Dodaj do ulubionych

Uruchomienia komunikacji zbiorczej ul. Przylesie

26.09.06, 12:28
W Archiwum wrześniowych zapytań znalazłem odpowiedź dotyczącą komunikacji
zbiorczej sic! Jak już we wcześniejszych odpowiedziach wskazywaliśmy,
rozważana jest kwestia uruchomienia komunikacji zbiorczej sięgającej osiedli
zlokalizowanych przy ul. Przylesie.

Szczerze mówiąc ta odpowiedź nic nie wnosi, a tylko obraża inteligencję
zainteresowanych, zdrowo - rozsądkowo myślących mieszkańców Jabłonny. Śmiem
mniemać, że rozważania dotyczą też wielu innych bardziej abstrakcyjnych dla
gminy kwestii, niemniej nie ma to żadnego przełożenia praktycznego na
rzeczywistość mieszkańców tworzących tę wieś i płacących podatki.

Uważam, ze tak udzielona odpowiedź nadaje się dla dziecka, które domaga się
samochodu strażackiego pod choinkę, a nie dojrzałym ludziom w poważnej
kwestii. W zwiazku z czym proszę odpowiedzieć konkretnie.

1. Kto z kim od kiedy "snuje te rozważania"?
2. Czy są już konkretne projekty w tej kwestii?
3. Kto został powołany i jest i odpowiedzialny za sporządzenie takiego
projektu obejmującego (nawiązanie kontaktu z potencjalnymi przewoźnikami,
treść ofertowania, obliczenie kosztów przedwsięwziecia, dofinansowania,
przebieg trasy etc.)
4. Czy już może "ktoś" konkretnie odpowiedzialny za te rozważania zebrał
potrzebne informacje?

Proszę mieć na uwadze, że nie uśmiecha mi się współfinansowanie wynagrodzenia
nomen omen "rozważających" za mędrkowanie nad kwestiami. Takim sposobem
możemy kilka lat gdybać i rozważać różne kwestie, a chyba nie za bardzo o to
chodzi.

Myślę, że należy działać, wyznaczyć konkretne terminy i wyegzekwować od
odpowiedzialnych ludzi (bo mniemam, że tacy są już powołani) konkretne dane,
na podstawie których mogłaby zostać podjęta decyzja w sprawie powstania
komunikacji masowej przy ul. Przylesie, bądź wykazanie jej niezasadności
skoro tylu mamy myślicieli. Przypominam, że zbliża się zima . Nie każdy ma
samochód, czy nawet po dwa w rodzinie i nie każdy lubi marznąć. W moim
przekonaniu wystarczy trochę dobrej woli i jednak więcej „warsztatu
menadżerskiego, który jest niezbędny w zarządzaniu gminą. Gdyby w prywatnej
firmie, ktoś w ten sposób organizował i odraczały tego typu proste kwestie,
nie miałby racji bytu utrzymania się w niej. Proszę to rozważyć.

Tego typu zapytanie wysłałem do Gminy. Być może, ktoś kompetentny odwiedza
jeszcze to forum i będzie w stanie jakoś wcześniej się do tego ustosunkować,
lub przynajmniej zbliżyć się do tematu.
Obserwuj wątek
    • laoche1 Re: Uruchomienia komunikacji zbiorczej ul. Przyle 27.09.06, 10:56
      Sie przecież okazało, ze ci na górze mają nas za ciemniaków jak w PRL-u,
      jestesmy im potrzebni tylko do wyborów i płacenia podatków. Takie tłumaczenia
      były wystarczajace w PRL-u. Teraz ludzie sa świadomi swoich praw. Co do samej
      idei przystanku - to jestem za. Mam wszak samochód, ale kiedy np. w zimie się
      rozkraczy, albo będzie w warsztacie w zimę trochę trzeba podrałować, a potem
      jeszcze marznac na przystanku w stronę Warszawy. Poza tym zawsze te 30 min
      lepiej w domu posiedzieć, dospać niż telepać się w deszcz, śnieg itd. Jest
      chyba wystarczająco ludzi chętnych. Może nawet jak akcyza pójdzie w górę o 30
      gr od nowego roku wielu sie przesiądzie co 2 dzień do autobusu. Poza tym zawsze
      lepiej po imprezie wrócić autobusikiem z centrum Jabłonny smile Poza tym autobusy
      mogly by kursować w godzinach rannych i wieczornych (do pracy i z pracy)
    • ygloo Re: Uruchomienia komunikacji zbiorczej ul. Przyle 27.09.06, 11:03
      Obawiam się niestety, iż do czasu oddania do użytku obwodnicy (wg szacunków i
      planów koniec 2007, wg realii rzeczywistosći RP- przełom 2008/2009) o
      przystanku możemy zapomniec uncertain
      A i tak jak w końcu bedzie puszczony ruch na obwodnicę będziemy musieli ostro
      walczyć o przystanek na ul. Przylesie!!!!
      • kwitkows Re: Uruchomienia komunikacji zbiorczej ul. Przyle 27.09.06, 21:22
        Jeśli wogóle autobusy ZTMu ruszą obwodnicą to jak dla mnie logiczne będzie usytuowanie przystanków na rondzie przy Zegrzyńskiej, na rondzie przy Przylesiu oraz na Buchniku... Kiedyś obił mi się o uszy pomysł aby 801 jeździło obwodnicą a 723 starą trasą. Tylko nie wiem na ile realne byłoby coś takiego.

Natomiast co do samych pomysłów zorganizowania komunikacji na ul.Przylesie, ul.Leśną i okolice to trochę poroniony pomysł. Z resztą już chyba były takie próby, jakiś busik jeździł i się skończyło.
        • risperidon Re: Uruchomienia komunikacji zbiorczej ul. Przyle 28.09.06, 10:15
          W tek kwesti mamy conajmniej 3 watki:

1. Formuła udzielania odpowiedzi na tego typu pytania.

2. Zasadność takiego przedwsięwziecia

3. Organizacja

Co do logiki (hic usytuowania w przyszłości przystanków), to jestem tutaj
          bardziej realistą niz optymistą i jednak w tej kwestii wychodziłem na swoje, bo
          wielokrotnie okazywało sie, że wiele działań robibi się wbrew logice, dlatego
          wolę lepiej sie mile zaskoczyć niź nie mile rozczarować.

Co do pomysłu zorganizowania komunikacji przy ul. Przylesie można polemizować.
          Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Jedni jadą do pracy samochodem na
          9:00 inni o 5:00 na piechotę idą do przystanku na Modlińską. Sprawa się
          komplikuje, gdy pada deszcz,lub skrzypi pod nogami siarczysty mróz. W moim
          przekonaniu temat się specyfikuje, ale być może się mylę. Nie mam jeszcze na
          tyle orientacji co i jak tu było i jest. Jedno jest pewne - nie ma co rozważać,
          tylko udzielać prostych konkretnych odpowiedzi. Np. NIE ponieważ..., albo TAK,
          a jeśli TAK to kiedy i jak.
    • martinika2 Re: Uruchomienia komunikacji zbiorczej ul. Przyle 28.09.06, 14:51
      A moim zdaniem to trochę nie fair, że twierdzi sie, ze pomysł jest poroniony.
      Powinni się wypowiedzieć ludzie, którzy muszą ten odcinek pokonywać na nogach.
      Przecież tam mieszkaja też strasze osoby, życie im minie na tym czekaniu i
      obiecankach. Łatwo oceniać z innej perspektywy, jak nas temat nie dotyczy, ale
      los lubi zaskakiwać i dopiero wtedy nam sie oczy otwierają. Apeluję o trochę
      solidarności i zrozumienia w temacie. Po co utrudniać sobie życie skoro można
      go ułatwiać. Ja tez przez pewien długi czas przemierzałam spore odciniki. I
      fajnie to jest jak się raz na jakiś czas przejdzie, ale codziennie, ta sama
      trasa, czasem człowiek jest zmeczony, zmoczony, zmarznięty, dźwigający ciężkie
      zakupy itd. a iść trzeba. Nie każdego stać na własny samochód, i nie kazdy
      wybiera miejsce zamieszkania bo mu sie tak a nie inaczej podoba.
    • ygloo Re: Uruchomienia komunikacji zbiorczej ul. Przyle 02.11.06, 13:50
      www.jablonna.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=330:
      31 października 2006 r. w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego wójt Grzegorz
      Kubalski oraz dyrektor ZTM Robert Czapla podpisali list intencyjny dotyczący
      organizacji komunikacji zbiorowej na terenie aglomeracji warszawskiej, w tym w
      Gminie Jabłonna.

Podpisany dokument wyraża wolę obu stron, tj. Gminy Jabłonna i Zarządu
      Transportu Miejskiego, podjęcia działań mających na celu usprawnienia
      komunikacji miejskiej tak, aby zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do
      korzystania z transportu publicznego. Działania te mają m.in. zaowocować
      włączeniem Jabłonny do miejskiej strefy biletowej, co oznacza, iż mieszkańcy
      Jabłonny nie musieliby ponosić wyższych kosztów biletów, niż Warszawiacy.

„Wprowadzenie omawianego rozwiązania taryfowego skutkowałoby włączeniem gminy
      Jabłonna do podstawowego obszaru działania ZTM. Tym samym mieszkańcy Jabłonny
      zyskaliby nową jakość, jeśli chodzi o połączenie komunikacyjne z Warszawą.
      Korzyści z realizacji tego przedsięwzięcia byłyby bardzo wymierne poprzez
      potanienie dojazdu, zmniejszenie obciążenia ruchem układu drogowego oraz
      poprawę stanu środowiska związaną z ograniczeniem emisji spalin przez samochody
      osobowe. Jabłonna stałaby się modelowym przykładem współpracy pomiędzy Warszawą
      i gminą podmiejską w zakresie stworzenia nowoczesnego połączenia
      komunikacyjnego na miarę XXI wieku.” – czytamy w liście intencyjnym.

Podpisanie tego dokumentu stanowi pierwszy krok na drodze do usprawnienia
      komunikacji publicznej w Jabłonnie i sprawienia, iż stanie się ona bardziej
      przyjazna pasażerom.

Ciekawe czy rozmowy dotyczyły również ewentualnego przystanku "Przylesie"???
        • ygloo Re: Uruchomienia komunikacji zbiorczej ul. Przyle 02.11.06, 14:41
          risperidon napisał:

> chętnie bym skorzystał przynajmniej dwa razy w tygodniu z takiej możliwości -
          dla "zdrowotności" i "potomności" smile

Np. żeby do bankomatu podskoczyć na koniec miasta, a potem powrót na piechote!
          Strach jest, ale to dla zdrówka <hahaha>

A poważnie, jak już wcześniej mówiłem, wydawa mnie siem że do czasu otwarcia
          obwodnicy nic z MZA, ZTM i innymi Transludami nie wskuramy uncertain
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka