Dodaj do ulubionych

Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny

IP: *.dynamic-ww-10.vectranet.pl 12.10.16, 20:14
Kiedy w końcu sygnalizacja świetlna zacznie działać ?
Teraz te skrzyżowanie to tragedia , wieczorem deszcz, ciemno.
Dzisiaj jeszcze wypadek.
Obserwuj wątek
  • Gość: ed Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.static.ip.netia.com.pl 13.10.16, 10:21
   to nie jest kwestia czy na skrzyżowaniu są światła czy ich nie ma, albo kiedy będa bo słupy już stoją... to takie ludzkie zrzędzenie, postawili światła które jeszcze nie działają to larum kiedy będą świecić. Czy jak jest skrzyżowanie bez świateł to ludzie już nie umieją się poruszac? To co, może na każdym skrzyżowaniu zrobić sygnalizację??
   Otóż o to chodzi by zachować ostrożność a nie iść w ciemno jak krowa i nie patrzeć czy coś jedzie czy nie... Był wypadek fakt a napisałeś dlaczego? Kto nie ustąpił? pieszy czy kierowca autobusu? Ktoś nie zachował ostrożności. Trzeba uważać na każdym skrzyżowaniu, każdy użytkownik musi bo jak nie to ponosi ryzyko... A mówię Ci, że jak będą światła to też będą wypadki bo ludzie na czerwonym świetle będą gnać na autobus bo ucieknie bo następny za ileś tam minut...
   • Gość: migo Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.rev.snt.net.pl 13.10.16, 10:47
    Rozwalają mnie takie mądrości...Potrącenie miało miejsce na przejściu dla pieszych, także temat "kto komu nie ustąpił" jest prosty. Wczoraj miałem podobną sytuację przy Światowida/Stefanika: cztery osoby (w tym ja) przechodzą przez przejście, z jednej strony zatrzymuje się samochód, to samo z drugiej strony na lewoskręcie, natomiast autobus 509 na sąsiednim pasie nawet nie zwolnił. To ja mam myśleć za idiotę w autobusie? Nie tylko pieszy powinien mieć wyobraźnię, kierowca również. Jeśli kierowca nie widzi znaków, migających świateł i zatrzymanego samochodu na sąsiednim pasie, to chyba jest coś z nim nie tak. Niestety, ale wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim to prawdziwa plaga i mówię to z pozycji kierowcy.
    • Gość: Zygi Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.static.ip.netia.com.pl 13.10.16, 12:25
     Dokładnie takie mądrości zachowaj dla Siebie.
     Czerwone światło to czerwone. Sygnalizacja świetlna to zwiększenie bezpieczeństwa szczególnie pieszych.
     A jak ktoś wchodzi na czerwonym to już jego sprawa. Ok niech będzie winna kierowcy i co ?...
     A pieszy może być sparaliżowany do końca życia itp. i co z tego , że miał pierszeństwo ?
     A może na czerwonym by nie wszedł.
      • Gość: migo Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.rev.snt.net.pl 13.10.16, 13:45
       Co do myślenia - pełna zgoda, dzięki temu po wczorajszej przygodzie z 509 jestem cały. Zasady są proste i działają w obie strony - jasne niekoniecznie dla wszystkich (dla kierowcy 509 na pewno nie). Nie mówimy tu o sytuacjach ekstremalnych jak wtargnięcie czy wjechanie na czerwonym świetle, choć takie sytuacje mogą się zdarzyć. Co by nie mówił, sygnalizacja zwiększa bezpieczeństwo w sytuacjach średniostatystycznych, czyli zwykłe przejście przez pasy.
  • Gość: gość Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.16, 19:14
   Od momentu otwarcia skrzyżowania minęło 1,5 msc a tu nic się nie zmieniło.
   Zresztą prace na całej budowie znacznie wyhamowały, wręcz stanęły.
   Czyżby firma realizująca inwestycję bankrutowała?

   Skrzyżowanie to nadal plac budowy. Ciekawe, że Galas dopuścił do użytkowania.
   Brak chodników, brak sygnalizacji świetlnej, brak ostatniej warstwy asfaltu...
   To samo na Stefanika... żenada Samorządowcy.
    • Gość: gostek Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.warszawa.vectranet.pl 22.10.16, 20:29
     mimo braku sygnalizacji o którą tak usilnie niektórzy pilą bo to swiadczy o tym ze mieszkają juz w mieście, dziś doszło do niezłej stłuczki jaguara ze swiftem. Oczywiscie ktoś powie ze gdyby sygnalizacja działała to by do tego nie doszło ale skoro nie dzałała to chyba ktoś komuś nie ustapił pierwszeństwa... odpowiednie znaki stoją i trzeba się po prostu do nich stosować a nie jechać byle szybko i nie wiem na co liczyć. Oczywiście przyczyny nie znam bo i nie widziałem dzisiejszego zdarzenia ale wydaje mi się zę przepisy ruchu drogowego ktoś musiał sobie odpuscić...
     • agramax Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny 24.10.16, 15:34
      To nie jest zwykłe skrzyżowanie. Jest tam wyjątkowy duży ruch pieszych, zarówno tych wysiadających z autobusów na pętli, jak i dzieci idących do/ze szkoły. Do tego kiepsko oświetlone, co przy coraz ciemniejszych dniach a jeszcze przy deszczowej pogodzie jest zdecydowanym utrudnieniem. Sygnalizacja powinna zacząć działać asap.
       • Gość: gość Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.dynamic.chello.pl 24.10.16, 20:33
        Wszyscy przeciwni sygnalizacji rozumy pozjadali... g@wno mnie obchodzi ile tam się samochodów zderzy, wszyscy tylko o jednym samochody!!!
        Ale tam są również a może przede wszystkim piesi i już bardzo mnie obchodzi aby moje dzieci mogły bezpiecznie dojść i wrócić ze szkoły a przy braku sygnalizacji żadne przepisy ruchu drogowego nie zatrzymają debili w puszkach. Owszem czerwone światło również nie zatrzyma wszystkich debili ale na pewno 99.9% z nich już tak. Teraz najwięksi wymuszacze to autobusy....
        Tak w ogóle wszystkie skrzyżowania wokół szkół powinny być wyspowe ale u nas nie da się... bo autobusy się popsują. A jak codziennie autobus wpada w tą samą dziurę przez pół roku to już nikomu to nie przeszkadza. Mam nadzieję, że doczekam się wreszcie równowagi pieszy-samochody.
       • Gość: migo Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.rev.snt.net.pl 25.10.16, 11:53
        Widzę, że na oświetleniu znasz się jak świnia na gwiazdach. Słupów na pewno nie jest dwa razy więcej! Wymieniono stare słupy betonowe na nowe metalowe, to po pierwsze. A to, że jest jaśniej wynika z zastosowania bardziej wydajnych opraw oświetleniowych i ich bardziej równomiernego rozmieszczenia, to po drugie. Odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie: po co więc budować sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach? Bo w mniemaniu twoim i tobie podobnych są to niepotrzebne utrudnienia w ruchu. Przecież to jawna niegospodarność! Zrozumcie tępe pały, że tu chodzi o bezpieczeństwo pieszych! Pieszy nie ma większych szans przy spotkaniu z autobusem, bo to kierowcy ZTM przodują w wymuszeniach pierwszeństwa dla pieszych na Światowida! I takich rzeczywistych zdarzeń tyczy się ten wątek, a nie wyimaginowanego gdybania.
        • Gość: gość Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.jmdi.pl 25.10.16, 21:26
         Skrzyżowanie (jedno z newralgicznych w tej okolicy) stało się z pewnością po usunięciu ronda i ponownym otwarciu trudniejsze do pokonania dla samochodów i niebezpieczniejsze dla pieszych (zresztą zmotoryzowanych również). To jest fakt, który każdy może zaobserwować codziennie i raczej dyskusje na ten temat są zbędne. Urzędnicy nie przemyśleli (a raczej mieli o serdecznie gdzieś), że to skrzyżowanie pokonuje codziennie rano i po południu mnóstwo dzieci (w pobliżu dwie olbrzymie szkoły podstawówka i gimnazjum). Jak zwykle za niefrasobliwość urzędniczą płaci zwykły Kowalski.
         Nie wiem kiedy zamierzają uruchomić sygnalizację (oby jak najszybciej), ale może zanim to nastąpi można tam postawić/przywrócić czasowe rondo. Chyba są takie rozwiązania? Uspokoiło by to nieco sytuację.
        • Gość: Rychu Re: Skrzyżowanie Światodwida/Orodówny IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl 28.10.16, 23:24
         Rozumiem, że korzystasz z prawa do autokompromitacji. Tam nie było ANI JEDNEGO betonowego słupa :) Wszystkie słupy latarniowe były stalowe (polecam Google Maps dopóki nie podmienią zdjęć), nowe z wymiany słupy są w tej samej technologii z lampami sodowymi tej samej mocy co poprzednio, ale z dodatkowymi lampami doświetlającymi chodniki i drogi rowerowe, a w obrębie samego skrzyżowania zainstalowano dodatkowe słupy po drugiej stronie jezdni (gdzie ich wcześniej nie było), co daje 2x więcej punktów świetlnych. Dziękuję za uwagę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka