Dodaj do ulubionych

Dom energooszczędny/pasywny - bezpłatne spotkanie

03.02.16, 10:15
Zapraszamy na spotkanie dotyczące budownictwa energooszczędnego prowadzone przez Pawła Filabera - audytora energetycznego oraz weryfikatora programu dopłat do budynków pasywnych i energooszczędnych NFOŚiGW, który sam zbudował dla siebie dom pasywny.

Będzie tu zarówno wiedzą teoretyczna wynikająca z wykonywnego zawodu, jak też praktyczna związana z doświadczeniem wybudowania takiego domu oraz mieszkania i użytkowania go od roku.

Spotkanie będzie miało formę prezentacji połączonej z dyskusją. Omówione zostaną następujące tematy:
1. ogólne zasady projektowania domów energooszczędnych i pasywnych,
2. szczegóły konstrukcyjne mające wpływ na zużycie energii,
3. różne systemy montażu stolarki okiennej i drzwiowej,
4. instalacje wewnętrzne takie jak: wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (GWC), ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody, instalacja domu inteligentnego.

W prezentacji nie zabraknie najważniejszego z elementów budowy domów jakim są koszty inwestycji oraz co ważne - możliwych systemów wsparcia ze środków dotacyjnych na budowę domów i jego poszczególnych instalacji.

Jeśli czas na to pozwoli i będzie zainteresowanie ze strony uczestników, omówimy również możliwość uzyskania dopłaty do termomodernizacji już istniejących domów.

Czwartek 4 lutego godz 18:00
Legionowo, ul. Ks. I. Skorupki 28 (wejście jak do Salonu Stolbud)

Na spotkanie zapraszamy osoby zainteresowane tematem budownictwa energooszczednego, planujące budowę domu lub chcące dopiero rozpoznać ten temat.

Spotkanie jest bezpłatne. Info o wydarzeniu na www.facebook.com/Kancelariaaudytorska/
Obserwuj wątek
  • magdam_pl Re: Dom energooszczędny/pasywny - bezpłatne spotk 17.03.16, 13:49
   Od 2020 roku wszystkie nowo budowane domy będą musiały spełniać warunki energooszczędności - tym bardziej warto już teraz budując dom czy planując postawienie domu, pomyśleć o rozwiązaniach ekologicznych i ekonomicznie uzasadnionych, bo to na prawdę idzie w parze.

   A kogo interesuje temat, to dziś znów organizujemy spotkanie w Legionowie na temat faktów i mitów w budownictwie energooszczędnym. Zapraszamy na godz. 18:00 również przy ul. Skorupki 28 (I piętro, na przeciwko Salonu Stolbudu).

   więcej w wydarzeniu na fb: www.facebook.com/events/1563105104000633/
  • magdam_pl Re: Dom energooszczędny/pasywny - bezpłatne spotk 30.03.16, 09:08
   Kolejne spotkanie na temat budowy domów energooszczędnych odbędzie się jutro, 31 marca o 18:00 też w sali przy Salonie Stolbudu.

   www.facebook.com/events/586027334882357/

   Zachęcamy choćby po to, by zminimalizować ryzyko oszustwa - niestety na rynku pojawiają się firmy obiecujące wybudowanie domu pasywnego, które nie wiedzą nic o szczelności budynku, o wymogach dot. okien, o mostkach termicznych itp. Trafiają potem do nas inwestorzy, którzy zapłacili duże pieniądze za dom "pasywny", który z pasywności ma tyle, że ma pompę ciepła (i to nie dobraną odpowiednio, kompletnie nieefektywną kosztowo). Poprawki w takich domach są kosztowne i trudne do wykonania. Dlatego zachęcamy do zainteresowania się budownictwem energooszczędnym wcześniej - gdy jest jeszcze szansa na optymalizację budynku.

   31 marca 2016, godz 18-20, ul. ks. I. Skorupki 28 w Legionowie
   wstęp bezpłatny, prosimy o informację że się Państwo wybierają na mail: kontakt@kancelariaaudytorska.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka