Dodaj do ulubionych

Dlaczego progi zwalniające na naszym osiedlu.....

23.02.09, 10:00
Nie spełniają obowiązujących norm?!

link do odpowiedniej ustawy

sipdata-abc.lex.pl/dane/dzienniki/03/d03l81/zal4_8.pdf
Mam nadzieję, że ktoś tym się zajmie
Obserwuj wątek
    • ewa381 Re: Dlaczego progi zwalniające na naszym osiedlu. 23.02.09, 10:10
      Zastanawia mnie po co tyle tych spowalniaczy jest we wjeździe na osiedle. Czemu
      to ma służyć?
      • rrybick Re: Dlaczego progi zwalniające na naszym osiedlu. 23.02.09, 10:46
        Ilość mnie nie przeraża, przeraża mnie jedynie ich nieprawidłowe wykonanie
        • rajski.pl Re: Dlaczego progi zwalniające na naszym osiedlu. 23.02.09, 13:36
          Witam,

Progi - jedni zwalniają inni przelatują.

Tylko kultura osobista każdego z nas może w jakiś sposób poprawić
          nasze bezpieczeństwo.

Pozdrawiam
    • victoria1231 Re: Dlaczego progi zwalniające na naszym osiedlu. 23.02.09, 16:20
      Co do wykonania to rzeczywiscie cos trzeba z tym zrobic
    • donpedr Re: Dlaczego progi zwalniające na naszym osiedlu. 24.02.09, 11:14
      Witam,
      sam się nikt tym nie zajmie. Proponuję przedłożyć sprawę w Nadzorze Budowlanym w
      Legionowie, są zadziwiająco skuteczni (zwłaszcza, że pod ręką jest podstawa
      prawna). Mi pomogli w pewnej sprawie, której nie mogłem wyegzekwować
      bezpośrednio od Mennicy.
      Inna sprawa, że sam szoruję wydechem na niektórych progach i przy pierwszej
      usterce złożę do administratora osiedla wniosek o odszkodowanie.
      Jeszcze inna sprawa to progi przy szlabanach. Moim zdaniem wcale nie jest ich za
      wiele, bo jak patrzę, jak co poniektórzy podchodzą do pierwszeństwa z PRAWEJ
      strony to lepiej, żeby tam wszyscy zwalniali. Sam mało nie zostałem tam trafiony
      od lewej strony kilka dni temu. Gdyby nie próg, samochód pewnie stałby już u
      blacharza.

Pozdrawiam,
      Krzysztof
      • marron_1 Wysokie progi zwalniające 15.04.09, 19:14
        Te progi, szczególnie na Złotej Renety przy budynku nr 16 (stara numeracja) są
        ZBYT WYSOKIE, już nie jeden samochód zahaczył o podwozie, można samemu sprawdzić
        po stanie kostki, cała zdarta. Dlaczego są tak niestarannie wykonane?
        • aniar24 Re: Wysokie progi zwalniające 16.04.09, 12:24
          Po poprawce progów zwalniających na ul. Sadowej pisałam do administratora, że
          zostały one poprawione w taki sposób , że nie sposób przejechać przez nie i nie
          zawadzić podwoziem.
          Administrator odpisał, że się ułożą ...
          Nie ułoży się tak samo jak te przy Krąselki i ten na samym wjeździe.
          No cóż..., administrator jeździ widocznie rowerem...smile
          • rrybick Re: Wysokie progi zwalniające 17.04.09, 09:07
            Tak osiadły ale chyba gdzieś na bagnach.

Już musiałem wymienić i zmodyfikować układ wydechowy w aucie, bo na nowej ulicy
            garby są tak wysokie, że jadąc na półsprzęgle nadal środkowy wydech haczy o garb.

Dodam, że nie jeżdżę sportowym autem ale zwykłym kombiakiem na standardowym
            zawieszeniu.

Pytam więc czy ADM zrobi coś z garbami, czy pomocy mam szukać gdzie indziej (nie
            chcę aby było niemiło).

Zresztą sprawdzenie, które garby są źle zrobione nie powinno być trudne - bowiem
            po na każdym za wysokim zostawiam wyraźny ślad.

Za kolejną wymianę wydechu płacić nie będę ja.
            • water_bong Re: Wysokie progi zwalniające 17.04.09, 12:25
              ...To będziesz jeździł bez wydechu wink
              • rrybick Re: Wysokie progi zwalniające 17.04.09, 13:06
                Wątpię bowiem progi o których mówię nie spełniają obowiązujących norm.
                Patrz mój pierwszy post
                • water_bong Re: Wysokie progi zwalniające 17.04.09, 14:03
                  No więc dalej, do dzieła! Zgłaszaj to. Walcz! Nie odpuszczaj, bądź jak Tommy Lee
                  Jones w "Ściganym" !
    • maria345n Re: Dlaczego progi zwalniające na naszym osiedlu. 10.01.19, 12:03
      Większość tych progów w Polsce tylko psuje auta. Tutaj dobrze opisali jeszcze jeden problem: www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/czemu-sluza-progi-zwalniajace
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka