Dodaj do ulubionych

Cipronex cyprofloksacyne lub inne fluorochinolony

10.12.19, 01:26
np. levoxa, levofloxacyna

Ciproneks (wiele nazw handlowych) - fluorochinolony zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?p=86110

To trucizna rujnująca zdrowie odpowiedzialna za tzw. Gulf War Syndrom czyli syndrom na który cierpieli Żołnierze w Zatoce Perskiej...
Obserwuj wątek
  • karol111 Re: Cipronex cyprofloksacyne lub inne fluorochino 11.12.19, 12:33
   Parę lat temu miałem ciągle zapalenie dróg moczowych. Gorączka po 40 stopni. Lekarz oczywiście przepisywał Ciprinol. Przechodziło na chwilę. W końcu trafiłem do urologa , tam też Ciprinol trzy opakowania, ale mniejsze dawki, potem Biseptol od 950 do 250. Całe leczenie trwało ponad 3 miesiące. Teraz mam względny spokój. Nigdy nie myślałem, że Ciprinol może mieć aż takie skutki uboczne. U mnie jakoś nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia ogólnego stanu zdrowia.Może miałem szczęście, albo dawki nie skumulowały się na tyle by doszło do takich spustoszeń.
   • xanonymous Re: Cipronex cyprofloksacyne lub inne fluorochino 12.12.19, 17:16
    Furagina była nieskuteczna? Ze od razu cyprofloksacynę dostałeś? Furagina jest od kilku lat bez recepty w PL, niby też chemioterapeutyk ale bezpieczniejszy. Wiesz może co było przyczyną u Ciebie?> Jaka bakteria? Miałeś posiew z moczu czy jakieś badania robili? A jesli wyszła jakaś bakteria antybiogram?
    • karol111 Re: Cipronex cyprofloksacyne lub inne fluorochino 16.12.19, 08:51
     Ja po wypadku i po długim pobycie w szpitalu takie rewelacje miałem. Ropomocz i chyba wszystkie bakterie jakie istnieją. Tak, więc gorączki przez parę tygodni. Dopiero prywatnie urolog i wyprowadził mnie na tyle, że teraz w miarę funkcjonuję. Furaginę biorę profilaktyczne, a gdy czuję,że coś się zaczyna to posiew i od nowa karuzela. Chociaż teraz dawno nie miałem żadnych rewelacji. Często sam Biseptol pomaga.
  • xanonymous Re: Cipronex cyprofloksacyne lub inne fluorochino 04.07.21, 15:03
   Ciprofloxacin and sparfloxacin penetration into human brain tissue and their activity as antagonists of GABAA receptor of rat vagus nerve.

   www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC188210/

   cyprofloxacyna pobudza (antagonista GABA) nerw błędny.... potem z odstawienia leku nerw błędny nie jest pobudzany i robi się tachykardia


   www.adcov.com/czy-tachykardia-przyczyna-uszkodzenia-nerwow/ to jest jakie s automatyczne tlumaczenie wiec....

   Czy tachykardia Przyczyna uszkodzenia nerwów?
   Co to jest tachykardia?

   Tachykardia jest stan, w którym serce bije bardzo szybko - zazwyczaj ponad 100 uderzeń na minutę, ale nie jest to z ćwiczeń lub jakichkolwiek normalnych bodźców zewnętrznych. Tachykardia zaczyna się w górnych komór (przedsionków) lub niższe (komór) od serca. Jeśli wystąpią objawy tachykardii, należy skonsultować się z lekarzem od razu do właściwej diagnozy, ponieważ jego efekty nie tylko zatrzymać się na szybkie bicie serca.
   Przedsionków i tachykardia komorowa

   Migotanie przedsionków (najczęściej) jest doświadczony przez jakiś 2,2 mln Amerykanów wieku 75 lat lub starszych, wynika z badań przeprowadzonych przez Sarver Centrum Serca. Impulsy podróżować w szybki, ale chaotyczny sposób przez atrium twojego serca, a następnie w dół do komory powodując nieregularne, szybkie bicie serca. Z migotaniem przedsionków jesteś na ryzyko udaru mózgu.

   Trzepotanie przedsionków jest podobny do migotania przedsionków, z wyjątkiem, że impulsy są częściowo zorganizowane zamiast chaotyczna. Trzepotanie przedsionków niesie również pewne ryzyko udaru mózgu.

   Częstoskurcz nadkomorowy (SVT), który jest bardziej powszechne u młodych dorosłych, kiedy serce nagle zaczyna ścigać (może pójść od normalnego 60 uderzeń na minutę do 200). SVT może być spowodowany nieprawidłową "impulsowej" połączenie pomiędzy przedsionka i komory, tak, że sygnał elektroniczny do serca nie porusza się w normalny sposób.

   Częstoskurcz komorowy jest najbardziej poważne. Często pojawia się po tym, jak miał atak serca i rozwiniętą blizny. Tkanka blizny zakłóca normalne serca i serce może przyspieszać do 120 aż do 200 uderzeń na minutę. Ten rodzaj tachykardii może spowodować upadek lub zatrzymanie akcji serca.
   Czy tachykardia Przyczyna uszkodzenia nerwów?

   Tachykardia może mieć wpływ na układ nerwowy, nie tyle ze względu na gwałtowne bicie serca, ale na warunkach te bicie serca powodują, takich jak udar mózgu, zawał serca lub zastoinową niewydolnością serca.

   Leczenie częstoskurczu, szczególnie zabiegi z udziałem zabiegu, może również powodować uszkodzenie nerwów.
   Diagnostyka i Leczenie częstoskurczu

   Lekarz diagnozuje tachykardię przez monitorowanie rytmu serca i z wynikami (EKG) badanie EKG. Dodatkowe badania mogą być konieczne, aby dokładnie określić, jaki rodzaj masz i jej nasilenia.

   Leczenie może obejmować leki, instalacji do regulacji stymulatora serca i operacji. Może także obejmować naukę technik relaksacyjnych i biofeedback.
   Dysautonomia

   Termin dysautonomia obejmuje szereg zaburzeń, które mają wpływ na sposób funkcji autonomicznego układu nerwowego (ANS). Zgodnie z National Institute of neurologiczne i Stroke niektórych z tych chorób, w szczególności zmiany w ciśnieniu krwi, mogą być związane z wpływem tachykardii.

   Dysautonomia wywołane przez częstoskurcz obejmuje: postawy zespołu tachykardia ortostatyczna (POTS) i omdlenie wazowagalne (upośledza funkcjonowanie nerwu błędnego, która biegnie od mózgu w dół przełyku, płuc, serca i do jamy brzusznej).

   Inne zaburzenia dysautonomic to wypadanie zastawki mitralnej dysautonomia zawór, omdlenia neurokardiogennego (NCS), niedociśnienie (mediatorem neuronalnie NMH) i inne niestabilności ANS.
   Inne rodzaje uszkodzenia nerwów

   Prawo serca sympatyczny uszkodzenia nerwów może wystąpić u pacjentów, u których występują zarówno napadowy częstoskurcz, który uruchamia i zatrzymuje się nagle, lub przetrwałym AF.

   Jeśli masz rozrusznik zainstalowany lub kardiochirurgii, mogą one spowodować uszkodzenie nerwu przeponowego. Nerwu przeponowego pomaga wyzwolić mięśni przepony, który pozwala oddychać.

   ---

   pl.energymedresearch.com/34174-vagal-stimulation-for-the-treatment-of-tachycardia

   zdrowie układu nerwowego
   Stymulacja nerwu błędnego w leczeniu tachykardii
   ogólność

   Stymulacja nerwu błędnego jest możliwym sposobem leczenia determinujących epizodów arytmii: częstoskurczów nadkomorowych. W rzeczywistości, zwiększając napięcie nerwu błędnego, można przerwać zdarzenie tachykardii, spowalniając bicie serca. Stymulacja nerwu błędnego może być wykonywana poprzez określone manewry lub za pomocą pewnych leków. W obu przypadkach konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem, aby dowiedzieć się szczegółowo, jak wykonywać określone manewry i jak postępować zgodnie z leczeniem farmakologicznym, a także ocenić związane z tym ryzyko.
   Nerw błędny

   Przed opisaniem roli stymulacji nerwu błędnego w leczeniu częstoskurczów nadkomorowych należy przypomnieć pamięci o niektórych cechach nerwu błędnego lub nerwu płucno-żołądkowego .

   Dwa niejasne nerwy, prawy i lewy, tworzą dziesiątą (X) parę czaszkowych (lub encefalicznych) nerwów dwunastu par obecnych w ludzkim ciele. Pochodzą z czaszki, jak wszystkie nerwy mózgowe i rozciągają się na brzuch.

   Nerw błędny jest mieszanym nerwem somatycznym i trzewnym, ponieważ ma włókna motoryczne i wrażliwe (składnik somatyczny) i włókna przywspółczulne (składnik trzewny).

   Włókna przywspółczulne dbają o unerwienie mimowolnych mięśni gładkich:

   Tchawica.
   Oskrzela.
   Płuca.
   Serce.
   Duże statki.
   Przełyk.
   Żołądek.
   Jelito.

   Włókna motoryczne unerwiają natomiast następujące mięśnie szkieletowe:

   Mięsień trójgłowy.
   Podniesienie mięśnia podniebiennego welonu.
   Mięsień palatoglossus.
   Mięsień podniebienny.
   Mięśnie zwężające górną, środkową i dolną część gardła.
   Mięsień salpingopharyngeal.
   Mięśnie krtani.

   Wreszcie wrażliwe włókna stykają się z:

   Zewnętrzny kanał słuchowy.
   Błona śluzowa gardła.
   Błona śluzowa krtani.

   Dlatego nerw błędny kontroluje i reguluje podstawowe zdarzenia fizjologiczne, takie jak:

   Tętno.
   Perystaltyka przewodu pokarmowego.
   Pocenie się.
   Ruchy ustami, aby porozmawiać.
   Ruchy krtani, aby oddychać.

   Kontrola tętna przez włókna przywspółczulne zachodzi głównie przez prawy nerw błędny . W rzeczywistości ten ostatni unerwia węzeł zatokowy przedsionka, który jest dominującym markerem w centrum serca i - jeśli jest stymulowany - spowalnia rytm serca zatokowego. Z drugiej strony nerw błędny lewej unerwia komorę słabszymi efektami i, jeśli jest stymulowany, blokuje impulsy między przedsionkiem i komorą ( blok przedsionkowo-komorowy ).
   Stymulacja nerwu błędnego w leczeniu tachykardii

   Stymulacja nerwu błędnego jest możliwym leczeniem w celu przerwania epizodów częstoskurczu nadkomorowego w pełnym rozkwicie.

   Kiedy mówimy o stymulacji nerwu błędnego lub zwiększeniu napięcia nerwu błędnego, mówimy o tym samym.

   Aby osiągnąć wzrost napięcia nerwu błędnego w celu przerwania ataku tachykardii, można wykonać pewne specjalne manewry lub podać pewne leki. Ważne jest, aby podkreślić, że każda opisana technika musi być przeprowadzona przez lekarza, który poinstruuje pacjenta o prawidłowych operacjach i działaniach niepożądanych związanych z każdym z nich.

   Jeśli chodzi o manewry, najbardziej znanym i najmniej niebezpiecznym w praktyce jest:

   Manewr Valsalvy.
   Manewr Mullera.

   Te dwie operacje polegają na utrzymywaniu głębokiego oddechu tak długo, jak to możliwe.

   Inne manewry to:

   Jednoczesna kompresja gałek ocznych.
   Stymulacja zatoki szyjnej.

   Poprzez jednoczesne uciskanie gałek ocznych przez lekarza, kciuki, możliwe

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka