Dodaj do ulubionych

czy budżetowe pianina cyfrowe sa trwałe

05.02.18, 20:26
Tak się zastanawiam, ile czasu takie pianino cyfrowe za powiedzmy niecałe 2000 zł jest w stanie prawidłowo funkcjonować, przy codziennym (powiedzmy 2 godzinnym) intensywnym ćwiczeniu. Czy klawiatura takiego instrumentu nie zacznie się sypać po 2-3 latach zakładając, że trafiło się na dobry egzemplarz.
Obserwuj wątek
    • muzikos Re: czy budżetowe pianina cyfrowe sa trwałe 06.02.18, 08:37
      Dwie godziny dziennie, to wcale nie jest tak przesadnie dużo. Osiem, to już jest wyczyn, ale wiemy o co chodzi. Jak wiadomo klawiatury ważone z czasem ich eksploatowania się zużywają. Dlatego nie warto kupować jakiś używanych, bo mogą zacząć się problemy. Co do tego ile wytrzymają nowe te budżetowe przy intensywnym ćwiczeniu, to też ciężko jednoznacznie powiedzieć, bo przy normalnym użytkowaniu, spokojnie parę lat bez najmniejszych problemów powinny wytrzymać. Uważam, że kupując pianino cyfrowe oprócz wartości typowo muzycznych warto w takim przypadku zwrócić uwagę ile producent udziela na dany instrument gwarancji. U różnych producentów różnie to wygląda.
    • suuar Re: czy budżetowe pianina cyfrowe sa trwałe 28.11.18, 13:54
      To czy pianino przetrwa przez 5 czy 25 lat w dużej mierze zależy od samego użytkownika tego instrumentu. Jak będzie dbał, to pewno mu będzie dłużej służyć. Natomiast dokładnie zgadzam się z tym co napisał muzikos. Każdy producent a nawet każdy dystrybutor ma odmienne warunki gwarancji. Dlatego zwłaszcza w przypadku tych budżetowych instrumentów dobrze by było mieć jak najdłuższą gwarancję. Takim dobrym przykładem są instrumenty casio, na które polski dystrybutor udziela 5 lat gwarancji. To rzadkość zwłaszcza wśród budżetowego segmentu, ale morał z tego taki, że lepiej kupić taki instrument w polskim sklepie niż zagranicznym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka