Dodaj do ulubionych

Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal

10.04.08, 13:53
Witam Wszystkich,
Pewnie już wiecie że Betonstal Ostrołęka rozpoczął sprzedaż nowych
mieszkań przy Leśnej 17. Mieszkania w budynku G wyglądają
analogicznie do mieszkań w bud. F, ci sami architekci, po prostu
bloki bliźniaki. Różnią się jednak od pozostałych budynków na
Leśnej - nie będą miały tych czerwonych daszków. W F juz zostało
raptem 4 czy 5 mieszkań. Piszę gwoli informacji i zapytania co
sądzicie o lokalizacji i wyglądzie bloków F i G? (wizualizację mozna
zobaczyć na stronie developera)
Podejmowałam kiedyś próbę odnalezienia swoich sąsiadów na tym forum
(będę niedługo mieszkanką bloku F), ale chyba nie zaglądali na
stronę. Może teraz ktoś ma ochotę napisać?
Pozdrawiam serdecznie
Obserwuj wątek
    • to.ja.kas Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 10.04.08, 15:28
      Nie znam układu mieszkań w bloku innym niż mój czyli B.
      Co do architektury bloku B sie nie wypowiadam, bo on jak stare
      wolwo....brzydki ale bardzo wygodny.
      Bloki dalsze czyli D, E, F i G wyglądaja może bardziej normalnie i
      standardowo.
      Położenie bloku G jest chyba najlepsze, ale o tym nie trzeba mówic.
      Jak ktos bedzie miał okno na las, to w ogole super.
      Ja kocham mój blok i lubie sąsiadów i moja wiochę (kurcze juz pisze
      o niej "moja" a jeszcze rok nie minął). Zal tylko, ze sasiedzkie
      stosunki jak w blokowiskach na Ursynowie....czyli zadne. Rano wsie
      leca do pracy w Wawie, po pracy zmeczeni siedza w domach. A ja
      szukam chetnych do jezdzenia rowerami od czasu do czasu.
      • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 10.04.08, 15:38
        smile No to Kas, jak się tylko wprowadzę, bardzo chętnie się zintegruję
        na rowerowych wycieczkach smile Ale to jeszcze trochę, pewnie możemy
        się umawiać na przyszłą wiosnę...
        Cóż, Leśna to pewnie typowa noclegownia z tego co piszesz, ale może
        to się będzie zmieniać..? Póki co już trochę pojeździłam po okolicy
        na rowerku i uważam że jest tam super teren.
        Jeżeli chodzi o bloki, to miałam na myśli, że F i G wyglądają
        inaczej od reszty pod względem planu i wykończenia
        architektonicznego, a nie to że inne są brzydsze czy coś takiego. Te
        różnice trochę psują jednolitość samej Leśnej jako osiedla.
        • to.ja.kas Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 10.04.08, 16:29
          Hahaha, ja sama uwazam bloki A, B (czyli mój) i C za szkarady smile))
          Mój blok ma na szczescie nową, ładną elewację (to zasługa cudnego
          administratora jakiego mamy, po prostu skarb).
          Ale mimo, ze sama uliczka traci na tym, że pierwsze 3 bloki sa
          zupełnie od czapy i wygladaja na dzieło szalonego architekta to mimo
          wszystko mam bardzo, bardzo , bardzo funkcjonalne mieszkanie w
          ładnej okolicy smile))))

No cóz narazie jak widze na ta wiosne ekipy zebrac sie nie da na
          króciutkie wyprawy rowerem z grillem smile
          • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 10.04.08, 16:46
            smile Najbrzydsze to są narazie F i G, bo straszą gołymi cegłami i
            sterczącymi zbrojeniami.
            Może przy okazji mogłabyś mi Kas polecić jakąś ekipę wykończeniową
            lub firmę/rzemieślnika który robi ladne kuchnie, wogóle może
            podpowiedzi jakieś masz? Ja będę się urządzać po raz pierwszy.
            (Chyba że kupiłaś mieszkanko urządzone już,tak?)

No a sąsiedzi z F, co z Wami?? Nikogo tu nie ma z budynku F..? Nie
            wierzę.
                • aga_mama_zosi Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 10.04.08, 20:17
                  Witaj
                  Będziemy mieszkać na parterze w trzeciej klatce.
                  Co do mieszkania tutaj mam mieszane uczucia. Pewnie widziałaś samochody parkujące gdzie popadnie: na chodniku, ulicy... Poza tym ciężko bez samochodu wydostać się gdziekolwiek bo jest jeden autobus i to od niedawna, który jeździ bardzo rzadko.
                  Niedawno też dowiedziałam się, że moje dziecko prawdopodobnie nie dostanie się do przedszkola w Warszawie, bo mieszka poza stolicą sad a u nas są tylko prywatne przedszkola.
                  No i jeszcze doskwiera nam brak placu zabaw.
                  Na szczęście o większości minusów można zapomnieć wychodząc na spacer do lasu smile
                    • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 11.04.08, 14:15
                      Heh, no tak, ja też będę sama w dużej mierze działać jeżeli chodzi o
                      wykończenie, malowanie, te sprawy.
                      Co do samochodów parkujących gdzie popadnie to jest to duży problem
                      i na forum był już parę razy poruszany. Nie wiem czy w rezultacie
                      ktoś coś z tym zrobi, ale wkońcu chyba będze trzeba, bo im więcej
                      mieszkańców tym więcej samochodów (dobrze że przynajmniej w
                      ostatnich budynkach są garaże).
                      Czyli Agnieszka mówisz że dobrze zorganizować się nie jest za prosto
                      w Jabłonnie. Szkoda, może coś się pozmienia w przeciągu jakiegoś
                      niedługiego czasu.. A powiedz która to jest trzecia klatka?
                        • aga_mama_zosi Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 11.04.08, 14:36
                          No nie jest tak źle, mi sie podoba ale jednak są pewne niewygody.
                          Prawdę mówiąc nie chciałabym mieszkać gdzieś indziej.

Klatki liczone są od lewej strony stojąc na wprost dziedzińca, czyli trzecia klatka jest po prawej stronie ale od strony pola a nie ulicy smile nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam.
                          A Ty na którym piętrze będziesz mieszkać?
                          • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 11.04.08, 17:21
                            Na pierwszym. To chyba też będzie moja klatka w takim razie. smile

Fajnie, szkoda że wiecej osób się tu nie pokazuje.
                            Jak oceniasz, developer odda mieszkania terminowo? Bo jeśli tak, to
                            na Sylwestra można robić wstępną parapetówę. wink

Ja się już nie mogę doczekać, ucieknę od mieszkania w Wawie.
                            • aga_mama_zosi Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 14.04.08, 08:51
                              Myślę, że oddadzą mieszkania w terminie. Nawet przez chwilę mówili o wcześniejszym oddaniu mieszkań, ale już sie z tego wycofali.
                              Mówią, że chcą dobrze zrobić, a nie - byle szybciej.
                              Zobaczymy.
                              Myślę, że z Sylwestrem to jest całkiem fajny pomysł. Można byłoby poznać sąsiadów smile
                                • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 29.04.08, 20:06
                                  Czesc smile Jednym z najwiekszych pozytywow jest na pewno cena. Poza tym bliskosc
                                  lasu, cisza i spokoj, z dala od miasta. Mnie to miejsce urzeklo wlasnie
                                  bliskoscia rezerwatu, lasu, sciezek rowerowych. Nie ma tam blokowiska, na okolo
                                  Lesnej sa domki jednorodzinne, nikt nikomu nie zaglada w okna.
                                  Jak sie bedzie mieszkalo, nie wiem. Trudno tam mieszkac bez samochodu. Ale
                                  jestem pelna optymistycznych mysli smile No i sa sympatyczni sasiedzi smile
                                  Powiedz kupilas mieszkanie na Lesnej 17 F niedawno czy juz jakis czas temu?
                                  • amska_lokatorka Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 04.05.08, 20:16
                                    Co do ceny to masz rację, to była podstawowa rzecz, która
                                    przemówieła za kupnem tam mieszkania, nie ukrywajmy wizerunek Leśnej
                                    jest fatalny, te bloki i te samochody zaparkowane na chodniku tak,
                                    że nie można przejść - koszmar no, ale cena...
                                    Mieszkanie kupiliśmy w lutym, więc całkiem niedawno, wcześniej nie
                                    znaliśmy tej okolicy, bo w Jabłonie bywaliśmy tylko przejazdem, ale
                                    im częściej tam przyjeżdżamy to coraz bardziej nam się podoba.
                                    Teraz pozostało tylko czekać na oddanie mieszkań, mam nadzieję, że
                                    będzie w terminie.
                                    A tak poza tym wiesz na jakim etapie są prace budowlane?
                                    • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 06.05.08, 13:07
                                      Hej,

tak, prace budowlane idą zgodnie z planem smile Zawsze możesz podejrzeć
                                      aktualne zdjęcia z budowy na stronie developra: www.betonstal-
                                      mieszkania.pl w zakładce Aktualnosci.
                                      Ja już nieraz byłam na budowie i rozmawiałam m in. z Kierownikiem
                                      Budowy i Elektrykiem, który rozprowadził kable w moim mieszakniu
                                      dokładnie tak jak chcieliśmy, oczywiście niestandardowo. Za
                                      wprowadzenie zmian nic się nie płaci, z Developerem można si
                                      spokojnie w każdej kwestii dogadać smile
                                      Obecnie z zewnątrz budynek jest ocieplany (i już chyba nawet
                                      tynkowany?), wewnątrz mechaniczne tynki są już położone. Pod koniec
                                      maja będzie można po raz pierwszy oficjalnie zobaczyć wnętrze swoich
                                      mieszkań smile))))))

Wizerunek bloków do numeru D, tzn ich wygląd, nie jest może
                                      zachwycający, ale mieszkańcy bardzo pozytywnie sie wypowiadają o
                                      komforcie mieszkania tam. Ja im wierzę smile Bloki E, F i G są ładne i
                                      leżą pod samym lasem smile super
                                          • ygloo Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 06.05.08, 16:02
                                            vreel napisała:

> Ygloo, jako długostażowy mieszkaniec
                                            no vreel polecialas ostro.
                                            Jezeli 2 lata to dlugi staz, to jak nazwac mieszkancow, ktorzy
                                            mieszkaja od samego poczatku??
                                            Zatem jako tylko dwuletni mieszkaniec Lesnej informuje wszem i
                                            wobec, ze Jablonna to moje miejsce na ziemi - tu chce umrzec (moze
                                            nie na Lesnej akurat, ale w tej gminie napewno).
                                            Bezgraniczna cisza, letni swiergot ptakow w sobotnie letnie ranki,
                                            zapach lasu (czasami i CZajki ;-/), zasniezone drzewa zima to
                                            widoki, ktorych w warszawce nie zaznasz.
                                            Sasiedzi sa (przynajmniej w moim bloku) mili, zyczliwi, przez 2 lata
                                            na calej Lesnej nie zauwazylem ani jednej budry czy nie uslyszalem
                                            ani jednej klotni domowej.
                                            Cudowne Panie w naszym osiedlowym sklepiku (do twz tanca i do
                                            rozanca), letnie imprezy w domku vis a vis bloku E, podczas ktorych
                                            spiewak operowy o skali tenora na cala Jablonne wyspierwuje O Sole
                                            Mio!
                                            Nic tylko prawdziwa mniód malina.
                                            Zalowac nie bedziecie, zapewniam. Oby tylko z parkingami cos
                                            wyjszlo ....
                                            • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 07.05.08, 16:03
                                              smile heh, rozmarzyłam się. No to cudownie , wiesz poza tym już i tak
                                              inne argumenty do mnie nie trafiają, to takie mechanizmy
                                              psychologiczne.. smile
                                              A dla mnie to Ty jesteś naprawdę długodystansowcem, no a
                                              przynajmniej osobą, która mieszka tam już czas jakiś i POJAWIA SIĘ
                                              REGULARNIE NA FORUM, dzięki czemu może coś nowym osobom napisać.
                                              Dzięki smile
                                              PS A z tym śpiewakiem operowym to serio...??
                                      • amska_lokatorka Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 13.05.08, 09:47
                                        Cześć, vreel wsponiałaś w swojej wypowiedzi, że robiłaś zmiany w
                                        instalacji elektrycznej za darmo, czy możesz napisać na jakim etapie
                                        były prace budowlane? Moje pytanie stąd, iż jesteśmy w trakcie
                                        załatwiania kilku przesunięć, ale mamy za to zapłacić i to wcale nie
                                        mało.
                                        Dziewczyny swoimi opsami o okolicy i klimacie jaki panuje na Leśnej
                                        sprawiłyście, że już nie mogę się doczekać przeprowadzki na nasze
                                        osiedle. Bardzo mi to pomogło w utwierdzeniu się, iż to był dobry
                                        wybór i mam nadzię, że nic się nie zmieni w momencie oddania
                                        kolejnych bloków. Dziękuje Wam bardzo.
                                          • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 14.05.08, 20:46
                                            Droga lokatorko, wydaje mi się że musicie zapłacić dlatego, że wprowadzacie
                                            zmiany. W moim przypadku po prostu żadnych zmian nie było, kupiłam mieszkanie na
                                            etapie dziury w ziemi.

Przekazałam Kierownikowi Budowy swój projekt wnętrza po uzgodnieniu gdzie idą
                                            piony i gdzie jest ścianka nośna. Dostosowaliśmy do tych stałych elementów
                                            resztę, a ekipa Pana Krzysia zrobiła wszystko zgodnie z projektem smile
                                            Jeżeli chodzi o elektrykę także dopłaciliśmy (i to słono) za ponad programowe
                                            gniazda i kable.

Ostrzegam tylko - mieszkania są ogrzewane gazowo; to jest bezpieczne, ale przez
                                            środek mieszkania do pieca wędruje wątpliwej urody żółta rurka. Poproście, żeby
                                            ją podnieśli jak najwyżej, wówczas (na nielegalu oczywiście) będziecie mogli ją
                                            ewentualnie jakoś ukryć lub skamuflować.
      • ygloo Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 11.06.08, 09:51
        lisu1979 napisał:

> także uważam nasze inwestycje jako w 100 % trafione.

Przepraszam, taki mój charakter ....
        troche ostudze Wasze emocje...
        Czy miejsce idealne i inwestycja w 100% trafiona ocenicie za jakis
        czas po:
        1. czasie dojazdu do Centrum...
        2. miejscach parkingowych na Lesnej (mowie tutaj szczegolnie o tych,
        ktorzy nie beda posiadali dwóch miejsc parkingowych i/lub Waszych
        gosciach).
        Pozdr
        • tniewoli Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 11.06.08, 15:07
          Jeśli chodzi o czas dojazdu to nie macie się czym martwić. Jest niezły, a po
          skończeniu obwodnicy (przedłużenia) będzie rewelacyjny. I tak np. wczoraj
          jechałem autobusem 801 do Warszawy o 7.17 i w okolicach placu Wilsona byłem
          przed 8. Dzisiaj natomiast jechałem samochodem i zajęło mi to 25 minut. Nie ma
          co narzekać.

A co do miejsc parkingowych to niestety jest kiepsko, ale trzeba mieć nadzieję,
          że będzie lepiej. Właścicielem drogi przed blokami F i G jest w 100% B-S więc
          nie powinno być problemów z parkowaniem tam na ulicy i chodniku przez osoby
          niepowołane.
        • tniewoli Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.04.09, 17:02
          Budynek "G" wygląda z zewnątrz całkiem nieźle, ale co jest w środku to nie mam
          pojęcia. Co do czynszu to wiele zależy od wspólnoty którą założycie i co
          zdecydujecie o opłatach. Czy wynajmiecie firmę administrującą czy będziecie się
          zajmować tym samodzielnie, jak często będzie mieli sprzątanie, ile razy wywóz
          śmieci i przez kogo organizowany itp. Z takich niespodziewanych wysokich kosztów
          w bloku "F" okazało się dla mnie opłaty za energię elektryczną w części wspólnej
          - pompy odwadniające garaż, bramy elektrycznie, podgrzewany wyjazd z garażu - to
          wszystko sporo kosztuje.
        • grafun Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 12.04.09, 05:22
          Witam Wszystkich,
          również będę mieszkańcem bloku G, formalności już załatwione.
          gibon1983 mam dla Ciebie dobre wieści, wygląda na to że deweloper dotrzyma terminu.
          Niedawno byłem na budowie, w mieszkaniach są już instalacje: elektryczna, wodna, tynki, wkrótce mają być wylane posadzki.
          Pozdrawiam.
              • gibon1983 Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 29.04.09, 19:28
                U mnie papiery też wszystkie, teraz tylko czekam na decyzję z banku!!!
                W poniedziałek byłem na budowie i oprócz bałaganu wszystko idzie zgodnie z
                planem, mieszkanko nawet nawet!!!P ani Magda powiedziała, że na rzęsach staną a
                będzie oddanie w terminie co mnie bardzo cieszy, chociaż jakby oddali wcześniej
                też bym się nie pogniewał!!!
                A może orientujecie się jak z dojazdem do Wawy w weekend jakąś komunikacją
                miejską podmiejską itp.?!
                Pozdrawiam wszystkich mieszkańców i przyszłych lokatorów...
                Artur
                • ygloo komunikacja jablonna-wawa 30.04.09, 07:22
                  w weekend to niestety zostają CI tylko prywatne linie (transludy
                  itp.) ktore jezdza modlinska i maja przystanek przy poczcie (lub dla
                  innych Domu Ogrodnika). a stamtad to juz z buta. Niestety linia 723
                  bodajze, ktora ma przystanek przy os. przylesie jezdzi tylko w dni
                  powszednie. Sa jakies plany (kole wakacji lub zaraz po nich)
                  puszczenia dodatkowej linii ZTM zatrzymujacej sie na ul. Przylesuie
                  (Przy lesnej, czyli kolo nas) ale jak wspomnialem - to jeszcze plany
                  i jak sie P. Wojt z P. Ruta nie dogadaja to nici z tego beda ....
                        • gibon1983 Re: budynek G 30.05.09, 11:54
                          Budynek G będzie oddany w terminie czyli pod koniec lipca...
                          Też się nie mogę doczekać, chociaż jeszcze przede mną od groma papierkowej roboty...
                          A co jeszcze do odbioru to Pani Magda wysyłała maile dotyczące odbioru
                          uspokajając, że wszystko jest w jak najlepszym porządku...
                          A pod jakimi numerami będziecie mieszkać może będziemy bezpośrednimi
                          sąsiadami???My wchodzimy na 11...
                          Pozdrawiam
                          Marta i Artur
                          • gibon1983 Re: budynek G 30.05.09, 11:59
                            A tak jeszcze dla zainteresowanych od wakacji albo od nowego roku szkolnego mają
                            uruchomić jeszcze jeden autobus, który będzie zahaczał o nasze osiedla, dobra
                            wiadomość tylko zobaczymy na ile prawdziwa...
                            A mówili o tym w radiu i brzmiało to całkiem realnie...
                            Pożyjemy zobaczymy...
                            • ygloo nowy autobus 01.06.09, 07:46
                              dla zainteresowanych - nowy autobus jadący Przylesiem będzie od
                              września i to fakt niezaprzeczalny.
                              Najprawdopodobniej będzie to autobus całotygodniowy (nie tak jak
                              801) który bedzie kursował z Żerania, przez Przylesie i Partyzantów
                              prosrto do Chotomowa.
                              W pierwszym okresie zaplanowanych jest 16 kursów dziennie, przy czym
                              najczęsciej w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. W
                              pozostałym okresie dnia autobuś bedzie co 45 min do 1 godz.
                              Dodatkowo od wrzęsnia bedzie jeszcze jeden autobus, który bedzie
                              miał pętle przy Partyzantów (obecna zawrotka 801) który bedzie
                              kursował Tarchomin - Jabłonna.

Pozdr.
                              rav
                          • bijekoer Re: budynek G 01.07.09, 13:33
                            Witam Sąsiadów smile
                            pytanie, czy do umowy przedwstępnej dostaliście załączony plan
                            mieszkania? (taki bardziej techniczny).
                            W ogóle - jakikolwiek plan?
                            • szatos84 Re: budynek G 07.07.09, 16:04
                              Ja dostalem plan ale dzwoniłem także do firmy która projektowała nasz blok i
                              wyslali mi na maila w formacie auto cada.

bijekoer napisała:

> Witam Sąsiadów smile
                              > pytanie, czy do umowy przedwstępnej dostaliście załączony plan
                              > mieszkania? (taki bardziej techniczny).
                              > W ogóle - jakikolwiek plan?
    • vreel Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 21.06.09, 22:01
      Witam, dawno nie zaglądałam, a tu wrze smile
      Widzę że nowi sąsiedzi już nie mogą się doczekać mieszkanek tak ja jeszcze
      niedawno i słusznie, bo mieszka się naprawdę bardzo dobrze. Miałam dużo
      wątpliwości dotyczących dojazdu i innych utrudnień związanych z tym, że do
      Warszawy daleko, ale Kochani, swój kąt, cisza i natura rekompensują wszystko..
      Bardzo miło się mieszka, cisza, ptaszki śpiewają, a jeżeli macie okna od strony
      południowo-zachodniej, to późno popołudniowe słońce codziennie będzie Was
      wprawiało w dobry nastrój po ciężkim dniu pracy. Witam Wszystkich nowych
      niedługo sąsiadów smile
      PS Cześć Miralu wink
                • sasiedzi17g Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 05.07.09, 21:03
                  Witam serdecznie

Myślę, że najwyższa pora porozmawiać o sprawach konkretnych.
                  Pierwszą rzeczą, którą chciełem poruszyć jest wiele niepokojących
                  usterek, które mogą być uciążliwe w trakcie eksploatacji budynku G.
                  Myślę, że najważniejszą jest wiecznie zalewany parking podziemny
                  przy większych opadach. Woda sięga tam 60 cm co widac na bramach.
                  Jak pisali już lokatorzy z poprzedniego budynku ciągłe
                  wypompowywanie wody jest dość kosztowne. Po interwencji u kierownika
                  budowy, w sobotę 4 lipca pracownicy rozpoczęli uszczelnianie i
                  smołowanie patio by uniknąć problemów z budynku F.

Kolejna rzecz jaką można zaobserwować w budynku F jest zawilgotniała
                  i krusząca się elewacja w wejściach do klatek schodowych. Przyczyną
                  tego jest złe odprowadzenie wody z poziomu patio co powoduje
                  nasiąkanie murów i przyspiesza ich niszczenie.

Z bardziej przyjemnych rzeczy mogę powiedzieć, że praktycznie
                  większość jest już gotowa.

Rozpocząłem również negocjacje z operatorem aster city celem
                  wynegocjowania dobrych warunków cenowych w przypadku podłączenia
                  wszystkich lokali objętych jedną umową grupową (telewizja,
                  internet+telefon). Byłoby to o wiele korzystniejsze dla nas,
                  ponieważ stawka byłaby o wiele niższa i wliczona w koszt stały
                  czynszu.

Proszę, jeśli to możliwe o zachowanie wszelkich zdjęć lub
                  dokumentacji związanej z zaobserwowanymi przez Państwa usterkami
                  powstałymi w trakcie kontroli postępowania budowy Państwa lokali.
                  To może pomóc w przypadku ewentualnych roszczeń wobec wykonawcy.

Dobrze byłoby również złapać kontakt z jak największą liczbą
                  lokatorów jeszcze przed podpisaniem odbioru lokali, gdyż wymiana
                  informacji pomiędzy nami może jedynie pomóc w uniknięciu
                  ewentualnych błędów mogących nas wiele kosztować.
                  Nie wykluczam również spotkania nas wszystkich przed oddaniem
                  budynku.Czekam na odpowiedzi.
                  Pozdrawiam.
                    • bijekoer Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 07.07.09, 10:42
                      dołączam się i ja, chętnie stawimy się na spotkaniu drużyny G wink

z tego co wiem, na środku dziedzińca będzie można parkować do
                      momentu zakończenia wszystkich remontów nowych mieszkańców (żeby nie
                      nosic paczek z panelami czy ciężkich lodówek sprzed bloku), potem
                      będzie postawiona czerwona blokada.
                      Gratuluję tak niewielkiej liczby usterek smile ja mam niedomalowane
                      barierki na balkonie, dziwną pleśnio-plamę w sypialni na suficie, od
                      czapy powieszony grzejnik w łazience...ale hitem jest piecyk gazowy,
                      który powiesili nie tam gdzie trzeba i będą poprawiać. Warto zjawiać
                      się czasem na budowie smile
                      Szczytem jest instalowanie szafek z zaworami ciepła w łazience
                      (jakby nie można tego wyciągnąć do przedpokoju i zabudować szafą,
                      albo jak w innych blokach - zrobić do nich dojście z klatki
                      schodowej). Wygląda idiotycznie i zabiera miejsce.
                      • szatos84 Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 07.07.09, 15:58
                        Widać że niedoczytałaś umowy. Tynki tyczą się metrażu lokalu, także są wszędzie.
                        Ja mam problem także z piecykiem zainstalowano go nie dość że nisko (podobno tak
                        musi być bo takiego są wymogi) to pociągnięto wielką rure i przesuwają go teraz
                        na drugą ścianę. Generalnie nie jest źle.
                        Pzdr
                        • bijekoer Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 07.07.09, 17:47
                          szatos, czy Ty przypadkiem nie mieszkasz pode mną? smile bo sąsiad z
                          dołu też ma źle powieszony piecyk. Wieeelka rura, a powinno być małe
                          kolanko).
                          Tynki gipsowe są w załączniku na końcu umowy - sprawdź. Panowie
                          musieli nad nimi dzielnie pracować, bo jeszcze w zeszłym tygodniu
                          ich nie było, a dziś już suche. A, i drzwi do mieszkań już są
                          zrobione (brązowe).
                          pzdr
                      • gibon1983 Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 08.07.09, 20:11
                        Witam wszystkich sąsiadów!!!
                        Gratuluję głowy do tego wszystkiego, pomysł przedni...
                        Na spotkaniu postaramy się być razem z małżonką, no chyba, że jakaś siła wyższawink
                        Ja powiem szczerze, że byliśmy w mieszkaniu dwa razy i zauważyliśmy tylko brak
                        parapetu w oknie kuchennym, w sobotę jeśli tylko się uda będę musiał przyjrzeć
                        się trochę uważniej...
                        Pozdrawiamy
                        Marta i Artur
                        I klatka, II piętro
                        • kurczakos77 Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 08.07.09, 21:20
                          witam wszystkich w sobotę też będę
                          dzisiejszego dnia chodząc po bloku zaniepokoiła mnie jeszcze jedna rzecz a
                          chodzi o drzwi wejściowe do mieszkań a dokładniej chodzi o tą okleinę na
                          drzwiach w niektórych zauważyłem wybrzuszenia w środkowej części, cześć drzwi
                          jest zrobiona dobrze cześć niestety do poprawki
                          popatrzcie uważnie na swoje drzwi
                          • roled Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 08.07.09, 23:30
                            Szanowni sąsiedzi,

myślę, że kwestia zalewanego garażu jest najbardziej istotna. Wodę
                            lejącą się do garażu wzdłuż przewodów kanalizacyjnych obserwowałem
                            już przy zimowych roztopach. Zwracałem uwage developerowi, ale jak
                            widzę nie przyniosło to efektów. Proszę pamiętać, ze zalewany garaż
                            nie bedzie nadawał się w praktyce do eksploatacji oraz będzie
                            wpływał na niszczenie konstrukcji budynku - wilgoć, pleśń, grzyb,
                            kruszenie się tynków i ścian. NIE MOŻNA TEGO ODPUŚCIĆ! Płacimy, więc
                            nikt tu nikomu łaski nie robi.

Co do Aster City to osobiście popieram, lepiej mieć wszystko w
                            jednym kablu. Korzystam z ich usług od paru lat i nie są może
                            najtańsi, ale jakościowo całkiem dobrzy. Również mniej problemu z
                            załatwianiem poszczególnych usług (tv, tel. inet) u kilku firm i
                            potem użeranie się z nimi wink.

Skrzynki pocztowe i domofony według mnie powinien jednak betonstal
                            zamontować (choć wiadomo, że będą sie przed tym bronić). Może warto
                            tu jakoś developera do tego "zachęcić"? w innym przypadku, będziemy
                            musieli to zrobić we własnym zakresie.

Propozycja spotkania w sobotę jest bardzo fajna. Może warto
                            wszystkich o tym poinformować mailem?

Z innych spraw dotyczących wszystkich dodałbym wstepne ustalenia w
                            sprawie:

1) Uruchomienia wspólnoty
                            2) Chętni do niewdzięcznej, ale bardzo ważnej roli zarządu
                            wspólnoty wink
                            3) Sposób administracji nieruchomością (sami lub zewnętrzny
                            administrator)

Jednocześnie ponieważ blisko połowa mieszkań nie jest jeszcze
                            sprzedana, zakładam że betonstal byłby przez czas jakiś stroną i
                            aktywnie uczestniczył w likwidowaniu wszelkich usterek (powinno im
                            zależeć ze względu na sprzedaż).

pzdr.
                            • zedd76 Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 08:21
                              Witam szanownych sąsiadów,

Spotkanie w sobotę jest dobrym pomysłem i stawię się na nie.

Popieram negocjacje z Aster City. Korzystam z ich usług jakiś czas i
                              poza ceną usług nie ma się do czego przyczepić.

Z niepokojem czytam o kwestiach zalewanych garaży. Czy developer
                              jest w stanie to naprawić? Czy kwestia zalewania została jakoś
                              rozwiązana w sąsiednim bloku F?

Pozdrawiam
                              • bijekoer Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 08:55
                                Kochani,
                                termin mi nie pasuje, ale spotkanie to świetny pomysł.
                                Ja również jestem za Aster (byle bez telefonu).
                                Jeśli komuś będzie się chciało, niech puści jakiegoś maila
                                podsumowującego po spotkaniu.
                                Z ostatnich obserwacji - majster z kierownikiem latali jak kot z
                                pęcherzem po garażu, w który chlupała woda.

Skoro miejsce postojowe jest integralną częścią mieszkania, to
                                rozumiem, że rzeczone miejsce również "odbieram", jak mieszkanie?

Polecam forum
                                forum.chotomow.pl/viewforum.php?f=37
                                można się ciekawych rzeczy dowiedzieć (szczególnie o parkowaniu,
                                klimat dyskusji - bezcenny)
                              • peterniebieski Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 09:04
                                Jeszcze jedno czy jesteście pewni że w garażach zbiera się naprawdę
                                aż tyle wody ? Z tego co wiem to garaże bynajmniej do niedawna były
                                okupowane przez robotników , materiały budowlane i sprzęt budowlany.
                                Myślę że gdyby w garażu pojawiło sie 60cm wody tak jak ktoś napisał
                                to niewiele by zostało z pozostawiaonych tam rzeczy. Ale oczywiście
                                nie mam pewności że tak nie jest. Widoczny ślad po wodzie na dzwiach
                                garażowych tłumaczyłem tym że prawdopodobnie są dość dobrze
                                spasowane i woda spływająca siłą rzeczy wiazdami do garaży
                                zatrzymuje sie na dzwiach po czym dopiero powoli przesiąka dalej i z
                                tąd ten ślad na dzwiach na około 60cm. To taka moja teoria ale jeśli
                                ktoś zadał sobie więcej trudu i sprawdził to bardziej dokłądnie np.
                                w środku garażu i tam również jest wyraźny ślad po wysokiej wodzie
                                to moja hipoteza upadasmile

Pozdrawiam
                                sąsiadsmile
                                • peterniebieski Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 09:26
                                  Wszelkie usterki ma obowiązek usunąc w całości na swój koszt
                                  Developer i nie ważne jak poważne są to usterki. To my jesteśmy na
                                  dużo silniejszej pozycji szczególnie teraz przed podpisaniem Aktów
                                  Notarialnych i odbiorów technicznych. Poprostu trzeba wiedzieć że są
                                  w całości zależni od nas-kupujących i od naszej determinacji i
                                  wspólnego działania, jeśli będziemy potrafili się dogadać mmiędzy
                                  sobą to Beton Stal naprawi wszystko i to bardzo szybko. Nie mam
                                  zamiaru odbierać mieszkania ( bloku ) jeśli będą widoczne usterki a
                                  już napewno tak poważne jak zalewane garaże. W tych czasach
                                  odbieranie mieszkania z tak poważnymi usterekami jest co najmniej
                                  nierozsądne, płacimy więc wymagajmy.
                                  Ale jeszcze raz: do tego będzie potrzeba wola i zainteresowanie tych
                                  35 rodzin które kupiły juz mieszkania. Gorąco zachęcamsmile
                                  Pozdrawaim
                                  sąsiad
                      • peterniebieski Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 08:48
                        Myślę że pomysł spotkania się właśnie teraz przed odbiorami jest jak
                        najbardziej trafiony. Wobec tego popieram Sobotnie spotkanie na
                        placu zabaw zlokalizowanym za budynkiem G, godzina 11.00 też myslę
                        że jest rozsądna. Jeśli dojdzie szczęśliwie do spotkania my napewno
                        się na nie stawimy. Aha zakupiliśmy parter w trzeciej klatcesmile Miło
                        będzie poznać przyszłych sąsiadówsmile
                        • szatos84 Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 10:09
                          No ja do końca nie jestem pewien czy dam radę w sobotę chociaż bardzo bym
                          chciał. Napewno te problemy o których piszecie trzeba zglosić, jestem jak
                          najbardziej za i służe swoim stawiennictwem.Kolego bijekoer bardzo prawdopodobne
                          moje mieszkanko jest na pierwszym piętrze od strony lasu, a piecyk gazowy
                          zdenerwoawał mnie strasznie, powiesili go na takiej wysokości że 3 letnie
                          dziecko mogło by podejść i pokręcić sobie zaworami, przynajmniej wynegocjowałem
                          że będzie na innej ścianie
                          Pzdr
                          • bijekoer Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 10:22
                            Koleżanko smile) moje eM jest w II klatce. Piecyk jest fatalny...ale
                            nic nie przebije znienawidzonych szafek z zaworami. Mam zamiar
                            zabudować go szafką, żeby nie straszył. Kierownik mówił, że zgodnie
                            z przepisami nie można ich przesuwać, ale jak widać...smile wszystko
                            się da.

szatos84 napisał:

> No ja do końca nie jestem pewien czy dam radę w sobotę chociaż
                            bardzo bym
                            > chciał. Napewno te problemy o których piszecie trzeba zglosić,
                            jestem jak
                            > najbardziej za i służe swoim stawiennictwem.Kolego bijekoer bardzo
                            prawdopodobn
                            > e
                            > moje mieszkanko jest na pierwszym piętrze od strony lasu, a piecyk
                            gazowy
                            > zdenerwoawał mnie strasznie, powiesili go na takiej wysokości że 3
                            letnie
                            > dziecko mogło by podejść i pokręcić sobie zaworami, przynajmniej
                            wynegocjowałem
                            > że będzie na innej ścianie
                            > Pzdr
                        • roled Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 14:10
                          Szanowni Sąsiedzi,

rozmawiałem w sprawie zalewania garażu z developerem i uzyskałem następujące
                          informacje:

1) Garaż został ostatnio zalany, gdyż nie było prądu i nie pracowały pompy
                          odwadniające

2) Jak się okazuje, garaże nie mają kanalizacji grawitacyjnej, tylko są
                          odwadniane mechanicznie (pompy). Na każdą połowę garażu są ponoć dwie pompy.
                          Niby wszystko ok, ale w przypadku częstych i intensywnych opadów oraz (odpukać)
                          braku prądu będzie to skutkowało zalewaniem garaży. Również częsta praca pomp
                          wpłynie w jakimś stopniu na koszty eksploatacji (+ konserwacja urządzeń). Nie
                          będą to raczej duże specjalnie ogromne koszty, ale trzeba o tym pamiętać.

3) Problemy budynku F z przeciekającym garażem i zamokniętymi tynkami na patio
                          są ponoć związane z brakiem izolacji patia, co w budynku G ponoć zostało
                          wykonane i garaż jest szczelny. Również ponoć nie występują już żadne przecieki
                          wzdłuż pionów kanalizacyjnych.

4) Garaż jest odbierany przez wspólnotę, a nie przez indywidualnych właścicieli
                          mieszkań.

Reasumując, trzeba tej sprawy BARDZO DOKŁADNIE przypilnować i absolutnie nie
                          zgadzać się na odebranie budynku przez wspólnotę, jeżeli odwodnienie garażu i
                          patio nie będzie funkcjonować w 100% bez zarzutu.

Fajnie by było żeby ktoś mógł sprawdzić jak wygląda sytuacja w trakcie
                          padającego deszczu w garażu. Również w trakcie sobotniego spotkania warto by
                          było się przejść i zobaczyć jak to wygląda (często stojąca woda pozostawia
                          bardzo wyraźne ślady).

Jest to o tyle istotna kwestia, gdyż osobiście mam doświadczenia z
                          przeciekającym garażem i tu gdzie mieszkam developerowi zajęło jakieś 5 lat
                          zanim uporał się (i tez nie do końca) z wszystkimi przeciekami.

pzdr.
                  • wielkijaco Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 09.07.09, 22:51
                    Witam Sąsiedzi 17G
                    Popieram pomysł zebrania,postaram się stawić.

Jeśli chodzi o internet/kablówkę Aster to obecnie na infolini można się dowiedzie że od marca 2009 oferują dla mieszkańców Leśnej 17:
                    - net za 39 zł(łącze 8 Mb/s, umowa na 2 lata)
                    - kablówkę Pakiet BasicPLUS cena i umowa analogiczna jak łacza.
                    W porównaniu z innymi operatorami internetowymi to przepaść cenowa i jakościowa mam nadzieję.
                    Jeśli jest ktoś w stanie wynegocjować niższa cenę(z tak dużą firmą)
                    popieram.
                    Powątpiewam bardzo ażeby wszyscy zgodzili się na umowę z ASTER...

W sprawie odbioru mieszkań, tutaj widzę pole do organizacji.
                    Można znaleźć jakiegoś fachowca (np. www.odbiorymieszkan.pl),
                    który dokona pomiarów, sprawdzi solidność wykonania, sporządzi opis(i będzie posiadał uprawnienia w tym zakresie ).
                    Pozdrawiamy Przeszłych Sąsiadów

• magdabs Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 29.11.09, 14:12
              Witam Pani Katarzyno! Nawet Pani nie wie z jaką satysfakcją przeczytałam Pani wpisy smile Zachodzę w głowę jak to się stało, że dopuściła Pani, aby dobry przyjaciel zakupił u mnie mieszkanie. Przecież w innym wątku wylała Pani na mnie wiadro pomyj i zarzekała się, że nigdy przenigdy niczego u mnie nie zakupi. A tu taka niespodzianka! Poleciła Pani moje usługi dobremu przyjacielowi! Pani hipokryzja osiągnęła rozmiar Mount Everest'u!
              Pozdrawiam.
              • magdabs Re: Nowe mieszkania na Leśnej 17 - Betonstal 29.11.09, 15:03
                P.S. Miód na moje serce Pani Katarzyno smile :

to.ja.kas napisała:

> Cieszę się Vreel, że jesteś zadowolona. W F na parterze kupił
                > mieszkanie mój dobry przyjaciel. Będę do Waszego bloku wpadać smile

to.ja.kas napisała:

> Staram sie w oczy nie rzucać smile Jak bede urządzac przyjacielowi
                > mieszkanie pewnie bede tam czesto bywac smile Czyli za jakies 2
                > tygodnie do miesiąca
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka