Dodaj do ulubionych

LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY.

04.09.08, 10:41
Witajcie sąsiedzi bliżsi i dalsi. Niebawem długo oczekiwany odbiór
mieszkań przy Leśnej 17 F, zapewne dla wielu pierwszy odbiór w
życiu.
Mam prośbę do wszystkich doświadczonych: powiedzcie proszę na co
zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania? Co pomierzyć, co sprawdzić,
na co się nie zgadzać?
Obserwuj wątek
    • tniewoli Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 20.10.08, 14:07
      Warto sprawdzić liczbę metrów, czy są gniazdka, włączniki świateł, jak się
      otwierają okna itp. Po podłączeniu prądu będzie można sprawdzić jakość
      instalacji (czy działają gniazdka itp). Po podłączeniu wody będzie można
      sprawdzić piec. Jak ktoś ma jeszcze inne propozycje to piszcie.

PS Kiedy odbieracie mieszkanie? My w ten czwartek.
        • vreel Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 21.10.08, 12:01
          Witam,
          my też odbieranmy w ten czwartek, czyli jutro o 9:00 rano smile Zbiórka
          pod biurem inżynierów. W zasadzie dobrze że o tym piszemy, ponieważ
          nie do wszystkich dotarł mail - patrz: do mnie nie dotarł. Może inni
          też nie wiedzą, że na jutro jest planowany odbiór.
          Ponadto Pani Magda z Betonstalu była dla mnie ostatnio koncertowo
          niemiła, gdy próbowałam się o cokolwiek dowiedzieć. Widać wystarczy
          sprzedać, a potem można zapomnieć... Było mi naprawdę strasznie
          przykro Pani Magdo.
          Sąsiedzi, do zobaczenia na Leśnej smile
          • tniewoli Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 21.10.08, 16:13
            Sprawdzałem dwa razy i za każdym wychodziło mi, że jutro jest środa. Jeśli
            odbierasz jutro to pewnie się nie spotkamy, a jeśli w czwartek to będzie moja
            żona i może będę ja smile

Z tego co wiem, to Pani Magda jest chora więc rozdrażnienie w takiej sytuacji
            jest dosyć częste. Ja szczęśliwie nie mogę narzekać na kontakty z B-S.
          • magdabs Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 25.10.08, 14:29
            Szanowna Pani Agnieszko
            Pani wpis na temat mojego "koncertowego" zachowania wobec Pani jest wysoce niestosowny. Zadzwoniła Pani do mnie wiedząc, że jestem na zwolnieniu lekarskim i nie wiem co się dzieje w Jabłonnie. Proszę nie wypisywać na forach krzywdzących dla mnie opinii, jakobym sprzedawała i zapominała o swoich klientach, ponieważ tak nie jest. Wszystkich klientów darzę szacunkiem i staram się zawsze należycie obsłużyć. Najlepszym tego przykładem jest Pani ojciec, który właśnie dokonał u mnie kolejnego zakupu, tym razem w budynku "G". Może na to nie wygląda, ale zapewniam Panią, że jestem człowiekiem, a nie cyborgiem i zdarza mi się chorować. Zdecydowanie nie tryskam wtedy humorem. Jeśli Pani było przykro, to jak ja mam się czuć wiedząc, że zaraz po tym jak życzyła mi Pani szybkiego powrotu do zdrowia, zasiadła przed komputerem i wysmarowała na forum taką opinię na mój temat ?

Przy okazji pozdrawiam Pana "tniewoli", który wraz z szanowną małżonką zakupił u mnie mieszkanie już po raz drugi i - jak mniemam - jest zadowolony z obsługi smile

• to.ja.kas Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 28.10.08, 12:13
              Szanowna Magdabs, jestem POWALONA Pani postem i gwarantuje Pani, że
              nie kupiłabym u Pani mieszkania nawet za pół ceny. A dlaczego?
              Dlatego, że obawiałabym sie iz potem w internecie będą krązyc
              informacje kto , gdzie i w jakiej ilosci kupił nieruchomości.

Kiedys na forum Legionowo dyskutowałam z człowiekiem który okazał
              sie pracownikiem ZTMu z którym rozmawiłam telefonicznie próbujac
              załatwic autobus na przystanku Przylesie. Kiedy zaczał zdradzac
              szczególy naszych rozmów telefonicznych na forum (zreszta kazde z
              nas miało inna opinie na temat tych rozmów)gdzie on wystepował w
              roli pracownika ZTMu najzwyczajniej w swiecie zadzwoniłam do
              dyrektora tej szacownej instytucji i zostałam przeproszona a pan
              pracownik dostał bure i zniknął z forum.

Ja proponuje takie sprawy załatwiac via mail bo rozpowszechnianie
              pewnych informacji jest naprawde w bardzo złym guscie i zle swiadczy
              i o Pani jako pracowniku i o samej firmie ....prosze napisac o swoim
              stanie majatkowym a nie o stanie majatkowym osób które piszą na tym
              forum.

Pozdrawiam.
              • roled @to.ja.kas 29.10.08, 03:05
                padło jakieś nazwisko? nie padło. padły konkretne dane adresowe? nie
                padły. padły kwoty? nie padły. więc w czym jest problem? Może
                problem jest w tym, że to.ja.kas nie stać na mieszkanie i nie będzie
                zapewne stać w bliższej i dalszej przyszłości, więc zionie
                zawiścią.... bardzo przykre i jakże typowo polskie...

pozdrawiam gorąco sąsiadów z Leśnej smile
                • to.ja.kas Re: @to.ja.kas 29.10.08, 09:28
                  Mieszkam na Leśnej wiec spokojnie jesli idzie o mój stan majątkowy
                  nie czuje ani potrzeby pisania jak mi zle ani nie widzę koniecznosci
                  opowiadania jak dużo mam.
                  Także nie martw się o mnie, możesz być spokojny.
                  I licz sie proszę ze słowami sąsiedzie z Leśnej.
                  • roled Re: @to.ja.kas 29.10.08, 15:21
                    Ale nadal nie dowiedziałem się z czym masz problem. A problem
                    najwyraźniej masz... A co do słów, to dostosowuję je do poziomu
                    frustracji obiorcy smile
                    • to.ja.kas Re: @to.ja.kas 29.10.08, 15:36
                      Nie jestem sfrustrowana. Uważam za wysoce nieprofesjonalne gdy
                      pracownik firmy załatwia swoje problemy z klientami na forum
                      publicznym zamiast osobiście, podajac przy okazji informacje o
                      innych uzytkownikach forum.
                      Jeśli tego nie rozumiesz to bardzo mi przykro, ale w mojej firmie i
                      mysle, ze w każdej szanującej się nie popracowałbys długo.

I prosze o liczenie się ze słowami...inaczej będe zwyczajnie na
                      świecie ciąć.

dziękuję.

PS. Pani Magdo jeśli to Pani to naprawde myślę, że trzeba wiedzieć
                      kiedy skończyć, jeśli to Pani znajomy to nie robi on Pani przysługi
                      a jesli to samozwańczy adwokat to niestety też wyrządza pani
                      niedźwiedzią przysługę.

Proszę pamiętać, że to forum czytają równiez potencjalni Klienci BS
                      • dedde25 Re: @to.ja.kas 30.10.08, 10:24
                        od kilku dni czytam to forum i widze ze to.ja.kas masz WIELKI PROBLEM, napisalas
                        ze to forum i wszyscy to czytaja i nie wypada wypowiadac sie na czyjs temat a
                        przecierz sama napisalas jak to p.M z BS miala humor, czyli ja publicznie na
                        forum ogadalas, a za moment jak dostalas riposte to jestes oburzona ze BS pisze
                        kto co i ile ma i ze na forum nie powinno to pasc, a najgorsze jest to ze to
                        nawet nie bylo o Tobie. I na koniec jeszcze straszysz, heh ja tez bede mieszkal
                        na Lesnej i mam nadzieje ze duzo takich sasiadow jak to.ja.kas nie ma. Pozdrawiam
                        • roled @dedde25 30.10.08, 13:19
                          witaj sąsiedzie przyszły smile

Niestety w każdej społeczności, znajdą się jednostki, którym się
                          zawsze coć niepodoba. Szczególnie, jak innym się coś uda, trzeba coś
                          zrobić razem dla wspólnego dobra, etc. itd. Ot taka polska
                          małostkowość i zawiść - z niektórych to strasznie wyłazi. Nie należy
                          się tym za bardzo przejmować. Normalnych ludzi jednak jest
                          większość smile. A że to.ja.kas się dość mocno uzewnętrznia na innych
                          forach, to mogę zrozumieć, że kobieta dość mocno sfrustrowana jest,
                          to i stąd taka agresja smile

pozdrawiam serdecznie.
                        • to.ja.kas Re: @to.ja.kas 31.10.08, 12:22
                          Dede czytaj ze zrozumieniem, pisałam, ze nieprofesjonalnym jest by
                          pracownicy firm załatwiali swoje sprawy z klientami na forum
                          publicznym. Ty możesz sie tu z innymi "pozabijać" póki nie złamiesz
                          netykiety nikt palcem nie kiwnie smile

Roled gdzie piszę i ile i na jakich forach to moja sprawa. Nie wiem
                          skąd Ty wiesz o mojej frustracji, ale coś Ci powiem w zaufaniu
                          chłopie (?)...marny z Ciebie psycholog smile)))

Bez odzewu.
                          • dedde25 Re: @to.ja.kas 31.10.08, 15:02
                            czytam ze zrozumieniem ale Twojego oburzenia nie jestem w stanie zrouzmiec, bo
                            skoro boli Cie co napisala p. M z BS to tak samo ją zabolało to co Ty napisalas
                            pierwsza. To co napisalas na forum na jej temat moglas jej powiedziec osobiscie
                            i nie bylo by sprawy. A tak jak mowilem nie padlo nic na czyjs temat co by moglo
                            kogos urazic. Skoro zarzucasz mi ze czytam ze nie zrozumieniem to wytlumacz mi
                            co zanczy wg Ciebie cyt:nieprofesjonalnym jest by
                            > pracownicy firm załatwiali swoje sprawy z klientami na forum
                            > publicznym. Co wg. Ciebie zalatwila p. M z BS na forum, czy padla choc jedno
                            slowo ktorego nie powinno byc? Mysle ze nie... takze ja nie rozumiem Ciebie i
                            Twojego oburzenia. Pozdrawiam
                            • ygloo Re: @to.ja.kas 01.11.08, 20:04
                              Panowie i Panie,

przywouje do porządku!!
                              To nie miejsce na osobiste wycieczki względem siebie ...

PS. Dede, albo coś zostao wycięte (ale i tak bym to widzial) albo
                              nie do końca temat przeczytales, bo to nie kas mowila o humorach
                              Pani z BS ....
                              • monkdetektyw Re: @to.ja.kas 05.11.08, 14:56
                                cześć wszystkim sąsiadom
                                u mnie odbiór mieszkania przebiegł w miare sprawnie, było troche usterek min. nierównosci tynku ale ogólnie nie jest tak źle, jeśli chodzi o współprace z deweloperem i panią z biura to bez zarzutu, od samego początku do tej chwili pozytywnie, natomiast pani to.ja.kas powinna wziąc coś na wstrzymanie, zgadzam się z dedde25; nie chciałbym pani za sąsiadkę
                                pozdro
                                ps. wiek ktoś może czy jest planowany chodnik na ulicy wyjazdowej z osiedla ?
                                • tniewoli Re: @to.ja.kas 05.11.08, 16:48
                                  Chodnik będzie pewnie w tym samym czasie co wyrównanie ulicy (ma być zmieniony
                                  bieg, tak aby dojeżdżało się do ul. Przylesie pod kątem prostym).

• 1.joa Re: @to.ja.kas 06.11.08, 12:05
                                    Ja proszę by nowi Sąsiedzi zanim stwierdzą obok kogo chcą mieszkać
                                    zastanowili się czy to my mamy ochotę mieszkać obok nich.
                                    I na początku wnoszę o roztropność. Wy Drodzy Nowi Sąsiedzi nie
                                    wykazaliście się jeszcze niczym prócz pyskówek i personalnych
                                    wycieczek. Tojakas i kilka innych osób które piszą tu na forum
                                    zdążyło wykazać się inicjatywą i chęcią działania dla dobra całego
                                    osiedla. I nie były to tylko mądrości głoszone przez net ale
                                    faktyczne poświęcenie swojego czasu, uwagi i energii niekoniecznie
                                    dla własnego tylko interesu.

A na temat tego co zrobiła Pani Magda mogę napisać tylko tyle, że
                                    nie chciałabym czytać o sobie i swoim stanie posiadania w
                                    internecie, nawet jeżeli wszelkie dane osobowe pozostałyby tajemnicą
                                    piszącego. Tak się składa, że my się tu znamy Pani Magdo i Drodzy
                                    Przyszli Sąsiedzi.

Joanna
                                    • tniewoli @1.joa 06.11.08, 12:39
                                      Na szczęście, to czy chcemy kogo kogoś mieszkać, czy nie nie ma znaczenia.
                                      Raczej jesteśmy na siebie skazani, czy tego chcemy czy nie. Zasługi
                                      poszczególnych osób dla mieszkańców nie mają znaczenia w tej dyskusji.

Właśnie dlatego że się znamy, należy bardzo ostrożnie wypowiadać się na forum.
                                      Panią Magdę znają wszyscy mieszkańcy z bloków E, F i G, a zapewne również dużo
                                      osób z bloków A, B, C i D, dlatego uważam że miała pełne prawo bronić się w ten
                                      sposób. Tak na prawdę to obie Panie powinny załatwić to między sobą, a nie na
                                      forum ogólnym (może już to zrobiły, bo jakoś w tym wątku się już nie udzielają?).
                                      • 1.joa Re: @1.joa 06.11.08, 13:21
                                        Uważam, że nie masz racji pisząc iż nie mamy wpływu koło kogo
                                        mieszkamy. Możemy zadecydować o tym na etapie wyboru miejsca do
                                        zamieszkania, i nie wprowadzać się tam gdzie sąsiedztwo nam niemiłe.
                                        Mieszkam na Leśnej dwa lata i na dzień dobry nie kręciłam nosem, że
                                        ten nie nadaje się na sąsiada a tamta to i owszem. Jeśli nowym
                                        Sąsiadom niemiłe jest towarzystwo jakie mieszka na Leśnej to nie
                                        powinni sie wprowadzać i o ile dobrze widzę to nasi Nowi Drodzy
                                        Sąsiedzi pierwsi wnosili uwagi i wyrażali obawy co do swojego
                                        przyszłego sąsiedztwa.
                                        Jako mieszkanka Leśnej i osoba znająca Kaśkę mogę ich uspokoić, że
                                        sąsiedztwo na Leśnej jak do tej pory nie budziło żadnych zastrzeżeń.
                                        Zobaczymy co dalej.

Masz rację, że w tym watku nie mają znaczenia zasługi, bo nie o
                                        zasługach jest wątek.
                                        Ale ja wychodzę z konserwatywnego założenia, że zanim weźmiemy sie
                                        do oceniania innych to najpierw sami udowodnimy swoją wartość. Kilku
                                        Nowych Sąsiadów juz udowodniło, że umie oceniać i głośno wyrażać
                                        krytykę na temat innych osób. Ja chętnie przywitam ich w gronie
                                        Sąsiadów i wyrażam nadzieję, że powitamy ich równiez w gronie osób
                                        którym chce się coś więcej niż tylko narzekać i oceniać innych.
                                        Pożyjemy zobaczymy.

Joanna
                                        • to.ja.kas Daj spokój Aśka 06.11.08, 13:46
                                          Kto chciał zrozumiał, kto nie chce nie zrozumie.

Dalej stoję na stanowisku, że jeżeli kupię różowe majtki w rozmiarze
                                          XL, a moja mama kupi majtki zielone sztuk dwie to pani sklepowa nie
                                          ma prawa do udzielania informacji o moich zakupach na forum
                                          publicznym. I tylko tyle. Ale jeśli napisze o pani sklepowej w kilku
                                          ostrych słowach to jak najbardziej pani sklepowa będzie mogła
                                          napisac, ze jej przykro i że źle odczytałam jej zachowanie względem
                                          siebie.

POzdrawiam i do zobaczenia na Leśnej.
                                          • tniewoli Re: Daj spokój Aśka 06.11.08, 14:25
                                            @to.ja.kas Zrozumiałem, po prostu uważam, że nie masz racji.

@1.joa na tym etapie jak to nazwałaś wszyscy już zapłacili za mieszkanie i/lub
                                            mają kredyty itp. więc o szybkiej zmianie miejsca nie ma co marzyć. Mieszkania
                                            obecnie nie opłaca się sprzedawać.
                                            • to.ja.kas Re: Daj spokój Aśka 06.11.08, 14:36
                                              Tniewoli ja nie zgadzam się z Tobą i mimo wszystko iz masz zdanie
                                              rózne od mojego nie zmienia to faktu iz nie widzę przeszkód byś
                                              został moim sasiadem po raz kolejny smile)))

Co do Twojej wypowiedzi do Aśki...myślę, że nie chodziło jej o to by
                                              niezadowoleni psrzedali mieszkanie po niekorzystnej dla siebie
                                              cenie. O ile ja znam (a znam) to chodziło jej raczej o to, ze
                                              jeszcze nie zostali sąsiadami i mieszkańcami Lesnej a na dzien
                                              dobry "dyskwalifikują" tych którzy tu mieszkają od dłuższego czasu.

Jako, że ja zostane przy swoim zdaniu , Ty Tniewoli przy swoim a
                                              część "czytaczy" i niektórzy "pisacze" forumowi równiez podzielą się
                                              na dwa fronty i pewnie nikt nikogo nie przekona proponują zamknąć tą
                                              jałową dyskusję. Ja niestety dla niektórych pozostane mieszkanką
                                              Lesnej czy się to nowym sasiadom podoba czy nie i nie sadze by
                                              ktokolwiek pomimo tego iz ja zamieszkuje ta piekna okolice zechciał
                                              sprzedac mieszkanie nawet po korzystnych cenach i na
                                              preferencyjnych warunkach tongue_outPP

Pozdrawiam smile
              • magdabs Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 06.11.08, 19:29
                Witam
                Jestem nieco zdziwiona tak burzliwą wiwisekcją jaką przeprowadziła na mnie pani to.ja.kas. Odniosłam wrażenie, że usatysfakcjonuje panią jedynie sytuacja, w której zadzwoni pani do mojego szefa aby dał mi burę i zakazał obecności na forum - tak jak to było w przypadku nieszczęsnego pracownika ZTM. Numer telefonu znajdzie pani na stronie internetowej. Może pani również osobiście udać się do biura; budynek obok.
                Szczerze mówiąc zupełnie nie wiem jak się ustosunkować do pani wypowiedzi. Każdy kto zabrał głos w tym wątku ma nade mną przewagę ponieważ jest anonimowy. Sądzi pani, że taka sytuacja odbiera mi prawo do riposty ? Uczyniła pani ze wzmianki o zakupie dwóch lokali przez anonimowego "wacka-placka" sprawę niemal wagi państwowej. Poświęconą energię mogłaby pani wykorzystać np. na wędkowanie z panią 1.joa - relaksujące zajęcie wink
                Nie kupiłaby pani u mnie mieszkania nawet za pół ceny. Cóż ... Jeśli zmieni pani zdanie to serdecznie zapraszam. Mam w ofercie bardzo ładne lokale w atrakcyjnych cenach.
                Pozdrawiam panią i pozostałych uczestników dyskusji, którą - mam nadzieję - na tym zakończymy.
                • to.ja.kas Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 06.11.08, 21:56
                  Na temat Pani nie napisałam nic, na temat Pani nieprofesjonalnego
                  zachowania i owszem. To Pani pozwala sobie na "sprzedawanie"
                  informacji o swoich klientach i mieszkańcach Leśnej. Gdybym chciała
                  zadzwonic do Pani szefa dawno bym juz to zrobiła, wiec niech nie
                  wpada Pani w histerię Pani Magdo. Za życzenia dobrych połowów
                  dziękuję i ja i Joanna ...przyda się aczkolwiek sezon na połowy
                  letnie się zakończył a na zimowy trzeba jeszcze poczekać. Ma Pani
                  dużą wiedzę na temat życia i pasji mieszkańców Leśnej. Gratuluję smile
                  Jak widać nie tylko Pani jest anonimowa. smile))

Za ofertę na mieszkanie dziękuję. Jeśli będe chciała kupić kolejne
                  (a planuję zakup) skorzystam z oferty dewelopera który wszelkie
                  informacje o transakcji handlowej jaką dokonam zachowa dla siebie i
                  potraktuje jak tajemnicę handlową. Mało tego jeśli będzie miał do
                  mnie jakiekolwiek zastrzezenia jako sprzedawca to porozumiewał się
                  ze mną będzie osobiście a nie za pośrednictwem forum. Ofertę na
                  mieszkania znam. Pani szef mi ją przedstawiał. Ale jak mówiłam nie
                  skorzystam.
                  • magdabs Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 07.11.08, 12:00
                    Rozbraja mnie pani, pani Katarzyno smile Przyznała pani, że nigdy nie korzystała z moich usług, a mimo to od kilku dni rozpisuje się pani na temat mojego rzekomego braku profesjonalizmu. Niesamowite! Chyba kiedyś musiałam panią nieopatrznie potrącić podczas zakupów w osiedlowym sklepie wink
                    Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
                    • vreel Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 14.11.08, 10:06
                      O rany rany i co się porobiło. Chyba muszę się rzeczywiście nauczyc,
                      żeby swoje rozżalenie czyimś zachowaniem wyjaśniać z tym kimś
                      prywatnie. Kas, przepraszam że przeze mnie miałaś takie
                      nieprzyjemnosci na forum. Pani Magdo, też przepraszam, że napisałam
                      o naszej rozmowie na forum. Ale cóż, to że było mi przykro to fakt i
                      tego nie odwołam, bo ja zawsze podchodzę do wszystkich z sympatią.
                      Pani zaś nie wysłała do mnie infomacji o tym, że jest Pani na
                      zwolenieniu i nie wskazała Pani kontaktu do osoby, która może Panią
                      zastąpić. A jak bym nie zadzwoniła do Pani, to bym nie widziała, że
                      odbieram mieszkanie.
                      • vreel Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 14.11.08, 10:21
                        Acha co do ujawniania informacji, to popieram Kas. Nie powinno się
                        umieszcać informacji kto, co i w jakiej ilości kupił, na forum. Tym
                        bardziej informacji nieprawdziwych lub dwuznacznych.
                        Pani Magdo, swoje mieszkanie KUPIŁAM JA, JA SAMA, i ja sama je sobie
                        spłacam. Mój Ojciec rzeczywiście kupił mieszkanie u Państwa, ale z
                        tego co wiem, to jedno, a nie dwa. Jestem na tym punkcie wrażliwa,
                        bo to niemała suma którą sama spłacam.
                        Ale koniec prywatnych spraw. Ja życzę wszystkim przyjemnego
                        mieszkania smile
            • ojciecvreel Re: LEŚNA 17 F - Odbiór mieszkań. PORADY. 15.11.08, 12:18
              Witam Pani Magdo,
              rzeczywiście nie narzekam - współpraca z Panią układa się bardzo dobrze.
              Ale tym razem zaskoczyła mnie Pani in minus. Ja też jestem handlowcem i nie
              wyobrażam sobie żeby komukolwiek powiedzieć kto, co i ile u mnie kupił a już tym
              bardziej na publicznym forum. Dobrze, że nie podała Pani nazwiska i adresu choć
              i tak można na podstawie tych danych zidentyfikować klienta a przecież jakaś
              tajemnica handlowa Panią obowiązuje.
              Z życzeniami dalszej dobrej i owocnej współpracy
              pozdrawiam serdecznie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka