na
                > szych użytkowników forum "dropster159". Momencik momencik, a dlaczego potencjal
                > ny właściciel miałby nie parkować przed swoim miejscem garażowym. Po to, żeby c
                > i zastawiający wjazdy mogli spokojnie zaparkować po drugiej stronie? Żenada ...
                > .Już nie mogę doczekać się zebrania wspólnoty, napewno będzie gorąco.

To po Co Ci garaż jak chcesz parkować przed??????
                Chyba nie jest to twoje prawo tam parkować, miejsca przed garażem nie wykupiłaś
                chyba na własność???
                A chciałabyś np. mieszkać na parterze i wdychać smrodki parkującego pod samym
                oknem auta? Szczególnie że od tej strony są sypialnie i kuchnie???

Gorąco powiadasz... hmm coś mi się wydaje że masz naturę pieniacza, może ochłoń
                trochę bo sama się nakręcasz!!!
                I pamiętaj nie kupiłaś willi na skraju lasu, tylko mieszkanie wśród wieeelu
                innych ludzi...
                    • victoria1231 Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 19.04.08, 23:43
                      To wez miareczke i zmierz ile jest od auta zaparkowanego pod
                      garazem do konca uliczki (oczewiscie mowa o odległosci w poprzek)
                      chyba 7m to nie będzie smile tylko zwroc uwage zeby miarka była dobrasmile
                      A zreszta ludzie o co tu sie kłócić dla osóby które maja choć
                      odrobine kultury nie będą utrudniały życia innym i sobie.A zawsze
                      znjadzie się... która bedzie złosliwa i choc by miała 10 miejsc
                      wolnych to i tak bedzie utrudniala życie innym.Piszecie ze jakim
                      cudem nie mozna wjechac do garazu to zwroc uwage na garaz nr 2 i jak
                      stoja auta zaparkowane w zdluz uliczki i sasiad stoi pod garazem 3 i
                      4 to czy złamiesz sie autem kombi.Jak nie wierzysz to sobie pocwicz
                      najlepiej w sobote zapraszam!
                      • dropster159 Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 20.04.08, 10:40
                        victoria1231 napisała:
                        > A zreszta ludzie o co tu sie kłócić dla osóby które maja choć
                        > odrobine kultury nie będą utrudniały życia innym i sobie.A zawsze
                        > znjadzie się... która bedzie złosliwa i choc by miała 10 miejsc
                        > wolnych to i tak bedzie utrudniala życie innym.Piszecie ze jakim
                        > cudem nie mozna wjechac do garazu to zwroc uwage na garaz nr 2 i
                        jak
                        > stoja auta zaparkowane w zdluz uliczki i sasiad stoi pod garazem 3
                        i
                        > 4 to czy złamiesz sie autem kombi.Jak nie wierzysz to sobie pocwicz

Nic, dodać nic ująć, ja również odbieram parkowanie przed garażami
                        jako złośliwość i choćby miała 10 miejsc wolnych to będzie
                        utrudniała życie innym. Należy jeszcze dodać, że permanentnie innych
                        obrażając...
    • mrdamianekk Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 18.04.08, 22:19
      Witam,
      Jak sobie przeczytałem te wypowiedzi "bogaczy" którzy są tu
      właścicielami mega wypasionych garaży to nie mogłem się powstrzymać
      i stwierdziłem że powiem tu co nieco. Ja parkuje właśnie pod waszymi
      super garażami (KL.3 i 4)i staram się prawie postawić jak najbliżej
      ogrodzenia dosłownie na cm i jeśli który kolwiek z was drodzy
      właściciele chce mi powiedzieć że jemu to przeszkadza z jakimś
      wjazdem czy wyjazdem to sorry wielkie.Jak by się zdarzyło że ktoś
      wezwie tu policje to ja wniose o odebranie wam prawa jazdy. przecież
      tu L spokojnie by nawróciła. Nie dotyczy to właścicieli busów bo tu
      zdaje sobie sprawe że jest problem i tzreba dużo się nakombinować
      ale osobówką każdą można wjechać bez większych problemów pod
      warunkiem że ci źli czyli między innymi ja zaparkujemy blisko
      ogrodzenia. I proszę nie wieszać tu jakiś głupich znaków bo ja
      napewno nie przestane stawiać a jakie kolwiek groźby prosze sobie
      zachować dla siebie bo niechciałbym żeby życie tu weryfikowało tych
      krzykaczy.
      • mageras Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 19.04.08, 10:01
        I zwróćcie jeszcze uwagę drodzy sąsiedzi, że w ciągu dnia większość tych
        większych samochodów wzdłuż parkanu to auta ekip wykańczających mieszkania a nie
        mieszkańców (tych jest równo cztery i pakują max. przy parkanie i nikomu to na
        pewno nie utrudnia wjazdu do garażu)
        • rajskakuleczka Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 21.04.08, 09:20
          Witam na drugim wątku i tak jak w tamtym tu się powtórzę Panu o pseudonimie mageras. Tak więc już wyjaśniam wszelkie wątpliwości oraz Pana mądrości: z racji wykupienia garażu otrzymałam DWIE przepustki na DWA numery rejestracyjne DWÓCH samochodów. Jednym mogę parkować a garażu a drugim na miejscu przed nim. Tak więc jak Pan widzi- miejsce przed garażem też mi się należy. No cóż, w końcu każdy może się mylić, ale żeby zaraz robić tylke szumu o coś czego się nie jest pewnym...Nie będę ju ż ciągnąć tego wątku i tematu ignorując wszelkie komentarze te złośliwe i te mniej(i to samo radzę wszystkim mądrzejszym bo i tak na forum nikt nie rozwiąże problemu a szkoda żebyśmy się coraz bardziej uświadamiali jaky potrafimy być dla siebie okropni). POZDRAWIAM SĄSIADÓW !
          • marey1 Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 23.04.08, 18:08
            Szanowna/y Pani/e - rajskakuleczka
            Miejsce przed garazem jest czescia wspolna tzn ze kazdy właściciel
            moglby tam stawiac auto, ALE logicznie rzecz biorąc nikt nie bedzie
            tam stawał gdyz nie moznaby bylo wyjechac z garazu.
            Reasumując ma Pan/i tą wygodę ze moze stawac przed garazem.
            Administrator RJ

rajskakuleczka napisała:
            Jednym mogę parkować a garażu a drugim na miejscu przed nim. Tak wię
            > c jak Pan widzi- miejsce przed garażem też mi się należy.
            • zurekzurek Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 24.04.08, 12:06
              Witam wszystkich.
              Jestem mieszkańcem 19 i nie posiadam miejsca parkingowego ani garażu, natomiast
              mam dwa samochody. Razem z żoną parkujemy w taki sposób, że nie zastawiamy ani
              dojazdu do garażu, ani wykupionych miejsc parkingowych (przynajmniej nikt na nas
              nie krzyczał ani nie zostawiał kartek za wycieraczkami). Zgadzam się z
              meczopuchem - da się parkować tak, żeby innym nie utrudniać życia, a żadne znaki
              zakazu postoju tego nie załatwią.
              Chciałbym skomentować to co piszecie poprzez historię, którą zauważyłem w dniu
              wczorajszym.
              Mieszkanka bloku 19 próbowała wjechać do swojego garażu. Na przeciwko
              prostopadle do jej wjazdu zaparkowany był samochód, idealnie na krawężniku
              (bliżej trawnika się nie dało). Pani wykonała kilka (jeżeli nie kilkanaście, nie
              byłem przy całym procesie parkowania) manewrów wjazdu przodem do swojego
              garażu. Wyglądało to tak, jak na placu manewrowym początkującego kursanta.
              Wreszcie, zdenerwowana niesamowicie zostawiła swój samochód pod skosem (nie dało
              się ustawić prostopadle smile ), wyjęła notes i wypisała kilka ciepłych słów na
              karteczce, którą umieściła za wycieraczką samochodu zaparkowanego prawie na
              trawniku....
              Nie uważam się za dobrego kierowcę, ale moim zdaniem dało się tam wjechać nawet
              kombiakiem. Niestety Pani się nie udało, natomiast kartkę wypisała bardzo szybko smile.

Na marginesie. Jak Mennica skończy inwestycje w 2009 roku (nowe bloki) to będzie
              więcej miejsca na przejazd i parkowanie.

Pozdrawiam

• druid.rajska Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 24.04.08, 12:43
      rajskakuleczko czy po odpowiedzi kolegi marey1 nadal uważasz że
      twoja druga przepustka upoważnia cię do parkowania przed twoim
      grazem ?
      Moim zdaniem ta druga przepustka nie daje ci prawa do prakowania
      przed twoim grażem tylko upoważnia do wjadu na osiedle, a parkujesz
      na takich zasadach jak wszyscy którzy niemają wykupionych miejsc,
      czyli tam gdzie możesz nie blokując innych.

Jak widzisz ja też mógłbym stanąć na na tym miejscu bo nalezy ono
      do wszystkich mieszkańców ale logiczne ze tego nie zrobię bo wtedy
      zablokuję wjazd dla ciebie.
      moim zdaniem parkowanie wzdłuż ogrodzenia budowy o ile parkuje się
      jak najbliżej tego ogrodzenia nikomu nie utrudnia wjazdu do grażu a
      parkowanie przed garazami to już inna historia na inny wątek.

Pozdrawiam.

• i147 Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 10.05.08, 12:25
        Tez sobie nie przypominalam opcji graz + miejsce parkingowe gratis,
        tylko garaz lub miejsce parkingowe, obydwa za oplata.

druid.rajska napisał:

> rajskakuleczko czy po odpowiedzi kolegi marey1 nadal uważasz że
        > twoja druga przepustka upoważnia cię do parkowania przed twoim
        > grazem ?
        > Moim zdaniem ta druga przepustka nie daje ci prawa do prakowania
        > przed twoim grażem tylko upoważnia do wjadu na osiedle, a
        parkujesz
        > na takich zasadach jak wszyscy którzy niemają wykupionych miejsc,
        > czyli tam gdzie możesz nie blokując innych.
        >
        > Jak widzisz ja też mógłbym stanąć na na tym miejscu bo nalezy ono
        > do wszystkich mieszkańców ale logiczne ze tego nie zrobię bo wtedy
        > zablokuję wjazd dla ciebie.
        > moim zdaniem parkowanie wzdłuż ogrodzenia budowy o ile parkuje się
        > jak najbliżej tego ogrodzenia nikomu nie utrudnia wjazdu do grażu
        a
        > parkowanie przed garazami to już inna historia na inny wątek.
        >
        > Pozdrawiam.
        >
        >
    • rrybick Re: a może znaki zakazu postoju przy 19????? 07.05.08, 22:38
      Przypominam, że znak to nie napis na dropsach
      Zanim więc zaczniecie sami ustawiać znaki zapoznacie się z
      Zasadami sporządzania projektów organizacji ruchu drogowego, zawartymi w
      Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury, z dnia 23 września 2003 r. w sprawie
      szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru
      nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz 1729 art. 5 ust.1 z pózn. zm.).

Wniosek jest jeden znak postawiony przez administrację jeśli nie został
      odpowiednio zgłoszony jest jedynie "ozdobą"
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka