Dodaj do ulubionych

Co poprawić w komunikacji?

16.10.10, 21:15
Witam wszystkich serdecznie. Nazywam się Krajnow. Igor Krajnow. Jak być może niektórzy z Was wiedzą, pracuję w Zarządzie Transportu Miejskiego.

Chciałbym wiedzieć wszystko co myślicie na temat komunikacji miejskiej. Korzystacie? Jeśli tak to dlaczego? Jeśli nie napiszcie co zrobić by Was do niej zachęcić? Piszcie co można zmienić, poprawić...

Mam ogromną nadzieję, że uda mi się zostać Waszym reprezentantem w radzie powiatu. Dlatego chciałbym już teraz wiedzieć jak możemy wspólnie usprawnić system komunikacji w gminie oraz gminy z resztą powiatu.

Obserwuj wątek
    • to.ja.kas Re: Co poprawić w komunikacji? 17.10.10, 00:01
      Swietnie, szkoda, że tak pozno.
      Co usprawnic? przede wszytskim częstotliwosc nowej\starej linii do Chotomowa. I w dni powszednie i w weekendy. Albo 801 puscic po Modlinskiej a nam dac którąś siedemsetkę. Cekawe, ze nikt nie zauwazył tej ilosci ludzi którzy mieszkają ZA obwodnicą.
      • igor_krajnow Re: Co poprawić w komunikacji? 17.10.10, 00:42
        to.ja.kas napisała:

> Swietnie, szkoda, że tak pozno.
        > Co usprawnic? przede wszytskim częstotliwosc nowej\starej linii do Chotomowa. I
        > w dni powszednie i w weekendy. Albo 801 puscic po Modlinskiej a nam dac którąś
        > siedemsetkę. Cekawe, ze nikt nie zauwazył tej ilosci ludzi którzy mieszkają Z
        > A obwodnicą.

Jeśli chodzi o 741, to myślę, że będą ku temu możliwości by zwiększyć jej częstotliwość. Najpierw uruchomiliśmy połączenie również w weekendy, a teraz czas na zwiększenie częstotliwości. Należy się to mieszkańcom Pani osiedla.
        • to.ja.kas Re: Co poprawić w komunikacji? 17.10.10, 15:13
          Panie Igorze, nie wiem kto uruchomił w weekend 741, pani wójt pewnie przypisze zasługi sobie. To, że od 2 lat dzwonie do niej, pana wojta, ZTMu, rzecznika w gminie i wszystkich świętych, to, że z Ygloo chodziliśmy z petycją by w ogóle autobus po naszym osiedlu jezdził to teraz wszyscy przemilczą.
          Jak zawsze sukces ojców ma wielu...
              • to.ja.kas Re: Co poprawić w komunikacji? 17.10.10, 17:12
                Co 40 minut w dni powszednie czy w weekendy? Pytam o konkrety bo jeśli Pan się "dostanie" do rady powiatu, jeśli ma pan zdobyć głosy osób z naszych osiedli i Chotomowa to chcemy wiedzieć kogo potem za co rozliczac wink
                • igor_krajnow Re: Co poprawić w komunikacji? 17.10.10, 18:42
                  To może zapytam, czy ważniejsze jest częstsze kursowanie w dni powszednie czy w weekendy? A co do rozliczeń... Jestem dorosłym i odpowiedzialnym człowiekiem, który bierze pełną odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje. Jeśli uda mi się zdobyć zaufanie mieszkańców, którzy powierzą mi mandat radnego, zamierzam prowadzić otwartą i wyczerpującą politykę informacyjną odnośnie swojej działalności w radzie. Tak żeby łatwiej było rozliczać smile
                  • to.ja.kas Re: Co poprawić w komunikacji? 17.10.10, 18:58
                    I w dni powszednie i w weekendy. Czterdzieści minut to powinna byc najdłuższa przerwa w dni powszednie. Dłuższe powodują, że wole iść na Modlinska albo poczekac na 801 lub pojechac Transludem, co w przypadku gdy mamy miesięczny jest bez sensu.
                    O tym, że inne gminy sa lepiej skomunikowane to komuś kto pracuje w ZTMie nie ma co opowiadać. Nasza pod tym względem to masakra.
                    A i jeszcze coś - ZTM może nam autobusy puścic i co 10 minut, bo ZTM zrobi to za co gmina zapłaci, wiec to nie w gestii ZTMu a gminy lezy ani leżało skomunikowanie naszej gminy i 741 to nie ukłon ZTMu dla nas a kiełbasa wyborcza pani wójt. Ze ta komunikacja na niewiele się zda, bo za rzadka i trudno z wyjazdem do kina czekac 2 godziny w sobotę to inna sprawa.
                    • igor_krajnow Re: Co poprawić w komunikacji? 17.10.10, 19:20
                      Sprawna komunikacja wymaga współpracy różnych instytucji. Przede wszystkim ZTM i władz gminy, ale do tego także powiatu.

Proszę pozwolić, że zaprezentuję wobec tego główne założenia programowe. Głównym założeniem mojego programu dla powiatu jest stworzenie sprawnego systemu komunikacji wewnątrzpowiatowej. Można to osiągnąć m.in. poprzez zwiększenie nakładów finansowych na rozwój komunikacji w powiecie. Chcę żeby powiat współorganizował, oraz współfinansował najważniejsze przedsięwzięcia komunikacyjne realizowane przez poszczególne jego gminy jak np. rozwój Wspólnego Biletu (nie tylko kolejowego, ale również z prywatnymi przewoźnikami autobusowymi). Chcę również by pasażerowie mogli współdecydować o najważniejszych zmianach w komunikacji na terenie powiatu. Byłoby to możliwe m.in. dzięki reaktywacji Społecznej Rady Pasażerów. Do zbudowania takiego systemu konieczna będzie także współpraca z władzami sąsiednich powiatów, jak np. powiatu nowodworskiego, w zakresie uruchomienia szybkiego połączenia z lotniskiem w Modlinie i Lotniskiem Chopina w Warszawie.
                        • igor_krajnow Re: Co poprawić w komunikacji? 20.10.10, 23:23
                          Startuję do rady powiatu z listy PO - okręg nr 3 - ostatnie miejsce na liście. Zapraszam na moją wyborczą stronę na Facebooku:

[url=http://www.facebook.com/pages/Igor-Krajnow-kandydat-do-rady-powiatu-legionowskiego/154771137896398?ref=sgm]

Będę jeszcze ją uzupełniał. Zapraszam także na mój profil na NK.

Chętnie osobiście spotkam się z mieszkańcami Pani osiedla osobiście. Proszę powiedzieć tylko kiedy i gdzie smile

• ygloo Re: Co poprawić w komunikacji? 21.10.10, 07:09
      Pozwoliłem sobie poczytac Pana dyskusje na sąsiednim, osiedlu (Rajska).
      POmysły pana mnie się podobują, sa ciekawe, iteresujące.
      Pytanie: jak chce Pan przekonac władze gminy i powiatu do współpracy z ZTM-em??
    • kowalndm Wspólny Bilet 11.01.11, 08:51
      Chciałbym prosić o pamiętanie o sprawie rozszerzenia wspólnego biletu na cały obszar gminy, to jest również do przystanku Janówek.
      Ponadto, czy doczekamy się kiedyś autobusu ZTM kursującego trasą 630 przez Suchocin, Skierdy do Bożej Woli?
      Kiedyś miasto Nowy Dwór Mazowiecki chciało przejąć naszą miejscowość, jednak liczyliśmy na to, że gmina Jabłonna lepiej bedzie dbała o nasze interesy. teraz nie dojeżdzają do nas ani nowodworskie autobusy miejskie, ani ZTM uncertain
      Bardzo prosimy o przypomnienie o tej sprawie...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka