Dodaj do ulubionych

Filologia hiszpanska + drugi język?

01.11.10, 23:14
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad studiami na kierunku Języki nowożytne (dziwna nazwa, bo jest to kierunek na angielskim uniwersytecie) - z programu studiów wynika, że jest to neofilologia dwóch języków. I tutaj pojawia się mój dylemat. Mam do wyboru wszystkie kombinacje czterech języków: angielski, niemiecki, francuski oraz hiszpański.

Bardzo chciałbym się nauczyć języka francuskiego, więc to ten język bym wybrał na 100%. Niestety znam tylko bardzo słabo podstawy. Myślę także nad niemieckim jako drugim językiem, ponieważ mam niemieckie korzenie i ten język nie jest mi obcy (myślę,że mój poziom to mocne B2- b. dobrze rozumienie, kiepsko mówienie). Niemniej jednak niemiecki mnie nie kręci. Co myślicie o hiszpańskim? Słyszałem, że ten język jest łatwy i podobny do francuskiego. Czy podobieństwo języków to ułatwienie czy jednak utrudnienie, bo słowa będą się mieszać? Proszę o porady. :)

Dodam, że angielski odpada, bo znam ten język biegle i szkoda mi czasu na powtórną naukę.
Obserwuj wątek
    • sonyanna Re: Filologia hiszpanska + drugi język? 03.11.10, 19:09
      Studiuję filo hiszpańską, wcześniej uczyłam się francuskiego, który wydaje mi się, że bardzo mi pomógł w nauce hiszpańskiego. Też trochę się mieszało i nadal też, tak wiele jest podobnych rzeczy, ale wydaje mi się, że da się radę. Chociaż jeśli mają to być języki nauczane w takim samym wymiarze, to może lepiej wziąć dwa z różnych rodzin językowych, będzie się mniej mylić...
    • testman Re: Filologia hiszpanska + drugi język? 21.12.10, 15:52
      > Dodam, że angielski odpada, bo znam ten język biegle i szkoda mi czasu na powtórną naukę.

No to jakie są w końcu te studia: filologiczne czy kurs językowy?!?

Na filologii głównym celem nie jest nauka języka. Język jest potrzebny do poznania literatury, kultury itd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka