Dodaj do ulubionych

nowe mieszkania na ul. aluzyjnej Yuniversal

IP: *.dynamic.chello.pl 30.10.13, 19:10
Witam,

jestem zainteresowana kupnem mieszkania na Tarchominie, ostatnio moją uwagę zwróciła oferta mieszkań sprzedawanych przez Yuniversal Podlaski na ul. Aluzyjnej. Chciałam zapytać czy ktoś się może orientuje, kto jest tam administratorem oraz ile kosztuje czynsz od m2? Dodatkowo jakie są zalety albo wady mieszkania w tej części Tarchomina? Słyszałam, że część osób skarży się na nieprzyjemne zapachy z Czajki, czy to prawda?
Obserwuj wątek
    • tarantula01 Re: nowe mieszkania na ul. aluzyjnej Yuniversal 03.11.13, 19:34
      Na pytania o administratora i zaliczki na utrzymanie nieruchomości wspólnej odpowie Ci na pewno deweloper, gdy do niego zadzwonisz i o to zapytasz.

Zaleta: blisko Wisła i lasy Choszczówki oraz szybki wyjazd na Gdańsk (630 -> 85 -> 62 -> S7), jak kogoś ten wyjazd interesuje.

Wada: skoro mieszka się przy granicy z Jabłonną, to do większości miejsc w Warszawie jest po prostu daleko.

Czajka od czasu do czasu daje znać o sobie, choć nie tak często jak przed modernizacją.
      • Gość: zainteresowana Re: nowe mieszkania na ul. aluzyjnej Yuniversal IP: *.dynamic.chello.pl 03.11.13, 21:11
        Bardzo dziękuję za pierwszą rzeczową odpowiedź. Skontaktowałam się już z deweloperem i uzyskałam informacje, jednakże chciałam uzyskać opinie innych o tym jak się tam mieszka. A tu proszę, największym problemem okazało się, że ul. Aluzyjna to nie Tarchomin. Czy to jest naprawdę aż tak ważne, że ta ulica nie jest już tarchominem? Naprawdę, wystarczyłoby, że jedna osoba by zwyczajnie napisała, że się pomyliłam... Wyluzujcie ludzie, urażonych przepraszam.
    • yuniversaldevelopment Re: nowe mieszkania na ul. aluzyjnej Yuniversal 02.03.19, 14:15
      Szanowni Państwo,
      Spółka Yuniversal Development sp. z o.o. chciałaby odpowiedzieć na Państwa zarzuty dotyczące opóźnienia w realizacji Inwestycji przy ul. Aluzyjnej 17 w Warszawie.
      W trakcie realizacji przedmiotowej Inwestycji powstały nowe okoliczności które spowodowały utratę płynności finansowej przez Generalnego Wykonawcę czego skutkiem było ogłoszenie upadłości.
      W następstwie czego doszło do opóźnienia w realizacji inwestycji. Wskazujemy, że zaawansowanie prac na datę ogłoszenia upadłości wskazywało, że gdyby nie problemy finansowe i upadłość Generalnego Wykonawcy nie byłoby opóźnień w realizacji budowy. Informujemy, że po ogłoszeniu upadłości Generalnego Wykonawcy, Spółka w pierwszej kolejności podjęła intensywne starania w celu znalezienia innego podmiotu jako generalnego wykonawcy. Z uwagi na sytuację rynkową, w szczególności w branży budowlanej nie było możliwe znalezienie podmiotu który by podjął się realizacji inwestycji w rozsądnym i satysfakcjonującym Spółkę terminie. Pomimo takiej sytuacji Yuniversal Development sp. z o.o. przy pomocy Spółki matki – Yuniversal Podlaski sp. z o.o. dokończył realizację przedmiotowej inwestycji oraz rzetelnie rozliczył się ze wszystkimi podwykonawcami którzy pracowali na zlecenie Generalnego Wykonawcy – Pribo sp. z o.o.
      Jednocześnie informujemy, że od stycznia bieżącego roku Spółka zawiera już umowy ostateczne sprzedaży – akty przeniesienia własności z Nabywcami lokali mieszkalnych i usługowych przedmiotowej inwestycji.
      Naszą podstawą przy wyborze generalnego wykonawcy zawsze było doświadczenie, fachowość i terminowość w oddawaniu kolejnych etapów realizowanej inwestycji budowlanej. Spółka przed przystąpieniem do robót budowlanych przy ulicy Aluzyjnej 17 w Warszawie i wyborem Generalnego Wykonawcy prowadziła negocjacje z wieloma podmiotami specjalizującymi się w realizacji inwestycji -budynków mieszkalnych. "PRIBO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Remontów i Budownictwa Ogólnego" ostatecznie wybrane przez Spółkę, był podmiotem z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej i w dacie zawarcia z nim umowy, jego sytuacja nie wskazywała na jakiekolwiek niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej. W tej sytuacji Spółce Yuniversal Development nie można zarzucić winy wyborze. Podkreślamy, że opóźnienie w realizacji przez Yuniversal Development inwestycji jest pierwszym przypadkiem takiej sytuacji w wieloletniej działalności Spółki na rynku budowlanym i deweloperskim.
      Spółka zauważa, że nie jest jej znany przypadek by w sytuacji gdy Generalny Wykonawca ogłasza upadłość, nie doszłoby do opóźnienia w realizacji inwestycji. Jest to fakt powszechnie znany z sytuacji które wydarzyły się w przeszłości na rynku deweloperskim. Jednocześnie tytułem przykładu podajemy, że w 2018 roku nastąpił wzrost upadłości o 10 % w stosunku do 2017 roku , a w województwie Podlaskim (Suwałki) wzrost 76% w stosunku do 2017 roku. Powyższe uzmysławia, że sytuacja związana z upadłości Generalnego Wykonawcy wbrew niektórym sugestiom na forum nie wydaje się niczym nadzwyczajnym.
      Pozostajemy z poważaniem i w ufności, że przedstawiane przez nas informacje, pozwolą Państwu obiektywnie ocenić zaistniałą sytuację.

Yuniversal Development sp. z o.o.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka